Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Tigranes  

Hiper wymiataczDołączył: 09 Kwi 2012

Skąd: wiesz?

   

Wysłany: 2017-01-26, 21:06   

Podczas drogi ze szkoły Rydzyka (z sympozjum) na galę honorującą Kaczyńskiego w Warszawie kolumna samochodów żandarmerii wojskowej z Macierewiczem jechała 140 km/h w terenie zabudowanym (gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h), i kierowca Macierewicza uderzył w tyły samochodów stojących na czerwonym świetle w Lubiczu Dolnym. Co prawda zaczął hamować, ale nie zdążył wyhamować. Sześć samochodów zostało zniszczonych lub uszkodzonych, trzy osoby zostały ranne, jednak nikt nie dostał mandatu, a Macierewicz przesiadł się do innego samochodu i odjechał, jadąc dalej z tą samą prędkością, pokonując trasę dwustu kilometrów w godzinę i czterdzieści minut - z podobną prędkością, z jaką wcześniej kolumna Macierewicza jechała z Warszawy do Torunia. Macierewicz nie zainteresował się rannymi w wypadku, nie spytał, czy ktoś z Polaków potrzebuj pomocy, tylko uciekł z miejsca wypadku.

To tylko pokazuje, jaką kanalią i jakim hipokrytą jest Macierewicz i jemu podobni pisowcy. Wydaje im się, że im wszystko wolno. Udają patriotów zatroskanych o los narodu, a tak naprawdę obywateli mają gdzieś. Pisowcy uważają, że stoją ponad prawem. Zresztą, podczas pęknięcia opony w limuzynie Dudy, też prezydencki samochód przekraczał dozwoloną prędkość. Kultura jazdy w Polsce niestety nigdy nie była wysoka, ale gorzej, gdy rządzący politycy wpisują się w ogólny zły nurt, zamiast dawać dobry przykład.

Poza tym, w korytarzu sejmowym wstawiono zasłonę, żeby nie było widać, jak Kuchciński przychodzi do Kaczyńskiego po instrukcje i wyłączono ten korytarz z filmowania. A straż marszałkowska wyrwała dziennikarzowi "Wyborczej" przepustkę dziennikarską, uniemożliwiając mu wykonywanie swoich obowiązków.

A najgorsze, że ciemny lud ciągle kupuje to wszystko. Że bezczelność i zastępowanie pluralizmu kaczyzmem im nie przeszkadza.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

NavigatorDołączył: 14 Sie 2012

   

Wysłany: 2017-01-27, 10:43   

Mnie rozbawia jeszcze to, ze polski minister obrony narodowej spedza czas na jezdzeniu z jednej faszyzujacej imprezy masowej na druga... Nie mamy jakiegos przetargu do rozstrzygniecia? Albo jakiegos smiglowca do zbudowania z Ukraincami?
_________________
Smile or die!
 

$karbówka  

Moderator

Najwyższy AutorytetDołączył: 08 Paź 2013

   

Wysłany: 2017-01-27, 17:17   

Ranger napisał/a:

Nie mamy jakiegos przetargu do rozstrzygniecia?


Mamy.

Ranger napisał/a:

Albo jakiegos smiglowca do zbudowania z Ukraincami?


Gdzie masz magiku, jakaś decyzję o budowie śmigłowca z Ukrainą? :-D
Były zaledwie wspomniane, że najwcześniej za dekadę może się taki projekt zrealizuje.

Na razie w grę wchodzi jedynie remotoryzacja tego co mamy we współpracy z ukraińskim MotorSicz.

A dla służb specjalnych jest już zamówione 50 śmigłowców Black Hawk.

Ranger napisał/a:

Mnie rozbawia jeszcze to, ze polski minister obrony narodowej spedza czas na jezdzeniu z jednej faszyzujacej imprezy masowej na druga


A mnie rozbawia, że inni nie jeździli, a to jednak on jedyny od wielu lat, w całości zrealizował budżet MON na 2016.
Chciałbym, żeby inni ministrowie MON, tak jeździli. :-D
 

Ranger

Hiper wymiatacz

NavigatorDołączył: 14 Sie 2012

   

Wysłany: 2017-01-27, 20:20   

Cytat:

"dzie masz magiku, jakaś decyzję o budowie śmigłowca z Ukrainą?"NO WŁAŚNIE NIE MAM! A była obiecana przez tego właśnie ministra, który teraz jakby zajął się bardziej podtrzymywaniem relacji z radykalną frakcją KK.

Cytat:


"Były zaledwie wspomniane, że najwcześniej za dekadę może się taki projekt zrealizuje. "To było potem. Przedtem była informacja, że nie potrzebujemy czekać na Caracalle, skoro możemy mieć własny z Ukraińcami.

Cytat:

"A dla służb specjalnych jest już zamówione 50 śmigłowców Black Hawk"Tak? Już jest zamówione? : ) 50? Słownie: pięćdziesiąt? A źródło, pliz?

Cytat:


"A mnie rozbawia, że inni nie jeździli, a to jednak on jedyny od wielu lat, w całości zrealizował budżet MON na 2016"Hmmm... Ja tam się niespecjalnie martwię, gdy ministerstwo to czy tamto ma oszczędności. Uważam, że wydatki warto kontrolować. Swoją drogą, czy to jest Twoje jedyne kryterium oceny ministra? Ilość wydanych pieniędzy? : )
_________________
Smile or die!
 

Tigranes  

Hiper wymiataczDołączył: 09 Kwi 2012

Skąd: wiesz?

   

Wysłany: 2017-01-28, 15:25   

Okazało się, że kierowca Macierewicza, który spowodował wypadek w Lubiczu Dolnym i został publicznie pochwalony przez Macierewicza w obecności Rydzyka za szybkie dowiezienie go, jest byłym funkcjonariuszem WSW, czyli Wojskowej Służby Wewnętrznej - wojskowego kontrwywiadu PRL, który "prawicowi" historycy nazywają polskim odpowiednikiem GRU. Oraz kierowcą gen. Michała Janiszewskiego, szefa Urzędu Rady Ministrów w rządzie Jaruzelskiego.

Kierowca powinien z automatu zostać wyrzucony z pracy za nagminne łamanie przepisów drogowych, niezachowanie zasad szczególnej ostrożności i spowodowanie wypadku.
Gdyby Macierewicz był przyzwoity, to publicznie wystąpiłby przed kamerami i przeprosił ludzi, którzy przez niego stracili samochody. A gdyby chciał pokazać gest naprawdę dobrej woli, to zobowiązałby się do wypłacenia z własnej kieszeni odszkodowania za rozbite samochody w Lubiczu Dolnym, za zniszczenie których przecież on odpowiada razem ze swoim kierowcą. Gdyby tak zrobił, na pewno zyskałby szacunek i uznanie i już by go tak mocno nie krytykowano.

Ale Macierewicz jest śmieciem, a nie przyzwoitym człowiekiem, więc tego nie zrobił. I nawet nie zwolnił swojego kierowcy.
Bezczelność i arogancja pisowców przekraczają wszelkie granice. Wydaje im się, że jak wygrali wybory, to wszystko im wolno, i przepisy ich nie obowiązują.

W ogóle Macierewicz powinien był stracić stanowisko, zapłacić mandat i pójść do więzienia za szaleńczą jazdę, zresztą nie jedyny raz.

Jak następnym razem będę gdzieś jechać samochodem, to nie chciałbym się znaleźć w pobliżu kolumny samochodów rządowych ani ŻW.
 

philosophus  

Pogromca postów


Dołączył: 07 Lut 2013

   

Wysłany: 2017-01-29, 22:33   

Tigranes napisał/a:

Zresztą, podczas pęknięcia opony w limuzynie Dudy, też prezydencki samochód przekraczał dozwoloną prędkość. Kultura jazdy w Polsce niestety nigdy nie była wysoka, ale gorzej, gdy rządzący politycy wpisują się w ogólny zły nurt, zamiast dawać dobry przykład.Akurat przepisy wewnętrzne BORu oraz specjalne uprawnienia które posiada, pozwalają im łamać przepisy.Rzecz w tym, że Macierewicz nie musiał tam jechać ani samochodem, ani na ostatnią chwilę, a pancerna limuzyna Dudy była źle używana, w zbyt ciężkich warunkach i na zbyt długiej trasie. W Niemczech takie samochody przejeżdżają tylko kilka, kilkanaście km. a w dalszą drogę się je wysyła na lawecie.

Tigranes napisał/a:

Kierowca powinien z automatu zostać wyrzucony z pracy za nagminne łamanie przepisów drogowych, niezachowanie zasad szczególnej ostrożności i spowodowanie wypadku.Niestety, jeżeli jest to kierowca BORu, to mu wolno. Wina jest tylko i wyłącznie Macierewicza że wymusił wariacką podróż. Tupolew niczego ich nie nauczył.

$karbówka napisał/a:

A mnie rozbawia, że inni nie jeździli, a to jednak on jedyny od wielu lat, w całości zrealizował budżet MON na 2016.Zapominasz że zniósł limit wydatków na cele reprezentacyjne, więc było mu łatwiej :]
Ja wierzę że to czy tamto dofinansował, tylko że ważniejszy jest sposób wydania pieniędzy od ich ilości, zwłaszcza w przypadku czegoś co i tak nie zostanie użyte.

Tigranes napisał/a:

Jak następnym razem będę gdzieś jechać samochodem, to nie chciałbym się znaleźć w pobliżu kolumny samochodów rządowych ani ŻW.Ja też nie, bo wg. procedury, jeżeli auto BORu wiozące VIPa wyprzedza, to musi być osłaniane z przodu i z tyłu przez inne wozy kolumny. Więc jak źle obliczą odległość, to auto na czele kolumny ma obowiązek Ciebie staranować żeby chronić VIPa przed skutkami zderzenia.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

Moderator

Najwyższy AutorytetDołączył: 08 Paź 2013

   

Wysłany: 2017-01-30, 00:34   

philosophus napisał/a:

Ja wierzę że to czy tamto dofinansował, tylko że ważniejszy jest sposób wydania pieniędzy od ich ilości


Za ostatniego rządu kasa gdzieś znikała, Rosomaki rdzewiały, a lobbyści toczyli wojenkę podjazdową, Samsung zarobił prawie miliard zł, a my pojazdu i tak nie zobaczyliśmy - nie mówiąc już o tym awangardowym projekcie AFV do którego nigdzie nie ma amunicji.
Za Macierewicza już podjęto kilka bardzo dobrych i słusznych decyzji w sprawach, które PO w ogóle bagatelizowało, albo nie wiedzieli co zrobić, bo brakowało pieniędzy.
Nie mówię, że jest wspaniale, ale WP było ostatnimi laty w takiej dupie, że każdą decyzję usprawniającą wojsko przyjme z radością.

Ranger napisał/a:

Tak? Już jest zamówione? : ) 50? Słownie: pięćdziesiąt? A źródło, pliz?


Źródłem były jego własne słowa i to co czytałem na PZ.pl
No, ale ja się lotnictwem nie interesuję, więc nie dziwne, że zupełnie błędne dane miałem.
Niemniej, masz rację - nie ma jednak zamówionych Black Hawków, propozycje offsetowe mają dopiero się pojawić.
Mój błąd.

Ranger napisał/a:

NO WŁAŚNIE NIE MAM! A była obiecana przez tego właśnie ministra, który teraz jakby zajął się bardziej podtrzymywaniem relacji z radykalną frakcją KK.


On obiecał, że zbudujemy już, czy, że może zbudujemy za jakiś czas, albo są plany w przyszłości aby zbudować?

Ranger napisał/a:

Przedtem była informacja, że nie potrzebujemy czekać na Caracalle, skoro możemy mieć własny z Ukraińcami.


Spoko.
Może i tak było - serio nie śledzę każdej jego wypowiedzi.
Niemniej, nie wyobrażam sobie jakim cudem szybciej zbudujemy od nowa z Ukrainą, niż jakbyśmy je mieli na zasadzie transferu technologii z Francji...


Ranger napisał/a:

Hmmm... Ja tam się niespecjalnie martwię, gdy ministerstwo to czy tamto ma oszczędności.


Jasne, tylko taka jest różnica, że ta kasa została spożytkowana na potrzeby wojska, a nie magicznie zniknęła, a armia nic z tego, co miała otrzymać nie zobaczyła.
Dla mnie i dla wojska to spora różnic in plus.

Ranger napisał/a:

Uważam, że wydatki warto kontrolować.


To wtedy wyznaczaj ilość PKB na wojsko.
Chyba nie bardzo rozumiesz jak działa budżet wojskowy.
Jak im już dasz 800 milionów i oni ich nie zrealizują, to te pieniądze przepadają, a nie wrócą.
Tak to działa w MON.

Ranger napisał/a:

Swoją drogą, czy to jest Twoje jedyne kryterium oceny ministra?


No, oceniam go jako ministra obrony narodowej.
Przede wszystkim.

Rozumiem, że chciałbyś abym za główne kryterium przyjął czy chodzi do kościoła, czy przeklina albo czy jest za żywieniem bezglutenowym? :-)

Albo, ten wypadek, tak?
No, dobra - niech już Ci będzie - tak, pan Antoni zachował się wtedy jak ostatni ch*j.
Lepiej? :]

Ranger napisał/a:

Ilość wydanych pieniędzy? : )


Za realizację całości budżetu MON.
Czyli rzecz baaaaardzo pozytywna, choć rozumiem, że dla laików i cywili trudna do zrozumienia.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

NavigatorDołączył: 14 Sie 2012

   

Wysłany: 2017-01-30, 12:16   

Cytat:

"Za ostatniego rządu kasa gdzieś znikała"Wracała do budżetu, zmniejszając deficyt. Hmm... Może po prostu patrzymy z innych punktów widzenia. Sądzę, że Tobie, ilość i jakość uzbrojenia jest jednak bliższa, niż mi. Ja jestem przede wszystkim człowiekiem prawa i gospodarki. Dlatego nie wstrząsa mną fakt, że wydatki na zbrojenia nie były aż tak strasznie wysokie, a budżety niewykonane. Widzę duże plusy takiej sytuacji.

Cytat:

"a lobbyści toczyli wojenkę podjazdową"Myślisz, ze teraz nie toczą? Myślisz, że Black Hawk nie korzysta z lobbingu? Wcześniej przynajmniej był przetarg. Teraz jest bezprzetargowy wybór z wolnej ręki. Jak sądzisz, która sytuacja bardziej zachęca do pozaprawnych kombinacji?

Cytat:

"Samsung zarobił prawie miliard zł, a my pojazdu i tak nie zobaczyliśmy"O ile się nie mylę (a mogę w tym temacie), to od Samsunga to kupowaliśmy licencję na gąsienice do Kraba. I Krab te gąsienice ma.

Cytat:

"- nie mówiąc już o tym awangardowym projekcie AFV do którego nigdzie nie ma amunicji. "...trzeba ją więc kupować za granicą, bodajże na Słowacji. : ) Co to udowadnia? Ano to, że mżonka o rodzimym przemyśle zbrojeniowym jest właśnie tym, czym jest, czyli mżonką. Zawsze będziemy skazani na obce licencje. Zawsze!!!

Cytat:

" Za Macierewicza już podjęto kilka bardzo dobrych i słusznych decyzji w sprawach, które PO w ogóle bagatelizowało, albo nie wiedzieli co zrobić, bo brakowało pieniędzy."Dla mnie kluczowe są ostatnie słowa - brak pieniędzy. Skoro brakuje pieniędzy na coś, to należy z tego zrezygnować. PiS uważa inaczej, i niestety obawiam się, że poprowadzi nas to do syndromu włoskiego - szybkie, impulsywne zbrojenia przez krótki czas, a potem krach i zastój na dwie dekady potrzebne, by się gospodarczo pozbierać po takiej szarży.

Cytat:

" Nie mówię, że jest wspaniale, ale WP było ostatnimi laty w takiej dupie, że każdą decyzję usprawniającą wojsko przyjme z radością. "Ja też. Ale uważam, że wojsko to nie maszyny, ale przede wszystkim ludzie. I to ludzie są teraz w dupie.

Cytat:


"Źródłem były jego własne słowa i to co czytałem na PZ.pl "Ach. : ) Czyli oceniasz Macierewicza na podstawie jego własnej opinii o samym sobie. : ) Tak, to bardzo mądre...

Cytat:


"On obiecał, że zbudujemy już, czy, że może zbudujemy za jakiś czas, albo są plany w przyszłości aby zbudować? "


Powiedział, że nie ma sensu zamawiać francuskich helikopterów z terminem dostawy tak odległym jak 2018, skoro można co najmniej równie dobrze zbudować własne, z pomocą Ukrainy.

Cytat:

" Niemniej, nie wyobrażam sobie jakim cudem szybciej zbudujemy od nowa z Ukrainą, niż jakbyśmy je mieli na zasadzie transferu technologii z Francji... "DOKŁADNIE! : DDD Cieszę się, że osiągnęliśmy konsensus w tym temacie.

Cytat:

"Jasne, tylko taka jest różnica, że ta kasa została spożytkowana na potrzeby wojska, a nie magicznie zniknęła"Nie zniknęła. Zmniejszyła deficyt, czy, ujmując inaczej, pożyczkowe potrzeby państwa. Po prosytu o tę różnicę pożyczyliśmy mniej na pokrycie deficytu państwa.

Cytat:

"To wtedy wyznaczaj ilość PKB na wojsko. Chyba nie bardzo rozumiesz jak działa budżet wojskowy. "Oho, zaczyna się... : ) No śmiało, mów mi więcej o mojej głupocie.

Cytat:

"Jak im już dasz 800 milionów i oni ich nie zrealizują, to te pieniądze przepadają, a nie wrócą. Tak to działa w MON. "No właśnie NIE! Przepada to, co wrzucasz w Rów Mariański. Albo co spalisz. Pieniądze nie wydane nie przepadają. To są pieniadze zaoszczędzone. A ja jestem wielkim zwolennikiem małych deficytów i kontroli wysokości zadłużenia państwa.

Cytat:


"No, dobra - niech już Ci będzie - tak, pan Antoni zachował się wtedy jak ostatni ch*j. Lepiej? :] "


_________________
Smile or die!
 

Tigranes  

Hiper wymiataczDołączył: 09 Kwi 2012

Skąd: wiesz?

   

Wysłany: 2017-02-01, 08:53   

https://en.wikipedia.org/wiki/Democracy_Index - w ostatnim, corocznym rankingu państw pod względem stopnia demokratyczności, Polska znalazła się na 52. miejscu, czyli na najniższym od 2006, gdy wprowadzono ten ranking.
Ogólny wynik to zestawienie wyników następujących aspektów: procesu wyborczego - pluralizmu, funkcjonowania administracji publicznej, udziału społeczeństw w wyborach, kultury politycznej i swobód obywatelskich.

Ogólny wynik Polski wyniósł 6,83 pkt na 10 możliwych - w poprzednim roku wynik ten wyniósł 7,09 pkt.
W aspekcie procesu wyborczego - pluralizmu, na rok 2016 Polska uzyskała wynik 9,17 pkt na 10 możliwych, podczas gdy w wynikach na rok 2015 ten wynik wynosił 9,58 pkt. Czyli spadło. W aspekcie swobód obywatelskich wynik ten wyniósł 8,24 pkt, podczas gdy rok wcześniej ten wynik wyniósł 9,12 pkt. Czyli "dobra zmiana" i tutaj spowodowała spadek. Pewnie z powodu sprawy Trybunału Konstytucyjnego oraz przejęcia przez pisowskiego ministra funkcji prokuratora generalnego i podporządkowania przez niego prokuratur - co skutkowało m.in., tym, że prokuratura postawiła zarzuty działaczowi KOD-u, który zasłonił dłonią obiektyw kamery, natomiast wobec starców z krzyżami, którzy szarpali dziennikarzy, umorzono postępowanie. I że prokuratura ściga prezydent Łodzi za spłacone wcześniej kredyty.

Ciekawym aspektem jest kultura polityczna w Polsce, która uzyskała wynik 4,38 pkt. Niższego wyniku nie uzyskał żaden z krajów UE. Egzekwo z Polską, taki sam wynik zyskała tylko Bułgaria. W aspekcie kultury politycznej, wynik równy z Polską uzyskały m.in. Niger, Kenia, Peru, Jordania, Kuwejt, Ruanda, Gwinea, Kolumbia, Bangladesz, Filipiny, Mołdawia, Sri Lanka, Paragwaj, Bhutan, Ekwador, Honduras, Bośnia i Hercegowina, Irak, Syria, Meksyk, Demokratyczna Republika Konga i Gwinea Równikowa.

Co ciekawe, wynik wyższy od Polski w sferze kultury politycznej uzyskały m.in. Ghana, Papua Nowa Gwinea, Botswana, Indie, RPA, Argentyna, Dominikana, Mongolia, Turkmenistan, Gambia, Katar, ZEA, Togo, Nigeria, Maroko, Madagaskar, Turcja, Albania, Białoruś, Ukraina, Zambia, Namibia, Lesotho, Indonezja, Kostaryka, Urugwaj, Republika Zielonego Przylądka, Benin i Senegal.

W sumie to wiele wyjaśnia, gdy ktoś zastanawia się, jak to możliwe, że ciemny lud w Polsce tak łatwo łyka rządową propagandę, akceptuje to, co mówi im władza i akceptuje tak wysoki poziom agresji, nienawiści i pogardy między politykami i zwolennikami poszczególnych opcji politycznych.

W Europie Zachodniej wzory zachowań politycznych określające jak można i należy postępować w życiu politycznym i dopuszczalne normy tego, jak powinna być sprawowana władza, wyglądają zupełnie inaczej niż w Polsce. Tam nie dopuszczono by do sytuacji, w której politycy rządzącej partii bezkarnie i bez konsekwencji dla swojej kariery i stanowiska wyrażają się o sędziach sądu najwyższego kraju jako o "grupie kolesi", w której sędziów nazywa się "kastą", której należy odebrać przywileje, w której prezydent wszelką krytykę działań rządzącej partii nazywa "jazgotem", w której prominentny polityk nazywa krytykujących jego partię "komunistami i złodziejami", a prezes rządzącej partii "gorszym sortem", i w której rządząca partia stawia sprawę tak "Głosowanie było poprawne, ale nie pozwolimy tego stwierdzić niezależnym obserwatorom, bo to my rządzimy i to my zawsze mamy rację, z racji tego że wygraliśmy wybory, a ten, kto to podważa, podważa też wynik wyborów". Tam standardy debaty publicznej i dyskusji i dopuszczalne normy sformułowań są zupełnie inne.
 

szymon.kwasnik  

User


Imię: szymon

Dołączył: 21 Lip 2018

Skąd: poznań

   

Wysłany: 2018-07-21, 00:16   Polityka

Czy uważacie , że Polska scena polityczna jest obecnie w dobrym stanie ?

[ Dodano: 2018-07-21, 01:20 ]
"Wracała do budżetu, zmniejszając deficyt. Hmm... Może po prostu patrzymy z innych punktów widzenia. Sądzę, że Tobie, ilość i jakość uzbrojenia jest jednak bliższa, niż mi. Ja jestem przede wszystkim człowiekiem prawa i gospodarki. Dlatego nie wstrząsa mną fakt, że wydatki na zbrojenia nie były aż tak strasznie wysokie, a budżety niewykonane. Widzę duże plusy takiej sytuacji."

Uwierz jakość i ilość naszego uzbrojenia jest ważna nie tylko z powodu realnej jej wartości na polu walki lecz także z powodu psychologicznego .
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com