Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-03-04, 18:36   

Gary napisa³/a:

stubarwny, ziom bo troche nie lapie twoich pytan ;] czy jest jakis niemiec ktorego toleruje czy chodzi ci teraz o anglikow francuzow szwedow? ;]



I myślę ,że właśnie tu jest problem..
_________________
Drugs&hugs.
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-03-04, 18:37   

slow, w tym ze nie kminie jego pytania?
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2010-03-04, 19:33   

Gary, przecież sam pisałeś, że do Anglików, Szwedów i Francuzów nie masz nic. A ja użyłem słowa 'nienawiść' co chyba jednoznacznie dotyczy Niemców. Tak tez sam nie wiesz co napisałeś, ale że ja mam dobre serce to Ci przeanalizowałem tą sytuację :-)
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-03-04, 19:35   

stubarwny, hehehe dzieki dzieki :] tak podejrzewalem ale wolalem się upewnic :P z tych niemców których spotkałem to żaden z tych z których znam z tv może ewentualnie martin schmit :] ewentualnie i jako jedyny ;]
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2010-03-04, 19:51   

Tego też się spodziewałem. Znasz wszystkich Niemców na tyle, by rzucić ogólne hasło? Wynika, że jedynym Niemcem, którego znasz jest ten skoczek. Reszta była tylko spotkana. TV daje tak doskonały obraz społeczeństwa zza Odry i napotkane osoby?

Nie pisz, że podejrzewałeś. Zwyczajnie nie wiesz co pisałeś wcześniej.

Chcesz poznać moje stanowisko? Naświetlę Ci je. Nienawidzę nazistów, a nie Niemców. Brzydzę się złodziejami, bandytami, cwaniakami, a nie Niemcami.
I pamiętaj, że każdy ma rację.
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-03-04, 19:58   

stubarwny, i na tym zakończmy dywagacje :]
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

Takasiaka  

User



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 27 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-03-04, 20:06   

Moim zdaniem życie każdego człowieka ma taką samą wartość tylko na poczatku naszego bycia. To od nas zależy, od naszych postepowań i wartości ile jesteśmy warci. Moim zdaniem życie gwałciciela jest mniej warte niż życie jego ofiary. Tyle że to czysta teoria. £atwa do wygłoszenia, ale trudna do praktycznego wyznawania. Bo owszem- mogę ocenić czy wycenić czyjeś życie, ale nie mogę nikogo ukarać na przykład pozbawiając go życia, za popełnione błędy. To rola Stwórcy, który dla każdego jest kimś innym, ale jednak dla każdego jest.
_________________
ktokolwiek powiedział, ze słońce przynosi szczęście, ten nigdy nie tańczył w deszczu
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-03-05, 11:58   

Ciekawa dyskusja...cóż każdy ma inny pogląd. Ile ludzi tyle poglądów, tylko jak to pisał A. Sapkowski - "Poglądy są jak dupa, każdy jakieś ma, ale po co od razu pokazywać... " szczególnie jeśli on są pozbawione jakiegokolwiek sensu i bez racjonalnego wytłumaczenie dlaczego właśnie tak.

WracajÄ…c do tematu.
Jak by nie patrzeć niby każde życie człowiek jest jednakowo warte, tak teoretycznie. Bo patrząc na ludzi, którzy dokonali czegoś wielkiego, odkryli coś co zmieniało świat, cywilizacje, to powiedzieć nie można, że ich życie jest warte tyle co statystycznego Kowalskiego.
Ale ogólnie czy to Niemiec, Anglik, Chińczyk, Japończyk, Polak, to życie tych ludzi jest tyle samo warte. Bez wyjątków, że "oo! ten to jest murzyn, jest groszy!" ; "hah! żółtek, też gorszy!"
Patrząc ze strony religii, Biblii, to każde życie bez wyjątku jest jednakowo wartę. Czy to będzie Iksiński spod sklepu z flaszką wina tanie czy ktoś sławny.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Ulquiora  

Stały User

Arancar



Do³±czy³: 16 Lut 2010

Sk±d: Soul Society

   

Wys³any: 2010-03-05, 12:25   

Cytat:

Moim zdaniem życie każdego człowieka ma taką samą wartość tylko na poczatku naszego bycia. To od nas zależy, od naszych postepowań i wartości ile jesteśmy warci. Moim zdaniem życie gwałciciela jest mniej warte niż życie jego ofiary.


DA!
w 100%

dla mnie zycie takie zabojcy nie jest nic warte...
_________________
social
Jestem tym kim jestem...
 

pustuÅ‚  

Mega wymiatacz

Sokoli fanatyk



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lis 2009

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2010-03-10, 21:08   

Wg mnie człowiek człowiekowi nierówny, przykładowo menel z kryminalną przeszłością a np. rumunka albo bezdomny ale uczciwy, czy życie takich ludzi jest tak samo ważne? chyba nie w końcu pierwsza osoba to typ zdegenerowany społecznie, 2 i 3 poprostu nie ułozyło się w życiu. Niedopuszczalny jest natomiast podział wartości życia patrząc przez pryzmat majętności, jak słysze teksty typu " biedaka nie szkoda..." to mam ochotę uszkodzić takiego bogatego lalusia
_________________
www.sokolnictwo.pl
www.koo.free.ngo.pl
www.pustulka.pl
"W zarannej topieli drapieżny ptak wzbił się do lotu wysoko, wysoko"
"Będziesz jak ptak który szybując w otchłań ufnie wierzy,że jego czas wiecznie trwa"
 

antos_17  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-12, 12:09   Re: Każde życie jednakowo warte?

TQIT napisa³/a:

Nurtuje mnie pewne pytanie. Czy każde życie ma tą samą cenę? Czy jest jakaś różnica gdy umrze ktoś ważny, a gdy umrze ktoś nie liczący się bardziej?
Dla mnie tej różnicy nie ma. I dlatego nie rozumiem jednego faktu. Gdy był ten wypadek polskich pielgrzymów we Francji, z tego co pamiętam, prezydent ogłosił żałobę narodową. Ale po co? Czy oni byli jacyś ważniejsi od tych ludzi którzy codziennie giną na drogach? A ginie ich nie mało: średnio prawie 6 osób na dzień.
Zapraszam do dyskusji



¯ałoba narodowa to wydarzenie polityczne, więc nie ma się co na jej podstawie zastanawiać nad sensem życia:P

Czy każdy człowiek równy? £atwo się przekonać. Zabiją albo Ciebie, albo kogoś obcego, nieważne kogo. Wybór należy do Ciebie. Tu nawet nie ma zastanawiania się.
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-03-12, 13:51   

antos_17, znaczy sie co zabij bo ciebie zabija?
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2010-03-12, 18:46   

oczywiście że nie...
jak w ogóle można porównać życie złodzieja do zwykłego człowieka który dobrze żyje?
bogaty biedny NIE ma znaczenia... ale jak ten człowiek postępuje już tak.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

em's  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Mar 2010

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2010-03-12, 22:12   

jr_ napisa³/a:

jak w ogóle można porównać życie złodzieja do zwykłego człowieka który dobrze żyje?



Można, rodzina, przyjaciele, znajomi tego złodzieja będą tak samo cenić jego życie jak życie iksińskiego jego rodzina.
_________________
"Ej, nienawidzisz mnie to fajnie, twój hate tylko mi sił dodaje, jak tu stałem, stać tu będę dalej..."
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2010-03-13, 07:28   

W większości twierdzicie, że życie zbrodniarza nie jest wiele warte.
Więc teraz dam wam taki ciekawy przykład ojca znęcającego się na rodziną. Bije swoje dzieci, żonę. Używa przemocy fizycznej i psychicznej. W końcu żona nie wytrzymuje i podczas kłótni zabija go.
Które życie było więcej warte, żony - zabójczyni czy męża?
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com