Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-05-15, 10:53   

Zależy co to jest i czy mnie wciągnie. Bo jeśli mi się nie spodoba, albo mnie nudzi to to strata czasu, podobnie jak z naukowymi książkami, zwłaszcza Biochemia Stryer'a;d.
Jeśli coś mnie wciągnie to zapominam o wszystkim i tracę poczucie czasu. Niestety takich książek ostatnio w moich rękach jest coraz mniej,
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-05-15, 11:38   

Ostatnio mało czytam. Aczkolwiek zawsze mało czytałem jeśli chodzi o lektury szkolne, ponieważ nie lubię gdy ktoś mi narzuca co mam czytać, a do tego przeważnie nudne były. Choć niektóre czytałem, ale to w technikum i były do raczej dotyczące II wojny światowej czy obozów koncentracyjnych.
A samo czytanie jest dla mnie przyjemnością, zaspokojeniem ciekawości, poszerzaniem swojej wiedzy oraz własnych horyzontów.
I doskonałym odpoczynkiem dla oczu, które wpatrują się w ekran monitora.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2010-05-15, 15:15   

Czytanie dla mnie jest czymś naturalnym, potrai mnie odstresować, zapomnieć, wyciszyć się, ale również pobudzić, rozgniewać, doprowadzić do smutku. przeżywam każdą książkę na swój sposób. Zdecydowanie wolę czytać "sama z siebie", ponieważ kiedy ktoś karze mi przeczytać jakąś książke, czyt lekturę to okropnie ciężko mi się ja czyta. nie wiem czemu tak jest, ale po książki muszę sięgać samowolnie i sama je wybierać. przeczytałabym każdą, jednak na każdą przyjdzie inny, odpowiedni moment.
_________________
ona umrze martwa.
 

Cole  

Hiper wymiatacz

dramatis personae



Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Mar 2010

Sk±d: spod ³ó¿ka

   

Wys³any: 2010-05-15, 16:29   

Czytanie to mój sposób na nudę i odpoczynek. Wycisza mnie i uspokaja więc bardzo często czytam przed snem. Zdecydowanie wolę czytać książki, które sama sobie wybrałam niż te narzucone, chociaż czasami też okazują się ciekawe.
_________________
If you have to go don't say goodbye
If you have to go don't you cry
If you have to go I will get by
Someday I'll follow you and see you on the other side...
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-05-15, 17:52   

Hmm... Czytać bardzo lubię, choć ostatnio nic ciekawego nie wpadło mi w ręce. No i dawno żadnej książki nie kupiłam, bo miałam inne wydatki a te u siebie mam wszystkie przeczytane. Dla mnie czytanie jest bardzo przyjemnym odpoczynkiem i ucieczką ze świata rzeczywistego w fikcyjny. Jest to dla mnie bardzo miła odskocznia i pobudza to moją wyobraźnię. Zawsze po przeczytaniu jakiejś ciekawej książki przez długi czas w mojej głowie dzieją się różne dziwactwa zainspirowane lekturą :niepewny: .
No i jest to jedna z niewielu rozrywek przy których nie jestem w choćby najmniejszym stopniu zła na siebie.
Lubię też czasem poczytać w wolnej chwili (jak jadę pociągiem ale się nudzę na przerwie). To jest po prostu przyjemne.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2010-05-15, 18:08   

nie mam zbyt wiele czasu na czytanie - przynajmniej nie tak dużo, jak kiedyś. czytanie jest dla mnie odskocznią od codzienności. jeśli książka mnie zainteresuje, wczuwam się w bohaterów i dzielę z nimi emocje im towarzyszące... jak mam czytać jakąś nudną lekturę, albo coś, czego totalnie nie czuję, jest to tylko męczące.
_________________
meow
 

CzeczenskiCzolg  

Wymiatacz

Kontrrewolucjonista



Do³±czy³: 20 Kwi 2010

Sk±d: Niepodleg³y ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-05-15, 18:19   

Yyyy nie lubię czytać. Może dlatego że czytanie kojarzyło mi się zawsze z nudnymi i przydługimi lekturami. Teraz to zazwyczaj prasa, czasami jakaś książka [Coben <3 ], ale tak poza tym - nic.
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-05-15, 19:08   

Uwielbiam czytać. Kiedyś żyłam tylko książkami. Pochałaniałam je po prostu. Mama się śmiała, że musze jeździć do biblioteki codziennie taczkami. Wszystko, kryminały, młodzieżówke, psychologiczne, faktu, piękną.
Pozwalało mi wzbogacać wiedzę, oderwać się od rzeczywistości, wyciszyć, zapomnieć, odstresować.
Ostatnio mało czytam. Prawie nic. Z niewiadomych przyczyn męczy mnie. Hm... spróbuje Jane Austen.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-05-15, 19:12   Re: Czym jest dla was czytanie?

Mizantrop napisa³/a:

Czym jest dla was czytanie ?
Przyjemnością, zabijaczem czasu, przykrym obowiązkiem.. ?


Przyjemnością, a przy okazji nieraz zabijaczem czasu w bardzo nudny dzień. Jest to też jakiś sposób na oderwanie się od rzeczywistości.

Mizantrop napisa³/a:

Jak traktujecie czytaną ksiązkę, 'włączacie' się do historii, przeżywacie wszystko, angażujecie się w czytanie, próbujecie się postawić w roli bohatera, wczuć się w jego sytuacje czy czytacie ot tak, żeby zabić czas?


To zależy od tego, czy dana książka mnie zainteresuje, jeżeli tak, to nie ma dla mnie nic innego, jest tylko druk, dana historia i bohaterowie. Jeżeli książka mnie nie interesuje, a muszę ją przeczytać, bo to np. lektura, to przeważnie czytam, byle mieć czyste sumienie, że przeczytałam. W skrajnych przypadkach daję sobie spokój i tyle.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-15, 20:53   

Czytanie to czynność, która nie tylko sprawia, ze poszerzam swoją wiedzę, czy uduchawiam się, ale także stan ucieczki i oczyszczenia od świata doczesnego. A tak poważnie to czytanie jest dla mnie czymś ważnym.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-05-15, 22:29   

no właśnie zależy wszystko od książki bo sa książki i jest ich nie wile które czytam z zapałem i chęcią (np. buszujący w zbożu) a są i takie nad którymi za żadne skarby nie mogę się skupić

najbardziej lubię czytać ksiązki tematyczne
np. o 11 września 2001
o USA
o lance armstrongu
itp
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

shesatanek  

Mega wymiatacz

O N A



ImiÄ™: Adolfa

Wiek: 59

Do³±czy³a: 01 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-15, 22:41   

Nie wiem czym to jest dla mnie. Chyba przyjemnością, a czasami ucieczką od życia - chociaż przez chwilę oderwać się od rzeczywistego świata i przyłączyć się do życia bohaterów.
_________________
www.top-radio.info kanał Rock Zapraszam
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-05-17, 19:17   

sposob na nude
oderwanie od rzeczywistosci
relaks
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

in30seconds  

Stały User

.



ImiÄ™: Ada

Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-17, 21:58   

Jak czytam to przenoszę się w te czasy,o których czytam i nie myślę już o teraźniejszości.Zapominam o problemach itd.
_________________
"Mądrość wszędzie ma daleko, głupota wszędzie ma blisko; mądrość - tylko czasem dociera, głupota - zawsze."
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2010-05-17, 22:20   

Czym jest dla mnie czytanie? Nową miłością. Do niedawna stroniłem od czytania. Ale od kiedy poznałem pewną osobę, którą podziwiałem za to ile książek czyta w ciągu roku i która mnie zainspirowała, coraz chętniej czytam książki, ba, nawet je kupuję.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com