Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

mikizino  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³: 30 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-10-14, 16:15   Czy to ma sens co nam wpychajÄ…?

Witam
często pewnie każdy myślał o tym
ale nic nie szukał dlatego zakładam ten temat
ten problem zaczął mi się z pół roku temu
lekcja religii rozmawiamy jak to na tym przedmiocie o Bogu
w podstawówce mówili mi "Bóg kocha każdego na pewno nigdy cię nie skrzywdzi"
w gimnazjum zupełnie inna bajka "Ten kto jest zły Bóg go nie kocha,krzywdzi,kara"
Komu tu wierzyć żeby było jeszcze lepiej kościół
"Ateista nie ma prawa być w niebie" jeżeli ktoś myśli tak samo jak ja
to nie wierzy w Boga bo nie wie co jest prawdą więc jest ateistą
i tutaj pytanie co się ze mną stanie czy jeżeli nie będę wierzył bo nie znałem
"prawdziwej prawdy" to Bóg mnie ukara czy Kocha każdego tak samo nie rozumiem tego
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-14, 16:39   Re: Czy to ma sens co nam wpychajÄ…?

mikizino napisa³/a:


i tutaj pytanie co się ze mną stanie czy jeżeli nie będę wierzył bo nie znałem
"prawdziwej prawdy" to Bóg mnie ukara czy Kocha każdego tak samo nie rozumiem tego



z punktu widzenia której religij??, bo od tego wiele zależy ale generalnie większosc religij twierdzi ze jeśli nie wyznajesz tego co oni mówią to masz przechlapane

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-14, 16:41   

cretultix napisa³/a:

większosc religij twierdzi ze jeśli nie wyznajesz tego co oni mówią to masz przechlapane



która większość???
bo chrześcijaństwo i buddyzm na pewno nie
jedynie w islamie jest trochÄ™ gorzej
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

wrzochu  

Wymiatacz



ImiÄ™: Hubert

Do³±czy³: 29 Cze 2009

Sk±d: Twoja Pod¶wiadomo¶æ

   

Wys³any: 2009-10-14, 16:48   

Każda religia twierdzi że tylko ona jest słuszna i właściwa !!!
_________________
 

Flavia1997

User


Do³±czy³: 14 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-14, 17:52   

mi sie wydaje, ze kazdy ma inne zdanie co do religii, ale wszystkie religie sa sluszne
:mrgreen:
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-14, 18:14   

Flavia1997 napisa³/a:

mi sie wydaje, ze kazdy ma inne zdanie co do religii, ale wszystkie religie sa sluszne
:mrgreen:



to jest niemożliwe z prostego względu, są one sprzeczne, w niektórych przypadkach maja przeciwstawne stanowiska.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-10-14, 18:46   

W chrześcijaństwie nie? A to przypadkiem nie głosi, że przed poznaniem nie, ale po odrzuceniu tak? :)
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

Melancholik  

Stały User

WymierajÄ…ca tradycja



Imię: £ukasz

Wiek: 29

Do³±czy³: 05 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-14, 18:59   

Po prostu jesteś świadkiem różnych poglądów katechetów. Ostatecznie najpierw jest miejsce na sprawiedliwość, potem na łaskę :-)
_________________
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
There is no passion, there is serenity.
There is no chaos, there is harmony.
There is no death, there is the Force.
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2009-10-14, 20:46   

GrEjPfruT napisa³/a:

cretultix napisa³/a:

większosc religij twierdzi ze jeśli nie wyznajesz tego co oni mówią to masz przechlapane



która większość???
bo chrześcijaństwo i buddyzm na pewno nie
jedynie w islamie jest trochÄ™ gorzej



Ksiądz nasz mówił, że każda religia o ile jest dobra powinna iść do nieba.
Ale jeśli ktoś jest ateistom czeka go los taki jak na tym filmiku...
A nawet jeśli jesteś wierzący niepraktykujący, to wtedy też masz problemy.
Jak dziecko nie chodzi na religię jak inne jest wyśmiewane, a później ma problemy z akceptacją, bo 'nie chodzi do kościoła, więc jest niewierzący, więc z nim się nie powinno zadawać, bo tak mówił nasz kochany ksiądz'.
_________________
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-15, 09:11   

Uważam, że jeśli istnieje jakaś tam siła to nie ocenia nas po tym w co wierzymy tylko to jakimi ludźmi jesteśmy. Bo wtedy głupotą byłoby trafienie do piekła za to że się nie wierzyło w tego czy innego Boga.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-15, 11:38   

Taurie

świetnie to co napisałaś odzwierciedla ta historyjka

Cytat:


Starożytna opowieść wspomina o pewnym człowieku, który znalazł prawdę. Bardzo podekscytowany tym mały diabeł przybiegł do starego diabła i spytał go, co tutaj robi, dlaczego siedzi sobie tak spokojnie, kiedy tam ktoś odkrył prawdę. Cały nasz interes się zawali! Stary diabeł w spokoju palił cygaro. W końcu powiedział:
- Synu mój, uspokój się. Zapal papierosa. Moi ludzie już tam dotarli.
- Ale ja przychodzę stamtąd, a żadnych diabłów nie widziałem! -odparł mały diabeł.
- Diabły nie są potrzebne, moi ludzie już tam dotarli. - rzekł stary diabeł - To są księża, to są rabini, to są papieże, to są śankaraczarjowie, to są immamowie. Już tam są. Oni zorganizują prawdę, a kiedy ją zinstytucjonalizują, będzie skończona! Otoczą człowieka i nie pozwolą ludziom zbliżyć się do niego. Zinterpretują człowieka, a w swej interpretacji zatracą prawdę.



Swoja drogą kiedyś myślałem tak jak ty, obecnie dotarło do mnie że bóg kim lub czymkolwiek by nie był nie jest do niczego potrzebny, ba postu7owanie jego istnienia prowadzi do powstawania religij które wprowadzaj zło, moim zdaniem jeśli nawet istnieje trzeba doprowadzić do jego zapotnienia.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

easy  

Hiper wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Lut 2009

Sk±d: pomorze

   

Wys³any: 2009-10-15, 14:32   

mikizino napisa³/a:

"Ten kto jest zły Bóg go nie kocha,krzywdzi,kara"



jak już to karze, nie kara..

hmm naprawde wpajali ci w gimnazjum takie cos? aż wierzyć mi sie nie chce, z racji tego, że na każdej lekcji religii powtarzają, że Bóg kocha każdego człowieka, a nie odwrotnie..
Bóg obdarza każdego swoja miłością, a kto co z nią zrobi to już zalezy od czlowieka..
to nie Bóg krzywdzi człowieka, tylko człowiek krzywdzi sam siebie odpychając miłość Boga..
Jesteś już w takim wieku, że sam powinieneś ustalić swój stosunek do wiary, do Boga..
Nie raz ktoś będzie ci powtarzał, że Boga nie ma, albo że Bóg cie nie kocha, i że jak będziesz źle postepować w życiu spotka cie za to kara.. a spotkasz się i z odmiennym przekonaniem.. i co wiecznie będziesz sie zastanawiał jak jest naprawde? kto ma racje a ko jej nie ma?
to ma być twoja wiara lub niewiara, a nie kogoś innego..
ja wierze, w to, że Bóg jest miłosierny i kocha każdego człowieka.. tak zostałam wychowana, tak wykształciła się moja wiara.. na to nie musze mieć dowodów i nikt nie musi mnie przekonywać..
_________________
be high, fly away..
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-15, 16:31   

cretultix, ja napisałam że jeśli istnieje, co wcale nie oznacza że w nią wierze. Chodziło mi o to że jeśli istniałaby jakaś dobra siła nie zważałaby na wiarę jaką ktoś wyznaje.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-16, 16:12   

Nie jestem księdzem, ale jestem wierzącą katoliczką i mogę powiedzieć tylko to, co sama usłyszałam od księdza bądź przeczytałam: jeśli ktoś żyje moralnie, jest dobrym człowiekiem, kieruje się dekalogiem nawet go nie znając (np. w miejscach gdzie nikt nie słyszał o Panu Jezusie, ale też wyznawcy innych religii, ateiści) to jako katolik wierzę, że Boże Miłosierdzie zbawi takiego człowieka.
Nie jesteśmy w stanie poznać Bożego Planu, Jego zamiarów, więc tak naprawdę tylko On wie, co stanie się z tymi, którzy nie znają Boga, którzy są ateistami, którzy wyznają inne religie.
"Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza a za złe karze" - to jeśli chodzi o kare, karanie itd :oops: . No i tyle, później to już wiara, głowią nie da się wyjaśnić.
Bóg na pewno też kocha każdego człowieka, niezależnie ile razy człowiek splunie Mu w twarz, On dalej kocha.
Mam nadzieję, że temat nie przerodzi się w jaką wieeeelką kłótnie :).
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-10-17, 01:21   

Cytat:

ja wierze, w to, że Bóg jest miłosierny i kocha każdego człowieka.. tak zostałam wychowana, tak wykształciła się moja wiara.. na to nie musze mieć dowodów i nikt nie musi mnie przekonywać..



Przepis na głupotę destylowaną. Czysta i klarowna w każdym detalu...
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com