Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-02-15, 22:48   Jadanie w restauracjach

Panuję opinia, że Polacy rzadko wychodzą zjeść coś do restauracji. Statycznie Polska kiepsko wypada na tle zachodnich sąsiadów, którzy są częstymi bywalcami restauracji, czy to Francji, Włoch i Niemiec. Gdzie całe rodziny wchodzą na przykład na obiad do restauracji.
Co wg. Was jest główną przyczyną, że My Polacy rzadko uczęszczamy do takich miejsce ?
Chodzicie do restauracji ?
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-15, 22:54   

Mizantrop napisa³/a:

Co wg. Was jest główną przyczyną, że My Polacy rzadko uczęszczamy do takich miejsce ?


Bo myślą że wszędzie jest drogo.

Cytat:

Chodzicie do restauracji ?


Codziennie jak nie lunche, to spotkania lub obiady.

Najważniejsze o jakich restauracjach mówisz:
To mogą to być luksusowe, regionalne, lokale czy też bary a nawet restauracje typu fast food jak sam mcdonald.

Ja osobiście chodzę do sushi-barów lub orientalnych bo są w miarę tanie [ tak lunch (30zł) i spotkania (100%) pokrywa szefowa :D]. Restauracje te hotelowe lub już wykwintne to cenny nie da zwykłego kowalskiego.

A jest naprawdę dużo restauracji czy lokali że dania są tanie, dobre w wygodnym miejscu.
 

Emeklash  

Hiper wymiatacz

delete me



Wiek: 34

Do³±czy³a: 11 Gru 2008

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2010-02-15, 22:55   

Mizantrop napisa³/a:

Co wg. Was jest główną przyczyną, że My Polacy rzadko uczęszczamy do takich miejsce ?


Hmm.. kasa. No, żeby zjeść całą rodziną jakiś porządny obiad w dobrej restauracji, trzeba liczyć się z tym, że to kosztuje. Nie każdego stać na to, żeby na obiad wydać ze trzy razy więcej niż jakby się normalnie w domu przygotowało posiłek.

Mizantrop napisa³/a:

Chodzicie do restauracji ?


Rzadko, okazjonalnie jedynie ^^
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-02-15, 22:55   

Mizantrop napisa³/a:

Was jest główną przyczyną


Nie jestem pewien, ale chyba ceny.

Mizantrop napisa³/a:

Chodzicie do restauracji ?


W całym życiu byłem nie więcej niż 10 razy (chyba, że liczyć wszelkie McDonaldy czy Pizze Hut) z powodów czysto finansowych. Zaproszenie dziewczyny do restauracji to koszt już w okolicach 70-100zł, a ja na pieniądzach nie śpię.
 

Ostatnio zmieniony przez sydnej 2010-02-15, 22:56, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-02-15, 22:56   

u mnie rodzice chodzą na niedzielne obiadki do restauracji ja nie chodze, bo nie jem obiadów
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

rescue me  

Stały User

beat it!



Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Sty 2010

Sk±d: Chorzów

   

Wys³any: 2010-02-15, 23:00   

Mizantrop napisa³/a:

Co wg. Was jest główną przyczyną, że My Polacy rzadko uczęszczamy do takich miejsce ?



brak czasu, nie lubiÄ… jak inni siÄ™ patrzÄ… na nich jak jedzÄ… :mrgreen:

Mizantrop napisa³/a:

Chodzicie do restauracji ?



nie lubię, nie mam czasu, wolę chodzić do McDonalda :mrgreen:
_________________
And who can say

why your heart cries

when your love lies

- only time
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-02-15, 23:04   

Pieniądze,na pewno.Do tego może też to,że jesteśmy tradycjonalistami-lepiej jest zjeść w domu,przygotować typowy polski obiad niż się fatygować do restauracji.Takie uprzedzenia jakby?

Mizantrop napisa³/a:

Chodzicie do restauracji ?



Rzadko,bo rzadko,ale zdarza się.Jeśli już to tylko w przyjaciółmi,bo z rodzicami to tylko przy większych okazjach,lub braku pomysłu na obiad.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-02-15, 23:22   

Bo większości ludzi nie stać, by jadać obiady w restauracjach. No i Polska jest konserwatywna- jak jeść, to to co matka/ żona ugotuje. do tego można by jeszcze dorzucić skąpstwo.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2010-02-16, 07:58   

Bo nam nie odpowiada wykwintna kuchnia. Polska kuchnia jest zupełnie inna i pomijając fast foody - restauracyjne jedzenie poprostu nie smakuje. Poza tym większość rodzin w Polsce ma choć 1 osobę, która potrafi gotować.
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

Viennettaa  

User



Do³±czy³a: 23 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-16, 09:24   

zgadzam się z Wojtasem, w takiej Francji czy Włoszech co krok, oczywiście w większym miejscowościach, można spotkać restauracją, gdzie można zjeść żabie udka czy spaghetti, a że restaracje kojarzy się z czymś ekskluzywnym to prędzej w Polsce zamówisz spaghetti niż schabowego z kapustą kiszoną. A po drugie takie restauracje są zazwyczaj drogie, więc lepiej ugotować to samo w domu, a jeśli nikt nie chodzi do restauracji to ich nie budują, bo nie będzie z tego zysku. W takiej typowej restauracji byłam może ze dwa razy a w takich typu fast food to dosyć dużo.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-02-16, 09:41   

Mizantrop napisa³/a:

Co wg. Was jest główną przyczyną, że My Polacy rzadko uczęszczamy do takich miejsce ?


Zaprzeszłości,przekonanie ,że restauracja od razu oznacza drogi,ekskluzywny lokal.Rzadko komu przyjdzie na myśl ,że zalicza się do tego opisu także zwykła knajpka,czy pizzeria.Zapewne przyczynia się do tego domatorstwo.Wydaje mi się ,że ogólnie Polacy bardzo rzadko wychodzą,zwłaszcza z rodziną.

Mizantrop napisa³/a:

Chodzicie do restauracji ?


Chodzę.Najczęściej właśnie z rodzicami do upodobanej przez nas knajpki meksykańskiej.Z reguły z okazji urodzin,awansów,czasem ot tak bez okazji.
_________________
Drugs&hugs.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-02-16, 10:41   

Nie jadam w restauracjach. Chyba, że ktoś mnie zaprosi i zamierza za to zapłacić. Po prostu nie widzę sensu. Wolę kupić sobie odpowiednie produkty i przygotować coś na spokojnie w domu. Jest taniej, najczęściej zdrowiej i smaczniej. Jeśli mam 20 zł, to wolę kupić produkty za 10 zł i zrobić sobie dobry, duży obiad i mieć jeszcze 10 zł na kino czy czasopismo, niż iść do restauracji i dostać dwie łyżki surówki za 20 zł.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-16, 12:52   

Przyczyną są chude portfele i przekonanie, że restauracja równa się posiłek za 60 zł dla jednej osoby.
Ja czasem wybiorę się z dziewczyną zjeść coś na mieście do można to tak nazwać restauracji ale wiadomo nie jest to nic ekskluzywnego tylko zwykła knajpka bądź jakaś pierogarnia.
Ale żeby z rodziną to rzadko choć kilka razy się zdarzyło.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-02-16, 13:34   

Mizantrop napisa³/a:

Co wg. Was jest główną przyczyną, że My Polacy rzadko uczęszczamy do takich miejsce ?

na pewno przekonanie ze jest tam drogo. Mnie osobiscie denerwuja te wielkie porcje w restauracjach ktorych nie jestem w stanie zjesc. w niektorych na szczescie da sie zamowic polowe.

Mizantrop napisa³/a:

Chodzicie do restauracji ?

zalezy co nazywamy restauracjami, do jakis drogich nie wiadomo jak wykwintnych nie chodze, bo to nie miejsce dla mnie. Ale sphinxem nie pogardzÄ™.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-16, 13:41   

Lena napisa³/a:

Przyczyną są chude portfele i przekonanie, że restauracja równa się posiłek za 60 zł dla jednej osoby.


W hinduskiej restauracji za 60 złoty możesz najeść się w 4.
Ale wiadomo też co się zamawia i gdzie, niektóre restauracja bazują tylko na wystroju a kuchnie mają okropną ( Metro jazz bar w Warszawie). Mało osób wie jak wybierać restauracje, większość idzie do pierwszej lepszej lub tej co jest na pierwszej stronie w googlach. Ja już mam swoje ulubione w Warszawie ( besuto) czy w Katowicach (Zielone oczko).
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com