Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ojciec.Dyrektor  

Stały User


Do³±czy³: 03 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 22:06   

Czytam. Ulubione fragmenty? To będą te z Księgi Powtórzonego Prawa (cała). :-D
Nic mnie nie przyciągnęło. Uważam, że czytanie Biblii jest obowiązkiem każdego chrześcijanina.
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-02-13, 22:55   

Irma napisa³/a:


laven napisa³/a:

Ale całe życie mam przed sobą


Tego nie możesz wiedzieć! Nie możesz się spodziewać tego, kiedy zostaniesz zabrana z tego świata.

laven napisa³/a:

apokryfy

Nie spotkałam się z tym określeniem. Podaj przykłady.

Jak na nic nie zachoruję, albo nie trzaśnie mnie jakiś piorun, to mam trochę czasu. A nawet jeśli nie przeczytam czegoś, to nic mi się nie stanie.
Apokryfy to wszystkie te "zakazane" księgi. Zresztą Yasiek wyjaśnił.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

Grafik  

Wymiatacz

Ten zły!



ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2009-02-14, 14:08   

2 Tymoteusza 3:16, 17.
"Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości, 17 aby człowiek Boży był w pełni umiejętny, całkowicie wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła."
_________________
"Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało"
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-14, 14:38   

U mnie są tylko 2 egzemplarze....ale wyłącznie Nowego Testamentu.Będę musiała kiedyś kupić Stary.
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-14, 19:13   

Ojciec.Dyrektor napisa³/a:

Uważam, że czytanie Biblii jest obowiązkiem każdego chrześcijanina


Całkowicie się z tym zgadzam :-)

Yasiek- no właśnie nie słyszałam o tych hipotezach! A chciałabym!!
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

Yasiek  

Stały User


ImiÄ™: askdj;ladh

Wiek: 33

Do³±czy³: 23 Sty 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-02-14, 22:11   

Irma napisa³/a:

Yasiek- no właśnie nie słyszałam o tych hipotezach! A chciałabym!!


Wujek Google zawsze chętny do pomocy :P Wpisując tak banalne frazy jak choćby "Ewangelia Judasza" bez problemu trafisz na tego typu rzeczy.

Na poczÄ…tek (5 wynik w wyszukiwaniu w google):
http://pl.shvoong.com/hum...ngelia-judasza/
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-15, 11:26   

Niesamowite! Dzięki, że dowiedziałam się o apokryfach, o których wcześniej nie wiedziałam. Jednakże rozumiem dlaczego teksty te nie ukazały się w Biblii. Przecież były one napisane przez sekty :-o Ewangelia Judasza jest uznana za fałszerstwo. A apokryf- za fikcyjną opowieść. Ale! - Ja nie chce nikomu narzucać swoich myśli! Przeczytałam, zagłębiłam się w tym. przemyślałam. I nie kwestionuję Twojego zdania. Jak wynika z tekstu pojawiało się wiele burzliwych dyskusji na te tematy. A ja po prostu nie chcę, aby wybuchła z tego polemika. ,,Było wiele sekt i każda pisała swoją ewangelię".
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-15, 19:31   

Cytat:

Przecież były one napisane przez sekty


przez jakie znowuż sekty?
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-17, 22:31   

psychopathicwizard napisa³/a:

przez jakie znowuż sekty?


Wiesz chociaż o co chodzi? :->
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

Grafik  

Wymiatacz

Ten zły!



ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2009-02-17, 22:36   

Sekty są to odłamy religijne, które głoszą własne doktryny, najczęściej nie prawdziwe z tym co jest w Biblii.
_________________
"Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało"
 

easy  

Hiper wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Lut 2009

Sk±d: pomorze

   

Wys³any: 2009-02-17, 22:42   

Owszem czytuję Pismo ¦więte, ale nie wierze w każde słowo tam zapisane..
_________________
be high, fly away..
 

Ostatnio zmieniony przez easy 2009-02-17, 23:42, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-17, 23:03   

Grafik napisa³/a:

Sekty są to odłamy religijne, które głoszą własne doktryny, najczęściej nie prawdziwe z tym co jest w Biblii.


No i właśnie psychopathicwizard, Grafik Ci to wyjaśnił :mrgreen:
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-02-18, 01:56   

¦miem podejrzewać, że psychopaticwizard wie co to sekta. A chodziło o to, dlaczego mówisz, że były pisane przez sekty.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

Ojciec.Dyrektor  

Stały User


Do³±czy³: 03 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-18, 06:50   

easy napisa³/a:

Owszem czytuję Pismo ¦więte, ale nie wierze w każde słowo tam zapisane..


Głupotą też byłoby stosowanie się do wszystkich ówczesnych praw biblijnych, jak z KPP. :-)
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-18, 17:00   

Laven, bo przeczytałam tekst, który dla mnie przekazał Yasiek. A najwidoczniej Ty też nie w temacie. A poza tym to była odp do Yaśka, a nie do psychopathicwizard, więc nie dziwię się dlaczego nie wiedział o co chodzi.

[ Dodano: 2009-02-18, 17:02 ]
A tak na marginesie nie kpw dlaczego narzucasz swoje zdanie w dziale Wiara, skoro jesteÅ› niewierzÄ…ca :-o :zalamany:
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com