Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2010-07-03, 13:23   

Lena_no napisa³/a:


1. Za/przeciw?
2. Chcielibyscie kiedys zaadoptowac dziecko?
3. Czy kochalibyscie je jak swoje?
4. Co myslicie o parach, ktore adoptuja dzieci.
5. Jak myslicie,dlaczego jedne dzieci znajduja kochajaca rodzine, a innym nie jest to dane?



1. Jak najbardziej za.
2. Jeżeli nie będę mogła mieć swoich to dlaczego nie...
3. Oczywiście.
4. To mądrzy ludzie, którzy mają w sobie pokłady miłości.
5. Wiek, pochodzenie, choroby, fakt czy ma rodzeństwo czy nie
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-07-03, 23:13   

Cytat:

1. Za/przeciw?
2. Chcielibyscie kiedys zaadoptowac dziecko?
3. Czy kochalibyscie je jak swoje?
4. Co myslicie o parach, ktore adoptuja dzieci.
5. Jak myslicie,dlaczego jedne dzieci znajduja kochajaca rodzine, a innym nie jest to dane?



1. Za.
2. Jeszcze nie myślałam o tym w ten sposób. Na pewno, jeśli się okaże, że nie mogę mieć własnych dzieci, adoptuję dziecko. Co nie znaczy, że jak będę miała już swoje, tego nie zrobię. Nie potrafię dzisiaj jednoznacznie odpowiedzieć.
3. Tak.
4. Wielki szacunek. Nie tak łatwo w Polsce adoptować dziecko.
5. Dziecko czekające na adopcję może polegać tylko na nas - na ludziach, którzy mogliby stworzyć mu nowy dom. Wydaje mi się, że nie każdy ma w sobie tyle odwagi, aby zaadoptować dziecko z pokaźnym bagażem doświadczeń, jak kalectwo, jakieś psychiczne urazy. Takie dzieci bardzo długo czekają na nową mamę. Całe szczęście, są jeszcze ludzie, którzy kierują się przede wszystkim miłością, i są gotowi zaopiekować się takimi malcami.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-07-04, 09:28   

Jestem jak najbardziej za adopcją. W przyszłości chciałabym zaadoptować dziecko, najlepiej gdyby było to dziecko nieco starsze, np. 2-3 latka, płeć jest nieważna, aczkolwiek gdyby było to moje drugie dziecko w kolejności chciałabym, aby miało inną płeć niż pierwsze, moje biologiczne. Kochałabym je jak swoje, decydując się na adopcję należy liczyć się z tym, że takiego dziecka nie można odrzucić z upływem czasu jeżeli nie podoła się rodzicielskim obowiązkom. Pary, które decydują się na adopcję, potrafią dać tym dzieciom normalny dom są dla mnie wzorem i darzę je wielkim szacunkiem, chciałabym aby mój dom stworzony dla takiego dziecka był również kiedyś dla kogoś wzorem. Na pewno dom najtrudniej jest znaleźć dzieciom chorym i ciężko doświadczonym przez życie. Większość rodzin zastępczych szuka dziecka zdrowego, wesołego i ruchliwego - takie szybciej wpadają w oko. Gorzej mają dzieci ciche i zamknięte w sobie, którym trudno otworzyć się na ludzi.
Największy podziw budzą we mnie osoby, które zakładają rodzinne domy dziecka.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

Quentin  

User



Do³±czy³: 03 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-04, 11:08   

Cytat:

1. Za/przeciw?
2. Chcielibyscie kiedys zaadoptowac dziecko?
3. Czy kochalibyscie je jak swoje?
4. Co myslicie o parach, ktore adoptuja dzieci.
5. Jak myslicie,dlaczego jedne dzieci znajduja kochajaca rodzine, a innym nie jest to dane?



1. Zdecydowanie ZA
2. Oczywiście, że tak i to nie tylko w przypadku gdy moja partnerka albo ja nie moglibyśmy mieć dzieci.
3. Tak, tak, tak ! :-)
4. Jeśli to dobrzy ludzie to sporo miłości w sobie mają i bardzo dobre serca :-) Pytanie brzmi dlaczego adoptują dziecko? niestety nie wszystkie pary z pozoru normalne adoptują dzieci aby dać im miłość...
5. Tak jak wielu poprzedników i poprzedniczek napisało, choroby zarówno natury fizycznej jak i psychicznej... Ja nie potrafiłbym zająć się dzieckiem chorym. Po prostu nie dałbym rady.
_________________
"Ten szczęścia nie ma, komu w drewnianym kościele cegła na łeb spadnie."
 

Gecio.  

Stały User



Imię: oo cześć :)

Do³±czy³a: 27 Wrz 2008

Sk±d: z ulicy

   

Wys³any: 2010-07-04, 12:04   

1. Za/przeciw? za
2. Chcielibyscie kiedys zaadoptowac dziecko? tak
3. Czy kochalibyscie je jak swoje? tak
4. Co myslicie o parach, ktore adoptuja dzieci. muszą mieć w sobie dużo miłości, nie?
5. Jak myslicie,dlaczego jedne dzieci znajduja kochajaca rodzine, a innym nie jest to danetakie zycie.
_________________
'Bezgranicznie oddany dla ludzi i dla miejsc
Na samą myśl o tym, kur*a przechodzi mnie dreszcz(..)
Czasem przeklinam to miejsce, które ból z sobą niesie
Ale to kawałek mnie, tutaj bije moje serce..'
 

endorfina  

Hiper wymiatacz

Poetka z Å‚awki.



Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2009

Sk±d: Wroc³aw.

   

Wys³any: 2010-07-04, 12:14   

Oczywiście, że jestem za.
Jednak jeżeli będę mogła zajść w ciążę to na adopcję się raczej nie zdecyduję. To nie tak, że dziecko adoptowane kochałabym mniej, to akurat by nie groziło, ale ciąża, noszenie dziecka pod serduchem jest pewnie czymś niesamowitym i chcę tego doświadczyć. A na dużą gromadkę dzieci się raczej nie zdecyduję (2 bym chciala).
Podziwiam ludzi, ktorzy adoptują dzieci (zwłaszcza te strasze) i darzę ich szacunkiem.
Wiadomo, chorym dzieciom trudniej jest znaleźć kochająca rodzinę, ludzie zazwyczaj boja się takiej odpowiedzialności, poświęcenia, boją się, że mogą szybko to dziecko stracić, sama bym się bała. Starszym dzieciakom też jest truno, bo nie zawsze można je wychować tak jakby się chciało.
_________________
"Być może mężczyzna wymyślił ogień, lecz kobieta wymyśliła, jak z ogniem igrać."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-07-04, 13:53   

Jestem za.
Oczywiście uważam,że nie ma nic wspanialszego niż noszenie ciąży,jednak nie koliduje to z adopcją dziecka.Chciałabym w przyszłości zaadoptować dziecko,przyczynić się do tego,by miało szansę wychować się w szczęśliwej rodzinie,otoczone miłością.Nie mam wątpliwości,że pokochałabym takie dziecko.Nie byłoby adoptowanym dzieckiem.Byłoby moim dzieckiem.Moja chrzestna dokonała adopcji.Pamiętam,że po mimo bardzo dobrej sytuacji materialnej,formalności trwały przez bardzo długi czas.Jako niemowle było bite,niestety odbiło się,to na jego zdrowiu.Niedosłyszy,dodatkowym problemem są alergie.Przyjemnie jest patrzeć jak dorasta w kochającej się rodzinie,słyszeć jego śmiech.
_________________
Drugs&hugs.
 

PFK  

User


ImiÄ™: Ola

Do³±czy³a: 11 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-11, 20:16   

1. Jak najbardziej za
2. Bardzo bym chciała mieć swoje dziecko i adoptowane
3. NiewÄ…tpliwie
4. Podziwiam takie pary, sama chciała bym adoptować kiedyś dziecko, jeżeli będę miała do tego warunki, jak już wyżej napisałam
5. Dzieje się to z czystego przypadku, trafiają na złe miejsce
_________________
''Raz w życiu rzucić wszystko.
Chodźmy do światła,
by wygrać lepszą przyszłość''.
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-10-26, 20:02   

Oczywiście zaadoptowałbym dziecko jeśli nie mógłbym mieć swoich pociech. Kochałbym jak swoje, wychowywał jak swoje. Chciałbym pomóc chociaż jednemu dziecku trafić do ciepłej rodziny.
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-01-06, 19:42   

Adopcja to dobre rozwiązanie dla par, które nie mogą mieć dzieci.
Jeżeli ja nie mogłabym mieć dzieci, to bym zaadoptowała jakiegoś bobaska, bo nie wyobrażam sobie życia bez dziecka. Na pewno bym pokochała takie dziecko :-) bardzo lubię dzieci szczególnie te malutkie. Szkoda, że tak wiele maluszków jest w domach dziecka i nie mają rodzin, ale niestety są na tym świecie okrutni ludzie, którzy z różnych powodów ich nie chcą mieć.
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-01-06, 19:46   

AnioÅ‚ek^^ napisa³/a:

Szkoda, że tak wiele maluszków jest w domach dziecka i nie mają rodzin, ale niestety są na tym świecie okrutni ludzie, którzy z różnych powodów ich nie chcą mieć.



Każde małżeństwo chce mieć Swoje dziecko, lecz czasem nie mogą.

AnioÅ‚ek^^ napisa³/a:

Adopcja to dobre rozwiązanie dla par, które nie mogą mieć dzieci.



Tak, tylko nie łatwo jest spełnić wymagania o adopcję dziecka.
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-01-06, 19:57   

^byku93 napisa³/a:

Aniołek^^ napisał/a:
Szkoda, że tak wiele maluszków jest w domach dziecka i nie mają rodzin, ale niestety są na tym świecie okrutni ludzie, którzy z różnych powodów ich nie chcą mieć.



Każde małżeństwo chce mieć Swoje dziecko, lecz czasem nie mogą.




Ale nie chodziło mi tu o małżeństwa, tylko o samotne matki, które urodzą a później oddadzą, bo im to dziecko zawadza.
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-01-06, 19:58   

Cytat:

Ale nie chodziło mi tu o małżeństwa, tylko o samotne matki, które urodzą a później oddadzą, bo im to dziecko zawadza.



Niech myśli 9 miesięcy wcześniej a nie po po fakcie "bo się stało".
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com