Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

koczkodanus

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 04 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-19, 13:28   

Cytat:

wymień które zarzuty uznajesz za kłamliwe i skąd pomysł, że są one lewicowe?


ProszÄ™ bardzo:

Cytat:

Główną myślą przewodnią tych organizacji jest przede wszystkim nie patriotyzm w czystej postaci lecz zwykła dyskryminacja, zrobienie bajzlu


Cytat:

Grupa ludzi, którzy myślą, że są patriotami i którzy myślą, że wyplenienie: żydów, romów, cyganów, gejów/lesbijek/trans/bi, lewaków (jak to określacie) - przyczyni się do rozwoju Polski i budowania jej w normalny ich zdaniem sposób, w wierze chrześcijańskiej.


Cytat:

nienawiść do ludzi za to, że są tacy, a nie z flagą Polską na ramieniu, jest nazizmem/neofaszyzmem XXI wieku, co zresztą można oglądać, gdy dochodzi do pochodów, marszów, demonstracji, na których często są wykrzykiwane hasła: "Biała Polska", "zakaz pedałowania", "Czarny powinien być asfalt" itd.


Cytat:

Według mnie to ONR,MW czy ten cały NOP to banda nietolerancyjnych gnojów którzy chcą się dowartościować cudzym kosztem,są to zwykli faszyści i bandyci,pragną czystego narodu,ale nie każdy jest taki sam,nie możemy nienawidzić ¯ydów za to że są inni niż my,skrajne prawicowe ugrupowania czy partie powinny być zakazane.


Zarzuty te określiłem jako lewicowe, bo zazwyczaj wychodzą one z ust lewaków.

Cytat:

nie ma możliwości sprawdzenia na anonimowym forum ani kim jesteś, ani gdzie byłeś. Więc najlepiej zrezygnować z gołosłownych zapewnień czy przechwałek na tematy osobiste, których zweryfikować się tu nie da. Takie zapewnienia nie są argumentami w poważnej dyskusji.


Dlaczego nie powiesz tego np. RetseJowi? Przecież on zarzuca ONRowi coś, na co nie ma dowodów. Z reguły oskarżyciel powinien udowodnić winę, a nie na odwrót.

Cytat:

Nie wiesz, co to jest dyskryminacja?


Wiem co to jest dyskryminacja. Wiem też, że egalitaryzm to utopia.

Cytat:

Wiąże się z jednoczesnym nieuzasadnionym uprzywilejowaniem innej grupy ludzi kosztem dyskryminowanych


Np. parytety płci na listach wyborczych. Prawdziwej równości nie da się osiągnąć. Zawsze jakaś grupa musi być dyskryminowana. Nawet w tej Szwecji, kiedy pastorowi w świątyni za cytowanie fragmentu Biblii o homoseksualizmie, grozi kara więzienia. Wychodzi na to, że interes homoseksualistów jest ważniejszy od wolności chrześcijan.

Cytat:

Po co nam ¦lązacy , Kaszubi, Górale itd? Ten absurdalny wywód można przedłużać.


Oni mają bardzo podobną kulturę do polskiej, dodatkowo nie sprawiają żadnych problemów. Romowie za to bardzo się izolują i często popełniają przestępstwa.

Cytat:

A Ty sam robisz coś pożytecznego?


Staram się nie łamać prawa, pracować i nikomu nie robić krzywdy. I na razie chyba to całkiem dobrze mi idzie.

Cytat:

Często używasz słowa "nam". Kogo konkretnie masz na myśli?


Mam na myśli Polaków.

Cytat:

Leszek Jażdżewski, publicysta, politolog został niedawno pobity i opluty przez członków ONR za przypominanie faktów historycznych (o zamordowaniu prezydenta Narutowicza)


Nie został przez nikogo pobity. To tylko jakieś jego fantazje. Na zdjęciu w artykule widać tylko, jak mu jeden chłopak chce zabrać kartkę. Jakby naprawdę go zaatakowali, to z pewnością reporterzy wyborczej nie przepuściliby takiej okazji i porobiliby mnóstwo zdjęć, aby potem mówić jaki to ten ONR jest zły i faszystowski.

Cytat:

Już biegną bogacze dobrowolnie pomagać ubogim, bo Kolega tak sobie zażyczył..


To postulat twojego kolegi, burmistrza1917, a nie mój.

Cytat:

A o zasadach moralnych się zapomniało? Zdolności, wykształcenie i fachowość można wykorzystać zarówno w dobrym, jak i złym, szkodliwym społecznie celu po to, aby wzbogacać jedynie garstkę uprzywilejowanych.


Tak, zapomniało mi się. Oczywiście, elita rządząca państwem powinna kierować się etyką katolicką i dobrem narodu.
 

MichaÅ‚  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-12-19, 13:45   

Koczkodanus, powiedz kim według Ciebie jest ten "lewak" i co definiuje człowieka jako "lewaka"?
 

koczkodanus

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 04 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-19, 14:24   

Cytat:

Koczkodanus, powiedz kim według Ciebie jest ten "lewak" i co definiuje człowieka jako "lewaka"?


Nie rozumiem sensu tego pytania. Ja, gdy nie znam definicji pewnego słowa, to zaglądam do słownika.
http://pl.wiktionary.org/wiki/lewak
 

MichaÅ‚  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-12-19, 15:02   

Ja nie pytam o definicję słownikową, tylko co Ty rozumiesz przez to słowo, bo ja mam wrażenie że lewak to dla niektórych środowisk każdy, który znajduje się poza tym środowiskiem.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2012-12-19, 20:01   

Wszyscy czekają w napięciu... ;-)
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2012-12-19, 21:01   

koczkodanus napisa³/a:


Zarzuty te określiłem jako lewicowe, bo zazwyczaj wychodzą one z ust lewaków.


Jak trafnie zapytał Michał, kogo uwazasz za lewaków ?

Cytat:

Z reguły oskarżyciel powinien udowodnić winę, a nie na odwrót.


Dokładnie. Tu pełna zgoda.

Cytat:

Wiem też, że egalitaryzm to utopia.


Jeśli sprawiedliwość w społeczeństwie polskim to utopia, to może na początek zlikwidujmy sądy i policję? Zbrodniarze będą happy.. :mrgreen:

Cytat:

Np. parytety płci na listach wyborczych. Prawdziwej równości nie da się osiągnąć. Zawsze jakaś grupa musi być dyskryminowana. Nawet w tej Szwecji, kiedy pastorowi w świątyni za cytowanie fragmentu Biblii o homoseksualizmie, grozi kara więzienia. Wychodzi na to, że interes homoseksualistów jest ważniejszy od wolności chrześcijan.


A co to jest " wolność chrześcijan " ? Palenie innowierców na stosie?

Cytat:

Oni mają bardzo podobną kulturę do polskiej, dodatkowo nie sprawiają żadnych problemów. Romowie za to bardzo się izolują i często popełniają przestępstwa.


¬ródło poproszę. Romowie sa katolikami. Czym różnią się od innych polskich grup etnicznych ? Najlepiej podaj w punktach a), b), c) itd..

Cytat:

Staram się nie łamać prawa, pracować i nikomu nie robić krzywdy. I na razie chyba to całkiem dobrze mi idzie.


Samochwała
Autor: Jan Brzechwa

"Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:
Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
¦piewam lepiej niż w operze,
¦wietnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy Å‚apiÄ™,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mÄ…dra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinÄ™ wyjÄ…tkowÄ…:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - samochwała!"

Cytat:

Mam na myśli Polaków.


A jakie grupy etniczne nalezą do Polaków ? Podaj w punktach:a), b) c), itd.

Cytat:

Nie został przez nikogo pobity..


Kolejny już raz nie podajesz źródła informacji. Czy to znaczy , że wyssałeś je ze swojego kciuka?

Cytat:

To postulat twojego kolegi, burmistrza1917, a nie mój.


Mój postulat to nie dobrowolnie, ale przymusowo. Nie konfabuluj, plz.

Cytat:

Tak, zapomniało mi się. Oczywiście, elita rządząca państwem powinna kierować się etyką katolicką i dobrem narodu.


To dlaczego nigdy się nimi nie kierowała ? ;)
_________________

 

koczkodanus

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 04 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-19, 22:47   

Cytat:

Jak trafnie zapytał Michał, kogo uwazasz za lewaków ?


Za lewaków uważam osoby o poglądach lewicowych. Przecież wkleiłem już link do definicji tego słowa.

Cytat:

Jeśli sprawiedliwość w społeczeństwie polskim to utopia, to może na początek zlikwidujmy sądy i policję? Zbrodniarze będą happy..


Nie można wprowadzić w pełni egalitarnego społeczeństwa. Idea ta jest przeciw naturze, ponieważ różnice między ludźmi są naturalne. Już próbowano w historii wprowadzić równość w państwie, ale w praktyce nikomu się to nie udało, bo to po prostu niemożliwe.

Cytat:

A co to jest " wolność chrześcijan " ? Palenie innowierców na stosie?


Nic nie mówiłem o paleniu na stosie. Jeśli natomiast chrześcijańskiemu duchownemu w chrześcijańskiej świątyni zabrania się przywoływania cytatów z Biblii to chyba zgodzisz się ze mną, że z wolnością nie ma to wiele wspólnego.

Cytat:

¬ródło poproszę. Romowie sa katolikami. Czym różnią się od innych polskich grup etnicznych ? Najlepiej podaj w punktach


Nie chce mi się bawić w jakieś punkty. Po co mam to robić? Zajrzyj do wikipedii i poczytaj.

Cytat:

A jakie grupy etniczne nalezą do Polaków ? Podaj w punktach:a), b) c), itd.


W jakim celu?

Cytat:

Kolejny już raz nie podajesz źródła informacji. Czy to znaczy , że wyssałeś je ze swojego kciuka?


A Ty za pewnik bierzesz artykuł z lewicowej gazety. Jakby facet został pobity, to z pewnością byłyby zdjęcia. To Ty mi udowodnij, że ten typ nie kłamie, bo jedynym dowodem jest na razie tylko jego relacja.

Cytat:

Mój postulat to nie dobrowolnie, ale przymusowo. Nie konfabuluj, plz.


Przeczytaj poprzednią stronę i zobacz, że cytat pomoc socjalna musi być dla najuboższych nie należy do mnie.

Cytat:

To dlaczego nigdy się nimi nie kierowała ?


Historia zna takie przypadki. Franco choćby.
 

MichaÅ‚  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-12-19, 23:29   

Cytat:

Za lewaków uważam osoby o poglądach lewicowych. Przecież wkleiłem już link do definicji tego słowa.


Ale do wora o nazwie "poglądy lewicowe" można wrzucić wszystkie poglądy, które nie są zgodne z linią poglądową narodowców (tzw. prawiczków).

Cytat:

Jeśli natomiast chrześcijańskiemu duchownemu w chrześcijańskiej świątyni zabrania się przywoływania cytatów z Biblii to chyba zgodzisz się ze mną, że z wolnością nie ma to wiele wspólnego.


hahahaha że niby gdzie tak się stało? na pewno jakiś pedał-lewak to zrobił!
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2012-12-20, 05:46   

koczkodanus napisa³/a:


Za lewaków uważam osoby o poglądach lewicowych. Przecież wkleiłem już link do definicji tego słowa.


Czyli konkretnie jakich? A katolik to pewnie osoba o poglądach katolickich. Masło maślane. Po prostu nie wiesz, co to znaczy, prawda? Pod adresem, który podałeś czytamy także: rzeczownik, rodzaj męski. Albo: ultralewicowy awanturnik polityczny. Inne znaczenie: Lewak - duży sztylet o rękojeści zamkniętej trzymany (jak nazwa wskazuje) w lewej dłoni, używany zarówno do parowania i blokowania nadchodzących ciosów.. :-)

Cytat:


Nie można wprowadzić w pełni egalitarnego społeczeństwa. Idea ta jest przeciw naturze, ponieważ różnice między ludźmi są naturalne.


A zatem w imię tych różnic wymordujmy się nawzajem. Tego przecież żąda faszyzm, najbardziej agresywny wytwór kapitalizmu. A także prawo dżunglii. :-(

Cytat:

Już próbowano w historii wprowadzić równość w państwie, ale w praktyce nikomu się to nie udało, bo to po prostu niemożliwe.


Nie tylko możliwe, ale realnie istniejące do dziś w wielu krajach. Tam wszędzie, gdzie egalitaryzm wprowadzano, ludzie żyli bezpiecznie przez dziesiątki lat. Ale istnieją i istnieli zawsze wrogowie sprawiedliwości społecznej. To możni tego świata. Posługując się podstępem, kłamstwem i pieniądzem, korumpowali urzędników państwowych, doprowadzając do zniszczenia socjalizmu wszędzie tam, gdzie zamiast go bronić, przyjmowano naiwnie burżuazyjne oszustwa i łgarstwa za prawdę.

Cytat:


Nic nie mówiłem o paleniu na stosie. Jeśli natomiast chrześcijańskiemu duchownemu w chrześcijańskiej świątyni zabrania się przywoływania cytatów z Biblii to chyba zgodzisz się ze mną, że z wolnością nie ma to wiele wspólnego.


Wolność nielicznych grup wyzyskiwaczy nie może się odbywać kosztem niewoli, nędzy i cierpienia milionów ludzi pracy. Pisma chrześcijańskie zawierają treści nawołujące do antysemityzmu i nietolerancji religijnej. W tych celach były nieraz już w historii używane. Chrześcijanie wielu wyznań, przekręcając i naginając wersety biblijne do swoich potrzeb korumpowali, wyzyskiwali, palili, torturowali, mordowali i rabowali na wielu napastniczych wojnach, popełniając najbardziej obrzydliwe grzechy i okropności. To dzieje się do dzisiaj.

Cytat:


Nie chce mi się bawić w jakieś punkty. Po co mam to robić?


Ale w rzucanie oszczerstw na całe narody czy grupy etniczne (Romów) to chce Ci się bawić? Po co masz to robić?

Cytat:


W jakim celu?


Dla Twojego własnego zrozumienia. Aby dokładnie zdefiniować znaczenie pojęć, które podajesz, nie wiedząc nawet co oznaczają.

Cytat:

A Ty za pewnik bierzesz artykuł z lewicowej gazety.


Dlaczego lewicowej? Znów używasz słowa, którego nie potrafiłeś wcześniej zdefiniować.

Cytat:

Jakby facet został pobity, to z pewnością byłyby zdjęcia. To Ty mi udowodnij, że ten typ nie kłamie, bo jedynym dowodem jest na razie tylko jego relacja.


Nic podobnego. Dziennikarza obowiązuje Kodeks etyczny. Kanon etyki zawodu dziennikarza opiera się na niezależności, uczciwości, rzetelności i wrażliwości. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia do tej relacji dziennikarskiej, to Ty masz podać uzasadnienie swych oskarżeń lub w sądzie udowodnić, że dziennikarz kłamie. Napisałeś przecież, cytuję:

Koczkodanus napisa³/a:

Z reguły oskarżyciel powinien udowodnić winę, a nie na odwrót.


Czyżby znów niezrozumienie używanych pojęć? ;)

Cytat:

.. nie należy do mnie.


A zasadniczo powinna. Bo to słuszna wypowiedź, tylko naiwna i nierealna. Bogatych do płacenia podatków na politykę socjalną może zmusić jedynie przymus państwa .Konkretnie w warunkach kapitalizmu będzie to podatek progresywny, jak w Skandynawii.

Cytat:


Historia zna takie przypadki. Franco choćby.


Reżym Franco ma na sumieniu wiele zbrodni i represji przeciwko ludności. W pierwszej fazie wojny i bezpośrednio po jej zakończeniu w egzekucjach faszyści zamordowali 27 tys. osób. Największej z tych masakr dokonano 14 sierpnia 1936 r., po zdobyciu Badajoz - rozstrzelano wtedy 2300 prawdziwych bądź domniemanych, zwolenników Republiki. Mordowano i torturowano milicjantów, związkowców, wszystkich, których uznano za lewicowców. Chłopi przed rewolucją wiedli w ciągu stuleci nędzny, niewolniczy a w wielu prowincjach głodowy byt. Stanowiąc ponad 70% ludności, chłopstwo dźwigało na swych barkach główny ciężar państwowej i kościelnej budowli. Brak ziemi, brak wody, wysoki czynsz dzierżawny, prymitywne wyposażenie gospodarstwa, pierwotna uprawa ziemi, wysokie podatki, dziesięcina kościelna, wysokie ceny na towary przemysłowe, nadmiar ludności wiejskiej, duża liczba włóczęgów, żebraków, mnichów-taki był wtedy obraz niewiarygodnie zacofanej i zagłodzonej przez wielmożów i kler hiszpańskiej wsi.
http://www.marxists.org/p...401rewhiszp.htm

MichaÅ‚ napisa³/a:

Ale do wora o nazwie "poglądy lewicowe" można wrzucić wszystkie poglądy, które nie są zgodne z linią poglądową narodowców (tzw. prawiczków).


Celna uwaga! Wykryłeś tajną broń burżuazyjnych politruków, manipulatorów medialnych. Właśnie w tym celu prawactwo, lewactwo i neoliberałowie nienawidzą i unikają jak ognia precyzyjnych definicji stosowanych pojęć, aby wkładać na ich miejsce dowolnie pasujące im w danym momencie fałszywe treści.

;)
_________________

 

MichaÅ‚  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-12-20, 09:44   

Cytat:

Tam wszędzie, gdzie egalitaryzm wprowadzano, ludzie żyli bezpiecznie przez dziesiątki lat.

Na przykład w Korei Północnej? : D
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2012-12-20, 11:24   

MichaÅ‚ napisa³/a:

Na przykład w Korei Północnej? : D


A co to takiego? Chyba Koreańska Republika Ludowo Demokratyczna? Jest już wątek o KRLD. A na temat ONR/MW nie chcesz pisać? Piszmy lepiej w temacie. :-)
_________________

 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-12-20, 13:25   

Na pewno nie jest to żaden faszyzm, ani neonazizm : p

Nie po drodze mi z radykałami. Za pewne rzeczy można docenić, za inne zdecydowanie potępić. Często to jednak nie tacy źli i głupi ludzie, jak się ich w mediach przedstawia.
_________________
#truestory
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2012-12-20, 14:21   

Krit napisa³/a:

Na pewno nie jest to żaden faszyzm, ani neonazizm : p
Nie po drodze mi z radykałami. Za pewne rzeczy można docenić, za inne zdecydowanie potępić. Często to jednak nie tacy źli i głupi ludzie, jak się ich w mediach przedstawia.


Dlaczego uważasz, że to nie neofaszyzm ani neonazizm ? Czy nie dobrze najpierw podać definicję tych pojęć? W kazdej społeczności istnieją ludzie zarówno żli i głupi, jak dobrzy i mądrzy. Ale istnieją też źli i mądrzy, tacy są najbardziej szkodliwi . Zbrodnie faszyzmu i nazizmu, będące konsekwencją programu ludobójstwa, zostały przeprowadzone w sposób mądrze i dokładnie zaplanowany, z iście diabelską precyzją. Zbrodnie na tle politycznym, rasowym i narodowościowym obejmowały swym zakresem nawet niszczenie wszelkich śladów kultury i sztuki podbitych narodów .

"BÄ…dźcie bez litoÅ›ci, bÄ…dźcie brutalni... Dżyngis-Chan rzuciÅ‚ na Å›mierć miliony kobiet i dzieci Å›wiadomie i z lekkim sercem – historia widzi w nim tylko wielkiego zaÅ‚ożyciela paÅ„stw. Obecnie tylko na wschodzie umieÅ›ciÅ‚em oddziaÅ‚y SS Totenkopf, dajÄ…c im rozkaz nieugiÄ™tego i bezlitosnego zabijania kobiet i dzieci polskiego pochodzenia i polskiej mowy, bo tylko tÄ… drogÄ… zdobyć możemy potrzebnÄ… nam przestrzeÅ„ życiowÄ…." A.Hitler.
_________________

 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2012-12-20, 16:20   

Fedorowicz napisa³/a:

W kazdej społeczności istnieją ludzie zarówno żli i głupi, jak dobrzy i mądrzy. Ale istnieją też źli i mądrzy, tacy są najbardziej szkodliwi . Zbrodnie faszyzmu i nazizmu, będące konsekwencją programu ludobójstwa, zostały przeprowadzone w sposób mądrze i dokładnie zaplanowany, z iście diabelską precyzją. Zbrodnie na tle politycznym, rasowym i narodowościowym obejmowały swym zakresem nawet niszczenie wszelkich śladów kultury i sztuki podbitych narodów .


Dobre pióro, powinieneś zostać dziennikarzem gazety wyborczej :mrgreen:
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2012-12-20, 18:15   

Czerwony dobrze pisze.
_________________
You know who i am
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com