Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Burza

User


Do³±czy³: 18 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 22:32   

Abaddon, nie rozumiem w ogóle dlaczego Ty się wypowiadasz w tym temacie skoro nie jesteś katolikiem. Pytający wyraźnie zaznaczył w swojej wypowiedzi, że jest katolikiem, więc odpowiadam mu w ten, a nie inny sposób. Oczywiście, że jestem subiektywna. Tak samo jak i Ty. Jestem katoliczką i będę prezentować katolicki (nie ateistyczny, nie islamski i żaden inny) punkt widzenia. Jeśli myślisz, że będąc ateistą (czy kimkolwiek tam jesteś) jesteś obiektywny, to jesteś w błędzie.

To, co zdarzyło się w przeszłości w Kościele nie powinno Cię teraz interesować. Kościół dawno za to przeprosił, więc nie wracaj do tego. Szczególnie, że nie bierzesz pod uwagę wielu ważnych faktów.

Jezus stworzył Kościół i mimo grzechów, jakie popełniali i nadal popełniają ludzie się w nim znajdujący, nadal życzy sobie, żeby on istniał. W objawieniach św. Faustynie mówił wiele o pokorze i poddaniu się Kościołowi, a było to długo po zbrodniach Inkwizycji, która zresztą głównie składała się z ludzi świeckich i była podporządkowana rozkazom królów, a nie Kościołowi. Wniosek z tego taki, że Kościół jest potrzebny. Pamiętaj, że tworzą go ludzie, a nie anioły, dlatego nie jest idealny. Ale jest nam potrzebny do zgłębiania wiary i prowadzenia ludzi, którzy niestety nie zawsze są w stanie sami odróżnić dobro od zła i potrzebują kogoś, kto ich poprowadzi, gdyż posiada większą od nich wiedzę.

A najwyższą formą modlitwy, TAK JAK NAPISA£AM, nie jest przyjęcie Komunii św., tylko CA£A Msza św., podczas której oddajesz Bogu chwałę, przeżywasz Jego cierpienie i śmierć w czasie Podniesienia i jednoczysz się z Nim przyjmując Jego Ciało. Także czytaj dokładniej, co piszę.

Radzę Ci się nauczyć kultury dyskusji, bo nie polega ona na obrażaniu innych forumowiczów i niepotrzebnym ironizowaniu, tylko podawaniu konkretnych argumentów.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 23:23   

Burza napisa³/a:


To, co zdarzyło się w przeszłości w Kościele nie powinno Cię teraz interesować. Kościół dawno za to przeprosił, więc nie wracaj do tego.


Gdzie i kiedy?? bo z tego co pamiętam to JPII prosił o przebaczenie, ale nie przeprosił.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Burza

User


Do³±czy³: 18 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-19, 17:05   

Tutaj możesz się trochę doinformować: http://www.kosciol.pl/art...040615160343384
A tak poza tym, to nie czepiaj się szczegółów. To naprawdę jest najmniej ważna sprawa, jakich słów użył Jan Paweł II. Czy może powiedział "proszę o przebaczenie" czy "wyrażam skruchę" czy "przepraszam"... Na jedno! Ważne jest to, co się dzieje tu i teraz. Ważne jest Twoje życie i jak je Ty poprowadzisz, którą drogę Ty wybierzesz! Nie żyjesz w XVI w., więc nie ma co się już gorączkować o to, co kiedyś ktoś, kto źle zinterpretował pewne prawdy wiary robił. Skup się na udoskonalaniu siebie i Twojej wiary, a nie na krytykowaniu tego, co się stało kilkaset lat temu. Uwierz mi, zostało to już wystarczająco skrytykowane, wyolbrzymione i zdeformowane w przeciągu tych lat i obecny Kościół nie ma z tym nic wspólnego.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-19, 18:36   

Burza napisa³/a:

Tutaj możesz się trochę doinformować: http://www.kosciol.pl/art...040615160343384
A tak poza tym, to nie czepiaj się szczegółów. To naprawdę jest najmniej ważna sprawa, jakich słów użył Jan Paweł II. Czy może powiedział "proszę o przebaczenie" czy "wyrażam skruchę" czy "przepraszam


otóż właśnie nie wszystko jedno, te sformowania nie są synonimiczne, i z linku podanego przez ciebie

Cytat:


i jest gotów przeprosić za błędy swoich córek i synów. Najpierw jednak powinny być dokładniej poznane fakty



czyli jest gotów ale jeszcze nie przeprosił, normalnie bym historii koscioła nie wyciągał, ale jak już się wplątała w ten temat.
W każdym razie masz racje zostawmy to, kościół popełnia tyle błędów obecnie ze nie ma co szukać w historii.

np w piątkowej wyborczej czytam że według afrykańskich biskupów największym problemem afryki jest homoseksualizm, afryka chce się chronić przed europejskim liberalizmem, pachnie mi to wprowadzaniem nietolerancji na tle seksualnym.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-19, 18:51   

cretultix, jak sie ciesze ze nie musze odpisywac na jej posty :D

jeszcze raz dzieki :D

[ Dodano: 2009-10-19, 19:01 ]
dodam tylko na szybko :


Cytat:

A najwyższą formą modlitwy, TAK JAK NAPISA£AM, nie jest przyjęcie Komunii św., tylko CA£A Msza św., podczas której oddajesz Bogu chwałę, przeżywasz Jego cierpienie i śmierć w czasie Podniesienia i jednoczysz się z Nim przyjmując Jego Ciało. Także czytaj dokładniej, co piszę.



nie raczysz pojąć, że dla jednych jest to coś fajnego a wiele osób męczy się tam ponad godzine bo tak wypada. Uważasz, że jak kogoś to nie kręci to już po prostu jest skazany na wiczne potepienie i nie ma szans na lepszy rodzaj modlitwy ;] ?

[ Dodano: 2009-10-19, 19:02 ]
ps

Wybacz za ironie
dla mnie ten temat od poczatku był nią podszyty :] :mrgreen:
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

Kamillo21  

User

Kamillo21


ImiÄ™: Kamil

Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-19, 19:23   

Cytat:

nie raczysz pojąć, że dla jednych jest to coś fajnego a wiele osób męczy się tam ponad godzine bo tak wypada. Uważasz, że jak kogoś to nie kręci to już po prostu jest skazany na wiczne potepienie i nie ma szans na lepszy rodzaj modlitwy ;] ?




hmmm... Jeśli jest się osobą wierzącą to musi to 'kręcić'. Nie wierzę że ktoś jest w więrzący (w pełni i świadomie) i nudzi go Msza ¦w. Msza ¦w. jest nieodłącznym elementem życia Chrześcijanina. Jeśli kogoś ona nudzi to trzeba się poważnie zastanowić nad swoją wiarą.
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-19, 19:34   

Kamillo21,

Po 1 nie Chrzescijanina a Katolika
Po 2 to siÄ™ nazywa indywidualne traktowanie jednostki
Po 3 Na szczęście świat nie konczy się na tym co ty uważasz, że "musi"
Po 4 nikt nie mówił o nudzie, tylko męczeniu się.
po 5 Viva la wolność wyznania !
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-19, 20:13   

Kamillo21 napisa³/a:

Nie wierzę że ktoś jest w więrzący (w pełni i świadomie) i nudzi go Msza ¦w.


Najwidoczniej niektórzy uważają, że co niektórzy księża mają taki głos, że usypiają czy coś w tym stylu. Są tacy ludzie. Aczkolwiek są księża, którzy swoimi kazaniami mogą ,,obudzić" nawet starsze i mające problemy ze słuchem osoby np. bardzo coś akcentując w swojej wypowiedzi.
 

Kamillo21  

User

Kamillo21


ImiÄ™: Kamil

Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-19, 20:17   

Do 1: skoro chcesz, Katolika
Do 2: sorki, nie rozumiem o co Ci chodzi ;PPP
Do 3: no nie, nikt Ci nie każe wierzyć, jeśli Ci się podoba to sformułuje to lepiej : POWINIEN
Do 4: Męczy Cie Msza ¦w. - nudzi, nie widzę różnicy
Do 5: to co w 3, nikt Ci nie każe wieryć, chcesz to wirzysz, nie to nie, ludziom nic do tego, pytanie co będzię na sądzie ostatecznym ;P


(a zapomniełem, Ty nie wierzysz;P) :-)
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-19, 20:26   

Kamillo21 napisa³/a:

pytanie co będzię na sądzie ostatecznym


Jak to, nie wiesz? :-| Na Sądzie Ostatecznym spotka nagroda tych, co na nią zasługują, a tych co zrobili ze swojego życia ,,nieład" sami się o tym przekonają. Pracujemy na rachunek własny, ale pomagając innym się nawrócić. Niestety czasami nie da się na siłę oświecić ludzi, którzy nie wierzą w tą logikę.
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-19, 20:54   

Cytat:

Do 1: skoro chcesz, Katolika
Do 2: sorki, nie rozumiem o co Ci chodzi ;PPP
Do 3: no nie, nikt Ci nie każe wierzyć, jeśli Ci się podoba to sformułuje to lepiej : POWINIEN
Do 4: Męczy Cie Msza ¦w. - nudzi, nie widzę różnicy
Do 5: to co w 3, nikt Ci nie każe wieryć, chcesz to wirzysz, nie to nie, ludziom nic do tego, pytanie co będzię na sądzie ostatecznym ;P


(a zapomniełem, Ty nie wierzysz;P) :-)



Po 1 Nie skoro chce, bo różnica jak między mordowaniem a wierzeniem w Boga.
Po 2 Nie oczekuje, że mnie zrozumiesz. Kościół w dużej mierze tłamsi to czym nas obdarzył Bóg - indywidualność. Wszyscy do Kościoła, wszyscy słuchać, wszyscy wierzyć w Wulgatę ! Ni ema dyskutowania, bo zostaniesz heretykiem.
Po 3 Musi, powinno, zrozum, ze to twoje ja Ci to mówi, a ludzi jest setka i inni wolą setki innych dróg komunikacji z Bogiem jak choćby wieloletnie życie na pustelni w samotni, wtedy jakoś do mszy nie mogą przystąpić.
Po 4 Jest różnica, męczy mnie coś co jest zorganizowane dla mnie w zły sposób.
Nie lubie tłoku, a w kościele jest tłok- męczy mnie to.
Ludzie mnie obserwują - męczy mnie to
Ale w żadnym elemencie mnie to nie nudzi
Patrzaj szeroko...
Po 5 ¦miechem jest to, jak każdy straszy sądem ostatecznym i każdy wierzy w swoje klocki ale mało kto czyta samemu Biblie i stara się ją analizować - Paradoks KrK.
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-19, 20:58   

Abaddon napisa³/a:

Nie lubie tłoku, a w kościele jest tłok- męczy mnie to.


Na mszy św. w tygodniu liczbę osób można policzyć na palcach jednej ręki, zdarza się nawet jedna osoba. Gdzie ten tłok?
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-19, 21:19   

Cytat:

Na mszy św. w tygodniu liczbę osób można policzyć na palcach jednej ręki, zdarza się nawet jedna osoba. Gdzie ten tłok?



Bo jak się nie ma nastu lat to się do południa siediz w robocie, a po południu ma sie zwykle ledwo sie by sie spotkac z ukochana osoba i w glowie nie jest chodzenie do kosciola.
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-19, 22:49   

Abaddon napisa³/a:


Po 2 Nie oczekuje, że mnie zrozumiesz. Kościół w dużej mierze tłamsi to czym nas obdarzył Bóg - indywidualność. Wszyscy do Kościoła, wszyscy słuchać, wszyscy wierzyć w Wulgatę ! Ni ema dyskutowania, bo zostaniesz heretykiem.



Miej na uwadze że na początku poglądy na jednostek chrześcijan były dość liberalne jak na ówczesne czasy, chrześcijaństwo głosiło wyjątkowość każdej jednostki, cokolwiek by nie powiedział to w średniowieczu był to najlepszy system religijny dający najlepsze tłoczliwość rozwoju.

I nie wiem co się tak tej Wulgaty uczepiłeś, obecnie nigdzie się nie stosuje tej wersji bibli ani żadnego tłumaczenia opartego o nią, jest tam masa błędów i przeinaczeń w sporej cześć dokonanych celowo.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-19, 23:01   

Cytat:

Miej na uwadze że na początku poglądy na jednostek chrześcijan były dość liberalne jak na ówczesne czasy, chrześcijaństwo głosiło wyjątkowość każdej jednostki, cokolwiek by nie powiedział to w średniowieczu był to najlepszy system religijny dający najlepsze tłoczliwość rozwoju.



Rozwiń jak możesz.

Cytat:

I nie wiem co się tak tej Wulgaty uczepiłeś, obecnie nigdzie się nie stosuje tej wersji bibli ani żadnego tłumaczenia opartego o nią, jest tam masa błędów i przeinaczeń w sporej cześć dokonanych celowo.



Wiara powinna być filozofią, pytaniem odpowiedzią oraz rozmową.
Nie Zestawem gotowych pytań i odpowiedzi - a Wulgata to symbol.
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com