Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

grzegs19  

User

>>PL<<



ImiÄ™: Grzegorz

Wiek: 35

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-10-13, 17:41   Co sÄ…dzicie?Mam 20 lat,jestem katolikiem,nie chodze do koÅ›ci

oła,bo nie chce słuchać bzdur wygłaszanych przez księży.Wierze w wartości moralne,żadna wiara nie musi mi mówić,że nie wolno kraśc czy zabijać.Czy po śmierci pójde do ewentualnie istniejącego piekła?Czy będę rozliczany z tego co robiłem jako człowiek a nie jako katolik?Szczerze mówiąc nie wydaje mi się aby chodzenie do kościoła miało jakieś znaczenie,już nie chodzi o Rydzyka czy innych pseudo księzy ale jak osoba duchowna moze mnie uczyc jak nalezy zyc w małżeństwie skoro sami nie mają żadnego doświadczenia z tym związanego.Czy mogą mi zabraniać sexu,czy kobietom antykoncepcji i czy wogóle Bób istnieje?Jaka jest wasza opinia?
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-10-13, 19:00   

Nie jesteś katolikiem, bo nie przestrzegasz podstawowych zasad tej religii. Czy ktoś będzie Cię za to oceniał, tego nie wie nikt. Nie należę do żadnej religii, zatem nie mam co tu dużo do gadania. Nie wierzę w boga/bogów, niebo/piekło itp.
 

grzegs19  

User

>>PL<<



ImiÄ™: Grzegorz

Wiek: 35

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-10-14, 17:08   

To,że jestem katolikiem nie jest zależne odemnie tylko od chrztu,który odbył się wbrew mojej woli
_________________
"Carpe Diem"
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2008-10-14, 19:44   

Cytat:

jako człowiek a nie jako katolik?



No a powiedz mi w czym katolik jest lepszy od człowieka? Jedno z drugiego wynika przecież

Cytat:

Szczerze mówiąc nie wydaje mi się aby chodzenie do kościoła miało jakieś znaczenie



Racja. A czy chodzenie do kościoła czyni katolikiem? Nie. Jeśli jest to szczere uczestnictwo we mszy to rozumiem, ale jak jest tylko czynem "bo wypada"?
Do kościoła nie chodzi się by posłuchac gadania księdza, o ile mi wiadomo w kościele sie modli do Boga, a takową modlitwę/ rozmowę można przeprowadzić np. w domu. W ciszy i spokoju. Byle była to prawdziwa, szczera rozmowa a nie klepena jak wierszyk w przedszkolu.
Jak już gdzieś pisałem ja jestem ateistą (by nie było niejasności).
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-10-14, 21:13   

Nie mówię o chrzcie. A o tym:

Cytat:

W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy ¦więtej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.
Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię ¦więtą.
Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach.
Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

Poza tym sam sobie wybierasz jakiego jesteś wyznania. Chrzest tylko przyłączył Cię do wspólnoty Kościoła. Ale nie uczestnicząc w jego życiu odcinasz się od niego. Możesz być chrześcijaninem, ale niekoniecznie katolikiem. Poza tym, jako dorosły i świadomy człowiek możesz oficjalnie odłączyć się od kościoła, poprzez apostazję.
 

grzegs19  

User

>>PL<<



ImiÄ™: Grzegorz

Wiek: 35

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-10-14, 21:23   

stubarwny napisa³/a:

ale jak jest tylko czynem "bo wypada"?

To,że ldze chodzą do kościola bo wypada jest powszechnym zjawiskem,niektórzy chodzą aby się pochwalić nowym samochodem czy płaszczem
_________________
"Carpe Diem"
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-10-17, 13:20   

Chrystus TAK kościół NIE
No sory ale bez kościoła wiara nie przetrwa...
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-10-17, 23:54   

Nie trzeba być katolikiem, by być chrześcijaninem. Jeśli wiara jest czymś dobrym, przetrwa. Jeśli okaże się niepotrzebna polegnie.
 

Schwimmweste  

User

reggae. <333


Do³±czy³a: 17 Pa¼ 2008

Sk±d: Sercem Jamajka!

   

Wys³any: 2008-10-18, 20:14   

Ja może uznaję Boga , ale nie kościół.
Do przedstawiciele religii zabijali w dawnych czasach, nie byli tolerancyjni chociaż dla czarnownic. A przecież powinni.
_________________
'Każdy postrzega życie na własny sposób, każdy inaczej przeżywa porażki, problemy i triumfy.'
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-10-18, 20:36   

U mnie na Religi ciągle powtarzają że wiara bez kościoła to nie wiara i że w kościele są sakramenty takie jak chrzest, ślub, tak czy siak jeseteśmy jego częscią
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-10-18, 20:58   

To normalne, że kościół będzie zabiegał o wyznawców. Gdyby nie mówili, że nie ma wiary bez kościoła, to tak, jakby feministki głosiły, że w zasadzie facet powinien być wyższością.
Człowiek może wierzyć w Boga/bogów/siły wyższe, ale wcale nie potrzebuje do tego kościoła. Idąc tym tokiem myślenia, ¯ydzi nie wierzą, bo nie chodzą na msze święte. Nie można wiary w boga łączyć z praktykowaniem religii, bo może to być osobne. Człowiek może żyć na własną rękę, bez sakramentów. A to co księża mówią, to zwykła ściema. Wielu ma tak wyprane mózgi po tych wszystkich mszach, naukach itp., że sami nie widzą, że to co mówią jest niedorzeczne.
Poza tym, w większości przypadków do kościoła jesteśmy przyłączani bez naszej wiedzy, zgody czy świadomości. Zatem ta przynależność jest nijaka. Zwłaszcza jeśli ktoś się oddala od kościoła. Ale jak mówiłam, apostazja - i znikamy z listy członków.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-10-18, 20:59   

laven napisa³/a:

To normalne, że kościół będzie zabiegał o wyznawców. Gdyby nie mówili, że nie ma wiary bez kościoła, to tak, jakby feministki głosiły, że w zasadzie facet powinien być wyższością.


Właśnie tak dlatego katechetka tak zaparcie to powtarza...
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-10-18, 23:12   

Manto. Miej lekko inne zdanie niż oni, to Cię zjedzą. Cóż, kolega to deista, tyle. Bóg bez religii... I mnie narzucono wiarę bez mojej zgody, to nie jest fajne.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-10-19, 11:43   

CirrS napisa³/a:

Manto. Miej lekko inne zdanie niż oni, to Cię zjedzą. Cóż, kolega to deista, tyle. Bóg bez religii... I mnie narzucono wiarę bez mojej zgody, to nie jest fajne

Czy ja komuś coś narzucam, niech robią co chcą mogą wierzyć lub nie jego sprawa jego życie
ale skoro pisze że jest katolikiem i bez kościoła ! więc nie jest katolikiem tylko wierzącym na własną reke
Dlatego że nie praktykuje zasad chrześcijaństwa, Po prostu mówi że wierzy i na tym sie kończy
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Patryk92

User


Do³±czy³: 21 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2008-10-21, 21:51   

Wiara to nie menu w restauracji albo przyjmujesz całą doktrynę albo jesteś człowiekiem niewierzącym- ateistom. Tak samo nie ma ludzi wierzących ale nie praktykujących albo wierzymy i chodzimy do kościoła albo nie wierzymy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com