Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-27, 07:01   Każde życie jednakowo warte?

Nurtuje mnie pewne pytanie. Czy każde życie ma tą samą cenę? Czy jest jakaś różnica gdy umrze ktoś ważny, a gdy umrze ktoś nie liczący się bardziej?
Dla mnie tej różnicy nie ma. I dlatego nie rozumiem jednego faktu. Gdy był ten wypadek polskich pielgrzymów we Francji, z tego co pamiętam, prezydent ogłosił żałobę narodową. Ale po co? Czy oni byli jacyś ważniejsi od tych ludzi którzy codziennie giną na drogach? A ginie ich nie mało: średnio prawie 6 osób na dzień.
Zapraszam do dyskusji
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-02-27, 07:28   

Większy szum, że zginęło więcej naraz w jednym wypadku, że poza granicami kraju. Media wywyższają pewne zdarzenia, a inne pomijają...
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-27, 07:29   

To samo tyczy się ostatniej sprawy z Rihanną, która podniecają się media - została pobita przez chłopaka, zaraz trafiła do gazet, telewizji i radia...ale po co? Miliony kobiet są bite codziennie, a jakoś nie widzę ich w gazetach.

To samo tyczy się nas - nie mam prawy uważać, że jesteśmy lepsi od kogoś uważać, czy roić sobie, że nasze życie jest ważniejsze od życia kogoś innego.
 

PrzemQ  

Hiper wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 23 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-27, 07:36   

Podsumowując: wszystkie życia są równe, ale nagłośnienia jakiś wypadków lub tym podobnych z udziałem osób znanych (jak w.w. Rihanna), lub większej liczby osób. Ale z drugiej strony, pogrzeb powinien być odprawiany na miarę dokonań człowieka, bo przecież pierwszy menel ze wsi nie powinien mieć pogrzebu jak Jan Paweł II.
_________________
„ZdolnoÅ›ci specjalne – kowalstwo mentalne
Najbardziej nierealne wizje przekujÄ™ ci w plan
Nie uwierzysz mi i tak, ale to już twój problem
¯e podbijać rzeczywistość potrafisz tylko na kompie.”
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-27, 13:09   

Kiedy umrze mi dajmy na to siostra płakać po niej będą osoby które ją znały czyli rodzina, znajomi ci którzy ją znali, a że osoby sławne znają prawie wszyscy to muszą mówić w telewizji, bo każdy jest ciekawy jak, na co, dlaczego umarł/a .

TQIT napisa³/a:

Gdy był ten wypadek polskich pielgrzymów we Francji, z tego co pamiętam, prezydent ogłosił żałobę narodową. Ale po co? Czy oni byli jacyś ważniejsi od tych ludzi którzy codziennie giną na drogach?


Bo była to swojego rodzaju tragedia. Tak samo jak po wypadku w kopalni czy po zawaleniu sie hali targowej.

TQIT napisa³/a:

Czy każde życie ma tą samą cenę?


Tak.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-27, 13:16   

Widomo, ze każdy będzie rozpaczał , gdy umierają bliskie nam osoby. Ale wśród 40 mln Polaków, nikt sie tym nawet nie przejmie.

margola napisa³/a:

Bo była to swojego rodzaju tragedia. Tak samo jak po wypadku w kopalni czy po zawaleniu sie hali targowej.


Każdy zawód niesie ze sobą ryzyko. Nie ma wyjątków. Pracujący w kopalni wiedzą, ze mogą już nie wrócić. Co do hali, fakt tragedia, ktoś powinien ponieść konsekwencje, ale od razu żałoba? Czy przez to że zginęli są ważniejsi od tych, którzy umierają śmiercią naturalną?
Po raz kolejny odwołam się do statystyk: na świecie umierają dwie osoby na sekundę. I nikt z tego afery nie robi.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-02-27, 13:18   

Ostia napisa³/a:

To samo tyczy się ostatniej sprawy z Rihanną, która podniecają się media - została pobita przez chłopaka, zaraz trafiła do gazet, telewizji i radia...ale po co? Miliony kobiet są bite codziennie, a jakoś nie widzę ich w gazetach.


Całkowicie się z tobą zgadzam. Każdy człowiek to człowiek żadna nad osoba.

Każde życie jest jednakowo warte czy to 50centa, czy moje.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-02-27, 13:41   

każde życie ważne tyle samo.
tyle że media nie będą zainteresowane śmiercią przeciętnego Kowalskiego. większą 'sensacją' jest śmierć kogoś znanego. tego ludzie słuchają, z czystej ciekawości chociażby. a Kowalski? niewielu o nim słyszało.
jednak nie uważam, ażeby przez nagłośnienie tego, śmierć tamta ważniejsza jakaś była.
jedno i to samo, dane tylko inne i sytuacja. a wyniku tylko trup.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-27, 14:51   

Ale tak z ręką na sercu - powiedzcie, czy NIGDY nie zdarzyło wam się czuć się lepszym od drugiej osoby?
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-02-27, 14:54   

Cytat:

wam się czuć się lepszym od drugiej osoby?


Zależy jak na to patrzeć.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-27, 14:56   

Cytat:

Zależy jak na to patrzeć.



Nie dorabiajmy zbędnej filozofii do tego. Każdemu zapewne się zdarzyło czuć się lepszym od drugiej osoby; pod jakimkolwiek względem.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-27, 15:00   

stubarwny napisa³/a:


Cytat:

wam się czuć się lepszym od drugiej osoby?



Zależy jak na to patrzeć.



Takie odczucie nie znaczy że jest się lepszym. Odpowiedź na pytanie: Tak.
Ale każdy może zginąć, wiec nie ma sensu ogłaszać żałoby. Odnoszę nawet wrażenie, ze żałoba jest tylko "zabiegiem" politycznym, nie ma związku nawet z tymi co zginęli.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-02-27, 15:01   

Cytat:

Każdemu zapewne się zdarzyło czuć się lepszym od drugiej osoby; pod jakimkolwiek względem.


Owszem. Ja np. czuję się lepszy w bieganiu niż mój kolega. Co nieznaczy, że mój pogrzeb będzie szumny, a jego cichy. Wszystko żależy od społeczeństwa, które ten pogrzeb wystawi.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-27, 15:02   

Cytat:

Takie odczucie nie znaczy że jest się lepszym.


Oczywiście, że nie. Chodzi mi o to, że wszyscy się tu tak pięknie i patetycznie wypowiadamy, że to złe, że be, że każde życie to to samo, a tak naprawdę każdy z nas doznał tego pustego uczucia.

TQIT napisa³/a:

ze żałoba jest tylko "zabiegiem" politycznym, nie ma związku nawet z tymi co zginęli.


Tu sie nie zgodzÄ™.
Taka ogólnokrajowa żałoba pokazuje w jakiś sposób jednoczenie się z ofiarami.

[ Dodano: 2009-02-27, 15:03 ]

Cytat:

Owszem. Ja np. czuję się lepszy w bieganiu niż mój kolega.


Chodzi mi raczej o taki aspekt, którego nie można miarodajnie sprawdzić. u sobie możecie z kolegą urządzić wyścig i wyjdzie, kto jest lepszy. Chodzi bardziej o to, że stoisz koło obcej osoby i w jakiś sposób uważasz się od niej lepszy z tego, czy innego powodu.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-27, 15:08   

Ostia napisa³/a:

Taka ogólnokrajowa żałoba pokazuje w jakiś sposób jednoczenie się z ofiarami.


Którzy są tyle samo warci, jak ci którzy giną na drogach.
Czy są on w jakis sposób gorsi od tych, dla których specjalnie jest urządzana żałoba. Czy ich rodziny mniej płaczą nad ofiarami?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com