Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-12-27, 22:45   

Cytat:

Dlaczego? To po prostu uzależnienie. Lepsze jest uzależnienie od alkoholu, narkotyków, papierosów? Bo lepiej brzmi i wydaje się logiczniejsze?



Może jeden pieron, jedno uzależnienie, ale dla mnie siedzenie przed kompem cały dzień i wpatrywanie się w monitor jest chore. Nie lepiej wyjść na dwór i osobiście pogadać z drugą osobą?

L. napisa³/a:

Uzależnić się możemy od wszystkiego, czy osoba uzależniona od komputera też ma nasrane w głowie? A od leków, zakupów, czekolady, kawy?



Tak, tylko siedząc przed kompem nie mamy możliwości "normalnego" rozwoju, tylko jemy, siedzimy, jemy i tak w koło. Brzuch rośnie, zero ruchu, kontaktu z rówieśnikami. Od leków się nie uzależnimy, bierzemy je jak mamy potrzebę. Kawę też, pijemy bo jesteś do tego przyzwyczajona i bez Niej nie potrafisz funkcjonować. Od słodkiego nie bardzo, słodkie potrzeba jeść, ale w odpowiednich ilościach.
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-12-27, 22:51   

^byku93 napisa³/a:

Od leków się nie uzależnimy, bierzemy je jak mamy potrzebę.


Jest coś takiego jak lekomania. I nie polega na tym, że bierzesz jak naprawdę potrzebujesz. Tylko bierzesz, bo wydaje Ci się, że bez leków nie da rady.

^byku93 napisa³/a:

Nie lepiej wyjść na dwór i osobiście pogadać z drugą osobą?


Oczywiście, że lepiej. Tak samo lepiej odstawić kieliszek i iść na spacer, wyrzucić paczkę papierosów czy zablokować karty kredytowe i zająć się czymś konstruktywnym. Człowiek naprawdę od wielu rzeczy może się uzależnić, wielu pozornie błahych rzeczy.

^byku93 napisa³/a:

Tak, tylko siedząc przed kompem nie mamy możliwości "normalnego" rozwoju, tylko jemy, siedzimy, jemy i tak w koło. Brzuch rośnie, zero ruchu, kontaktu z rówieśnikami.


Oczywiście, zgadzam się z Tobą. Ale osoba uzależniona nie postrzega tego w ten sposób, jakby postrzegała, nie byłoby tego problemu.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-12-27, 22:56   

Dla mnie to jak najbardziej oczywiste,że można się uzależnić od tego portalu.Sam często tam przebywam,może nie aż 5 razy dziennie.Jest to dobre źródło informacji i takie jest jego najważniejsze zastosowanie w moim przypadku.Bo aż strach pomyśleć jak naiwni ludzie dzielą się swoją prywatności,żeby takie sępy jak ja wiedziały o nich prawie wszystko bez jakiegokolwiek wysiłku.
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-12-27, 22:58   

L. napisa³/a:

Oczywiście, zgadzam się z Tobą. Ale osoba uzależniona nie postrzega tego w ten sposób, jakby postrzegała, nie byłoby tego problemu.



Tutaj wydaje Mi się problem po stronie rodziców i uzależnionego. Rodzice pozwalają tyle przed kompem siedzieć, to też troszkę dziwne przynajmniej dla mnie...
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-12-27, 23:01   

To ja tam przebywam kilkanaście razy dziennie :P Zawsze co jakiś czas otwieram 9 stron z Szybkiego wybierania w nowych zakładkach i sprawdzam czy jest coś nowego. Taka wizyta na fejsie trwa z 5sekund :P
 

Zanette  

Stały User

Cherry Blossom Girl



Imię: ¯aneta

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Gru 2010

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2010-12-27, 23:19   

Miałam konto na naszej-klasie i na fejsbuku. Usunęłam jednak oba konta i wcale nie czuję się z tego powodu gorzej. Wcale mi tych portali nie brakuje, moge się bez nich obejść. Nie straciłam najbliższych przyjaciół i znajomych bo ich ilość na nk nie jest wyznacznikiem popularności i poziomu życia. Poza realnym kontaktem dalej utrzymuję z nimi sieciowy kontakt poprzez gadu-gadu co mi w zupełnosci wystarcza.
Jednak aby mieć co robić gdy siadam na komputer jakoś sobie "zrekompensowałam" ucieczkę z NK i "fejsbuku". Zaczęłam się udzielać na forach i jest to o wiele lepsze od portali. W przeciwieństwie od portali nie muszę czekać aż ktoś odwiedzi mój profil i napisze "komcie do foci". Na forach moge pisać na tematy które mnie ciekawią i dyskutować z innymi - to o wiele ciekawsze, przynajmniej dla mnie. ;)
_________________

 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2010-12-28, 09:47   

Mam facebooka, ale nie przebywam tam zupełnie. Zresztą co można tam robić ^^? Nk mam włączone często, ale zazwyczaj tylko jest gdzieś tam otwarte w tle. Z pewnością obyłbym się bez tego. A uzależnić się można.


Cytat:


Tak, tylko siedząc przed kompem nie mamy możliwości "normalnego" rozwoju, tylko jemy, siedzimy, jemy i tak w koło. Brzuch rośnie, zero ruchu, kontaktu z rówieśnikami.



Kto powiedział, że osoba uzależniona od komputera nie ma życia osobistego? Sam spędzam tu długie godziny dziennie, ale spędzam też czas ze znajomymi i jakoś za bardzo mi brzuch nie rośnie pomimo tego, że siedząc tu codziennie wchłaniam litr coli. Poza tym jaka to argumentacja do nałogu? Równie dobrze mogę powiedzieć alkoholikowi: "Stary, nie lepiej przejść się do kina niż pić?" Z pewnością ma to jakikolwiek sens. Wiem, że lepiej pójść pobiegać, albo przeczytać książkę niż siedzieć przed kompem, a jednak tu jestem. Czy to nie jest nałóg właśnie? Nałogowiec niekoniecznie myśli logicznie...
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-12-28, 14:30   

Można. Powód dobry, jak każdy inny.
Nawet z tego portalu nie korzystam, więc nie widze jego fenomenu.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

blacklover  

Hiper wymiatacz

dwie pasje.



Do³±czy³a: 12 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-28, 14:45   

jasne że można, tak jak od Internetu, demotów i jeszcze nie wiadomo czego.
a najlepszym lekarstwem jest życie towarzyskie - serdecznie polecam!
dostępne bez recepty! :>
_________________
" Take a look to the sky just before you die. It is the last time you will (...) " \m/
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2010-12-28, 14:48   

blacklover napisa³/a:

jasne że można, tak jak od Internetu, demotów i jeszcze nie wiadomo czego.
a najlepszym lekarstwem jest życie towarzyskie - serdecznie polecam!
dostępne bez recepty! :>



tzn? Imprezowanie i picie wódy z kumplami ^^?
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

FantaSy1

Wymiatacz



Do³±czy³: 09 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-12-31, 11:50   

blacklover napisa³/a:

jasne że można, tak jak od Internetu, demotów i jeszcze nie wiadomo czego.
a najlepszym lekarstwem jest życie towarzyskie - serdecznie polecam!
dostępne bez recepty! :>


no twoje lekerstwo jest najlepsze.
ja również polecam ;D
 

Gacuu

User


Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-31, 14:31   

Można się uzależnić ;PP jak do wszystkiego ;P Znam osoby które włączają kompa pierwsze co wchodzą na face.. xD
_________________

 

rdza

User



Do³±czy³: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-31, 14:55   

Na Naszej-Klasie mam niewielu znajomych,żadnych zwymyślanych informacji w rubryce "O sobie",mimo to żyję. Portal służy mi głównie do odwiedzania co kilka dni forum klasowego, gdzie inne osoby zamieszczają przydatne do szkoły informacje. Profil na facebook'u założyłam dwa dni temu, z czystej ciekawości, chciałam sprawdzić na czym to polega, sprawdziłam i teraz zastanawiam się, jak się stamtąd usunąć. Wydaje mi się, że można się uzależnić od tego typu rozrywek, pewna koleżanka przez pewien okres czasu każdego dnia dodawała swoje zdjęcia na NK. Ostatnio przestała. Ciekawe, czy wszystko u niej w porządku..
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-31, 17:08   

alpen. napisa³/a:

Nawet z tego portalu nie korzystam, więc nie widze jego fenomenu.


Ja również. Wiele osób rekompensuje sobie w ten sposób kompleksy, jak np. nieśmiałość. £atwiej jest napisać coś do nieznajomej osoby w świecie wirtualnym, czyż nie? Czytałem o skrajnych przypadkach uzależnienia od FB i innych tego typu portali społecznościowych. To mnie przeraża. Perspektywa spędzenia sylwestra ze "znajomymi" z FB? Nie, dziękuję.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-01-01, 18:53   

Jeżeli nie mam Facebooka ani nk, to znaczy, że nie istnieję?
tak pytam, bo czasami rozmawiam na gg z osobami, które zaczynają mnie podejrzewać o podszywanie się albo nawet pedofilię (sic!), bo nie chcę im podać linka do mojego konta na portalu społecznościowym.

Grabarz91 napisa³/a:

tzn? Imprezowanie i picie wódy z kumplami ^^?


Skąd ten pomysł...? Ja stawiam na głośne odczytywanie klasyków literatury polskiej, wieczorki z muzyką poważną, inteligentne dyskusje w oparciu o przeczytane książki...
:evil: Albo picie taniego wina na ławce w parku i w ramach przerwy ucieczka przed Strażą Miejską. Ale rodzi się wtedy problem uzależnienia od tych zajęć... No i można sobie nóżki i rączki połamać jak się tak zwiewa w stanie lekkiej nietrzeźwości, a przy komputerze obrażenia odniosło niewielu. Chyba...
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com