Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mrs.  

User



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 02 Sie 2011

Sk±d: Gdañsk.

   

Wys³any: 2011-08-03, 14:46   

Też byłam uzależniona, siedziałam non stop, aż stwierdziłam, że to jest uzależnienie i skasowałam konto :P
Tak samo kiedyś było z nk xd
_________________
Tysiące gwiazd krąży wokół nas,
nad nami słońce, między nami ściana deszczu...
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-09-25, 10:59   

Nie byłem uzależniony, ale się wkurzyłem że ciągle coś zmieniają, gromadzą dane i wczoraj wywaliłem z facebooka wszystkie posty, znajomych, co lubię itd. Zostawiłem tylko konto z fikcyjnymi danymi, żeby mieć dostęp do grupy klasowej.
 

Sing  

User



Do³±czy³a: 22 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-10-22, 21:54   

Oczywiście , że tak. W USA wykryto juz przypadki takich uzależnień
 

Reporter19

User


Do³±czy³: 20 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-05-20, 13:55   

Chcąc odświeżyć ten temat, ponownie zadam kilka wciąż powtarzających sie pytań. Czy według was można mówić o uzależnieniu od facebooka (zaliczyć do tej samej kategorii co papierosy, alkohol etc). Czy jest wśród was ktoś uzależniony i nie może poradzić sobie z porzuceniem tago nałogu? Czy jest ktoś, kto nie wyobraża sobie życia bez fb? I jak generalnie patrzycie na problem życia w dwóch równoległych światach: rzeczywistym i wirtualnym? Bardzo interesuje mnie to zagadnienie, jak również historia przebiegu opisanego wyżej nałogu. Jeżeli ktoś chciałby opowiedzieć o tym, ponieważ np. nie ma komu lub się wstydzi, proszę o informację prywatną. Jeżeli ktoś po prostu chce wypowiedzieć się na ten temat publicznie to wiadomo: temat otwarty.

Pozdrawiam
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2012-05-20, 14:02   

Zacznę od tego, że nie rozdzielam rzeczywistości od wirtualnej, czy tej realnej (misz masz). W sieci nadal jestem sobą, choć staram się oczywiście filtrować rzeczy, jakie prezentuję. Co do samego facebooka, to używam go cholernie często, ale pod egidą muzyki. Promocja zespołów, prezentowanie twórczości - facebook w tym naprawdę pomaga. Kontakty, dojścia do ludzi z branży - oczywiście. W końcu, spotkania ze znajomymi, czy utrzymywanie kontaktów z ludźmi z dalszych rejonów. Fakt, odpisuję na wiele wiadomości, więc staram się być na bieżąco, choć nie boję się wylogować i pójść przed siebie, choćby na spacer. Facebook to tylko portal, choć to smutne, kiedy ludzie swoje życie towarzyskie układają pod niego i z nim.
 

Nieprzenikniona  

User



Do³±czy³a: 02 Sty 2009

   

Wys³any: 2012-05-20, 15:03   

¯al mi osób, które przesiądują całe dnie na Facebooku. Znaczy to, że nie mają własnego życia i interesują się cudzym, bo im się nudzi. Wchodzę tam, gdy mnie najdzie ochota, mogę nie wchodzić przez tydzień i nie rozpaczam z tego powodu.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-05-20, 15:35   

Wchodzę regularnie ze względu na to, że Facebook jest dla mnie głównym źródłem informacji. Począwszy od oficjalnych informacji wysyłanych np. od wykładowców, po kontakty ze znajomi. Jest o tyle cenne, że nie spotykam się z przyjaciółmi na co dzień. Dzielą nas zbyt duże odległości. Tyczy się to także tych zagranicznych znajomości, które najwygodniej jest utrzymać przez ten portal.

Nie jestem uzależniona, ale doceniam wygodę płynącą z jego użytkowania.
_________________
Drugs&hugs.
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-05-20, 16:55   

Tak, FaceBook może być uzależnieniem, jak wszystko.
Osobiście wchodzę prawie za każdym razem, kiedy mam włączonego kompa, żeby sprawdzić, co tam u znajomych etc. Uzależniona w żadnym razie nie jestem, są inne strony, od których mogłabym być.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Ower  

Hiper wymiatacz



Wiek: 27

Do³±czy³: 08 Lut 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-05-20, 20:28   

Uzależnić się można od wszystkiego. Faceboooook, kiedyś korzystałem, przesiadywałem, teraz gdy włączam komputer to po prostu włączę fb i robię milion innych rzeczy. Osobiście mi to służy głównie do kontaktowania się ze znajomymi i jak najbardziej z tej roli się wywiązuje, nie do każdego można zadzwonić..
_________________
[...] samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi.

P.C
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-08-06, 13:13   

Oczywiście, że można się uzależnić. Sama dużo siedzę na fb, choć raczej biernie - nie dodaję własnych wpisów/zdjęć ani nie komentuję treści zawartych na profilach innych osób. Za to chętnie przeglądam różne fanpage w celach rozrywkowych i to niekiedy zajmuje mi sporo czasu. Uzależniona nie jestem, mogę żyć bez facebooka. Zresztą przez wiele lat nie interesowałam się tym portalem, dopiero gdy poszłam do liceum założyłam konto, żeby móc mieć lepszy kontakt z klasą.
 

Piwonia

Wymiatacz


Do³±czy³: 25 Cze 2009

   

Wys³any: 2014-08-06, 15:09   

Często zaglądam na fb. Często jest po prostu włączona stronka na kompie. Dlatego jak mi się wyświetli konkurs czasem polubię i wezmę udział, czemu nie. Aktualnie biorę udział w konkursie rowenty - wysłałam zdjęcie swojej fryzury. W konkursie można wygrać lokówki, suszarki i lokówko-suszarki. Wystarczy dodać swoje zdjęcie z fajnym upięciem włosów/kokiem ->
https://www.facebook.com/...54103553640&_=_
Konkurs trwa do 8 sierpnia. Także dziewczyny jesli macie długie włosy i zdjęcia fryzur ślijcie, może wygramy :))
 

rocken  

Wymiatacz



Wiek: 26

Do³±czy³a: 28 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-08-07, 09:45   

Uzależnienie od facebooka to jest chyba najpopularniejsza choroba XXIw. :P Sama jestem online 25/8, jeśli nie mam pod ręką lapka, to cały czas uruchomiony jest messenger w telefonie, zielona kropeczka obok mojego nazwiska praktycznie nie znika. Wiem, że jestem uzależniona.. ale co z tego.
 

Adiyoshi

User


Do³±czy³: 05 Mar 2015

   

Wys³any: 2015-03-05, 22:00   

tak naprawde od wszystkiego sie mozna uzaleznic a uzaleznionych od facebooka jest bardzo duzo- spedzaja tram cale dnie a nawet noce
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com