Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-12-02, 19:40   

nic dziwnego, że Twoi rodzice są przerażeni, przecież zastanów się jak to będzie wyglądało za kilka raz. teraz może i Ci te krzywe zęby zastąpią dziury, ale zęby się przemieszczają, są choroby itd. ja bym leczyła mimo wszystko. chociaż część z nich.
_________________
ona umrze martwa.
 

Egzystencja

User


Do³±czy³: 04 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-30, 16:56   

wiesz co.. nie rozumiem..
ja mam aparat już ponad 2 miesiące. mam krzywy zgryz. spowodowane to jest tym, że mam za dużo zębów. i decyzja należała do mnie: albo wyrywam dwie 4, albo zostawiam i zęby mi się troszke wysunął do przodu [2mm]. nie usunęłam. w końcu 2 mm to nie jest tak dużo.
jakoś nie wydaje mi się, żeby było konieczne wyrywanie aż tylu zębów...
 

Mariqua  

Mega wymiatacz

Za dużo wymagam



ImiÄ™: Autodestrukcja

Do³±czy³a: 28 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-30, 18:25   

Noszę aprat, zostało mi około pół roku i również miałam wyrywanego zęba(na szczęście tylko jednego). Nie jest to nic strasznego, luki nie pozostają, a zgryz wygląda milion razy lepiej nawet już po pół roku leczenia.
Wiem, że 6 zębów, a 1 to trochę różnica, ale jedna moja koleżanka miała wyrwane 4 zęby, druga 2 i jakoś dały radę.

Cytat:

jakoś nie wydaje mi się, żeby było konieczne wyrywanie aż tylu zębów...


Nie tobie to oceniać, a lekarzowi (;

Cytat:

nie usunęłam. w końcu 2 mm to nie jest tak dużo.


Tylko na początku, potem te zęby prawdopodobnie cały czas będą przesuwały się do przodu z powodu braku miejsca.
 

cachotterie

User


Do³±czy³: 21 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-02-26, 23:29   

Moja ortodontka też chciała mi wyrywać zęby. To były czwórki tylko właśnie nie pamiętam czy 2 cz wszystkie 4. Ozywiście nie zgodziłam sie na to a teraz po ponad 3 latach (bo oczywiście musiało to trwać o wiele dłużej niż mówiła po czym sie przepisałam zeby szybciej zdjąć) mam proste zęby. więc moim zdaniem wyrywanie 6 to 'lekka' przesada. Wydaje mi się, żepowinnaś pójść do inego specjalisty ;)
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-02-27, 00:09   

Radzę wybrać się do jeszcze jednego ortodonty i porównać diagnozy ;]

Ja chodziłam do jednej pani 5 lat. Nie kazała mi nosić jako dziecku ruchomego aparatu. Za to usunęła mi wszystkie 4 i powiedziała, że jest w porządku. Moja mama troche zaniepokojona, bo uważała, że mam krzywy zgryz umówiła mnie tydzień później na wizytę do innej lekarki. Już na pierwszej wizycie dowiedziałam się, że muszę podciąć węzidełko i aparat na dole jest nieodwołalny. Także pozostwiam w głębokim poszanowaniu 'kompetencje' tamtej 'ortodontki'.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-27, 13:00   

Ja jeszcze noszę to cudo przez jakieś 3,4 miesiące. Miałem za dużo zębów i 4 czwórki mi wyrwano. Nie ma żadnych luk, a zęby są już prościutkie. Teraz jeszcze mam takie gumki żeby wysunąć dolną szczękę trochę do przodu bo jest lekko cofnięta.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

cichosza  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³a: 19 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-20, 16:00   

nie aż tyle, jednak też mi wyrwała ze dwa. Dawno temu. Nosiłam aparat na noc przez parę lat i jest okej.
_________________
jestem powątpiewaniem w sens i formą ponad treść'
 

myyycha94

User


Do³±czy³: 26 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-26, 09:21   

witajcie ;)
zdecydowałam się na aparat ortodontyczny i wczoraj byłam na pierwszej wstępnej wizycie.
co prawda byłam już zdeterminowana i zdecydowana ale po wczorajszej wizycie naszły mnie pewne wątpliwości.
po pierwsze chodzi o wygląd, oglądałam trochę zdj i nie wygląda to za ciekawie... uwarzacie ze taki aparat dodaje urody czy wręcz przeciwnie?
po drugie kwestia długoletniego leczenia.. wiem, ze to troche potrwa i tak sie zastanawiam czy się przyzwyczaje, no bo np. na wakacje albo imprezy nie bd mogła go sobie zdjąć..
po trzecie czy to prawda że aparat uniemożliwia całowanie sie z chłopakiem?
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-11-26, 20:54   

myyycha94 jeżeli chodzi o wygląd to na pewno na początku będzie spora różnica,ale bardzo szybko się przyzwyczaisz zarówno do jego zmiany jak i samego 'noszenia' aparatu.Nie będziesz nawet pamiętać,że go masz.:) Jeżeli chodzi o całowanie nie powinno być problemów chyba że chłopak też ma aparat. ;)
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

lovez8  

Hiper wymiatacz

obserwatorka.



Wiek: 28

Do³±czy³a: 17 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-11-27, 10:00   

Ja również noszę aparat, ale jeszcze przez 2 miesiące :-D mam nadzieję. Nie musiałam mieć nic wyrywanego, co, jak widzę po temacie, jest chba rzadkością.

diego napisa³/a:

Teraz jeszcze mam takie gumki żeby wysunąć dolną szczękę trochę do przodu bo jest lekko cofnięta.


Też mam, i mnie strasznie wkurzają.
myyycha94, co do wyglądu nie uważam, aby to jakoś specjalnie przeszkadzało. A już na pewno wolę się pomęczyć te 2-3 lata, żeby potem mieć ładne zęby. Najbardziej chyba przeszkadza mi to, że po każdym posiłku muszę zęby myć i czyścić irygatorem :kwasny: Ale cóż, warto.
Co do wyrywania zębów, nie mogę się wypowiadać, bo, jak napisałam, u mnie wszystko było ok. IMO powinnać, jak radzili przedmówcy, porównać kilka różnych diagnoz. Lepiej teraz zmarnować kilka dni, niż potem kilka lat. ;)
_________________
My dear fellow, the truth isn't quite the sort of thing one tells to a nice, sweet, refined girl.
One should always be in love. That's why one should never marry.

Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-11-27, 19:16   

lovez8 napisa³/a:

Też mam, i mnie strasznie wkurzają.



Ja już długo nie mam śladu po aparacie.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-11-28, 11:33   

myyycha94 napisa³/a:

witajcie
zdecydowałam się na aparat ortodontyczny i wczoraj byłam na pierwszej wstępnej wizycie.
co prawda byłam już zdeterminowana i zdecydowana ale po wczorajszej wizycie naszły mnie pewne wątpliwości.
po pierwsze chodzi o wygląd, oglądałam trochę zdj i nie wygląda to za ciekawie... uwarzacie ze taki aparat dodaje urody czy wręcz przeciwnie?
po drugie kwestia długoletniego leczenia.. wiem, ze to troche potrwa i tak sie zastanawiam czy się przyzwyczaje, no bo np. na wakacje albo imprezy nie bd mogła go sobie zdjąć..
po trzecie czy to prawda że aparat uniemożliwia całowanie sie z chłopakiem?


Przecież aparat jest mało widoczny,w gruncie rzeczy.
Przyzwyczaisz sięi to szybciej, niż Ci się wydaje. : )
Nie przeszkadza w całowaniu.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

lovez8  

Hiper wymiatacz

obserwatorka.



Wiek: 28

Do³±czy³a: 17 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-11-28, 14:15   

diego napisa³/a:

Ja już długo nie mam śladu po aparacie.


Nie popatrzylam na date postu, sorry ;) osz ty, zazdroszcze strasznie.
_________________
My dear fellow, the truth isn't quite the sort of thing one tells to a nice, sweet, refined girl.
One should always be in love. That's why one should never marry.

Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde
 

karolinja  

Stały User

nom.



Wiek: 27

Do³±czy³a: 04 Gru 2010

Sk±d: to siê bierze?

   

Wys³any: 2010-12-04, 23:13   

ja nosiłam przez około 3 lata. na początku nie chciałam go, mówiłam że i bez niego sobie poradzę, ale pomimo tego rodzice mnie przekonali i jestem im wdzięczna. nie wiem w jakim byłabym teraz stanie, gdybym miała takie zęby, jak miałam wcześniej. totalna masakra. lepiej założyć wcześnie, niż późno, ale i późno niż wcale. jestem za aparatami, pomimo tego, że boli, że nie można przez jakiś czas jeść, bo nie damy rady nawet nic w buzi pogryźć i pomimo kosztów aparaty naprawdę ułatwiają życie! ;)

[ Dodano: 2010-12-04, 23:18 ]
a poza tym aparaty wcale nie pogarszajÄ… wyglÄ…du.
mnie się właśnie wydaje, że te całe kolorowe gumki są bardzo fajne ;)
poza tym dużo ludzi teraz decyduje się na aparaty nawet z małą wadą, bo uważają je za fajne. mam kilka koleżanek, które pomimo tego, że mają proste zęby chciałyby nosić właśnie aparat :)

btw:
przeszkadzało komukolwiek z was (kto miał doświadczenie z aparatem lub ma ;p), że ktoś was przezywa? mi się niejednokrotnie zdarzyło 'szablozębna' lub jak mówili, że mam kaganiec na zębach, ale mi to kompletnie nie przeszkadzało ;)
 

jacus1994  

User



Imię: Paweł

Wiek: 29

Do³±czy³: 09 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-12, 17:52   

A czy komuś z Was po ściągnięciu zostały jakieś ślady na zębach po aparacie? Jeśli była już o tym mowa to z góry przepraszam ale nie chciało mi się czytać tylu stron ... :D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com