Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

angelka  

User


Do³±czy³a: 19 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-19, 14:45   

No racją jest ze podchodzimy sceptycznie do wypadów do restauracji, boimy się, ze się spłukamy albo rozczarujemy. No ale ludzie, to jest część kultury, takie wyjścia. Może raz w m-cu ale zawsze warto. Weźmy to pod uwagę przy planowaniu wydatków np, na początku m-ca. To może być ciekawą odskocznią, relaxem. Są knajpy gdzie naprawdę warto chodzić. Ja np. uwielbiam wszytko co włoskie więc ja uwielbiam takie knajpy gdzie jest śródziemnomorskie menu i przystojni Włosi. Np San Lorenzo w W-wie-nic tu nie odbiega od oryginalnych dań z Włoch, samych obcokrajowców jest tu dużo i gwiazd. Dla czego odmawiać sobie takiej przyjemności?
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-04-19, 15:17   

Ja chętnie jem na mieście. Mam parę tanich i zdrowych miejsc, gdzie jak się zje to cały dzień jest się szczęśliwym człowiekiem. Jednak to nie są jakieś specjalnie wyszukane restauracje i oczywiście i tak jest drożej niż w domu sobie coś ugotować. I w tym miejscy powiem, że dla Polaków to błogosławieństwo że rzadko jadają w restauracjach. Dzięki temu doskonalimy się w przyrządzaniu potraw. Tacy Anglicy na przykład, są leniwym narodem, wolą zjeść na mieście albo coś zamówić zamiast ugotować przez co ich rodzima kuchnia powoli zanika. A nasza jest wciąż żywa i znana na całym świecie. A nóż, widelec, jakiś szary człowiek gotując sobie polski obiadek, odkryje nowe połączenie przypraw, i stworzy nowe danie Polskie?
 

jacus  

Wymiatacz


Do³±czy³: 13 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-19, 18:18   

Też wole w domu. Chociaż czasami nachodzi mnie wielka ochota na bardzo niezdrowe, tłuste jedzenie z fast foodów. Cóż duża pokusa :) W Poznaniu najczęściej jadam w sieci Picolo. Bardzo dobre makarony i w doskonałej cenie.
Jakby każdy chodził do restauracji to i bezrobocie by spadło :) ale kuchnia regionalna by zanikła. A szkoda. Zawsze jak jadę gdzieś na wakacje to staram się skosztować cokolwiek z lokalnych specjałów. Niezła czasami frajda z tego jest :D
_________________
:)
 

brajla  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Kwi 2010

Sk±d: w ludziach tyle jadu

   

Wys³any: 2010-09-06, 20:45   

Polacy rzadko jadajÄ… w restauracjach bo sÄ… biedni
I nie stać ich na spożywanie posiłków w restauracjach.
Ale jakby nie patrzeć, jeżeli taka osoba pójdzie do restauracji nawpieprza się jak świnia i to jest niezdrowe bardzo :[
_________________
Kiss my ass:*
 

lotar  

User


Do³±czy³a: 03 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-09-09, 14:47   

W Polsce nadal jest tradycja gotowania w domu. Ja w tygodniu czesto jadam na mieście bo nie mam czasu na gotowanie. Mam juz sprawdzoną restauracje krokiecik(warszawa):) zwykle zamawiam strogonowa z wolowiny. Ceny są spoko, a jedzenie świeże.
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-09-09, 15:09   

Ja bardzo,ale to naprawdę bardzo rzadko jadam poza domem w restauracjach,nie lubię tam jeść.
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-09-09, 22:06   

lubię jesc w restauracjach. zawsze jak jestem gdzies na wyjeździe to do jakiejs muszę zajsc. czasem jak ktos do mnie przyjedzie to tez sie gdzies wybieram
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-09-09, 22:10   

Po restauracjach nie lubię jadać. Jedynie co jem poza domem to pizza, nic więcej.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2010-09-09, 22:21   

nie przepadam. wolę w domu zjeść. jakoś tak mało swobodnie się czuję w lokalach
_________________
meow
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-09-09, 23:27   Re:

Ja bardzo lubię jeść w restauracjach ale niestety brakuje na to kasy.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

ooo

Wymiatacz



Do³±czy³: 15 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-10-16, 12:45   

Ja tam w restauracjach jadać nie lubię, bo tam się nie mogę najeść, zawsze tak mało tego jedzenia dadzą.
_________________
:)
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2010-10-16, 19:34   

Ja jadam w restauracji prawie codziennie, bo pracuje w jednej :-D
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

dudeck  

User


ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 34

Do³±czy³: 09 Cze 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2010-10-21, 20:04   

Ja chodzę średnio raz na 2 miesiące. Lubie jeść w restauracjach, a że często mam okazję, bo jeżdżę sporo po Polsce to znam kilka fajnych miejsc;) Moja ulubiona: Bida w Jastkowie pod Lublinem. Dużo, tanio i smacznie ;) Polacy nie jedzą w restauracjach, bo my lubimy i umiemy sami gotować. Nie to co na Zachodzie ;)
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-07, 16:17   

To koszmarne dla mojego portfela, ale raz na jakiś czas potrafię wydać naprawdę sporą sumę na jeden posiłek w droższej knajpie - bo lubię wydawać na jedzenie, bo samo jedzenie też uwielbiam.
Trafiam też do tańszych knajpek i mam tam swoje ulubione pozycje, w tych droższych wybieram to, co brzmi ciekawie.

Chociaż często do restauracji idę w celach "szpiegowskich", coby znaleźć jakieś fajne danie i wyczaić, co konkretnie jest w środku i czy byłabym w stanie skopiować efekt "na czuja". :wstyd:
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

Mrana  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Anna

Do³±czy³a: 12 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-16, 18:42   

Polacy zazwyczaj jadają w domu. Sądzę, że pewnie przyczynia się do tego kwestia finansowa. Zresztą w większości domów jest tak, że żona gotuje obiad a restauracje są po to aby zjeść coś na wyjeździe/ dłuższej podróży. Znam rodzinę, która co tydzień wychodzi sobie na obiad do najlepszej restauracji w mieście. Ja jednak bardzo rzadko bywam. Wolę upichcić coś w domu. ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com