Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

throndor  

Stały User


Do³±czy³: 01 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-02, 17:14   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

jakiekolwiek próby uporządkowania świata za pomocą jakichkolwiek absolutów zawsze mnie przerażały...

...Co do dalszej części to mógłbym ją zaakceptować choć nadawanie wiedzy jakichś niesamowitych wartości jest dla mnie błędem.



Prawa dynamiki Newtona też?:D

Nie nadaję wiedzy żadnych ponad naturalnych wartości. Uważam ją tylko za bardzo ważny element naszego życia. Zresztą sam piszesz bardzo często , że coś jest racjonalne, coś jest mniej racjonalne, z czego wnioskuje, że sam przykładasz do wiedzy dużą wagę. W końcu na czymś musisz opierać swoje osądy.
_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-02, 18:00   

Zważ jednak na to, że mi dla przykładu jako prawnikowi prawa Newtona przydają się w bardzo małym stopniu, a jako matematykowi wiedza o literaturze rosyjskiej przydaje jeszcze mniej... to zależy od punktu widzenia, ale masz rację wiedza ma bardzo dużą wartość w życiu człowieka i z tym twierdzeniem muszę się zgodzić, ale stoicyzm w całości mimo wszystko jest przerażający i zazwyczaj tylko przyczynia się do przyjęcia biernej postawy wobec świata. Podkreślam przyjęty w całości.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com