Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MówiÄ… mi Aniele  

Stały User



ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 04 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-25, 18:03   Czemu wierzysz?

Katolicy i nie tylko. Pytanie do Was dlaczego wierzycie w To co wierzycie? Czym jest dla Was wiara? Po co ona w życiu?
_________________
"- Dlaczego ty jesteÅ› taka wyjÄ…tkowa?
- Bo dziewięćdziesiąt procent mnie to choroba psychiczna a dziesięć głupota xD."

http://aniolysatakiesamotne.blogspot.com/
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-01-25, 18:16   

No dobra. Muszę przyznać, po części nie wierzę w siebie. Dlatego Bóg dodaje mi pewności siebie. Jak nie Bóg to kto? W Nim pokładam nadzieję. Do tego jest mi potrzebna wiara. Ona jeszcze trzyma mnie przy życiu. Wiem, co czeka samobójców- piekło.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Beznickowy

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 09 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-01-25, 18:20   Re: Czemu wierzysz?

MówiÄ… mi Aniele napisa³/a:

Pytanie do Was dlaczego wierzycie w To co wierzycie? Czym jest dla Was wiara? Po co ona w życiu?


Wierzę, w naukę, medycynę, potęgę ludzkiej psychiki oraz w samego siebie, ponieważ jest to namacalne, racjonalne i istnieje.

DeSade napisa³/a:

Wiem, co czeka samobójców- piekło.


Raczej wieczna pustka. Poza tym nawet sam kościół katolicki twierdzi, że nikt tak naprawdę nie wie co dzieje się z "duszą" samobójcy (mówię hipotetycznie, zakładając, że coś takiego istnieje). Jeśli samobójstwo było skutkiem choroby psychicznej lub popełnione nieświadomie nie jest to grzech ciężki i samobójca ma szanse na "zbawienie". Tak mnie uczono gdy jeszcze byłem osobą wierzącą i chodziłem do kościoła. Taki trochę paradoks, że ateiści wiedzą więcej o religii niż sami zainteresowani, czyli katolicy.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-01-25, 18:27   

Akurat opierałam się na opiniach niedoszłych.
_________________
W miękkim futrze kota
 

FK  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Ewa.

Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-01-25, 18:30   

Nie wiem dlaczego wierzę i to jest chyba najlepsze. Po prostu czuję, że ktoś tam czuwa nad tym wszystkim co się dzieje. Nie mówię, że to Bóg pisał za mnie klasówki i poprawiał cichaczem błędy, ale sama wiara, że jednak ktoś tam jest u góry motywuje do działania. ¯ycie - skąd by się nie brało - jest zbyt wielkim darem żeby je od tak sobie marnować i niszczyć, ale chyba nawet nie trzeba być wierzącym, żeby o tym wiedzieć.
_________________
¦wiat przeszkadza mi w życiu.
 

Beznickowy

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 09 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-01-25, 18:32   

DeSade napisa³/a:

Akurat opierałam się na opiniach niedoszłych.


To co widzą niedoszli samobójcy to halucynacje wywołane nadmiarem noradrenaliny, serotoniny oraz kilku innych hormonów, które nadmiernie wydzielają się w stanach bliskich śmierci.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-01-25, 18:40   

Nie wiesz tego. Ja nie mam ochoty się spierać, bo nie wiem jak jest naprawdę. Na żadne pytanie o rzeczy ostateczne, nie ma odpowiedzi dowodliwych.
_________________
W miękkim futrze kota
 

HUSTLA  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: ...

Wiek: 31

Do³±czy³a: 18 Maj 2011

   

Wys³any: 2013-01-25, 18:43   

Wierzę w Boga. Warto w coś wierzyć.
Jak już się zostaje samemu ze swoimi problemami, to ma się wtedy do kogo zwrócić i wierzyć, że będzie lepiej.
_________________
Nieraz nie wiem, o co gram i tak podwajam tego stawkÄ™.
 

Hav0c  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marcin

Do³±czy³: 09 Sty 2012

Sk±d: Rzeszów~

   

Wys³any: 2013-01-25, 18:48   

Cytat:

Jak już się zostaje samemu ze swoimi problemami, to ma się wtedy do kogo zwrócić i wierzyć, że będzie lepiej.



Wiara w lepszą przyszłość tyczy się nie tylko ludzi wierzących a w przypadkach odosobnienia polecam... muzykę!
_________________
„Póki jesteÅ›my, nie ma Å›mierci, gdy jest Å›mierć, nie ma nas”
 

¦wiadomy  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³: 30 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-01-25, 18:51   

Jestem Buddystą,chociaż wole określenie uczeń Buddy.Dlaczego akurat dharma ? Sam się nad tym zastanawiałem przez 5 miesięcy.Jest w przekazie przebudzonego coś co daje wyjaśnienie mi otaczającego świata.Daje nadzieje na ustanie cierpienia.Pokazuje jak usunąć splamienia umysłu.Bez tego życie nie ma sensu.Moi przyjaciele i dharma to wszystko co mam,bez tego już dawno bym nie miał siły by walczyć i żyć.
_________________
"Prawda jest poza wszelkimi schematami i ideologiami, poza strachem i nadzieją. Jeśli chcecie odkryć najwyższe szczęście Prawdy, musicie zerwać z ograniczeniami ideologii, obrzędów i ceremonii."-Jiddu Krishnamurti
 

HUSTLA  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: ...

Wiek: 31

Do³±czy³a: 18 Maj 2011

   

Wys³any: 2013-01-25, 18:52   

Muzyka w żaden sposób nie odwróci tego, co bylo.
Może jedynie zmniejszyć emocje z tym związane itd.
_________________
Nieraz nie wiem, o co gram i tak podwajam tego stawkÄ™.
 

Beznickowy

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 09 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-01-25, 18:56   

HUSTLA napisa³/a:

Muzyka w żaden sposób nie odwróci tego, co bylo.


Nic nie odwróci tego co było.

HUSTLA napisa³/a:


Jak już się zostaje samemu ze swoimi problemami, to ma się wtedy do kogo zwrócić i wierzyć, że będzie lepiej.


To tylko efekt placebo, który działa na krótką metę.
 

HUSTLA  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: ...

Wiek: 31

Do³±czy³a: 18 Maj 2011

   

Wys³any: 2013-01-25, 18:58   

¬le napisałam. Muzyka nie ma wpływu na nasze zycie, jedynie na jego postrzeganie i światopogląd. Ja wierzę, że Bóg może wszystko - bo na tym polega wiara chrześcijanska - jeśli się do niego zwrócimy i szczerze w Niego wierzymy.

[ Dodano: 2013-01-25, 18:58 ]
Wiara to wstyd w tych czasach, co zrobić.
_________________
Nieraz nie wiem, o co gram i tak podwajam tego stawkÄ™.
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-25, 19:02   

Nie wierzę bo kiedy raz pomyśli się jak materialista(pogląd, według którego istnieje tylko materia) to dostrzega się prawdę o tym czym jest człowiek, jaki jest sens życia, czym jest szczęście i jak funkcjonuje wszechświat. Te pytania dręczyły mnie od dzieciństwa ,kiedy dorastałem i czytałem trochę na internecie ... i jestem ateistą. Kiedyś myślałem nad nawróceniem , ale nie mogłem bo wiedziałem w głębi że to bełkot. Nie potrafię sobie wyobrazić świata , takiego jaki proponuje chrześcijaństwo ani żadna inna religia ;)

http://www.youtube.com/wa...cjUXaNQ&index=6

http://www.youtube.com/wa...cjUXaNQ&index=2
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2013-01-25, 19:06   

Ja czuję bardziej jak ¦wiadomy, że moje życie bez tego nie ma sensu, ale nie potrafię określić czym jest ta wiara, ponieważ nie praktykuję żadnej religii. Wydaje mi się, że jest tak, że po pewnym czasie silna wiara zamienia się w pewność (chociaż nie da się tego udowodnić "racjonalnie"), że jest tak jak się w to wierzy i dlatego jest ona tak silna i ważna dla wielu. Dla mnie to jest normalne. Człowiek bez wiary jest dla mnie jakiś taki zacofany.
_________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" A. Einstein
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com