Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2011-03-14, 21:19   

Everthus napisa³/a:

Od użytkownika zależy jak wykorzysta potencjał fb.


Otóż to. : )

Ja bardzo lubię facebook. W obecnej chwili prawie każdy ma tam konto, każda instytucja, grupa muzyczna, etc. Z jednego miejsca można się dowiedzieć o zbliżających się koncertach czy też wydarzeniach. Dzielić się muzyką, zdjęciami, można prowadzić coś na miarę namiastki bloga, czy nawet linkami do jakichś głupot. Szerokie, szerokie pole do popisu. ; ) Jeśli chodzi o znajomych, to nie zauważyłam, żeby pisali non stop o tym jak się jeb*** na ostatniej imprezie. Oczywiście zdarzają się zdjęcia, na którym widać ilość wypitego alkoholu, ale nie jest to jakieś nagminne. Większość to ludzie dorośli, także pilnują się, chociażby ze względu na to, że co zostaje opublikowane w internecie zostaje w nim już na zawsze. A historię o tym, że ktoś stracił/nie dostał pracy, bo miał jakieś kompromitujące rzeczy na tablice, każdy zna. : )
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2011-03-14, 22:09   

Nie używam i nie mam zamiaru.
Nie mam na to czasu, chęci, ochoty. Nie lubię portali społecznościowych, strata czasu. Jak chce pogadać ze znajomymi wolę wyjść na miasto.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

UglyAndProud  

Stały User



Wiek: 36

Do³±czy³: 07 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-14, 23:49   

portale społecznościowe strata czasu który mogę wykorzystać na oglądanie telewizji ale na forach o wszystkim i niczym tnę równo
_________________
Have you ever prayed to the night sky?
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2011-03-15, 20:38   

Telewizja to totalna strata, tak w ogóle. W sumie, cieszę się, że mija już 6 lat odkąd podziękowałem za uwagę naszej telewizji. Jestem lepszym człowiekiem. Wolę czas przeznaczyć na książki i edukację muzyczną, o, i od biedy czasem na jakiegoś socjalka w sieci, co by się pośmiać z debili i przytrzymać sztamę z ludźmi, którzy są dalej niż w zasięgu dłoni przy mnie.
 

zgodny

User


Do³±czy³: 17 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-17, 15:36   

Facebooka trzeba używać bardzo rozsądnie. Szczególnie trzeba zwracać uwagę na ustawienia prywatności. Niektórzy pokazują wszystkim użytkownikom Fajesa dosłownie wszystko...
Ja teraz rzadziej korzystam. Jak już to raczej biorę udział w konkursach. Ostatnio w urodzinowym Heyah, bo zepsuł mi się telefon i chcę wygrać Nokię C3.
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2011-03-17, 16:30   

zgodny napisa³/a:

Facebooka trzeba używać bardzo rozsądnie. Szczególnie trzeba zwracać uwagę na ustawienia prywatności. Niektórzy pokazują wszystkim użytkownikom Fajesa dosłownie wszystko...


To na cholerę robić konto jak się chce ukrywać swoją prywatność?
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-03-17, 16:53   

Constantine napisa³/a:

To na cholerę robić konto jak się chce ukrywać swoją prywatność?


Jest różnica między ukrywaniem prywatnością, a dobranie dobrych ustawień prywatności. Ja wychodzę z założenia, że jakby ktoś chciał coś znaleźć na mnie, i tak to zrobi, nie ułatwiam jedynie. Rzadko dodaje zdjęcia, i tak je dobieram, aby nie były "kompromitujące". Opcje... ważna sprawa, mnie widzą tylko znajomi których selekcjonuję.
_________________
lol
 

czarlston

User


Do³±czy³: 17 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-04-12, 20:28   

Facebook jest ok, nie tylko pod względem, że zawsze mamy kontakt ze znajomymi i jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi wieściami, ale też ze względu na liczne konkursy jakie można tam znaleźć. Ja ostatnimi czasy biorę udział w konkursach Heyah, ponieważ można w nich było wygrać nowe telefony, hrhr :P A w weekend udało mi się wygrać kupon na 7 dni darmowych rozmów w Heyah, także warto próbować :)
 

Hetman1999  

Hiper wymiatacz

I Back From the Dead



Wiek: 31

Do³±czy³: 02 Lis 2010

   

Wys³any: 2011-04-13, 00:18   

Nie wiem jak można od tego się uzależnić.rozumiem od gry,muzyki,sportów,ale od strony internetowej ? nieee no niestety znam osobę,co tylko ma wolną chwilę to nawet w telefonie FB to leczyć powinno się.A kumpli wirtualnie mieć ? Ludzie przez internet to zamykają się w domu,zamiast wyjść na "Dwór" spotkanie czy coś w tym stylu.
_________________
"Prwadziwą wolnościa jest nieposiadanie niczego.Byłem bardziej wolny kiedy nie miałem ani centa"
 

GCPU

Stały User



Do³±czy³: 10 Lis 2010

   

Wys³any: 2011-04-21, 15:30   

Uzależnienie od Facebooka diagnozuje się tak samo jak uzależnienie od Internetu - chociaż istnieje już takie pojęcie jak Facebook Addiction Disorder, czyli Zaburzenie Uzależnienia od Facebooka z wstępnymi symptomami uzależnienia opracowywanymi przez różnych naukowców.
Póki co trzymajmy się jednak sprawdzonych metod diagnostycznych. Odpowiedz sobie na pytania (wstawiając 'facebook' zamiast 'internet'):

1. Czy nie możesz przestać myśleć o Internecie (stale myślisz o tym, co ostatnio robiłeś w Sieci lub o tym, co będziesz robił, gdy znów się do niej zalogujesz)?

2. Czy czujesz potrzebę zwiększenia ilości czasu spędzanego w Internecie, aby osiągnąć satysfakcję z tego, że korzystasz z Sieci?

3. Czy podejmowałeś nieudane próby kontrolowania, ograniczania bądź zaprzestania korzystania z Internetu?

4. Czy czujesz się niespokojny, markotny, przygnębiony lub poirytowany, gdy próbujesz ograniczyć korzystanie lub przestać korzystać z Internetu?

5. Czy zdarza ci się przesiadywać w Sieci dłużej, niż pierwotnie zamierzałeś?

6. Czy z powodu Internetu zdarzyło ci się narazić na szwank ważną znajomość, zaryzykować utratę pracy lub zrezygnować z szansy na zrobienie kariery?

7. Czy zdarzyło ci się okłamać rodzinę, terapeutę lub inne osoby, aby ukryć, ile czasu zabiera ci Internet?

8. Czy Internet służy ci jako ucieczka od problemów lub jako sposób na uśmierzanie nastrojów dysforycznych (np. uczucia beznadziei, poczucia winy, lęków, depresji)?

Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco, kwalifikuje się to jako uzależnienie. Jednak nawet mniejsza ilość potwierdzonych zachowań z listy może być niepokojąca. Pamiętaj, że samo-diagnozowanie się przez internet nigdy nie jest tak miarodajne i skuteczne jak diagnoza u profesjonalisty. Tym bardziej, że często ukrywamy sami przed sobą przykre fakty o nas, by uchronić się od poczucia winy i innych przykrych emocji.
Dla pewności i możliwości skorzystania z oferty pomocy należy skontaktować się ze specjalistą (terapeuta, psycholog, psychiatra, specjalista d.s. uzależnień).

Innymi niepokojącymi zachowaniami, związanymi konkretnie z facebookiem, zauważonymi przez naukowców są np.:
- zredukowanie, zaprzestanie poza-internetowych aktywności i kontaktów interpersonalnych lub 'przeniesienie' ich do rzeczywistości Facebooka;
- spędzanie więcej niż godzinę dziennie na Facebooku;
- przenoszenie 'slangu' Facebooka do rzeczywistości poza-internetowej;
- zaburzenia rytmu dnia, zaburzenia snu, 'zarywanie' nocy na rzecz Facebooka;
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-04-21, 16:12   

GCPU, nie ma to jak kopiuj - wklej.
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2011-04-21, 16:17   Re:

A co jest takiego ciekawego w tym Facebook'u, że ludzie się od niego uzależniają?
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-04-21, 16:41   

Nyksus, facebook jest jak lodówka. Wchodzisz, rozglądasz się, zamykasz.
 

czarlston

User


Do³±czy³: 17 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-04-23, 13:28   

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Nyksus, facebook jest jak lodówka. Wchodzisz, rozglądasz się, zamykasz.



Coś w tym jest ;) Jeśli nie ma żadnego konkursu to wychodzę, ale ostatnio było ich sporo. Nawet udało mi się zgarnąć darmowe doładowanie 50 PLN od Heyah, bo rozdawali w Krakowie :D Warto zaglądać na takie profile, bo jak widać operatorzy lubią być hojni :)
 

xenovobez  

Hiper wymiatacz

;]



ImiÄ™: Oryginalne

Wiek: 29

Do³±czy³a: 07 Kwi 2010

   

Wys³any: 2011-04-23, 13:47   

Ja nigdy sie chyba nie uzaleznie od fejsbuka, bo mnie się co chwila zawiesza ledwo zaakceptuj kogos i znow zawieszka, po co to jest? nie mam pojęcia, chociaż kilka ciekawych funkcji jest, ale już bardziej podoba mi się to forum niż ten cały fb. Kolejny nonsens XXI w. :mrgreen: .
_________________
"[...] miłość nie daje i nigdy nie dawała szczęścia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com