Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Przesunity przez: TQIT | 2010-11-20, 16:41

Autor

Wiadomo

xenovobez  

Hiper wymiatacz

;]



Imię: Oryginalne

Wiek: 29

Doczya: 07 Kwi 2010

   

Wysany: 2011-01-06, 12:01   

wolek14 napisa/a:

Nie powinno się oceniać rocka po utworkach Hanny Montana z 1 ważnego powodu - Hanna Montana nie gra rocka, ja bym jej muzykę zaliczył albo do pseudorocka albo nawet pseudopopu.

Tak samo David Guetta, Shaun Baker czy inne gwiazdeczki Vivy nie robią muzyki klubowej, techno czy jak to tam nazywacie/nazywają, ale jednak na nich buduje się stereotypy.
_________________



może inaczej to nie jest pseudo coś tam, to jest minestream, muzyka tworzona pod masową publiczność, a nie pod własne potrzeby artystyczne szeroko rozumiane, szybko wchodzi w ucho= większa sprzedaż i kaska. nie ma się to chyba nijak do inteligncji, w ogóle wg mnie banałem jest to jaką muzykę sie słucha to oznacza jakis tam iloraz inteligencji. a jak ktos w ogóle jej nie słucha to co to oznacza? bez sensu 'teoria' ;p
_________________
"[...] miłość nie daje i nigdy nie dawała szczęścia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka."
 

¡żelik  

User

suo



Imię: Angelika

Wiek: 28

Doczya: 27 Gru 2010

   

Wysany: 2011-01-06, 12:12   

Mi zawsze ludzie słuchający rocka kojarzyli się z inteligentnymi. Bo rocka nie słucha u mnie w szkole multum osób i pokazują, ze nie wystarczy im ślepe podążanie za innymi. Rock ma w miarę sensowne teksty, a nie to co w popie ("I wanna boom bang bang with your body oh oh!" albo "Aj em najlepsza dziunia, tutaj, w klubie!!").
_________________
"Why don't presidents fight the war?
Why do they always send the poor?"
 

wolek14  

Hiper wymiatacz

Seksista;d



Wiek: 31

Doczy: 18 Gru 2009

Skd: ok ¯ywca

   

Wysany: 2011-01-06, 12:14   

Cytat:

może inaczej to nie jest pseudo coś tam, to jest minestream, muzyka tworzona pod masową publiczność, a nie pod własne potrzeby artystyczne szeroko rozumiane, szybko wchodzi w ucho= większa sprzedaż i kaska. nie ma się to chyba nijak do inteligncji, w ogóle wg mnie banałem jest to jaką muzykę sie słucha to oznacza jakis tam iloraz inteligencji. a jak ktos w ogóle jej nie słucha to co to oznacza? bez sensu 'teoria' ;p


Dziewczynko, nie odrobiłaś pracy domowej widzę. Pisałem, żeby zapoznać się z definicją słowa "komercja". Tego też się Wam nie chce?
To dla przypomnienia - komercja, to zjawisko tworzenia dzieł sztuki typowo w celach zarobkowych, pomijając walory artystyczne. Teraz znajdź powiązanie ze swoim postem.
A nie wiem czemu przypisałaś mi tą teorię, ja ją właśnie próbowałem obalić, no ale cóż...
_________________
Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...

Dźwięk jest jak tworzywo... Daje się obrabiać, ale tylko w rękach zawodowca zmienia się w dzieło sztuki...

10.08.2011r [*]
 

szostol  

Pogromca postów


Doczy: 03 Kwi 2009

   

Wysany: 2011-01-06, 14:11   

Cytat:

Mi zawsze ludzie słuchający rocka kojarzyli się z inteligentnymi. Bo rocka nie słucha u mnie w szkole multum osób



Moim zdaniem raczej multum.

patilaps, moim zdaniem słuchanie muzyki powinno być przyjemnością i sposobem na relaks, a nie kolejnym powodem do wielkiego wysilania mózgu próbując z samych dźwięków odkryć "co autor miał na myśli".

Obrazy to jeszcze większa heca. Dać szympansowi pędzel, ludziom powiedzieć że to obraz wielkiego artysty a ci będą się zachwycać głębią przekazu i doszukiwać filozofii.
 

wolek14  

Hiper wymiatacz

Seksista;d



Wiek: 31

Doczy: 18 Gru 2009

Skd: ok ¯ywca

   

Wysany: 2011-01-06, 14:59   

Jeżeli tak bardzo chcecie się doszukiwać sensu w utworach to zacznijcie słuchać poezji śpiewanej.
_________________
Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...

Dźwięk jest jak tworzywo... Daje się obrabiać, ale tylko w rękach zawodowca zmienia się w dzieło sztuki...

10.08.2011r [*]
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2011-01-06, 15:12   

wolek14 napisa/a:

eżeli tak bardzo chcecie się doszukiwać sensu w utworach to zacznijcie słuchać poezji śpiewanej.


Ja słucham. Coś w niej dziwnego, czy to ja na siłę doszukuję się złośliwości w Twojej wypowiedzi?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

wolek14  

Hiper wymiatacz

Seksista;d



Wiek: 31

Doczy: 18 Gru 2009

Skd: ok ¯ywca

   

Wysany: 2011-01-06, 15:24   

Cytat:

Ja słucham. Coś w niej dziwnego, czy to ja na siłę doszukuję się złośliwości w Twojej wypowiedzi?


Chyba to drugie. Miałem na myśli to, by wielcy "inteligentni" rockmani z tego tematu znaleźli alternatywę dla "muzyki bez przesłania, ukrytego przekazu, alegorii" itd....
_________________
Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...

Dźwięk jest jak tworzywo... Daje się obrabiać, ale tylko w rękach zawodowca zmienia się w dzieło sztuki...

10.08.2011r [*]
 

Einmana  

Pogromca postów


Wiek: 33

Doczya: 12 Pa 2010

   

Wysany: 2011-01-06, 15:43   

Tak sobie myślę, że w gruncie rzeczy muzyka nie ma nic wspólnego z inteligencją, no chyba, że z tą muzyczną. ;p
Sama w muzyce zwracam uwagę na to czy po prostu wpada w ucho. Słucham różnej muzyki, zależy od tego jaki mam nastrój. Potrafię słuchać symfonicznego black metalu, a chwilę potem post-rocku. Nie kategoryzuję.
Na teksty zwracam uwagę rzadko, dopiero wtedy kiedy piosenka naprawdę mi się spodobała. Jednak patrząc na gatunki jakich przeważnie słucham tekst jest raczej metaforyczny, enigmatyczny lub wcale go nie ma. Siłą rzeczy trzeba myśleć trochę bardziej przy takim tekście niż przy popowym kawałku, gdzie nie ma metafor. Co nie znaczy, że wszystkie popowe kawałki są spłycone. Znam tez sporo niby rockowych kawałków o tekstach przy, których więdną uszy. Wniosek jest jeden: mądrość nie płynie z gatunku muzyki, a z tego kto muzykę tworzy.
 

TQIT  

VIP


Doczy: 22 Gru 2008

   

Wysany: 2011-01-12, 08:55   

Wniosek mam inny - słuchana muzyka nie określa inteligencji, ale z moich doświadczeń wynika że charakter, osobowość da się po tym wyczuć. W pewnym stopniu.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Patrick Bateman

User



Doczy: 29 Gru 2010

   

Wysany: 2011-01-12, 19:06   

O tak, zgadzam się w całej rozciągłości. Jak na ironię, prawie wszyscy ludzie których znam, którzy słuchają metalu i rocka, są przemądrzałymi, zadufanymi w sobie ludźmi, którzy lubią oceniać innych powierzchownie i stereotypowo.
_________________
bycie prawdziwym liczy się bardziej niż tani lans
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



Imię: M.

Wiek: 32

Doczy: 12 Wrz 2009

   

Wysany: 2011-01-12, 21:48   

Patrick Bateman napisa/a:

którzy słuchają metalu i rocka, są przemądrzałymi, zadufanymi w sobie ludźmi,



Wypisz, wymaluj - ja.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Doczy: 04 Wrz 2008

   

Wysany: 2011-01-12, 21:53   

¡żelik napisa/a:

Rock ma w miarę sensowne teksty


A prawdziwy R.A.P. ma całkowicie sensowne teksty. Teraz już rocka nie słuchają inteligentni ludzie bo wkroczyliśmy w erę kreowania się na inteligentnych i mega inteligentnych, ludzie chcą być postrzegani jako bóg wie jak mądrzy, inteligentni więc zaczynają słuchać rocka, zapuszczają długie włosy i czytają książki o wykonawcach rockowych.
To już nie jest to, a dla prawdziwych pozdrowienia.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

szostol  

Pogromca postów


Doczy: 03 Kwi 2009

   

Wysany: 2011-01-12, 23:30   

Straho, to jeszcze powiedz jaki to jest prawdziwy R.A.P? Firma, HG itp się zaliczają?
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



Imię: Arek

Wiek: 32

Doczy: 18 Sie 2010

Skd: WLKP

   

Wysany: 2011-01-12, 23:34   

[sarkazm]To ty nie wiesz? Peja, Słoń, no właściwie cały poznański rap. Jeżeli myślisz inaczej to jesteś pół-człowiekiem, a i to za dużo powiedziane.[/sarkazm]

Większość fanów gangsta rapu to pół mózgi, na szczęście nie wszyscy. Jednak ta znaczna część potwierdza teorię jakoby słuchana muzyka miała związek z inteligencją, albo raczej z umiejętnością inteligentnego zachowania się

A jeżeli chodzi o słuchaczy Rock to chyba nie ma żadnej zależności, bo jedni i drudzy zdarzają się równie często. Chociaż przyznam, że poza dziwnym stylem ubierania to nie kojarzę ich negatywnie.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

Patrick Bateman

User



Doczy: 29 Gru 2010

   

Wysany: 2011-01-13, 07:35   

Cytat:

Straho, to jeszcze powiedz jaki to jest prawdziwy R.A.P? Firma, HG itp się zaliczają?

A prawdziwy rock i metal to Hannah Montana, Jonas Brothers?
_________________
bycie prawdziwym liczy się bardziej niż tani lans
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com