Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Burza

User


Do³±czy³: 18 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-19, 23:04   

Cytat:

cretultix, jak sie ciesze ze nie musze odpisywac na jej posty :D



Nie dziwię Ci się. Skoro brakuje Ci argumentów, to jak masz mi odpisać?

Cytat:

nie raczysz pojąć, że dla jednych jest to coś fajnego a wiele osób męczy się tam ponad godzine bo tak wypada. Uważasz, że jak kogoś to nie kręci to już po prostu jest skazany na wiczne potepienie i nie ma szans na lepszy rodzaj modlitwy ;] ?



Ty racz pojąć, że jeśli człowiek naprawdę wierzy, to odnajduje we Mszy św. jedność z Bogiem. A jeśli to go nie "kręci", to znaczy, że nie jest świadomy tego, co się w czasie Mszy św. dzieje i powinien się tym bardziej zainteresować.

Cytat:

np w piątkowej wyborczej czytam że według afrykańskich biskupów największym problemem afryki jest homoseksualizm, afryka chce się chronić przed europejskim liberalizmem, pachnie mi to wprowadzaniem nietolerancji na tle seksualnym.



Jak możesz oczekiwać od katolików (i to od biskupów!), że będą popierać grzech sodomski?! W Piśmie ¦w. wyraźnie jest napisane, że homoseksualizm jest grzechem i zwiększenie się w ostatnich latach liczby ludzi, którzy głoszą, że to coś normalnego i oskrażają nas o nietolerancję nie zmieni tego faktu i spojrzenia Kościoła na tą sprawę. Jeśli uważasz się za człowieka tolerancyjnego, to zaakceptuj nasze wierzenia i nie wtrącaj się w nasze sprawy oczekując od Kościoła, że będzie dopasowywał swoje doktryny do niewierzących, bo tak wypada.
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-19, 23:14   

Cytat:

Ty racz pojąć, że jeśli człowiek naprawdę wierzy, to odnajduje we Mszy św. jedność z Bogiem. A jeśli to go nie "kręci", to znaczy, że nie jest świadomy tego, co się w czasie Mszy św. dzieje i powinien się tym bardziej zainteresować.



Po prostu dla mnei zuchwałym jest, wrcz przeciwnym do pokory, uważanie iż sie wie co może czuć iny człowiek oraz wierzenie, że wie sie lepiej co dla niego lepsze.
A ty to robisz... haniebne.
Nikt nie wie jak przeżyć własne życie ale każdy wie jak je komuś ustawić ;)
Co znaczy Naprawdę wierzyć... ale to już inne tematy,
Ty zapewne wierzysz na prawdę, na prawde chodzisz do kościola i na prawde zostaniesz zbawiona a wszyscy inni nie.


Pomogę Ci jeszcze zwrócić uwagę, bo mamy też różne spostrzezenia co do czytania treści trzecich, gdzie moge się ja mylić.
Pogrubie to co dla mnie wtej wiadomości jest najwazniejsze oraz pochyle co wydaje się być w mojej opinii najwazniejsze dla Ciebie, może zrozumiesz różnice jaka nas dzieli.

Cytat:


np w piątkowej wyborczej czytam że według afrykańskich biskupów największym problemem afryki jest homoseksualizm, afryka chce się chronić przed europejskim liberalizmem, pachnie mi to wprowadzaniem nietolerancji na tle seksualnym.




Owszem, jest problemem, ale Afrya ta miliardowy dług który jest miliardokrotnie większym problemem niż homosie lol.
Chyba, że to ja źle zakumałem co chciał nasz współrozmówca przekazać
No cóż, człowiek jest omylny.,

A, zapomniałbym.

Cytat:

Nie dziwię Ci się. Skoro brakuje Ci argumentów, to jak masz mi odpisać?



Argumenty, brak ? Po pierwsze zwykle ta wiara nie opiera sie na logice więc argumenty to tu mają czasem mało wspólnego niestety... ale, do sedna
Poprowadziłem na tym forum już dość sporo rozmów na temat kościoła, z osobami które prowdziły rozmowe na prawdę rzeczowo choć borniły kościola.
Nie chce mi sie tego teraz tutaj powtarzać, gdy poprzeczka nie jest zawyżana...

odpisuje chyba z samego nawyku plewienia, nie, potrzeby negowania ku rozwojowi, a to nie dobrze ....
Ale na szczęście widzę, że jest ktoś kto ma energie i w przeciwieństwie do mnie chce pisać posty i tą energie w nie wkładać, a to cieszy. Ponieważ daje mi to fakt, że jest ktoś kto będzie to robić gdy mi się juz odechce pisać w takich tematach do reszty.
Nadaje on rzeczową wartość dyskusji i często wyraża coś co jest ze mną zgodne.
Dzięki temu nei daje sielanki dla katolchildów... tylko stawia jakies wyzwanie dla myślenia (!) a na tym mi zalezy najbardziej.


Więc

Tylko się cieszyć, bo tutaj jest zdecydowanie więcej Chris Soldżerów, niż Logic Thinkerów...

Pojmujesz ?
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-20, 10:37   

Abaddon napisa³/a:


Rozwiń jak możesz.



Do pewnego okresu naszej historii chrześcijaństwo było najkorzystniejszym systemem religijnym, jak by nie patrzeć obecnie najbogatsze kraje z najlepszym poziomem życia wyrosły na podłożu chrześcijańskim, ta religia miała talent do absorbowania wszystkiego co spotkała na swojej drodze łącznie z zdobyczami technicznymi, wiele wynalazków powstawało w rożnych zakątkach świata ale rozwijało się dopiero w europie, pod tym względem ani islam, hinduizm, konfucjanizm czy wierzenia pierwotne się nie sprawdzały.
To nie mógł być przypadek, chrześcijaństwo musiało mieć coś co temu sprzyjało.

I jeszcze niebywały wpływ kościoła na sztukę, powstały wspaniałe dzieła które bez istnienia fundatora jakim był kościół by nie powstały, a to ze są o tematyce sakralnej mi nie przeszkadza w ich podziwianiu.

Ty się wyrażasz jak by kościół był samym złem, tymczasem w pewnym okresie historii była to najlepsza religia z dostępnych dająca największe możliwość, obecnie już nie jest, ale historie trzeba mieć zawsze na uwadze.


Cytat:


Wiara powinna być filozofią, pytaniem odpowiedzią oraz rozmową.
Nie Zestawem gotowych pytań i odpowiedzi - a Wulgata to symbol.



Tak to wygląda filozofia Osho, zauważ ze to co ty proponujesz to trudna droga, przyjęcie zasad gotowych pytań i odpowiedzi jest proste, zdejmuje z jednostki ciężar odpowiedzialności za to co robi, dlatego stare religie są takie popularne.

ps.
wracając do homoseksualizmu, to po prostu była to delikatna krytyka tego co robi kościół, po prostu uśmiałem się jak to przeczytałem w gazecie.

[ Dodano: 2009-10-20, 10:45 ]

Burza napisa³/a:


Ty racz pojąć, że jeśli człowiek naprawdę wierzy, to odnajduje we Mszy św. jedność z Bogiem. A jeśli to go nie "kręci", to znaczy, że nie jest świadomy tego, co się w czasie Mszy św. dzieje i powinien się tym bardziej zainteresować.



Jak jeszcze bywałem w kościele to się często przyglądałem ludziom którzy tam byli i była grupa moherów klepiąca różaniec, czyli nie zainteresowana mszą, parę osób drzemało, kilka wyglądało jak by byli w kościele z przymusu i błądzili gdzieś myślami, takich jakich ty opisujesz to może było 10%.

Chrześcijaństwo już upadło tylko jeszcze o tym nie wie.

[ Dodano: 2009-10-20, 10:50 ]

Abaddon napisa³/a:


Ale na szczęście widzę, że jest ktoś kto ma energie i w przeciwieństwie do mnie chce pisać posty i tą energie w nie wkładać, a to cieszy. Ponieważ daje mi to fakt, że jest ktoś kto będzie to robić gdy mi się juz odechce pisać w takich tematach do reszty.



To chyba o mnie :oops:
Energie mam bo mnie to bawi, czerpę przyjemność z takich rozmów, i bez przerwy się dokształcam, bo co rusz szukam informacji w źródłach, i ćwiczę formułowanie własnych myśli oraz zdolności erystyki
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-20, 11:39   

Cytat:

Do pewnego okresu naszej historii chrześcijaństwo było najkorzystniejszym systemem religijnym, jak by nie patrzeć obecnie najbogatsze kraje z najlepszym poziomem życia wyrosły na podłożu chrześcijańskim, ta religia miała talent do absorbowania wszystkiego co spotkała na swojej drodze łącznie z zdobyczami technicznymi, wiele wynalazków powstawało w rożnych zakątkach świata ale rozwijało się dopiero w europie, pod tym względem ani islam, hinduizm, konfucjanizm czy wierzenia pierwotne się nie sprawdzały.
To nie mógł być przypadek, chrześcijaństwo musiało mieć coś co temu sprzyjało.



Może, w pewnym okresie, ale i proszę byś podał jakiś przykład czy przedział dziejów
Bo nie musze chyba wspominać o spisie ksiąg zakazanych oraz tym, że na Universytetach teologia zajmowała najważniejsze miejsca, a medycyna siedziała w piwnicach gdzie kapało wodą i zimnem ?
Nie mówiąc już o tym ile dzieł starożytnych filozofów zostało spalonych przez Kościoły Pochodzenia Chrzescijańskiego Czy to KrK czy już po schizmie wschodniej.
Gdy Arabowie napadali na Europę nawet pod pretekstem Dżihadu z zasady pozwalali lokalnej ludności zachować swoje wierzenia - WCALE W NIE NIE INGERUJ¡C.
A w dodatku dawali mniejsze podatki niż Kościół...
Nie wiem na czym bazujesz swoje teorie, dlatego jestem ciekaw, bo wiem, że zapewne masz jakieś twarde argumenty na udowodnienie swoich tez.


Cytat:

To nie mógł być przypadek, chrześcijaństwo musiało mieć coś co temu sprzyjało.


Europa ogólnie była kontynentem który się szybko rozwijał na podstawie rywalizacji, dość dużej ilości zasobów itp.
Złoty wiek przypadł akurat na te lata które obecnie najbardziej nam przypadają w historii
Nie zapominaj że Chrześcijaństwo się przyjęło w Rzymie dopiero gdy zaczął się robić tam burdel i wszystko zaczynało się już powoli sypać - miało ono zjednać sobie ludzi w jednej wierze

Ale czy powiesz, że to nie mógł być przypadek, że wcześniej Egipt był potęgą ?
Ich wiara, też miała coś specjalnego... podobnie Chiny, Mezopotamia ?
Cywilizacje, Imperia, wznoszą się i upadają taki jest bieg czasu, a wiara to tylko element składowy i występowała w różnych imperiach.

Cytat:

I jeszcze niebywały wpływ kościoła na sztukę, powstały wspaniałe dzieła które bez istnienia fundatora jakim był kościół by nie powstały, a to ze są o tematyce sakralnej mi nie przeszkadza w ich podziwianiu.


E, powiem tak.
Oczywiście, świetnie, tyle, że mnie np bardziej fascynują budowle z renesansu i dalej gdy Artyści nie mieli już przymusu tworzenia o kościele... Choć oczywiście Hagię Sophie warto zwiedzić itp.
Szkoda tylko, że płacili za to przeważnie biedni wieśniacy - no cóż takie to były czasy.
Choć możnowładcy także, odkupywali swe grzechy pełnymi sakwami.


Cytat:

Tak to wygląda filozofia Osho, zauważ ze to co ty proponujesz to trudna droga, przyjęcie zasad gotowych pytań i odpowiedzi jest proste, zdejmuje z jednostki ciężar odpowiedzialności za to co robi, dlatego stare religie są takie popularne.



Skoro ktoś się tu wypowiada, nie chce się raczej zaliczać do prostych ludzi - dlatego rozmawiamy. Gdyby przyjąć pełną słuszność, pójscie na łatwizne to po co w ogóle zaczynać jakiekolwiek tematy skoro w obecnych czasach mamy już tyle wzorców.

A jednak cywilizacja ewoluuje, a jednym z elementów ewolucji jest także rozwój świadomości, a to nie jest łatwe, więc cieszę się, że jak napisałeś "to co ty proponujesz to trudna droga". Drogi w historii począwszy od Izraelitów, przez Mojżesza, Jezusa czy nawet przez Kopernika nigdy nie były łatwe, a jednak ludzie którzy wyprzedzali swoją epokę musieli się ścierać poglądami z tymi którzy tkwili jeszcze w poprzedniej...
Dlatego dialog w tak ważnych tematach nigdy nie będzie łatwy.

Cytat:


Ty się wyrażasz jak by kościół był samym złem, tymczasem w pewnym okresie historii była to najlepsza religia z dostępnych dająca największe możliwość, obecnie już nie jest, ale historie trzeba mieć zawsze na uwadze.



Ja nie uważam, czesto nawet w swoich wypowiedziach nie zawieram własnego zdania.
Gdybyś znał wiele moich postów zauważyłbyś to bo czasem to zaznaczam.
Ja staram się negować, by drążyć jakiś temat i go dogłębnie poznać, odpowiednia negacja prowokuje i zmusza do myślenia, o to tu chodzi - sam się dzięki temu moge wiele nauczyć, a musze nauczyć się jeszcze baaardzo wiele ;)

Cytat:

Chrześcijaństwo już upadło tylko jeszcze o tym nie wie.


Uważam, że są jeszcze odłamy Chrześcijaństwa które się na prawdę dobrze trzymają
pomimo tego, że często były wyśmiewane itp.
Ale w skali globalnej Krk jak i Chrześcijaństwo tak, raczej upadło choć kusiłbym się o słowo Ewoluowało - ale to pokaże czas.

Cytat:


Energie mam bo mnie to bawi, czerpę przyjemność z takich rozmów, i bez przerwy się dokształcam, bo co rusz szukam informacji w źródłach, i ćwiczę formułowanie własnych myśli oraz zdolności erystyki



O to Kaman, ale za entym razem robi sie to nudne :P
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-20, 15:35   

Abaddon napisa³/a:


Może, w pewnym okresie, ale i proszę byś podał jakiś przykład czy przedział dziejów
Bo nie musze chyba wspominać o spisie ksiąg zakazanych oraz tym, że na Universytetach teologia zajmowała najważniejsze miejsca, a medycyna siedziała w piwnicach gdzie kapało wodą i zimnem ?


To teraz powiedz mi gdzie się rozwineła medycyna?? w krajach islamskich?? hinduistycznych?? czy w chrześcijańskich?? kto wymyślił i rozwinął zastosowanie maszyn parowych, prochu, druk, lampy naftowe, elektryczność, gdzie rozwijała się matematyka, fizyka, chemia, w której grupie religijnej powstało najwięcej wynalazków stanowiących o tym gdzie jesteśmy?, kto odkrył i skolonizował ameryki oraz Australie??
Dlaczego to wszystko zdarzyło się w chrześcijańskiej europie a potem ameryce, a nie w Indiach, afryce czy tez krajach muzułmańskich??

Co do niszczenia dzieł filozoficznych oczywiście masz racje, ale ja nigdzie nie twierdze zę chrześcijaństwo jest religią bez skazy po prostu uważam że jest lepsze od islamu, wierzeń rzymian, greków, Egipcjan, ¯ydów

Cytat:


Europa ogólnie była kontynentem który się szybko rozwijał na podstawie rywalizacji, dość dużej ilości zasobów itp.


ta tyle że Europa zaczęła się rozwijać dopiero po tym jak zawitało do niej chrześcijaństwo,

Cytat:


Ale czy powiesz, że to nie mógł być przypadek, że wcześniej Egipt był potęgą ?
Ich wiara, też miała coś specjalnego... podobnie Chiny, Mezopotamia ?
Cywilizacje, Imperia, wznoszą się i upadają taki jest bieg czasu, a wiara to tylko element składowy i występowała w różnych imperiach.


To jest ważna kwestia, i wszystkie te cywilizacje coś wnoszą, nie da się bezsprzeczni powiedzieć czy któraś była dobra a któraś zła, dodatkowo my próbujemy oceniać cywilizacje podczas gdy ona jeszcze trwa.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com