Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-12, 17:03   Pismo ¦wiÄ™te

Sięgacie może chociaż czasem po tą świętą księgę? Macie jakieś swoje ulubione fragmenty? I dlaczego właśnie te Wam najbardziej przypadły? Uzasadnijcie co w nich tak bardzo Was ,,przyciągnęło".
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

Yasiek  

Stały User


ImiÄ™: askdj;ladh

Wiek: 33

Do³±czy³: 23 Sty 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-02-12, 18:49   

Zastanawiam się czy nie bardziej pasowałby dział "Bibilioteczka", no ale w sumie dla wielu ludzi to jest "święta" książka więc niech będzie :]

Najbardziej mnie przyciąga to, co zostało wywalone z "Biblii" i co poniekąd pokazuje próby manipulowania ludźmi przez chrześcijaństwo (ktoś kto się trochę orientuje w temacie powinien wiedzieć o co mi chodzi). Ale lepiej zakończę posta, żeby się nie rozkręcić i nikogo nie urazić w końcu...
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-12, 18:54   

Po Pismo ¦więte sięgam raz w roku, w wigilię

[ Dodano: 2009-02-12, 18:54 ]

Yasiek napisa³/a:

co zostało wywalone z "Biblii"


Yasiek, mozesz konkretniej :?:
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Aurelia  

User



Wiek: 34

Do³±czy³a: 09 Lut 2009

Sk±d: Pomorskie

   

Wys³any: 2009-02-12, 18:57   

Nie nigdy... Kiedyś w podstawówce jak jeszcze chodziłam na lekcje religii kazali to się czytało. No i teraz do mojej prezentacji maturalnej bo musiałam wykorzystać przypowieść o synu marnotrawnym...
_________________
"Nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera, warto byś o tym pamiętał- gdybyś w razie nie zdał (...)Warto byś o tym pamiętał gdybyś w razie nie zdał! Warto byś o tym pamiętała widząc generała!" :)
 

patrycjaaaz  

User


Wiek: 30

Do³±czy³a: 08 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-12, 18:58   

Ja sięgam,gdy muszę przeczytać coś do szkoły.. czasem przed ¦więtami,a tak poza tym,to rzadko.
 

misiek89  

Mega wymiatacz

Uratuj mnie...



ImiÄ™: brak

Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Wrz 2008

Sk±d: towni

   

Wys³any: 2009-02-12, 19:03   

Ja nawet zacząłem czytać, ale grubość mnie zraziła.
_________________
 

FajnyNick ?  

Pogromca postów

Prezydent Forum



Wiek: 14

Do³±czy³: 12 Sty 2009

Sk±d: California

   

Wys³any: 2009-02-12, 19:06   

Hmm...w ogóle :kwasny: :-P Ale ciekawi mnie fragment o Armagedonie :] :-P
_________________
:cool: Słońce? Sam wybierz jak ma świecic Tobie. :cool:
 

Yasiek  

Stały User


ImiÄ™: askdj;ladh

Wiek: 33

Do³±czy³: 23 Sty 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-02-12, 19:06   

TQIT napisa³/a:

Yasiek, mozesz konkretniej :?:


Chodziło mi głównie o Ewangelię Marii Magdaleny, a poza tym jeszcze np. o Ewangelię Judasza i Ewangelię Tomasza.

edit: słowo "wywalone" w sumie powinienem napisać w cudzysłowie bo to dość kontrowersyjna sprawa
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-02-13, 01:59   

Ja bym chciała kiedyś sięgnąć i przeczytać. W sumie to ciekawa pozycja. Kiedyś miałam chęci do przeczytania świętych ksiąg ważniejszych religii, ale znając mnie będzie ciężko. Ale całe życie mam przed sobą, więc mam jeszcze szansę.
A apokryfy? Też bym przeczytała. Ale najpierw bym musiała poznać Biblię, by mieć punkt odniesienia.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

Grafik  

Wymiatacz

Ten zły!



ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2009-02-13, 12:01   

Czytam Biblie. Wierze, że jest to list od Boga dla nas. Bo któż by tak dobrze znał naturę człowieka jak nie sam stwórca.
_________________
"Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało"
 

Pfloor  

Stały User



Do³±czy³: 10 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 12:08   

Też czytam. Trudno się je czyta od deski do deski, dlatego ja zawsze zamykam oczy, otwieram na jakimś fragmencie i go czytam. We wszystkich fragmentach odnalazłem jakąś poradę dla siebie.
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 15:22   

Pfloor napisa³/a:

ja zawsze zamykam oczy, otwieram na jakimÅ› fragmencie i go czytam


Ja też tak robię!! Chciałam nawet polecić to innym.

Yasiek napisa³/a:

Najbardziej mnie przyciąga to, co zostało wywalone z "Biblii" i co poniekąd pokazuje próby manipulowania ludźmi przez chrześcijaństwo


Rozwiń. Co chciałeś powiedzieć poprzez ,,próby manipulowania ludźmi przez chrześcijan"?

laven napisa³/a:

Ale całe życie mam przed sobą


Tego nie możesz wiedzieć! Nie możesz się spodziewać tego, kiedy zostaniesz zabrana z tego świata.

laven napisa³/a:

apokryfy

Nie spotkałam się z tym określeniem. Podaj przykłady.
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

Yasiek  

Stały User


ImiÄ™: askdj;ladh

Wiek: 33

Do³±czy³: 23 Sty 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-02-13, 19:41   

Irma napisa³/a:

Rozwiń. Co chciałeś powiedzieć poprzez ,,próby manipulowania ludźmi przez chrześcijan"?


Chodzi o to, że pełny skład "Biblii" ustalany był wiele lat po śmierci Chrystusa i wybrano fragmenty, które po prostu im pasowały. A nawiązując do teraźniejszości - najlepszym przykładem jest Ojciec Dyrektor Tadeusz R.. Chociaż tak naprawdę też i sam Kościół jako instytucja. Na wierze się zarabia naprawdę dużo kasy - czy to ślub, czy to pogrzeb, czy nawet i dawanie na tacę...

[Tak z ciekawości: Słyszałaś kiedyś o hipotezie że Maria Magdalena była żoną Jezusa albo przykładowo Judasz wcale nie zdradził Jezusa a pomógł mu? :] ]

Irma napisa³/a:

laven napisa³/a:

apokryfy

Nie spotkałam się z tym określeniem. Podaj przykłady.


Przykładami są wcześniej wymienione Ewangelia Tomasza, Ewangelia Judasza i Ewangelia Marii Magdaleny.
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 19:58   

Irma napisa³/a:

Macie jakieÅ› swoje ulubione fragmenty?



Apokalipsa i Ewangelia według ¦w.Jana
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-02-13, 20:21   

Czytałam , nie czytam , chyba ,że muszę , nie potrafię go nawet zlokalizować w tej chwili.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com