Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Marianela  

User

Marianela



ImiÄ™: Malgosia

Do³±czy³a: 08 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-03-06, 15:58   "Igrzyska Å›mierci" - wkrótce premiera

Ten film powstał na kanwie książki o tym samym tytule. O czym ona opowiada?

Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję.

BohaterkÄ…, a jednoczeÅ›nie narratorkÄ… książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matkÄ… i mÅ‚odszÄ… siostrÄ… w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego paÅ„stwa. Katniss po Å›mierci ojca jest gÅ‚owÄ… rodziny – musi troszczyć siÄ™, by zapewnić byt mÅ‚odszej siostrze i chorej matce, a to prawdziwa walka o przetrwanie...

Uznana pisarka Suzanne Collins jest mistrzynią w konstruowaniu zaskakujących zwrotów akcji, doskonale łączy refleksję z przygodą i romansem w swojej nowej, świetnej powieści o przyszłości, która niepokojąco przypomina teraźniejszość.

Zwiastuny filmu można zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/us...ci?feature=mhee

Polecam, ja już czekam z niecierpliwością na ten film :)

314477_128089253965409_127114070729594_158008_1209883561_a.jpg

Plik ¶ci±gniêto 4399 raz(y) 10,22 KB

_________________
Pogodna wiedza jest bramą do wieczności.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2012-03-06, 21:47   

A ja nie czekam, oglądnę pewnie za jakieś 10 lat (chyba, że film osiągnie sukces, w co wątpię).
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2012-03-06, 23:00   

Z takim budżetem i z taką ilością fanów książki to bym się zdziwił jakby sukcesu nie było. To już jest raczej dyskusja o tym jak duży będzie.
W każdym razie to jest mój pewniak jeżeli chodzi o fantastykę w tym roku. I to jest coś bo fajne filmy mają powychodzić teraz.
 

Share  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-03-07, 23:48   

Gdybym miała oceniać jedynie na podstawie książki to film jak najbardziej ma szansę odnieść sukces, ale dopiero gdy go obejrzę wyrażę Swoją opinię na ten temat bo różnie to bywa. Trailery wyglądają fajnie, obsada też - ale najważniejszy jest efekt końcowy. A tutaj jednak może mnie spotkać wielkie zaskoczenie, zarówno pozytywne jak i negatywne. Wszyscy przecież wiemy jak to jest z ekranizacjami. Przeważnie bywają gorsze od książek, ale na szczęście nie zawsze :)
 

Marianela  

User

Marianela



ImiÄ™: Malgosia

Do³±czy³a: 08 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-03-08, 21:41   

Wy pewnie mówicie o sukcesie kasowym. A ja myślę, że może t być film, który nie umknie w "tłumie" premier i filmów tego typu.
_________________
Pogodna wiedza jest bramą do wieczności.
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2012-03-09, 11:13   

Przeważnie własnie sukces kasowy jest miarą sukcesu, ale zgadzam się, że to nie wszystko!

Nie wiem czy będzie miał tak wymowny przekaz jak książka i czy równie mocno zaakcentuje kwestie ideowe, czy skupi sie jedynie na akcji i efektach.
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Share  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-03-09, 16:26   

Mi nie do końca chodziło o sukces kasowy. Ten na 90% będzie, bo jak ktoś wcześniej wspomniał książka ma na prawdę dużo fanów więc zapewne film się dobrze sprzeda. Ale to nie jest sukces filmu, tylko producentów. Prawdziwy sukces - jak film będzie zapamiętany i po obejrzeniu raz będziemy chcieli obejrzeć go po raz kolejny :)
 

gettingout  

User



Do³±czy³: 10 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-03-14, 14:43   

słyszałem dzisiaj gdzieś w radiu o jakiejś grze miejskiej dotyczącej Igrzysk ¦mierci....

wiecie może coś więcej? :kwasny:
 

Marianela  

User

Marianela



ImiÄ™: Malgosia

Do³±czy³a: 08 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-03-15, 18:34   

Tak, na fejsie jest to wrzucone jako wydarzenie, zajrzyj sobie na funpage'a.
_________________
Pogodna wiedza jest bramą do wieczności.
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2012-03-20, 12:58   

Moja koleżanka została liderem dystryktu nawet :)

A ja planuje kiedy tu isc do kina...

I widziałam, że są broszki kosogłosa, ale nie wiem gdzie, co, jak...
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

wikaG  

User



Do³±czy³a: 07 Lis 2010

   

Wys³any: 2012-03-20, 13:37   

Ja tam nie znalazlam żadnego znaku na chodniku.... Może jestem niepsostrzegawacza...
A do kina wybieram si e zczwartku na piatek do Multi w ZÅ‚otych Tarasach :) Mam wszystko zarezerwowane :) Mam nadzieje, ze nie usne nastepnego dnia i przezyje jakos piatek....
_________________
Pesymista - były optymista dobrze poinformowany ;)
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2012-03-20, 23:31   

£e, a ja się jeszcze nie zakręciłem w sprawie biletów. Już mi tak nie zależy żeby to była pierwsza z pierwszych premier bo pewnie drożej ale filmu nie odpuszczę i się przejdę.
Share-"Ale to nie jest sukces filmu, tylko producentów."
Mądrze to zabrzmiało. Zazwyczaj w filmach scie-fi miarą jest to ile kasy poszło w film bo to chyba najdroższy gatunek- dużo kostiumów i efektów specjalnych. I to jest jakaś podstawa ale to czy film był dobry rzeczywiście zależy od tego jak go ludzie odbiorą.
 

gettingout  

User



Do³±czy³: 10 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-03-21, 14:22   

CherryCherry napisa³/a:

Moja koleżanka została liderem dystryktu nawet :)

A ja planuje kiedy tu isc do kina...

I widziałam, że są broszki kosogłosa, ale nie wiem gdzie, co, jak...





na fejsie na fanpagu igrzysk jest konkurs z tymi broszkami ;]
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2012-03-21, 19:32   

O!! Dzięki, ale był dziś do 16 :( Może jeszcze będzie?...
Za to pojawiła się pierwsza recenzja Igrzysk!!! http://www.filmweb.pl/reviews/Igrzyska+bez+chleba-12555 Znalazłam na fejsie ;)
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2012-03-21, 23:36   

Przeczytałem. Recenzja ciekawa ale nie wiem czy autor doczytał książkę, może czytał ale domagał się od filmu wątków które nie były rozwinięte w książce. Ale i tak recenzja bardzo pozytywna a na filmwebie raczej nie mają skłonności do pisania od serca:P w końcu to strona o filmach a nie strona jakiegoś kina.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com