Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

dzol  

User


Doczya: 20 Sty 2009

   

Wysany: 2009-01-22, 21:20   

ja też nie wierzę.

do tego, co wyczytamy w jakiś przepowiedniach często dopasowujemy to, co nam się przydarza.
_________________
Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem.
Nie opowiadaj mi, że świat nie jest baśnią.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Doczya: 05 Gru 2008

Skd: Kraków

   

Wysany: 2009-01-22, 21:22   

mama mojej koleżanki kiedyś pisała horoskopy do jednej z lokalnych gazet. ciakwe rzeczy tam pisała. oczywiście z wróżką nic wspólnego nie ma. więc czysty żywioł. więc nie wierzę w inne tego typu. nawet gdyby mi powiedzieli, że prawdziwa wróżka pisze, podziękuję. to i tak nic w moim zyciu nie zmieni, a i po co pieniążki tracić na kilka słów pani szanowej wróżki..
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

lukrecja

User


Doczy: 23 Cze 2010

   

Wysany: 2010-06-23, 11:10   

Dołaczam sie do tej dyskusji bo temat wróżek jest bagatelizowany a ja czytała rzeczy w sieci które są przerażające,co na ten temat sądzicie?czy to możliwe żeby takie rzeczy powodowały?

->regulamin.
Używać odnośników do innych stron mogę jedynie osoby mające na koncie minimum 75 sensownych postów.
Ostrzeżenie słowne.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-06-23, 13:15   

A ja odpowiem nieco żartobliwie.
Pratchett w kilku tomach "¦wiata Dysku" opisuje czarownice. Niektóre używają czegoś, co zwie się głowologią. Najprościej wyjaśniając: Czarownica "rzuca klątwę" na człowieka, a gdy następnego dnia stanie się coś( rozbije talerz, coś się popsuje, ofiara klątwy złamie nogę itp.) ofiara jest przekonana, że to dzieło czarownicy, która tak naprawdę niczego nie zrobiła.
Wracając, na tej zasadzie działają przepowiednie.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

lilialilialilia

User


Doczy: 16 Wrz 2010

   

Wysany: 2010-09-16, 14:38   

W moim życiu ostatnimi czasy wydarzyło się wiele złego. Nieszczęścia spadały jedno po drugim, jakby zawisło nade mną jakieś fatum. Straciłam swoją miłość. Przyjaciele odwrócili się. Sama, bezsilna i zdesperowana myślałam o najgorszym… Wtedy, przypadkiem natknęłam się na to CIACH Możecie mi nie wierzyć, ale to dobra i sprawdzona wróżka. Dzięki jej wskazówkom, przepowiedniom i urokom, los uśmiechnął się do mnie i znowu mogę ciszyć się każdym dniem. Gorąco polecam.
 

Aniołek^^  

Hiper wymiatacz



Doczya: 05 Lip 2010

   

Wysany: 2010-12-10, 14:20   

Głupie gadanie, prawdziwe wróżki nie istnieją!
Zwykłe oszustki znam taką jedną, która robi różne rytuały, rozdaje zaklęcia na miłość, zdrowie. Za zaklęcia trwające 10 dni bierze 60, na cały rok 200 zł, a za rytuały 300 zł. Za wróżenie z kart, za krótką odpowiedz tak lub nie płaci się 10 zł. Natomiast z seans spirytystyczny życzy sobie 3000 zł ha ha, zawsze mi się z niej śmiać chcę. A za amulet chcę aż 800 zł. Na całe szczęście ma sprawę w sądzie, bo naciągnęła jakiś głupich ludzi na grube pieniądze, a wróżba się nie sprawdziła.

A widuję takie wróżki bardzo, bardzo często ponieważ mieszkam blisko Ukrainy, parę kroków mam do przejścia granicznego, i często takie szeptuchy mnie nawiedzają :-)
Może trochę prawdy w tych czarach jest, ale bardzo rzadko jest znaleźć prawdziwą
wróżkę.
 

Salami  

Stały User


Doczya: 19 Cze 2011

   

Wysany: 2011-06-26, 16:25   

Wróżki są bardzo wytrawnymi psychologami i manipulatorami, na tym się rzecz opiera ;)
_________________
Studiuję Ciszę, by nauczyć się Muzyki
 

Olok  

Mega wymiatacz



Doczy: 23 Cze 2011

   

Wysany: 2011-06-26, 16:30   

Dla mnie to jest głupota. Mówią to, co odbiorca oczekuje.

Kilka dni temu zmieniając kanały natrafiłem właśnie na program z "wróżkami". Do jednej z nich zadzwonił facet, że ta kilka tygodni wcześniej powiedziała mu, że do końca tygodnia coś tam sprzeda. Zaczął na nią wrzeszczeć, a rozmowa została automatycznie zakończona. Wróżka automatycznie zmieniła gadkę i udawała, że nic się nie stało.
_________________
Z głupkami nie ma sensu rozmawiać. Przed głupkami trzeba się bronić.-W. Cejrowski
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Doczy: 16 Cze 2010

   

Wysany: 2011-06-26, 16:57   

Ja wam przepowiem przyszłość!
Otóż jeszcze niejedna osoba pode mną powie, że wróżki nie istnieją. Jestem wróżką już? :D
_________________
There can be only one
 

Plo2121  

Stały User

Www.Cs-4Fire.Xaa.PL



Imię: Kamil

Wiek: 28

Doczy: 26 Cze 2011

Skd: Na koñcu ¶wiata...

   

Wysany: 2011-06-26, 17:52   

Dla katolików pójście do wróżki jest bardzo ciężkim grzechem :/, ale i tak w nie, nie wierze ja podobno po 20 roku życia mam się utopić.
_________________
Kobieta cię urodziła więc nie masz prawa jej poniżyć.
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Doczy: 16 Cze 2010

   

Wysany: 2011-06-26, 19:34   

Plo2121 napisa/a:

Dla katolików pójście do wróżki jest bardzo ciężkim grzechem


Serio? Pierwsze słyszę. Gdzie to mówili?
_________________
There can be only one
 

TQIT  

VIP


Doczy: 22 Gru 2008

   

Wysany: 2011-06-26, 21:38   

Cytat:

Serio? Pierwsze słyszę. Gdzie to mówili?


To jest jakieś dziwne? Pierwsze Przykazanie Boże.

A co do mocy wróżek to nawet Pismo ¦więte nie ma wątpliwości co do tego, że mogą moc przepowiadania przyszłości mieć, tyle że nie pochodzącą od Boga.
Nie mówię o tych oszustkach i naciągaczkach.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Plo2121  

Stały User

Www.Cs-4Fire.Xaa.PL



Imię: Kamil

Wiek: 28

Doczy: 26 Cze 2011

Skd: Na koñcu ¶wiata...

   

Wysany: 2011-06-26, 22:22   

TQIT, Nie zawsze są to oszustki moja Mama która chodziła czasem do wróżek jedna jej powiedziała co się wydarzy w ciągu najbliższych 10 lat wszystko się sprawdziło jak z nut. A kiedy wróżka, to powiedziała mojej mamie moja mama wyśmiała ją takie tam rzeczy mówiła.

A co do ciebie Akeyo20 widać jakim jesteś katolikiem nie znając swojej wiary. Hmm chyba że wyznajesz inne wiary.
_________________
Kobieta cię urodziła więc nie masz prawa jej poniżyć.
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Doczy: 16 Cze 2010

   

Wysany: 2011-06-27, 01:31   

A co ma wróżka do przykazań? Nie wierzę we wróżki a Wy jeszcze zarzucacie mi traktowanie ich jak Boga? To Wy raczej nie rozumiecie wyznawanych zasad. To po pierwsze. Po drugie nie wasz interes moja wiara.
_________________
There can be only one
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Doczya: 01 Pa 2010

   

Wysany: 2011-06-27, 08:41   

Zwykły przypadek. Coś takiego jak nadprzyrodzone zdolności nie istnieje. Nikt nie ma magicznej mocy, no chyba że jednorożce. Odwołam się do "Czarnoksiężnika z krainy Oz" Dorotka też myślała, że Wielki Oz joł ma magiczną moc a tutaj zonk, nie ma (ciiiii zapomnijmy na chwilę o czarownicach i pantofelkach Doroty).
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com