Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-24, 15:25   

człowiek nalefka, wiesz co powiem to krótko
Pieprzysz nie do rzeczy...
A co byś powiedział gdyby Hitler nie stworzył opozycji dla związku radzieckiego i czerwoni by cały świat zalali ? TO by byłl dopiero koszmar...
Jedno i drugie kurestwo i nazizm i komunizm bo oba to SOCJALIZMY
A praktycznie każdy socjalizm z tamtej epoki był wrogiem ludzkości
Więc rozwodzenie sie nad tym jaki to komunizm jest zaje**** w ramach tego, że zatrzymal ***** nazioli - a powstrzymał ich dokonując większych kurestw od nazioli.
Jest po prostu bezsensowne...
Ogóle ta dyskusja coś kuleje...
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 16:07   

Cytat:

Moja rodzina tez wycierpiala na czarwonych ale po co to rozgłaśniać ?


Myślę, że dla potomnych.

Może i Armia Czerwona nas wyzwoliła, ale automatycznie dostaliśmy się do kolejnego totalitarnego ustroju. Więc co to za wyzwolenie?
Alianci też walczyli z Niemcami, i także mieli u boku polskie oddziały. Jakoś nie słyszało się o mordach podobnych do Katynia...
Ja osobiście jestem przeciwko komunizmowi jak i faszyzmowi. Obie ideologie mają coś dobrego, ale jednak więcej złego. Zresztą Abaddon już pisał...
Pozdrawiam
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-01-24, 16:11   

Abaddon napisa³/a:

Ogóle ta dyskusja coś kuleje...


Nie dziwię się , zresztą tak akurat tu wiek ma znaczenie człowiek nalefka z tgeo co pamiętam jestes dużo młodszy od nas ? Ma to znaczenie dlatego ,że na podstawie Twoich argumentów można zauważyć jedno bark wiedzy na ten temat.
Jak myślisz dlaczego tak wielu ludzi cieszy się z tego ,że komunizmu już nie ma ? ¯e jesteśmy wolnym krajem ? Fakt jest faktem odzyskaliśmy wolność ,jesteśmy młodziutką demokracją stojącą w tyle za innymi krajami ,ale powoli to nadrabiającą.Rozejrzyj się i napisz mi jeszcze raz jakie widzisz zalety komunizmu tak jak napisał Abaddon, owszem nie ma rzeczy czarnych i białych ,ale w komunizmie znajdziesz więcej tych czarnych.Białe było to ,że miałeś pewność ,spokój , stabliność , tak to było gwarantowane o ile zgodziłeś się być posłusznym obywatelem pozbawionym wolności.
Lubisz wakacje ? Jeździć na granicę ? I myślisz ,że podczas komunizmu miałbyś taką swobodę ?

Abaddon napisa³/a:

A praktycznie każdy socjalizm z tamtej epoki był wrogiem ludzkości


zauważ jednak ,że takie stanowisko jakie przyjmuje np.człowieknalefka nie bierze się z nikąd. Oczywiście ,że był wrogiem ,ale idąc do dziadka , porozmawiać o komunizmie zauwazam jedną rzecz , on wspomina swoją młodość ,bo obojętnie na jakie czasy przypadła była to wspaniała przygoda. Wiem ,że pewnie trochę się nie trzyma kupy to co piszę ,ale starsi ludzie opowiadając wnukom o komunizmie widzą tą swoją młodość , zachwalają tamte czasy więc później czytamy właśnie takie opinie.
ja mam jednak jedno pytanie , dość infantylne,ale chcę poznać na nie niby oczywistą odpowiedź.
Człowieknalefka skoro komunizm był taki dobry to dlaczego go nie ma teraz ? Dlaczego nie żyjemy w komunistycznym państwie ?
_________________
Drugs&hugs.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 16:19   

Cytat:

Dlaczego nie żyjemy w komunistycznym państwie



Szczęście Polska nie była na takim poziomie komunistycznym jak ZSRR. Tam to dopiero było...
A dlaczego Kaczmarski musiał emigrować? Dlatego, że grał na gitarze i śpiewał? Wyraźnie jego obecność przeszkadzała władzy.
 

człowiek nalefka

Stały User



Do³±czy³: 07 Lis 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 16:20   

Cytat:

Człowieknalefka skoro komunizm był taki dobry to dlaczego go nie ma teraz ? Dlaczego nie żyjemy w komunistycznym państwie ?


No bo w każdym społeczeństwie są ludzie, jedni są za, inni anty. Tu akurat powstała taka zbiorowa halucynacja że wybiorą Solidarność to będzie dobrze a tymczasem stało się odwrotnie, już na samym starcie rząd Tadeusza Mazowieckiego dał plame, wycofał się z planu budowy elektrowni atomowej ¯arnowiec i tym samym polska stracila miliardy złotych i całe dziesięciolecia...
_________________
Nalewka...to brzmi dumnie!
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 16:22   

Anty, bo ot tak sobie? Czy jednak sytuacja wymagała?
 

człowiek nalefka

Stały User



Do³±czy³: 07 Lis 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 16:30   

stubarwny napisa³/a:

Anty, bo ot tak sobie? Czy jednak sytuacja wymagała?


Nie wiem? ale wiem że dużo problemów sami sobie nastreczali i chodzi o religie.
Chcieli nauczania religiw szkołach i krzyży w miejscach publicznych. Także to nie jest winne w całości państwo.
_________________
Nalewka...to brzmi dumnie!
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 16:37   

Cytat:

Chcieli nauczania religiw szkołach i krzyży w miejscach publicznych. Także to nie jest winne w całości państwo


I przez krzyże i religię w szkołach obalili system? To dlaczego system spoza Polski im zabraniał skoro Polska jest krajem chrześcijańskim? Krzyże i kościoły stoją na ziemiach polskich od setek lat.
 

człowiek nalefka

Stały User



Do³±czy³: 07 Lis 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 16:43   

stubarwny napisa³/a:

Cytat:

Chcieli nauczania religiw szkołach i krzyży w miejscach publicznych. Także to nie jest winne w całości państwo


I przez krzyże i religię w szkołach obalili system? To dlaczego system spoza Polski im zabraniał skoro Polska jest krajem chrześcijańskim? Krzyże i kościoły stoją na ziemiach polskich od setek lat.


No, czy Polska jest krajem chrześcijańskim to bym nie powiedział, nasza historia wiąże się z pogaństwem a nie z chrześcijaństwem, które ponadto zostało nam narzucone siłą pod groźbą najazdu niemieckiego. A pozatym taka byla (i jest) litera prawa że państwo ma zachować neutralność światopoglądową.
_________________
Nalewka...to brzmi dumnie!
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 16:46   

Hmm ja jakoś nigdy nie widziałem, by ludzie się gniewali, że stoją krzyże przy drogach, a ich dzieci uczą się religii w szkole...
 

człowiek nalefka

Stały User



Do³±czy³: 07 Lis 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 16:59   

Do niedawna tak było, ale teraz ludzie przejrzeli na oczy czym jest kler...czym jest ta cała religia...
_________________
Nalewka...to brzmi dumnie!
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 17:03   

Ja i tak się nie obrażę, sam w Boga nie wierzę lecz czytając Twoje posty mam wrażenie, że rozmawiam z dzieckiem jak z avataru...
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-24, 17:41   

slow, zaznaczylas wazny aspekt
Przeszlosc zawsze sie idealizuje a młodość dobrze wspomina - dokladnie ;)

człowiek nalefka, ile w końcu masz tych lat ?
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-01-24, 20:16   

człowiek nalefka, a może wiesz z jakiej przyczyny zamknięto budowę elektrowni atomowej ? Dlatego ,że było to tuż po tragedi w Czarnobylu i społeczeństwo nie zgodziło się na jej budowę. Wprawdzie nie ma "zlych" argumentów ,ale są nietrafione i to był jeden z nich. Brakuje Ci jednak troszkę wiedzy do tej dyskusji. Co do chrześcijaństwa eh ..nie wiem jak to powiedzieć ,ale można tak samo powiedzieć o większości krajach na tym świecie. Nikt od samego początku nie wierzył w Boga i nie miał historii związanej z pogaństwem..heh.
A jeszcze co do tych utraconych "miliardów" to komunizm raczej nie sprzyjał rozwoju gospodarki w naszym państwie od samego początku.
_________________
Drugs&hugs.
 

terrorysta  

Stały User



Imię: czy to ważne?

Do³±czy³: 25 Gru 2008

Sk±d: ja jestem???

   

Wys³any: 2009-01-29, 12:40   

człowiek nalefka, mówisz że komuniści przyczynili się do obalenia hitlerowskich Niemiec i wyzwolili nas... gówno prawda, walczyli tylko i wyłącznie we własnym interesie bo przecież bronili się przed Niemcami które ich zaatakowały, porównaj sobie też ile ludzi w zabił komunizm a ile nazizm, to się możesz zdziwić, bo komunizm jek się okazuje był jeszcze bardziej okropny

czÅ‚owiek nalefka napisa³/a:

No, czy Polska jest krajem chrześcijańskim to bym nie powiedział, nasza historia wiąże się z pogaństwem a nie z chrześcijaństwem, które ponadto zostało nam narzucone siłą pod groźbą najazdu niemieckiego. A pozatym taka byla (i jest) litera prawa że państwo ma zachować neutralność światopoglądową.


Nie zostało narzucone groźbą tylko Mieszko sam doszedł do wniosku, że warto przyjąć chrzest po to aby zachować dla siebie państwo i być w mniejszym stopniu narażonym na najazdy Cesarstwa, okazało w niedalekiej przyszłość, że jednak z nimi wojowaliśy (bitwa pod Cedynią)
Piszesz że dzięki komunizmowi nastąił rozwój, a nie zastanawiałeś się nad tym że ten rozwój mógłby iść dużo szybciej gdybyśmy nie byli pod rządami komunistów (btw jednak się może okazać że rozwój w latach 90 i na początku XXI wieku może wyjść Polsce na dobre patrząc na kryzys ekonomiczny-ale to już temat do innej dyskusji)
I jeszcze jedno, wiesz może jak komuniści doszli do władzy w Polsce, słyszałeś o referendum ludowym w 1946 i jego fałszerstwie?
_________________
Grzeczność to jedynie brak odruchów złego wychowania
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com