Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-28, 00:33   

Kometa napisa³/a:

Dlaczego ?

A oburza Cię widok całującej się na ławce w parku heteroseksualnej pary ?



Ja odpowiem. Troszkę razi, ale dużo mniej. Dlaczego? Odpowiedź jest tak prosta, że aż głupio pytać. BO TO JEST BARDZIEJ ESTETYCZNE. I nie róbmy z siebie jakichś tolerancyjnych i poprawnych politycznie na siłe, bo to strasznie śmierdzi obłudą. Dwóch panów, którzy się całują to nie jest ładny widok, bo obaj są przedstawicielami brzydszej płci.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

JackDaniel's  

Wymiatacz

Pijany życiem.



Do³±czy³: 04 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-28, 11:16   

poem sometimes napisa³/a:

Dwóch panów, którzy się całują to nie jest ładny widok, bo obaj są przedstawicielami brzydszej płci.

To jest taki sam widok jak całujący się heteroseksualiści czy srający pies na trawce w parku. Po prostu do jednych rzeczy już zdążyliśmy przywyknąć, a do innych jeszcze nie. Kiedyś było nie do pomyślenia, że para nie będąca jeszcze w narzeczeństwie idzie za rączkę po ulicy, a teraz całkiem naturalnym jest, że idąc trzymają sobie ręce w kieszeniach na pupie, bądź też siadają sobie na kolanach w tramwaju czy autobusie. To wszystko jedynie kwestia obycia.
_________________
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byście to chcieli dowodami obalić?!" F.Nietzsche
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-28, 13:35   

JackDaniel's, Nie, dla mnie to kwestia czysto estetyczna, bo dwie całujące się kobiety są widokiem dużo przyjemniejszym i potwierdzi to zarówno facet, jak i inna kobieta, co udowadnia, że nie jest to kwestia pociągu płciowego :-)
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

JackDaniel's  

Wymiatacz

Pijany życiem.



Do³±czy³: 04 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-28, 13:55   

Poem sometimes, tyle że nasze poczucie estetyki jest płynne i kształtuje się cały czas, a jednym z kształtujących je czynników jest obycie i przyzwyczajenie. Dwie lesbijki nie są dla Ciebie tak odpychające tylko przez to, że w kulturze utarł się schemat bliskich przyjaciółek, które całują się na dzień dobry, trzymają za rączkę i przytulają- przyzwyczailiśmy się do tego widoku i nie razi nas tak ten widok jak dwóch gejów.
_________________
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byście to chcieli dowodami obalić?!" F.Nietzsche
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-08-28, 17:15   

Tylko ,że jak napisał Jack daniels dla mnie jest to widok jak każdy inny,nie rozpatruję go pod względem estetyki ,czy kategori "podnieca mnie, jest ładny nie jest ładny"
Jest taki jak każdy inny,a ja nie muszę się wpatrywać w ten obrazek.
Kilka osób z mojego otoczenia wiązało się z osobami tej samej płci,więc pewnie jest to także kwestia przyzwyczajenia i pewnego obycia z tym widokiem.
_________________
Drugs&hugs.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-28, 17:19   

JackDaniel's napisa³/a:

Dwie lesbijki nie są dla Ciebie tak odpychające tylko przez to, że w kulturze utarł się schemat bliskich przyjaciółek, które całują się na dzień dobry, trzymają za rączkę i przytulają- przyzwyczailiśmy się do tego widoku i nie razi nas tak ten widok jak dwóch gejów.



Czego? :-D Sorry, ale nie mam pojęcia o istnieniu takiego schematu, a nawet jeśli niektórzy ludzie go wyznają, to nie wierzę, że ma cokolwiek wspólnego z tą estetyką. Zwyczajnie kobiety, to te ładniejsze istoty, delikatne i kiedy one się całują, to jest to dużo ładniejsze od dwóch samców.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-08-28, 17:26   

Ale dlaczego okazywanie uczuć musi podlegać kryteriom "piękne,brzydkie". Czy jeśli coś nie jest piękne dla otoczenia nie ma prawa być wykonywane publicznie ? Dla mnie samo okazywanie sobie miłości ma w sobie to "coś" bez względu na płeć,czy tez wiek,ponieważ na dobrą sprawę starsze osoby całujące się też mogą stwarzać dla nas widok nieestetyczny. Ale zadając infantylne pytanie " A kto Ci każe na to patrzeć"
_________________
Drugs&hugs.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-28, 19:36   

Kometa napisa³/a:

Czy jeśli coś nie jest piękne dla otoczenia nie ma prawa być wykonywane publicznie ?



A czy ja coś takiego napisałem? Wyjaśniłem tylko, dlaczego wielu ludzi to zniesmacza.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-08-28, 21:04   

Jeżeli chodzi o homoseksualizm, to jest dla mnie czymÅ› naturalnym… Tylko dopiero teraz hetero robiÄ… z tego wielkÄ… sprawÄ™… Dlaczego? Dlatego, że zmiany w spoÅ‚eczeÅ„stwach zachodzÄ… powoli… teraz akurat przyszÅ‚a kolej na homoseksualistów ukrywali siÄ™ przez setki lat. Należy to zaakceptować, bo to NORMALNE urodziÅ‚am siÄ™ hetero i dobrze mi z tym. Gdybym urodziÅ‚a siÄ™ homo też by mi byÅ‚o z tym dobrze. Co z tego, znam kilku homoseksualistów przez niektórych wyzywani sÄ… od gejów, pedałów i w tym momencie to takie osoby sÄ… chore a choroba ta nosi nazwÄ™ homofobi… Parady miloÅ›ci to nic innego jak marsze wyzwoleÅ„cze, tak samo jak oni walczyÅ‚y o to kiedyÅ› kobiety. I chyba opÅ‚acilo siÄ™, bo mamy prawo być tym kim chcemy. Bez zgody naszych Panów…
Kolejna sprawa to estetyka, rozumiem jednego razi nawet rozwiązana sznurówka, nie będę się sprzeczać myślcie co chcecie, ja wyrażam swoje zdanie szanuje inne o ile nie jest to przejaw bezpodstawnej agesji skierowanej przeciwko człowiekowi który chce się przutulic, pocałować kogoś kogo kocha a akurat się tak składa, że ta osoba jest tej samej płci.
ByÅ‚a tu również mowa o adopcji to jest akurat temat troche bardziej skomplikowany. Moim zdaniem to dziecko powinno mieć prawo wyboru (wiek dziecka adoptowanego powinien być rozsÄ…dny – socjologiem nie jestem), jak zresztÄ… w każdej sprawie dotyczÄ…cej jego przyszÅ‚oÅ›ci. OczywiÅ›cie, w naszym spoÅ‚eczeÅ„stwie nie byÅ‚oby mowy o takiej sytuacji z przyczyny oczywistej – a chodzi mi o reakcjÄ™ spoÅ‚eczeÅ„stwa. Już Å‚atwiej nam zaakceptować rodziców dziecka molestowanego czy bitego, niż takiego którego rodzice byliby tej samej pÅ‚ci… A i jeszcze jedno dajcie spokój z tymi chorobami chyba jesteÅ›cie myÅ›lÄ…cy? Homo sapiens? To siÄ™ tak zachowujcie, a nie jak banda Å›redniowiecznych mnichów. :]
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

JackDaniel's  

Wymiatacz

Pijany życiem.



Do³±czy³: 04 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-28, 21:07   

poem sometimes napisa³/a:

Czego? Sorry, ale nie mam pojęcia o istnieniu takiego schematu

Nigdy nie widziałeś jak dwie przyjaciółki czy nawet koleżanki całują się w policzek na powitanie?
_________________
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byście to chcieli dowodami obalić?!" F.Nietzsche
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-28, 21:44   

JackDaniel's napisa³/a:

Nigdy nie widziałeś jak dwie przyjaciółki czy nawet koleżanki całują się w policzek na powitanie?



Nie, nie zwracam na takie rzeczy uwagi. Poza tym to nie ma nic wspólnego z poczuciem estetyki.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

JackDaniel's  

Wymiatacz

Pijany życiem.



Do³±czy³: 04 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-28, 23:42   

Oj ma :) Własnie tutaj zaczyna się tolerancja i akceptacja lesbijek, a dezaprobata dla gejów. Dwie kobiety mogą pozwolić sobie na więcej czułości między sobą niżeli dwaj mężczyźni i nie mówię tu o orientacji homoseksualnej. Jeśli obie płci miały by w tym samym miejscu ustawioną granicę czynności akceptowanych w relacjach między sobą to z pewnością gej i lesbijka były by akceptowane w równym stopniu.
_________________
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byście to chcieli dowodami obalić?!" F.Nietzsche
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-29, 00:00   

JackDaniel's napisa³/a:

Dwie kobiety mogą pozwolić sobie na więcej czułości między sobą niżeli dwaj mężczyźni i nie mówię tu o orientacji homoseksualnej.



Nie posuwamy się w tej dyskusji naprzód. Mogą sobie na to pozwolić, bo to przyjemniej wygląda, nie budzi takie odrazy i jest chętnie akceptowane.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-09-14, 00:17   

Krytykując homoseksualistów, krytykujcie tez antykoncepcje. Bo swoje zdanie popieracie biologią. Więc wychodziłoby na to, że uważacie to za rzecz nienaturalną, bo nie może dojść do zapłodnienia.
Pociąg seksualny (wszelkie fetysze itp.) to pociąg seksualny, a nie rozmnażanie. Więc może on być ukierunkowany do jednej jak i drugiej płci. Chodzi tylko i wyłącznie o przyjemność. Jeśli dla kogoś przyjemnością jest współżycie z osobą tej samej płci, to powinien to spełnić. Każdy jest wolny, każdy ma do tego prawo, a uprawiając seks, na który obie osoby wyrażają zgodę i chęci nikogo się nie krzywdzi.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-14, 18:23   

Ale trzeba zauważayć jakie jest właśnie biologiczne przeznaczenie człowieka: Ma się on rozmnażać, a więc..

Możecie podawać przykłady iż zwierzęta też mają przejawy homoseksualizmu, ale nie świadczy to o naturalności, ani tego nie wytłumacza.
Według mnie jest to swego rodzaju "odchylenie" na tle psychicznym.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com