Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-17, 12:07   

Dla mnie sens ma to, czemu go nadasz
I moja Wiara ma sens - jest wolnomyślicielska
Nie jest katolicka, nawet czasem nie wiem czy Chrześcijańska w pełni

Ale ma kilka zadań
Po Pierwsze daje mi siłę,
Po drugie jest pewną postawą życiową (wierzę w karmę)
Po trzecie płynie z niej nauka i nakazuje mi poznawać świat oraz wszelkie inne kultury w których objawiała się jakaś strefa sacrum.
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-17, 12:11   

Aniele Ciemności :( dlaczego nazywasz to, w co wierzy osoba wierząca (trochę zawikłane, ale wiadomo o co chodzi), "głupotą"? Ja jestem wierząca, a nie nazywam opinii np. ateistów "idiotyzmem". Szanuję ich zdanie. Dlaczego takie dyskusje - nie wszystkie, ale większość - kończą się obrażaniem siebie nawzajem? :( to nie jest wtedy dyskusja.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

motyl14  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 30 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-10-17, 14:44   

Wiesz ja myślę że jeżeli Bóg dał człowiekowi wolną wole to nie będzie mu przeszkadzał w czynieniu zła każdy m rozum a co do tego że Bóg kocha wszystkich a tym że bóg kocha tylko dobrych ludzi to moje zdanie jest takie że jak jest z tymi zabłąkanmi owcami zostawi 99 a pójdzie szukać tej jednej zabłąkanej tak samo jest też z ludźmi Bóg cieszy się bardziej z jednej nawróconej osoby niż 99 wierzących cały czas:)
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-10-17, 15:17   

Cytat:

Aniele Ciemności :( dlaczego nazywasz to, w co wierzy osoba wierząca (trochę zawikłane, ale wiadomo o co chodzi), "głupotą"? Ja jestem wierząca, a nie nazywam opinii np. ateistów "idiotyzmem". Szanuję ich zdanie. Dlaczego takie dyskusje - nie wszystkie, ale większość - kończą się obrażaniem siebie nawzajem? :( to nie jest wtedy dyskusja.



A jaką dyskusję można prowadzić bez dowodów i uzasadnienia? Conajmniej idiotyczną. argument typu 'tak zostałem wychowany' jest czystą kwintesencją żałosności i nie jest to obraza, a czysty fakt. Oznacza to mniej więcej tyle, że wzięła pierwsze z brzegu, bo tak fajnie i wygodnie. Prawda jest taka, że tego co ona tam na wypisywała logicznie w żaden sposób powiązać się nie da...

Musisz się po prostu pogodzić z tym, że od rozmówcy wymagam uzasadnienia lepszego niż 'nie potrzebuję na to dowodów albo uzasadnienia'. Taki pogląd nie przedstawia osoby go postulującej w najlepszej kondycji intelektualnej.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 13:51   

Spokojnie, nie denerwuj się tak :), nie o to mi chodziło :).
Ja to rozumiem, że jeśli wymieniamy się poglądami, powinniśmy popierać je argumentami, tak jakby cios za ciosem ;) jeśli mogę to tak nazwać, i masz rację, na tym polega debata, tylko, że o wierze zawsze będzie trudno dyskutować. To taka sfera człowieka jak na przykład... miłość? Też się ją czuje, a nie zawsze idzie to uargumentować, dlaczego, jak, kiedy? :) Jest i już.
Do czego zmierzam, staram się jakoś obronić osoby, które właśnie tak mówią, wierzę bo tak została wychowana, wierzę w Boże Miłosierdzie, bo je czuję i tym podobne :). Wydaje się to właśnie takie bez dowodu, takie nie przekonywujące, ale naprawdę tak jest, że wiarę nie da się wytłumaczyć w pełni. Może częściowo, ale nigdy w pełni, bo to też Boża £aska :).
Tak tylko swoje zdanie chciałam napisać, bez podburzania do sprzeczek oczywiście, też trochę schodzimy z tematu, tak myślę:).
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-10-18, 15:10   

Miłość da się uzasadnić... niektórzy tylko nie wiedzą jak i myślą, że to takie coś co fruwa nad głową i oczywiście, nie ma przyczyny. Ale masz rację zbaczamy z tematu.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-10-20, 23:00   

Autor tematu to kolejna ofiara kościoła katolickiego.
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-21, 13:29   

Anioł Ciemności, niektórzy wierzą... Nie potrzeba im dowodów. Bo gdyby je mieli - nie byłaby to już wiara.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-21, 17:14   

Otóż to, dlatego badania na temat domniemanych cudów są prowadzone po macoszemu, nie robi się porównawczych badań DNA domniemanych cudów eucharystycznych, jak i domniemanych relikwii rożnych świętych, ba nawet nie próbuje się dowieść istnienia boga, bo o zgrozo to kazało by wiedzieć, jeśli istnieje jakaś obiektywna prawda o świecie, jeśli istnieje jakiś nadprzyrodzony byt to doprowadzi nas do niego nauka, nie religia.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-10-21, 19:36   

wiara ma sens, jeśli komuś przynosi jakąś satysfakcję, wyznacza moralne zasady i radość jakąś tam przynosi. jeśli jest wpajana komuś, dla kogo nie znaczy nic- nie ma sensu.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-21, 19:40   

Problem w tym że aby zaczęła mieć dla kogoś znaczenie musi zostać mu wpojona, bo ciężko aby dla kogoś miało znaczenie coś o czym nie ma pojęcia ze istnieje.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-10-21, 19:52   

niekoniecznie, na moim własnym przykładzie. wiara wpojona mi nie została, chociaż niby ochrzczona jestem. rodzice moi jakoś nigdy wagi nie przywiązywali do tego, żebym byla prawdziwie wierząca wraz z tymi wszystkimi bzdetami. a w pewnym okresie mojego życia byłam, sama z siebie i miało to dla mnie znaczenie.
żeby miała jakieś znazcenie musi tylko być mniej więcej ogarnięta. trzeba wiedzieć, że coś takiego jest. i wtedy pewnego dnia każdy sam się wgłębia w to, czy wiara mu jest potrzebna, czy nie i czy ma w jego życiu jakiś sens.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-10-21, 20:34   

Cytat:

Anioł Ciemności, niektórzy wierzą... Nie potrzeba im dowodów. Bo gdyby je mieli - nie byłaby to już wiara.



To nie jest coś z czego należy być dumnym, a już tymbardziej coś o czym należy dyskutować... a zważ na to, że to jest forum dyskusyjne.

Poza tym podziwiam wytrzymałość takich ludzi. Kiedy ja nie mam na coś dowodów, a chcę to przyjąć jako swój pogląd to szukam dowodów na jego prawdziwość aż je znajdę, a jeśli mi się nie udaje po prostu go odrzucam.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Ostatnio zmieniony przez AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci 2009-10-21, 21:03, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-21, 21:02   

sheilven napisa³/a:

niekoniecznie, na moim własnym przykładzie. wiara wpojona mi nie została, chociaż niby ochrzczona jestem. rodzice moi jakoś nigdy wagi nie przywiązywali do tego, żebym byla prawdziwie wierząca wraz z tymi wszystkimi bzdetami


Wniosek, twoi rodzice to katolicy tylko z nazwy, do tego co się nazywa prawdziwy katolik im bardzo wiele brakuje, ale cóż takich katolików jest większosc, i to jest powód dla którego jest coraz więcej niewierzących, jak się dziecku mózgu dobrze nie wypierze to potem odchodzi od religij, rozumie z jej nie potrzebuje.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Tomq27

User


Do³±czy³: 22 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-22, 10:43   

Kosciol to najwieksza i najstarsza sekta dlatego trudno jest z nim walczyc bo ma wielu zwolennikow Pozatym prawa kosciola sa smieszne . Powiem tylko tyle kościół powinni opodatkowac i tyle !!! :evil:

[ Dodano: 2009-10-22, 10:45 ]
A i jeszcze jedno do katolików nic nie mam ,ale człowiek który pokłada całą nadzieje w Bogu jest sami wiecie .
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com