Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 18:40   

Visage napisa³/a:


Każdy może być toksyczny, wszyscy posiadamy do tego predyspozycje. I to nie jest całkowicie negatywne zjawisko, wręcz przeciwnie, rozdając złą energię i zarazem pasożytując na pozytywnej energii innych można bez wysiłku utrzymać optymalny poziom dobrej energii u siebie.



tak, w ten sam sposób gwałciciele, mordercy i inny element społeczeństwa nie jest negatywny, bo utrzymuje siebie na optymalnym poziomie.....

osobnik który nic nie daje systemowi a wręcz zabiera z niego jest szkodliwy i zbędny.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-06, 18:41   

Z tą drobną różnicą, że nie mowa o systemie, lecz o psychologii.
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 20:59   

Visage napisa³/a:

Z tą drobną różnicą, że nie mowa o systemie, lecz o psychologii.



nawet biorąc pod uwagę psychologie, to działanie proponowane przez ciebie na dłuższą metę nie przynosi korzyści danej jednostce, a gdy weźmiemy pod uwagę socjologie, taka jednostka jest szkodliwa.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-06, 22:30   

Cytat:

to działanie proponowane przez ciebie na dłuższą metę nie przynosi korzyści danej jednostce

Tobie tak siÄ™ wydaje, bo widocznie tego nie praktykujesz.
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-07, 15:40   

Visage napisa³/a:

Tobie tak siÄ™ wydaje, bo widocznie tego nie praktykujesz.



mnie się tak wydaje bo czytałem biografie rożnych ludizi, i podręczniki do historii, i jest tam masa przykładów właśnie takich wampirów energetycznych którzy źle skończyli.
i drugie tyle ludzi którzy pompowali pozytywną energie w społeczeństwo i sami byli szczekliwi a dodatkowo społeczeństwo ich uwielbiało.

dodatkowo sam znam kilka takich osób które są właśnie toksyczne, i widzę ze ludzie nie lubią z nimi przebywać, są to przeważnie samotne osoby, dodatkowo często w depresji
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-07, 16:11   

A mnie się tak nie wydaje, bo sam to stosuje i dotychczas żyję, o dziwo bez depresji, samotności i uciekających ludzi ^^ Ale co ja tam się znam ...
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-07, 23:14   

w takim razie jesteś śmieciem społecznym, ale bardziej obstawiam to ze nie zrozumiałeś przedmiotu rozmowy, bo zgodnie z pierwszym postem, osoba toksyczna, jest cały czas smutna, lub zła, zdołowana, nieszczęśliwa złośliwa lub wszystkie powyżej.

a taka osoba z definicji nie może być szczęśliwa
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-08, 09:06   

pierwszy post napisa³/a:

Czy według was istnieją tak zwani toksyczni ludzie?
Tzn. tacy którzy samą swoją obecnością zatruwają powietrze negatywnymi emocjami.
Po kontaktach z takimi ludźmi często mamy zły humor, po psuty cały dzień czujemy sie zdołowani.
Spotkaliście takiego toksycznego człowieka?


Cytat:

bo zgodnie z pierwszym postem, osoba toksyczna, jest cały czas smutna, lub zła, zdołowana, nieszczęśliwa złośliwa lub wszystkie powyżej.

Zgodnie z pierwszym postem wychodzi na to, że nie umiesz czytać. Zgodnie z twoim postem, wychodzi na to, że nie potrafisz sobie wyobrazić szczęśliwego toksycznego. Wreszcie zgodnie z twoją niezbyt wyszukaną obrazą, wychodzi na to, że z kulturą jesteś na bakier. Czyli spełniasz wszystkie warunki, aby być śmieciem na tle intelektualnym, poznawczym, etycznym, a być może i genetycznym, bo całkiem możliwe, że masz to po rodzicach.
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-08, 11:51   

Visage napisa³/a:

pierwszy post napisa³/a:

Czy według was istnieją tak zwani toksyczni ludzie?
Tzn. tacy którzy samą swoją obecnością zatruwają powietrze negatywnymi emocjami.
Po kontaktach z takimi ludźmi często mamy zły humor, po psuty cały dzień czujemy sie zdołowani.
Spotkaliście takiego toksycznego człowieka?

]Zgodnie z pierwszym postem wychodzi na to, że nie umiesz czytać.



zgodnie z tym postem toksyczni ludzie to tacy którzy rozsiewają negatywne emocje, i otoczenie je przejmuje, aby otoczenie przejmowało jakieś emocje u kogoś muszą one istnieć, dodatkowo muszą to być najsilniejsze emocje w grupie, poczytaj sobie o tym jak działają neurony lustrzane,
aby przejąć po kontrakcje z kimś zły humor, ta osoba musi znajdować się w silnym stanie złego humoru, aby czuć się po kontakcie z kimś zdołowanym ta osoba sama musi być zdołowana, dodatkowo to zdołowanie musi być silniejsza stanem nisz nasza radość, bo przejmowana jest silniejsza emocja.
Chyba ze masz na myśli rozsiewanie negatywnych emocji przez ciągłe obrażanie innych, wtedy faktycznie możesz czerpać z tego przyjemność, ale wtedy nie jestes toksyczny, a jesteś po prostu chamem, i w dodatku przed takim działaniem się łatwo obronić

Visage napisa³/a:


Zgodnie z twoim postem, wychodzi na to, że nie potrafisz sobie wyobrazić szczęśliwego toksycznego.


bo nie można być szczęśliwym jeśli jest się w stanie zdołowania, lub w stanie złego humoru.
dodatkowo taka osoba zazwyczaj nie ma wielu przyjaciół, albo wcale ich nie ma, a tak się składa ze człowiek jest stadny i potrzebuje innych ludzi.

Visage napisa³/a:


Wreszcie zgodnie z twoją niezbyt wyszukaną obrazą, wychodzi na to, że z kulturą jesteś na bakier.


A w jaki sposób mam nazwać osobę która świadomie sprawia ze inni czują się zdołowani i maja zły humor?? wzorowym obywatelem?? przykładem do naśladowania??
jeśli robią to świadomie to są śmieciami społecznymi a i to jest delikatnym określeniem, i należy dążyć do ich unieszkodliwienia, są to odpowiednicy wirusów komputerowych.

natomiast jeśli robią to nieświadomie należy dążyć do ich naprawy, aby polepszyć poziom ich życia i otoczenia
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-01-08, 12:06   

Visage, psychologią, to Ty się lepiej nie podpieraj, bo nie masz o niej zbyt dużego pojęcia. ;)

Czy znam kogoś takiego? Tak, chociaż szczerze mówiąc, mogę wyliczyć te przypadki na palcach jednej ręki. Nie mam z nimi zbyt dużego kontaktu, bo unikam ludzi, którzy wiecznie wprowadzają zamęt, podburzają jednych, przeciwko drugim, dbają o fatalną atmosferę.
Z tego co zauważyłam osoby takie, to najczęściej ludzie, którym niewiele w życiu się udaje, nie mają nikogo naprawdę bliskiego, i są mniej, lub bardziej zakompleksieni.
Nie staram się do nich dotrzeć, ani im pomóc, raczej olewam sprawę, nie drzemie we mnie dusza samarytanki, i zwyczajnie nie czuję takiej potrzeby. Niech sobie są i żyją w tym swoim nieszczęściu, powodzenia.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-08, 15:26   

Cytat:

zgodnie z tym postem toksyczni ludzie to tacy którzy rozsiewają negatywne emocje, i otoczenie je przejmuje, aby otoczenie przejmowało jakieś emocje u kogoś muszą one istnieć, dodatkowo muszą to być najsilniejsze emocje w grupie(...)blah blah

Czyli jednak w pierwszym poście nie było założenia, że taka osoba jest " toksyczna, jest cały czas smutna, lub zła, zdołowana, nieszczęśliwa złośliwa lub wszystkie powyżej"?

Cytat:

neurony lustrzane

i co, znowu zaczniesz 30-postową paplaninę nt. tego, czy takowe w ogóle istnieją? Może najpierw wziąłbyś się za wyjaśnienie, którą drogą negatywne emocje są przyswajane? I czy w ogóle w takim przypadku są przyswajane a nie np. kreowane?

Cytat:

aby przejąć po kontrakcje z kimś zły humor, ta osoba musi znajdować się w silnym stanie złego humoru, aby czuć się po kontakcie z kimś zdołowanym ta osoba sama musi być zdołowana, dodatkowo to zdołowanie musi być silniejsza stanem nisz nasza radość, bo przejmowana jest silniejsza emocja.

Napisz to jeszcze raz, bo niezbyt po polsku wyszło.

Cytat:


bo nie można być szczęśliwym jeśli jest się w stanie zdołowania, lub w stanie złego humoru.

Odrzuć to zdołowanie i zły humor, to będzie można. Ja nie wiem, to chyba (nie uderzam teraz w Twoją stronę) bierze się z braku wyobraźni ludzkiej, czy stereotypowego postrzegania - jak Stefan uprzykrza życie Marysi, to zaraz musi mieć kompleksy, być smutny, nieszczęsny i w ogóle, być chodzącym obrazem nędzy i rozpaczy.

Cytat:

A w jaki sposób mam nazwać osobę która świadomie sprawia ze inni czują się zdołowani i maja zły humor??

Zależy z jakiego powodu i w jakim celu to robi. Aha, dobrze, że zauważyłeś; nie chodzi mi o nieświadome postępowanie tego typu, zresztą nieświadomego nie potrafię objąć.

pyrcelana napisa³/a:


Visage, psychologią, to Ty się lepiej nie podpieraj, bo nie masz o niej zbyt dużego pojęcia. ;)

Dzięki za tak błyskotliwą i wnikliwą konkluzję na podstawie postów, w których psychologia była wymieniona tylko z nazwy ...
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-08, 17:53   

Visage napisa³/a:

Czyli jednak w pierwszym poście nie było założenia, że taka osoba jest " toksyczna, jest cały czas smutna, lub zła, zdołowana, nieszczęśliwa złośliwa lub wszystkie powyżej"?


takie założenie było jasne dla każdego kto ma pewne pojecie o działąniu ludzkiego mózgu


Cytat:

i co, znowu zaczniesz 30-postową paplaninę nt. tego, czy takowe w ogóle istnieją? Może najpierw wziąłbyś się za wyjaśnienie, którą drogą negatywne emocje są przyswajane? I czy w ogóle w takim przypadku są przyswajane a nie np. kreowane?


Ja tu nie jestem od uzupełniania braku twojej wiedzy, może jak byś miał inne podejście to bym się pokusił.
ty natomiast jesteś nastawiony na wykpiwanie, widać to choćby po tym że nie chciało ci się w goglach wpisać hasła neurony lustrzane.
puki co to sam siebie pogrążasz.


Cytat:


Odrzuć to zdołowanie i zły humor, to będzie można. Ja nie wiem, to chyba (nie uderzam teraz w Twoją stronę) bierze się z braku wyobraźni ludzkiej, czy stereotypowego postrzegania - jak Stefan uprzykrza życie Marysi, to zaraz musi mieć kompleksy, być smutny, nieszczęsny i w ogóle, być chodzącym obrazem nędzy i rozpaczy.


wróć do pierwszego posta, jest tam napisane osoby rozsiewające negatywne emocje,
robienie na złość Marysi nie jest rozsiewaniem negatywnych emocji, a dlaczego nie mam zamiaru objaśniać, twój o lewacki stosunek do tego zniechęca, wiedz tylko że jesteś w błędzie, i nie masz pojęcia o czym mówisz


Cytat:

Zależy z jakiego powodu i w jakim celu to robi. Aha, dobrze, że zauważyłeś; nie chodzi mi o nieświadome postępowanie tego typu, zresztą nieświadomego nie potrafię objąć.


w jakim kolwiek celu by tego nie robili, z poziomu społeczeństwa są to śmieci, jednostce może faktycznie się to wydawać dobre i fajne, ale ta jednostka ma po prostu tak bardzo ograniczające schematy poznawcze żę nie zdaje sobie sprawy że jest biednym osobnikiem któremu należy współczuć

Cytat:


Dzięki za tak błyskotliwą i wnikliwą konkluzję na podstawie postów, w których psychologia była wymieniona tylko z nazwy ...



i tymi słowami udowodniłeś że ie masz pojęcia o czym się tu mówi, to co ja pisze, to jest właśnie psychologia, socjologia, neurobiologia mózgu, w każdym razie moja słowa wynikają z tych dziedzin.

Dotknąłeś ty chociaż kiedyś jakiś artykuł na temat tych dziedzin?? o książkach nie wspominając??

bo jak na razie to wygląda jak byś uprawiał mniemanologie.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-08, 18:30   

Cytat:

Ja tu nie jestem od uzupełniania braku twojej wiedzy, może jak byś miał inne podejście to bym się pokusił.

Byłbym rad, gdybyś w tym wykpiwaniu dostrzegł też kluczowe pytania dla zrozumienia tego o czym piszę...

Cytat:

takie założenie było jasne dla każdego kto ma pewne pojecie o działąniu ludzkiego mózgu

... ignoranckie podejście. Nadal naciskam na skupienie się na przypadku, w którym osoba, która prowokuje negatywne emocje takich emocji nie wydziela.

Cytat:

jest tam napisane osoby rozsiewajÄ…ce negatywne emocje,
robienie na złość Marysi nie jest rozsiewaniem negatywnych emocji,

Eureka!! A o czym ja piszę od ładnych paru postów?

Cytat:

widać to choćby po tym że nie chciało ci się w goglach wpisać hasła neurony lustrzane.

A w jakim celu miałbym to robić? Nie chcę z tobą rozmawiać nt. teoretycznej roli bliżej nieweryfikowalnej części układu nerwowego w empatycznym działaniu mózgu, bynajmniej nie w tym temacie i nie na podstawie tego co wiesz od wujka google. Zwłaszcza, że nie dotyczy to mojego stanowiska. Prościej już się nie da.

Cytat:

ale ta jednostka ma po prostu tak bardzo ograniczające schematy poznawcze żę nie zdaje sobie sprawy że jest biednym osobnikiem któremu należy współczuć

Mówisz o świadomych/nieświadomych? Imo Ci w 100% świadomi mają bardziej rozwinięte schematy poznawcze, niż 99% społeczeństwa, które podobnie jak Ty nawet nie potrafi sobie wyobrazić dlaczego tak mogliby działać.

Cytat:

i tymi słowami udowodniłeś że ie masz pojęcia o czym się tu mówi, to co ja pisze, to jest właśnie psychologia, socjologia, neurobiologia mózgu, w każdym razie moja słowa wynikają z tych dziedzin.

Gratulacje, ale pisałem o swoich postach, więc mógłbyś powstrzymać orgazm.

Cytat:

bo jak na razie to wygląda jak byś uprawiał mniemanologie.

Nadal nalegam, abyś bardziej skupiał się na czytaniu tego co się do ciebie pisze, zamiast pociskaniu na wyrost. Każdy jest cierpliwy do czasu.
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-08, 21:47   

Visage napisa³/a:

.. ignoranckie podejście. Nadal naciskam na skupienie się na przypadku, w którym osoba, która prowokuje negatywne emocje takich emocji nie wydziela.


i tu odeślę cie do mojej dyskusji z ojzo a potem sliderem
czytaj od 13 strony do końca tematu
http://www.e-mlodzi.com/d...c-vt490,180.htm

ty tego jeszcze nie wiesz, ale taki człowiek nie jest toksyczny, tak naprawdę jedyny sposób aby zmienić mój stan emocjonalny to właśnie przy użyciu neuronów lustrzanych, gdy ty np zaczniesz mnie obrażać, wyśmiewać czy cokolwiek, to nie ty wywołujesz u mnie emocje, a ja reaguje na to co robisz pewnymi emocjami, ale wcale nie muszę reagować.


Cytat:

A w jakim celu miałbym to robić? Nie chcę z tobą rozmawiać nt. teoretycznej roli bliżej nieweryfikowalnej części układu nerwowego w empatycznym działaniu mózgu, bynajmniej nie w tym temacie i nie na podstawie tego co wiesz od wujka google. Zwłaszcza, że nie dotyczy to mojego stanowiska. Prościej już się nie da.


i znowu wysuwasz blednę wnioski, one nie są teoretyczne, działają, doświadczyłem tego na własnej skórze, ty tez tylko o tym nie wiesz, chcesz zobaczyć jak to działa, wybierz się na pogrzeb dowolnej nieznanej tobie osoby i stań obok najbliższej rodziny denata, i spróbuj tryskać dobrym samopoczuciem i radością.
ps. ani jedna moja informacja na ten temat nie pochodzi z internetu.

i właśnie dokładnie dotyczy to twojego stanowiska bo

Visage napisa³/a:


I to nie jest całkowicie negatywne zjawisko, wręcz przeciwnie, rozdając złą energię i zarazem pasożytując na pozytywnej energii innych można bez wysiłku utrzymać optymalny poziom dobrej energii u siebie.


to tak nie działa, każdy stan emocjonalny można utrzymać bez żadnego wysiłku, jeśli rozdajesz zła energie to nie pasożytujesz, tylko zmieniasz stan emocjonalny otoczenia na negatywny, to nie działa jak mieszanie zimnej wody z ciepłą, przejmowanie od kogoś stanu emocjonalnego absolutnie nic nie kosztuje tego od którego ten stan jest przejmowany.


Cytat:

Mówisz o świadomych/nieświadomych? Imo Ci w 100% świadomi mają bardziej rozwinięte schematy poznawcze, niż 99% społeczeństwa, które podobnie jak Ty nawet nie potrafi sobie wyobrazić dlaczego tak mogliby działać.


mówię o tych którzy ie maja ograniczających schematów poznawczych potrafiących spojrzeć z poziomu kolektywu/społeczeństwa, z tego poziomu celowe unieszczęśliwianie innych nie ma absolutnie żadnego sensu, i nie przynosi żadnych korzyści, a korzyści dla jednostki generującej te uczucia są mniejsze niż by wprowadzała dobrą energie
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-09, 12:42   

Cytat:

czytaj od 13 strony do końca tematu
http://www.e-mlodzi.com/d...c-vt490,180.htm

Mniej więcej przeleciałem. W każdym razie chcę tylko dodać, że to o czym tam pisałeś (tj. filtrowanie, kontrola emocji etc. etc.), jest jednym z głównych schematów wykorzystywanych przez typ osoby, jaki mam na myśli w tym temacie.

Cytat:

ty tego jeszcze nie wiesz, ale taki człowiek nie jest toksyczny

?

Cytat:

tak naprawdę jedyny sposób aby zmienić mój stan emocjonalny <delete>to właśnie przy użyciu neuronów lustrzanych</delete>, gdy ty np zaczniesz mnie obrażać, wyśmiewać czy cokolwiek, to nie ty wywołujesz u mnie emocje, a ja reaguje na to co robisz pewnymi emocjami, ale wcale nie muszę reagować

Dla mnie to jest zrozumiałe. Tzn. obrażać, wyśmiewać itp. to tam pikuś. Kwestia jak to robisz, gdzie celujesz i czy trafiasz. Jeśli wystarczająco znasz jakąś osobę, wiesz jakie są jej słabe strony i co ją boli. Jednym słowem możesz ją złożyć do parteru, czy to brutalnym nadepnięciem na odcisk, czy to samym faktem, że przyjaciel strzela w plecy. Natomiast nie do końca wiem, jakby to działało na osobę, która się kontroluje, to zależy do jakiego stopnia potrafi się kontrolować. Częstym błędem jest budowanie bariery tylko na pospolite problemy i ograniczanie wyobraźni. I stąd, jak dajmy na to przyłożę spluwę do skroni żony/matki/córki takiego typa, może być zupełnie bezbronny, bo tego w życiu by się nie spodziewał. Drugie takie niedopatrzenie to brak usuwania ze swojego umysłu urazów z przeszłości, nawet dziecięcej oraz niedoskonalenie cech teoretycznie nieprzydatnych.

Cytat:

i znowu wysuwasz blednę wnioski, one nie są teoretyczne, działają,

Nie twierdzę, że coś podobnego nie działa. Twierdzę, że nie ma 100% dowodów, że coś takiego jak neuron lustrzany istnieje. Tak więc, zjawisk, za które mogłyby odpowiadać takie neurony - nie neguję, one istnieją, coś takiego się dzieje. Ale nie widzę powodu czemu szukać dla nich jakiegoś źródła (co to zmienia?) i czemu tak koniecznie chcesz posługiwać się terminem lustrzanych neuronów (tzn. widzę, ale nie chcę być bezczelny).

Cytat:

jeśli rozdajesz zła energie to nie pasożytujesz,

Tak. Niezgrabnie to ująłem, bo nie sądziłem, że ktoś to pitu pitu łyknie ^^ W każdym razie chodziło mi o coś takiego - widzisz, że ktoś ma dobry nastrój, jak tryska dobrą energią, a masz świadomość, że zaraz tej dobrej energii się pozbędzie - przez ciebie. Właściwie ta absorpcja rozpoczyna się już, jak sobie to wyobrazisz, zanim przejdziesz do działania. Później stopniowo, widzisz, jak z każdym twoim słowem lub czynem tej pozytywnej energii ofiara* ma co raz mniej, aż w końcu siedzi rozgrymaszona, smutna, zgaszona, jakkolwiek to nazwać, a ty karmisz się myślą, na zasadzie - już ci nie jest tak wesoło? Z pełnym uśmiechem na twarzy i niekrytą radością wewnątrz.

*nieświadomie użyłem tego słowa

Cytat:

z tego poziomu celowe unieszczęśliwianie innych nie ma absolutnie żadnego sensu, i nie przynosi żadnych korzyści,

1. w pewnym sensie odwrotność mesjanizmu (to raczej powód) 2. obserwacja 3. eksperymentowanie 4. dowartościowanie 5. uszlachetnianie 6. dość popularne czynienie zła dla lepszego dobra czyjegoś 7. spowodowanie czyjejś niechęci do ciebie 8. sztuka dla sztuki. Można dalej wymieniać i tworzyć; tylko najpierw trzeba sobie wyobrazić, że zło może być narzędziem do osiągnięcia dobra. Tak samo jak dobro - narzędziem do osiągnięcia zła.
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com