Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

JustyÅ›ka  

Hiper wymiatacz

kocianka:)



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-03-15, 11:37   

Ktoś, kto jest znany w całej Polsce, to oczywiście, że śmierć takiego człowieka wzbudzi większe uczucia, ale jeśli np. zginie ktoś w wypadku samochodowym, udajemy, że nas to nie dotyczy, bo przecież nawet nie znaliśmy tego człowieka, natomiast gdy nas dotyczy to nieszczęście odbieramy to troszkę inaczej. Tak więc myślę, że problem tkwi w braku uczuć i współczucia.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-15, 18:06   

Cytat:

Ktoś, kto jest znany w całej Polsce, to oczywiście, że śmierć takiego człowieka wzbudzi większe uczucia

Pytanie jeszcze, jakie uczucia :]
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-15, 18:32   

JustyÅ›ka napisa³/a:

Ktoś, kto jest znany w całej Polsce, to oczywiście, że śmierć takiego człowieka wzbudzi większe uczucia, ale jeśli np. zginie ktoś w wypadku samochodowym, udajemy, że nas to nie dotyczy, bo przecież nawet nie znaliśmy tego człowieka, natomiast gdy nas dotyczy to nieszczęście odbieramy to troszkę inaczej. Tak więc myślę, że problem tkwi w braku uczuć i współczucia.


Czy to, że śmierć osoby której w ogóle nie znam nie zrobiła na mnie najmniejszego wrażenia oznacza że jestem pozbawiony uczuć i współczucia? Oczywiście - komuś jest żal. Rodzinie, przyjaciołom, znajomym. Ale dla mnie to ni mniej, ni więcej jak śmierć.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-03-15, 18:39   

TQIT, troche tak bo mimo wszystko widok śmierci powinien jakieś tam uczucia wywołać, ale Justyśka, troszke od tematu chyba odbiegła, no i mimo że nie nam oceniać "ważność" życia to i tak nigdy nie będzie tak że człowiek a w tym jego życie będzie człowiekowi równy a w tym jego życiu...
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-15, 18:45   

Gary napisa³/a:

TQIT, troche tak bo mimo wszystko widok śmierci powinien jakieś tam uczucia wywołać


Nie przeczę. Uczucia będą. Ale jednak płakać z powodu pierwszej lepszej osoby na drodze potrąconej przez samochód nie mam zamiaru. Oczywiście, śmierć na oczach może być szokiem, ale niczym więcej.

Każde życie jest tyle samo warte. To, że ktoś umarł nie szokuje mnie i nie oczekuje że moja śmierć będzie przyjęta inaczej.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-03-15, 18:51   

TQIT, ale jednak coś tam budzi nikt nie mówi o płaczu, a powiedz mi czy życie twojej mamy jest tyle samo warte co np twojej sąsiadki? Dla ciebie oczywiście
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

JustyÅ›ka  

Hiper wymiatacz

kocianka:)



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-03-15, 20:07   

Gary świetnie ujął w słowa to, co chciałam napisać. :-P Przecież nie chodzi mi o to, że jeśli umrze ktoś na ulicy w jakimś wypadku to masz wyć jak bóbr, ale na pewno śmierć kogoś bliskiego jest dla Ciebie większym przeżyciem niż śmierć kogoś dalszego.
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-03-15, 20:10   

Jak ktoś nieznany zginie w wypadku to tego tak nie przeżywamy, bo go nie znamy, nie wiemy kim był co robił itd
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-15, 20:35   

Gary napisa³/a:

TQIT, ale jednak coś tam budzi nikt nie mówi o płaczu, a powiedz mi czy życie twojej mamy jest tyle samo warte co np twojej sąsiadki? Dla ciebie oczywiście


Dla mnie - nie.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-03-16, 14:28   

TQIT, więc nie każde życie jest warte tyle samo
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-16, 14:47   

Gary napisa³/a:

TQIT, więc nie każde życie jest warte tyle samo


Każde życie jest jednakowo warte :-)
Dla ogółu każde liczy się tyle samo.

"¯ycie jest bezcenne, a jak coś jest bez ceny to jest i bez wartości" ;)
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-03-16, 15:11   

Tak,każde życie jest tyle samo warte.
Problem w tym,że często o tym zapominamy i zaczynamy popadać w egoizm.
Wiadomo też,że na niektórych osobach zależy nam bardziej,niektóre też zrobiły więcej dobrego dla ogółu niż inne,ale finalnie i tak wszyscy jesteśmy równi.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-03-16, 18:28   

TQIT napisa³/a:

Dla ogółu każde liczy się tyle samo.



i tu dalej możemy brnąć w pytania bo czy np dla ogółu życie JP II było tyle samo warte co chociażby jego zamachowca? bo ogół to także grupa ludzi nie? czy wszyscy? bo mimo wszystko dla "ogółu" zawsze jakieś życie będzie ważniejsze niż drugie wszystko zależy od pytania jakie zadamy
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-03-16, 19:01   

Przecież w godzinie śmierci może się nawrócić każdy źle postępujący człowiek i uzyskać zbawienie. Jezus na to czeka
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-16, 20:01   

Gary napisa³/a:

i tu dalej możemy brnąć w pytania bo czy np dla ogółu życie JP II było tyle samo warte co chociażby jego zamachowca? bo ogół to także grupa ludzi nie? czy wszyscy?


Gdybyś się zapytał JPII czy jego życie było więcej warte niż życie Ali Agcy wiadomo jakby odpowiedział i nie tylko przez skromność :-)
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com