Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-08-12, 19:57   

philosophus napisa³/a:

Tak jak mówiłem, czysta arogancja. Jesteś skazany na głupotę do końca życia.



Lady Virgin napisa³/a:

Philo tak mówi więc na pewno tak jest ^^



BiaÅ‚y diabeÅ‚ napisa³/a:

Wracając do tematu , skoro Bóg jest wszechmocny... to może zmienić prawa logiki :cool:



Właśnie zaczął potwierdzać moją tezę. Dostał linka, ale był zbyt arogancki żeby przeczytać stronę 2, gdzie ta ewentualność jest zapisana w szerszej wersji z konsekwencjami. I powtarza jak papuga tępe gadki fanatyków czwartego sortu.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2015-08-12, 20:06   

philosophus napisa³/a:

Właśnie zaczął potwierdzać moją tezę. Dostał linka, ale był zbyt arogancki żeby przeczytać stronę 2, gdzie ta ewentualność jest zapisana w szerszej wersji z konsekwencjami. I powtarza jak papuga tępe gadki fanatyków
czwartego sortu.



To jet moja prywatna opinia na ten temat i ch™ ci do tego.
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-08-13, 22:27   

BiaÅ‚y diabeÅ‚ napisa³/a:

To jet moja prywatna opinia na ten temat i ch™ ci do tego.



I mocÄ… swego kibolskiego autorytetu jÄ… uzasadniasz. :hyhy:
Kiedy się ludzie nauczycie, że powtarzanie tego co ktoś już powiedział oraz wygłaszanie twierdzeń nieuzasadnionych, to grafomiania i marnowanie czasu czytelników.
Nieważne czy jakieś twierdzenie popiera 1, 10, czy 100 debili. ¦rodki do wykrywania prawdy ma mądry człowiek, a nie debil.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Koownal  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Sty 2013

Sk±d: Dolno¶l±skie

   

Wys³any: 2015-08-15, 04:01   

Podobnie jak pisała DeSade, Bóg tworząc taki kamień musiałby pozbawić siebie wszechmocy. Z definicji jest wszechmogący, więc nie może stać się niewszechmogący.

Uprzedzam pytania i kolejne dywagacje - w języku logiki matematycznej z definicją się nie kłóci, bo zmienia to założenia wysunięte na początku.

Ponadto paradoks jest sugestywny i mało istotny w kwestii poznawczej, moim zdaniem.

Z resztą wysuniętych tez nie mam ochoty polemizować.
_________________
Nie ma mnie.
 

tomas92  

User


Wiek: 32

Do³±czy³: 31 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-31, 13:07   

To, że Bóg jest Absolutem, nie oznacza, że może wszystko.
Bóg nie robi niczego, co byłoby nielogiczne (np. nie może przestać istnieć).

A pytanie, czy Bóg może stworzyć kamień, którego nie będzie mógł podnieść zawiera błąd logiczny, bo prowadzi do tego, że pytamy o to, czy Bóg może przestać Bogiem. A w logice jest zasada, że byt nie może czymś być i jednocześnie tym nie być.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com