Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: TQIT | 2010-11-20, 16:41

Autor

Wiadomo¶æ

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2011-01-16, 16:31   

Straho napisa³/a:

Tak, nie jestem inteligentny bo rapu słucham ;(



Straho jest inteligentny i jest dla mnie szczerym reprezentantem swojej muzyki. Więc, Jacku, olej typa, bo jest tak, jak właśnie mówisz.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2011-01-16, 17:11   

Cytat:

Osoby słuchające jednego rodzaju muzyki, to jeb.ane ciemniaki i imbecyle.Jedyne co mam do powiedzenia, i sprawdza sie to w 100%.


Da się zauważyć taką zależność, to prawda.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

dianadiana  

Stały User

paranoid



ImiÄ™: Diana

Wiek: 28

Do³±czy³a: 02 Sty 2011

Sk±d: Bia³ystok

   

Wys³any: 2011-01-16, 18:51   

Według mnie nie należy generalizować. Jednak nie wydaje mi się, że jakąś nader mądrą osobą mógłby okazać się słuchacz "JP na 100%" i innych piosenek, w których sensu nie ma za grosz. I nie chodzi mi tu o konkretny gatunek muzyczny. Rap, rock, metal, pop (itd) - wszędzie tu zdarzają się tacy artyści, którzy co najwyżej dobrze brzmią, a jeśli chodzi o słowa - totalne dno.
Czasem da się odkryć jakąś zależność pomiędzy inteligencją a rodzajem słuchanej muzyki, ale powtarzam: tylko czasami. Generalnie panują takie stereotypy "Ten słucha rapu, więc pewnie jest bezmózgiem", "O, a ten za to lubi pop, więc brakuje mu inteligencji", ale moim zdaniem są niesłuszne. Przecież chociażby rap nie musi się opierać na samych bluźnierstwach, często teksty naprawdę mają sens.
Nawet teoria opisana wyżej nie zawsze musi się sprawdzać - przecież równie dobrze inteligentny człowiek dla rozerwania może lubić posłuchać sobie popowych kawałków w stylu "Du hast den schonsten arsch der welt", co w wolnym tłumaczeniu znaczy coś w stylu "Masz najsłodszy tyłek na świecie". Wiem, bo znam taką osobę:)
_________________
"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not..."
Kurt Cobain.
 

Hardi  

User



Do³±czy³: 16 Sty 2011

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2011-01-16, 21:02   

Straho napisa³/a:

Hardi napisa³/a:

To na czerwono jest zaprzeczeniem tego na niebiesko, ale pasuje do tego na zielonego :cool:


Pewnie słuchasz roka albo innego sweet gówna. Tak, nie jestem inteligentny bo rapu słucham ;(


To twoje własne wypowiedzi w moim odczuciu cię dyskwalifikują, a nie muzyka...

Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy biegają w pampersach i bluzach od starszego brata, bo jakiś czarny gość z łańcuchem na szyi i znakiem dolca powiedział, że tak trzeba... ale cóż, kwestia gustu i podatności na innych...
_________________
A2J
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2011-01-16, 21:05   

Hardi napisa³/a:

Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy biegają w pampersach i bluzach od starszego brata, bo jakiś czarny gość z łańcuchem na szyi i znakiem dolca powiedział, że tak trzeba... ale cóż, kwestia gustu i podatności na innych...


Tak, ganiam ubrany w gacie po tacie, bluzą XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXL, noszę krówski łańcuch, i mam łeb wgolonya aż do krwi.
To twoje własne wypowiedzi moim odczuciu cię dyskwalifikują i słuchana muzyka.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Hardi  

User



Do³±czy³: 16 Sty 2011

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2011-01-16, 21:08   

widzę, że nic nie załapałeś, widocznie zbyt prostym językami napisałem to dla takiego inteligenta...

bez odbioru
_________________
A2J
 

Chelsea  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 13 Sty 2011

Sk±d: Bory Tucholskie

   

Wys³any: 2011-01-16, 22:10   

Cytat:

astanawiam się czy istnieje jakaś zależność między inteligencją człowieka a muzyką jakiej słucha na co dzień.


Moim zdaniem nie ma. Każdy ma swoją wrażliwość i lubi coś innego. Ja na przykład nie znoszę techno, ale jeśli ktoś słucha to proszę bardzo, nie przeszkadza mi to. Co do muzyki poważnej, tam też są utwory płytkie. Jest takie powszechne przekonanie, że jeżeli muzyka poważna to na pewno dobra-guzik prawda. Oczywiście, że są wybitne utwory, ale nie wszystkie.
Myślę, że mało kto jest w stanie wyobrazić sobie życie bez muzyki. Dla mnie jest bardzo ważna.
Wrzucam dwie nutki, nie słucham na co dzień takiej muzyki i właśnie dlatego to wybrałam, żeby nie było, że jest tylko jeden dobry gatunek:
http://www.youtube.com/watch?v=bhMz7x1ZaGM

http://www.youtube.com/watch?v=9dVx6T47iTs
;)
_________________
Ludzi należy kochać, a rzeczy używać. Nigdy odwrotnie!
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2011-01-16, 22:18   

Chelsea napisa³/a:

Co do muzyki poważnej, tam też są utwory płytkie.


Muzyka poważna? Co przez to rozumiesz?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Chelsea  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 13 Sty 2011

Sk±d: Bory Tucholskie

   

Wys³any: 2011-01-16, 23:28   

Cytat:

Muzyka poważna? Co przez to rozumiesz?


Ta która nie jest rozrywkową najprościej mówiąc. Przeważnie tylko instrumentalna. Lubię czasem posłuchać, jednak ona się cały czas rozwija. Pojawia się dużo nowych utworów, czasem przekombinowanych.
_________________
Ludzi należy kochać, a rzeczy używać. Nigdy odwrotnie!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com