Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 09:50   

Cytat:


oła,bo nie chce słuchać bzdur wygłaszanych przez księży.Wierze w wartości moralne,żadna wiara nie musi mi mówić,że nie wolno kraśc czy zabijać.Czy po śmierci pójde do ewentualnie istniejącego piekła?Czy będę rozliczany z tego co robiłem jako człowiek a nie jako katolik?Szczerze mówiąc nie wydaje mi się aby chodzenie do kościoła miało jakieś znaczenie,już nie chodzi o Rydzyka czy innych pseudo księzy ale jak osoba duchowna moze mnie uczyc jak nalezy zyc w małżeństwie skoro sami nie mają żadnego doświadczenia z tym związanego.Czy mogą mi zabraniać sexu,czy kobietom antykoncepcji i czy wogóle Bób istnieje?Jaka jest wasza opinia?



Po Pierwsze, bedac katolikiem uczeszczasz do KrK,
Nie uczeszczasz - nie jesteś katolikiem - jesteś Chrześcijaninem.

Po drugie, skoro już odważyłeś się na to aby :

Cytat:

Wierze w wartości moralne,żadna wiara nie musi mi mówić,że nie wolno kraśc czy zabijać.Czy po śmierci pójde do ewentualnie istniejącego piekła?Czy będę rozliczany z tego co robiłem jako człowiek a nie jako katolik?



Na to aby samemu kierować się w życiu swoimi prawami moralności, samemu starać się dochodzić do tego co jest dobre a co złe, musisz też sam ocenić czy trafisz do niebios czy nie.
Katolicka wiara nie jest jedyną prowadzącą do zbawienia - nie wiem skąd ta myśl
Zadaj sobie pytanie, czy żyjesz tak jakby Bóg chciał abyś żył i tyle.

Po trzecie, to że masz 20 lat w profilu to chyba największa głupota jaką mogłeś spłodzić.

[ Dodano: 2009-10-18, 09:55 ]

Cytat:

Widzisz, wielu ludzi myśli w ten sposób: "Jeśli jestem DOBRYM człowiekiem, nie zabijam, nie kradnę, nie gwałcę itd., to czemu mam iść do piekła?" No i trzeba się w tym momencie zastanowić co to znaczy być dobrym. Jest to coś bardzo subiektywnego. Nie ma definicji na bycie dobrym. Jezus powiedział, że nikt nie jest dobry, tylko Bóg. Więc my nie mamy prawa się takimi nazywać. Bóg dał nam pewne wskazówki jak mamy postępować (10 przykazań itd., później ludzie zaczęli od nich odchodzić, więc dawał nam nowe wskazówki poprzez tzw. cuda). I wg tych wskazówek mamy przyjmować Jego Ciało, czyli uczęszczać na Mszę św., która w wierze katolickiej jest najwyższą formą modlitwy. Jeśli nie spełniasz najważniejszego warunku, dlaczego pytasz się czy pójdziesz do piekła?




Jezus, ale ty jestęs subiektywny i pierd&&&lisz głupoty.
Dawno takiego gówna religijnego nie widziałem, współczuje twojej świadomości.
Skoro Bóg i Jezus był wszechwiedzący to z premedytacją kazał ludzi wysyłać do kościołów które dopuszczały mordy na ludziach, palenie ich na stosach, wyzyskiwanie najbiedniejszych ( :-o przecież to Rybacy byli Apostołami... ) ?

Nie, Bóg dał Ci wolną wolę oraz świadomośc swojego istnienia - co Cię odróżnia od zwierząt.
Sama Biblia którą masz teraz w rękach została przez ludzi dopuszczona do obiegu.
Nie masz pojecia co w niej było, mogło być, a czego w niej nigdy nie bylo a zostało przez ludzką rękę dodane...

Po to właśnie masz swoje pieprzone sumienie i wolną wolę, byś SAM potrafił decydować o tym co Ci zbliża do Boga a co Cie od niego oddala...
Natomiast wszelkie rzeczy związane z instytucją Kościoła są w mojej opinii machiną stworzoną na przestrzeni wieków prowadzącą do wyzysku i czerpania korzyści materialnych.

Jeżeli spożywanie ciała jest dla Ciebie najwyższą formą modlitwy to gratuluje pójścia na łatwiznę... najlepiej przyjść, wziąć i pójść... Najwyższa forma !
Co tam mnisi medytujÄ…cy po pare lat i szukajÄ…cy sensu istnienia...


Poza tym jakoś Jezus potrafił obyć się bez kościoła,
bez przepychu, złotych kielichów i całego syfu materialnego
to jest pewne...
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-10-18, 10:20   

Nikt nie każe wpisywać ci się do Mocherowego Klubi Księdza Rydzyka.
Lepiej, żebyć pomodlił się godzinę we własnym domu i pobył z Bogiem sam na sam, niż miałbyś przespać tą godzinę w Kościele.
Dla mnie sprawa jest jasna: chodzę do Kościoła wylko z okazji jakiś wielkich świąt, żyje zgodnie z Dekalogiem, do spowiedzi przystępuje 2 razy w ciągu roku.
Czyli robię to, co mówi Biblia i Przykazania Kościelne.
I tobie też radzę tak robić
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 10:23   

Patrycja94 napisa³/a:

Czyli robię to, co mówi Biblia i Przykazania Kościelne.


Jestes pewna? ;)
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 10:25   

A w piątek jesz kiełbaskę !?
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-10-18, 10:26   

Ostia napisa³/a:

Jestes pewna?


Na 95% tak

Abaddon napisa³/a:

A w piątek jesz kiełbaskę !?


Nie lubię kiełbasy
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 10:28   

Patrycja94 napisa³/a:

Na 95% tak


Nie chodzisz co niedzielę do kościoła, a to niestety dość poważny grzech.
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 10:28   

a mięsko ogólnie :] ?

[ Dodano: 2009-10-18, 10:30 ]

Cytat:

Nie chodzisz co niedzielę do kościoła, a to niestety dość poważny grzech.



Generalnie, to masz jużprzeje*ne

Gdzieś chyba w Ewangelii św. Piotra, jest napisane wyraźnie że :
jam jest następcą Kościoła, a kto w nim uczęszczać co niedziele nie będzie, spłonie w czeluściach piekielnych, to takie Jezus dał nakazy już podczas ostatniej wieczerzy
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-10-18, 10:34   

Abaddon napisa³/a:

a mięsko ogólnie ?


Chodzi ci o piÄ…tek, tak?
Nie, nie jem.
Ale nawet gdybym jadła, to niebyłby poważny grzech
Gorzej gdybym w Wielki piątek wsówała kurczaka

Ostia napisa³/a:

Nie chodzisz co niedzielę do kościoła, a to niestety dość poważny grzech.


czyli to 5%
Wolę sama poczytać Biblię, niż mam słuchac trucia księdza, o tym, jak to dach w kościele znowu przecieka
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 10:58   

Cytat:

czyli to 5%



myślę, że bardziej 7 albo nooo już ewentualnie 6 % ale raczej na pewno nie tylko 5!
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-10-18, 12:45   

Dobra,

Jestem na 94% pewna, że postępuje właściwie. Zadowolony?
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 12:47   

Ale tu chyba chodzi o to, że nie chodzenie do kościoła co niedzielę nie daje ci nawet tych marnych 50% xD
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 12:47   

Abaddon napisa³/a:


Po Pierwsze, bedac katolikiem uczeszczasz do KrK,
Nie uczeszczasz - nie jesteś katolikiem - jesteś Chrześcijaninem.


Należy tu wyraźnie zaznaczyć ze to co ty lub inni uważają, a to co wynika z różnych przepisów to dwie rożne rzeczy.
z prawnego punktu widzenia dopóki znajdujesz się na liście członków jakiś organizacji należysz do niej, wiec aby nie być katolikiem trzeba złożyć akt apostazji.
Nawet pod dokonaniu czynu karanego excommunicatio latae sententiae nie przestajesz być katolikiem a zaciągasz na siebie kare ekskomuniki, tak stanowi prawo kanoniczne.
Co ciekawe nawet jak złożysz akt apostazji to w świetle KK dalej jesteś chrześcijaninem, bo znamienia chrztu nie da się wymazać.

[ Dodano: 2009-10-18, 12:52 ]

Ostia napisa³/a:

Ale tu chyba chodzi o to, że nie chodzenie do kościoła co niedzielę nie daje ci nawet tych marnych 50% xD



ba nawet więcej, jest to tak samo obrzydliwy czyn czyn jak zabójstwo,
czyli droga Patrycjo masz takÄ… samom szanse na zbawienie jak wielokrotny morderca.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-10-18, 12:54   

cretultix napisa³/a:

droga Patrycjo masz takÄ… samom szanse na zbawienie jak wielokrotny morderca.


Potne siÄ™ :mrgreen:
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 12:58   

cretultix, w sumie jesteś typem osoby, która lubię gdy za mną kroczy i dopełni moje posty gdy czegoś zapomnę - dzieki
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 13:52   

Patrycja94 napisa³/a:

cretultix napisa³/a:

droga Patrycjo masz takÄ… samom szanse na zbawienie jak wielokrotny morderca.


Potne siÄ™ :mrgreen:



Nie wiem co cie dziwi, tak stanowi prawo kanoniczne, nie chodzenie do kościoła to grzech ciężki taki sam jak morderstwo czy kradzież no dobra, morderstwo jest jeszcze dodatkowo grzechem wołającym o pomstę do nieba, ale między taką kradzieżą a niechodzeniem do koscioła nie ma różnicy.

[ Dodano: 2009-10-18, 13:55 ]

Patrycja94 napisa³/a:

chodzę do Kościoła wylko z okazji jakiś wielkich świąt, żyje zgodnie z Dekalogiem, do spowiedzi przystępuje 2 razy w ciągu roku.



właśnie że nie żyjesz, bo w dekalogu jest napisane aby święcić dzień święty, czyli uczęszczać na mszę do kościoła, przynajmniej tak to KK interpretuje natomiast nie ma w nim nic o spowiedzi.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com