Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Makabraa | 2014-04-08, 21:28

Autor

Wiadomo¶æ

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-07-25, 23:22   

DeSade napisa³/a:


O jakich problemach piszesz?


Jedno słowo. Talvisota. Armia Radziecka dopiero po wielu miesiącach nabrała kształtu. Najlepiej to opisują pamiętniki dowódców - na froncie Fińskim nie było zaopatrzenia, zwiadu, były problemy z całą logistyką. Po tym epizodzie wiele rzeczy się poprawiło, ale sama przegrana imho Stalina była spowodowana kiepską sytuacją po tych czystkach.

DeSade napisa³/a:

Powiadali, że ufał, w końcu dużo ich łączyło, choćby podobne dzieciństwo.


Nic mi o tym nie wiadomo. Podobno Józek się kijami bronił przed rówieśnikami, Hitler przeżył piekło wojny.

DeSade napisa³/a:

No właśnie, bo nie mógł uwierzyć, że Hitler jest do tego zdolny.


Jednostki były nastawione na ofensywę. Na kierunek zachód. Jego intencje były całkiem wyraźne.
_________________
lol
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-25, 23:31   

"Nic mi o tym nie wiadomo. Podobno Józek się kijami bronił przed rówieśnikami, Hitler przeżył piekło wojny."

Chodzi mi o to, że obaj nie mieli sielankowego dzieciństwa. Byli odtrąceni i bici przez ojców, może to właśnie przez to stali się takimi ludźmi.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-07-26, 00:02   

DeSade napisa³/a:

Byli odtrąceni i bici przez ojców, może to właśnie przez to stali się takimi ludźmi.


Niekoniecznie. Nie znam biografii wujka Joe, ale Hitlera znam całkiem dobrze. Tego drugiego ukształtowała Wielka Wojna - atak gazu bojowego, rekonwalescencja w szpitalu (może wtedy mu odbiło). Późniejsza gorycz przegranej - podobnie jak reszta Niemców był przybity następstwami wojny.
A Józek sprawia wrażenie wyrachowanego aparatczyka, takiego wezyra, który udaje lojalnego aby w odpowiednim momencie zdobyć władzę. No i po wojnie miał perfekcyjny pijar - zachód był nim wręcz zafascynowany, o nim przez następne lata nie mówili złego słowa, mimo że więcej osób zabił, pośrednio lub bezpośrednio. Do tej pory znajdują się pożyteczni idioci, którzy go tłumaczą.
Obiektywnie uważam, że różniło ich środowisko. Inne państwa, droga do władzy.
_________________
lol
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-26, 10:47   

"Niekoniecznie. Nie znam biografii wujka Joe, ale Hitlera znam całkiem dobrze."

Ja znam biografię Stalina i Hitlera, więc widzę między nimi wiele podobieństw.
Obaj wcześnie wyzbyli się ludzkiego uczucia.


"No i po wojnie miał perfekcyjny pijar - zachód był nim wręcz zafascynowany, o nim przez następne lata nie mówili złego słowa, mimo że więcej osób zabił, pośrednio lub bezpośrednio."

Bo kto miała o nim mówić coś złego, skoro wszystkich swoich przeciwników wcześniej wymordował.
Oni chyba wierzyli, że Stalin jest nieśmiertelny, uważali go za diabła. Bali się go nawet kiedy umierał na udar.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-07-26, 13:10   

DeSade napisa³/a:

Bo kto miała o nim mówić coś złego, skoro wszystkich swoich przeciwników wcześniej wymordował.


Mam na myśli zachód. Widać to np w filmie herbatka u Stalina Dopiero pod koniec zimnej wojny to się zmieniło. A co do Rosjan ZSRR to duży kawał ich życia, jego zbrodni zwyczajnie nie przyjmują do wiadomości. Specjalnie im się nie dziwię. Z Hitlerem Niemcy się rozliczyły, chciałbym podobnej destalinizacji. Dla zasady.
_________________
lol
 

kasownik

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-07-26, 13:22   

Everthus napisa³/a:

A co do Rosjan ZSRR to duży kawał ich życia, jego zbrodni zwyczajnie nie przyjmują do wiadomości. Specjalnie im się nie dziwię. Z Hitlerem Niemcy się rozliczyły, chciałbym podobnej destalinizacji. Dla zasady.



Różnica jest taka, że w III Rzeszy istniały resztki opozycji. Gdy sytuacja na froncie się zmieniała, to coraz więcej osób odwracało się od Hitlera.
W stalinowskim ZSRR opozycji nie było, po "zmianach" nie było komu rozliczać komunistów.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-26, 13:33   

"A co do Rosjan ZSRR to duży kawał ich życia, jego zbrodni zwyczajnie nie przyjmują do wiadomości."

W końcu Stalin, jak to Rosjanie mówią, wszystko uporządkował i wprowadził uprzemysłowienie.
_________________
W miękkim futrze kota
 

em's  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Mar 2010

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2011-07-26, 16:54   

DeSade napisa³/a:

Bo kto miała o nim mówić coś złego, skoro wszystkich swoich przeciwników wcześniej wymordował.
Oni chyba wierzyli, że Stalin jest nieśmiertelny, uważali go za diabła. Bali się go nawet kiedy umierał na udar.



Nikita Chruszczow i jego zachowanie przeczą temu stwierdzeniu. NKWD próbowało przed śmiercią Stalina "zaprosić" Chruszczowa na przesłuchanie a ten najzwyczajniej w świecie przegonił ich ze swojej posiadłości
_________________
"Ej, nienawidzisz mnie to fajnie, twój hate tylko mi sił dodaje, jak tu stałem, stać tu będę dalej..."
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-07-26, 17:14   

Cytat:

Nikita Chruszczow i jego zachowanie przeczą temu stwierdzeniu. NKWD próbowało przed śmiercią Stalina "zaprosić" Chruszczowa na przesłuchanie a ten najzwyczajniej w świecie przegonił ich ze swojej posiadłości


Jest taka anegdota odnośnie XX zjazdu KPZR, gdy Chruszczow przedstawiał swój referat O kulcie jednostki. Gdy ktoś z sali krzyknął "A wy gdzie wtedy byliście towarzyszu" i na pytanie Chruszczowa "Kto to powiedział" odpowiedziała cisza. "Byłem w tym samym miejscu gdzie wy" - odpowiedział Chruszczow.
Wiadomo że Stalin był bardziej okrutny, ale też o wiele, wiele bardziej inteligentny/przebiegły.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-07-27, 00:27   

Dwaj Geniusze Zła, psychopaci wyłonieni na fali niepokojów i wielkich lęków. Trudno porównywać, który bardziej zły. Obu należał się szafot. Obaj go uniknęli.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-07-27, 03:24   

Ze względu na rodzinną historię i osobiste poglądy więcej żalu mam do Stalina. Na niwie historycznej obaj są ostatecznym stadium jakiegoś bestialskiego eksperymentu Clio.
_________________
#truestory
 

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

Nowik



ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 24 Sie 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2011-11-24, 00:55   

Osobiście myślę że więcej szkód w Europie narobił Józef Stalin, mit o tym że był dobrym wujkiem dobiega końca. Nie miał skrupółów by zagłodować swój naród a mówi się w kuluarach że nawet mogł przyłożyć rękę do śmierci Lenina. Stalin nie walczył o komunizm ale o włądze ale i tak jestem pod ogromnym wrażeniem jak ułożył sobie kraj i wyszedł z wojny ogromną ręką. A to jak zwalił winę Katynia na Niemców było klasą samą w sobie.

Fuhrer Adolf Hitler z kolei wyciągnął Niemcy z wielkiej przepaści gospodarczej ponadto nie tylko mówił ale też i działał. Posiadał ogromną charyzmę i był kreatywny co wykorzystywał w świetny sposób. W niektórych momentach zabrakło mu zimnej głowy i przegrywając wojnę popełnił samobójstwo, a jego ciało zostane podpalone benzyną i spalone.

Nie zmienia faktu to jednak że obie te postacie zapisały się na wieczność do kart historii XXwieku. ;)
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2011-11-24, 06:18   

Tłumaczysz to z jakiś innych języków na polski?

Hitler i Stalin dwaj mordercy. Psychopaci chcący mieć świat pod sobą.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-11-25, 07:13   

Cytat:

Fuhrer Adolf Hitler z kolei wyciągnął Niemcy z wielkiej przepaści gospodarczej..



System Hitlera polegał na prowadzeniu wojen zaborczych na które uzyskał pomoc finanasową od bankierów i przemysłowców krajowych i zagranicznych. Zajęcie dla Niemców było przede wszystkim na froncie , a praca w fabrykach zbrojeniowych i zaopatrzeniu oraz usługach dla armii. Zginęły miliony ludzi , nie mówiąc o zniszczeniach wojennych. Tak chyba nie wygląda postęp i rozwój cywilizacyjny. A co by sie stało z "podludźmi" ,gdyby wojne wygrał ? :-)
_________________

 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-11-25, 14:43   

Zapomniałeś dodać że tak samo robił Stalin, a wymordował jeszcze więcej niż Hitler.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com