Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 20:22   Po co Bóg wysÅ‚aÅ‚ Jezusa oraz czemu siÄ™ nie ujawni?

Ostatnio zastanwaiałem się z jakiego powodu Bóg wysłał Jezusa na ziemię. Po odkupienie grzechów? Ale po co akurat swojego syna miał miłosierny Bóg wysłać na cierpienie skoro On wszystko może i mógł to wszystko inaczej zaplanować lub po prostu odpuścić grzechy lub samemu się pokazać i wtedy wszyscy by uwierzyli i osobiście cierpieli za swoje grzechy bo by wiedzieli że jednak jest ktoś ponad nimi, ktoś kto ich stworzył, kto chciał dla nich raju a oni popełnili takie występki przeciwko niemu, czyż nie było by tak? I tak już trochę swoją drogą to czemu Bóg się nie ujawni bo skoro on stworzył ludzi na swój wzór a tyle ludzi grzeszy i nie wierzy że On istnieje to znaczy że albo mechanizmy człowieka źle działają ale wzór był popsuty.
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 20:25   

i wymieniłes te rzeczy przez które przestałem do kościoła chodzić:P
bo to sie kupy nie trzyma
czekam na sensowne posty
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 20:44   

Nosferatu napisa³/a:

z jakiego powodu Bóg wysłał Jezusa na ziemię.


proponuje ci Biblię poczytać i znajdziesz odpowiedź
a jeśli to cie nie zatysfakcjonuje to tak miało być może
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 20:46   

Cytat:

proponuje ci Biblię poczytać i znajdziesz odpowiedź


Czytałem ale to i tak nie ma sensu.
 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 20:52   

Wiele rzeczy może wydawac sie w Bibli nie mających sensu ale tak zostało napisane i naszym zadaniem jest w to wierzyć a nie dociekać czy to prawda itp itd etc.
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 20:55   

Ta? A gdzie Bóg powiedział że mamy wierzyć w jakąś pieprzoną książkę która ktoś kiedyś gdzieś napisał? Skoro Bóg nam dał życie i stworzył nas na swój wzór to znaczy że brał pod uwagę dociekanie prawdy i ludzi którzy nie wierzą.
 

stokrotka  

Stały User


ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 02 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 20:55   

Nosferatu napisa³/a:

czemu Bóg się nie ujawni

bo ma nam się ujawnić dopiero na sądzie ostatecznym. My mamy na razie w niego wierzyć nie widząc Go."Wiedza jest wtedy, gdy o czymś nie tylko wiesz, lecz możesz to zobaczyć, opisać, zdefiniować, a nawet dotknąć. A wiara, gdy nie widzisz, nie zobaczysz, nie dotkniesz, a mimo to jesteś pewie, że to jest." Chociaż niektórym się udaje Go zobaczyć,nawet teraz. Ja też kiedyś miałam okazję zobaczyć Jezusa.

Nosferatu napisa³/a:

Ale po co akurat swojego syna miał miłosierny Bóg wysłać na cierpienie

bo chciał pokazać, jak nas bardzo kocha. Tak bardzo, że jest gotów poświęcić dla nas nawet własnego syna. Tak jak Abraham, który miał zabić Isaaka. Chciał też pokazać, że z cierpieniem można wygrać i warto cierpieć, bo za to czeka nas nagroda w niebie. to jest moje zdanie na ten temat...
_________________
"Odszedł a ciało swe pogodził z ptakiem
I wiecznym cierpieniem
I była miłość
I była zgoda
Każdy był wolny
Wolny był każdy ptak..."- Dżem
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 20:58   

Więc dobry człowiek i ojciec to taki który zabije swoje dziecko dla dobra kogoś?

Btw. wydało się kto nakłania do grzechów tak na prawdę.
 

Ostatnio zmieniony przez Nosferatu 2009-07-24, 20:58, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 20:58   

hmm... żeby zbawił ludzi? żeby być bliżej nich. żeby nie mogli Mu zarzucić, że On nie zna cierpienia? bo tylko Bóg może pokonać śmierć.

ludzie grzeszą, bo nie umieją docenić tego co mają. chcą więcej i więcej.

a Bóg dał nam wolną wolę, bo wolał myślące istoty od marionetek.

ale może lepiej podaj konkretne fragmenty, których nie rozumiesz, choć podobno czytałeś. wtedy łatwiej będzie odpowiedzieć. tylko nie mów proszę, że wszystko, albo że nic konkretnego.

Nosferatu napisa³/a:

I tak już trochę swoją drogą to czemu Bóg się nie ujawni



Bóg się ujawnia, może nie wprost, ale zawsze. trzeba po prostu umieć to dostrzec :P
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 21:02   

Ogółem mi chodzi a fragmentów i tak nie pamiętam bo nie czytam bibli na co dzien.

Panic napisa³/a:

a Bóg dał nam wolną wolę, bo wolał myślące istoty od marionetek.


A po co nam ta wolna wola skoro Bóg i tak od kąd istnieje wie co, jak i kiedy zrobimy bo jest wszechwiedzący przecież.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 21:05   

Nosferatu napisa³/a:

Ogółem mi chodzi a fragmentów i tak nie pamiętam bo nie czytam bibli na co dzien.



Jeśli czegoś nie rozumiesz, to musisz wiedzieć czego, a nie od razu zakładać, że to głupota. Bo jeśli wychodzisz z takiego założenia, to nie ma co tłumaczyć, bo ty i tak nie przyjmiesz tego do wiadomości.
 

stokrotka  

Stały User


ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 02 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 21:10   

Nosferatu napisa³/a:

Więc dobry człowiek i ojciec to taki który zabije swoje dziecko dla dobra kogoś?

nie, nie taki. To ten który bezgranicznie ufa Bogu. Może nie pamiętasz, ale gdy Abraham już zdobył się na odwagę i chciał zabić swojego jedynego syna, Bóg kazał, żeby go nie zabijał, bo przekonał się, że Abraham naprawdę go kocha i ufa mu ponad wszystko.

Panic napisa³/a:

Bóg się ujawnia, może nie wprost, ale zawsze. trzeba po prostu umieć to dostrzec :P

Otóż to :-)

[ Dodano: 2009-07-24, 21:11 ]

Nosferatu napisa³/a:

A po co nam ta wolna wola skoro Bóg i tak od kąd istnieje wie co, jak i kiedy zrobimy bo jest wszechwiedzący przecież.

on wie, ale my nie, dlatego możemy sami decydować o swoim zyciu.
_________________
"Odszedł a ciało swe pogodził z ptakiem
I wiecznym cierpieniem
I była miłość
I była zgoda
Każdy był wolny
Wolny był każdy ptak..."- Dżem
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 21:16   

Cytat:

on wie, ale my nie, dlatego możemy sami decydować o swoim zyciu.


On i tak wie jak zadecydujemy.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 21:18   

Nosferatu napisa³/a:

A po co nam ta wolna wola skoro Bóg i tak od kąd istnieje wie co, jak i kiedy zrobimy bo jest wszechwiedzący przecież.



Jeszcze to :P

Otóż... Czytam twoje posty nie od dziś i wiem, że zależy ci na świadomym wyborze wszystkiego, co tyczy się wiary itd. Gdyby zrobił z nas marionetki to co by z nas był za pożytek? On nikogo nie zmusza. Dobrze wiedział, że nie wszyscy będą w niego wierzyć. Ale On nie nakazuje, nie zatrzyma nikogo na siłę, oferuje swą miłość, ale daje możliwość świadomego wyboru: jeśli chcesz, chodź za Mną, a dam ci wieczne szczęście w Królestwie, ale jeśli nie chcesz tego, wiesz dobrze co cię czeka.

Wolna wola to nie "róbta co chceta" a Ja i tak was zbawię. wolna wola znaczy wybór: dobro albo zło.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 21:21   

Cytat:

wiesz dobrze co ciÄ™ czeka.


Niebo, Bóg nas kocha.

Cytat:

wolna wola znaczy wybór: dobro albo zło.


Jak Bóg może mówić co jest dobrem a co złem, może mi ktoś wytłumaczy co to jest dobra a co to jest zło bo nie wiem. Zresztą Bóg sam łamał chyba V przykazanie - nie zabijaj.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com