Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-30, 15:58   

Ja bym chciała mieć możliwość noszenia aparatu na zęby, ale niestety nie mam. To mówi samo za siebie - do aparatu da się szybko przyzwyczaić i z czasem wcale nie rzuca się w oczy, za to jaki efekt! ;)
 

asiulka19941  

Stały User

listen to your heart



ImiÄ™: Asia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Mar 2009

Sk±d: Nibylandia

   

Wys³any: 2009-03-30, 16:52   

heh :D mam nadzieję, że mi także pomoże ;d
_________________
" daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu " . ;] :D
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-03-31, 13:28   

kiedyś chciałam mieć aparat nawet, przucierpiałabym swoje i miałabym uśmiech z reklamy.
a teraz może trochę mniej reklamowy, chociaż mam naturalnie zęby ok w miarę, więc jakoś mi to przyszło.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Blame  

User

byle do przodu



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 29

Do³±czy³: 23 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-31, 14:32   

asiulka19941 napisa³/a:

heh :D mam nadzieję, że mi także pomoże ;d


Pomoże na pewno. Ja swój aparat mam już prawie dwa lata, ściągany będę miał w przeddzień
urodzin :) . Aparat miałem założony nie ze względów kosmetycznych, to była konieczność jeśli nie chciałem mieć do końca życia dwóch rzędów zębów. Teraz wszystkie mam równiusieńkie. No i obyło się bez wyrywania :P. Mam tylko nadzieję ze nie będę miał przebarwień od zamków na zębach.
_________________
Elaine Dh'oine
 

Gaduła.

User


Do³±czy³: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-31, 15:56   

Ja aparat nosiłam około 3 lat. Poszło na to troche forsy , ale mam pięknie i białe zęby;)
i obyło się bez wybielania. Co wizytę u ortodonty (przeważnie raz na 1,5 miesiąca) jak nosiłam aparat gościówa 'piaskowała' mi zęby. Fakt , wizyta kosztowała wtedy 90zł drożej ale jak już postanowiłam z mamą iść na prywatne lecznie to płaciłam. Po ściągnięciu aparatu zęby BIALUTKIE. A wiem ,że moja koleżanka nie miała takiego 'piaskowania' i musiała u normalnego dentysty wybielać zęby .. i musi robić to co miesiąć.
Więc.. chyba bardziej opłaca się wydać te 90 zł co wizytę , niż potem co miesiąc wybielać zęby ;)


Pozdrawiam.
 

Hannah1912  

Hiper wymiatacz

Dekadentka



Do³±czy³a: 19 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-04-06, 20:06   

Mam aparat i to nie znowu taka brzydka rzecz :mrgreen: z aparatem można poszaleć :mrgreen: np. ja co miesiąc zmieniam kolor;) raz miałam kolorowy :-D fajnie wygląda :-)
_________________
"Carpe diem. [...] Napisał tak, ponieważ jesteśmy tylko pokarmem dla robactwa. Ponieważ jest nam dane ujrzeć tylko kilka wiosen i kilka jesieni."
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-04-07, 17:02   

Cytat:

raz miałam kolorowy :-D fajnie wygląda


widziałam coś takiego. moim zdaniem... beznadziejne.
aparat sam w sobie nie jest rzeczą ładną, a na siłę upiększanie brzydkich przedmiotów nigdy nie wychodzi dobrze. ;> a kolorowy jeszcze bardziej się w oczy rzuca.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

pipi123  

User

Samotna


ImiÄ™: Agii

Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Kwi 2009

Sk±d: Gdzie¶s

   

Wys³any: 2009-04-07, 17:45   

moja sis miala dzis zakladany i jest spoko nawet ja nic nie boli w porownaniu do moich kolezanek narazie za ciekawie nie wyglada ala z czsem bedzie wygladac niezle
hehe :->
_________________
czekam na lato a w lecie na jesien w jesieni na zime a w zimie na wiosne i to powtarza sie w kolko ,chyba pora skonczyc , bo komu by sie chcialo tyle czytac
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-04-07, 18:42   

Hannah1912 napisa³/a:

raz miałam kolorowy


Wydaje mi się, że kolorowy aparat może nieźle wyglądać ^^. Ale jakiś nie za bardzo rzucający się w oczy, może żółć, fiolet.
Aparat fajna sprawa. chciałam kiedyś mieć na stałe, ale rodziców nie było stać, więc kupili taki na noc, znudził mi się po 3 miesiącach i zostały kłótnie żebym nosiła :P
_________________
ona umrze martwa.
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 18:53   

Missy napisa³/a:

więc kupili taki na noc, znudził mi się po 3 miesiącach i zostały kłótnie żebym nosiła :P


Ja miałam coś w tym stylu i też nie nosiłam. To było niewygodne, strasznie wszystko bolało, a jak zakładałam przed snem to rano budziłam się z tym czymś na poduszce obok twarzy. ;/
Wcześniej miałam coś przypominającego smoczek, tylko bez tego gumowego, a to miało na celu m.in wypychanie brody. Po pewnym czasie sama nauczyłam się wypychać brodę i nie potrzebowałam żadnych śmiesznych ''smoczków''.
Mimo to jak tylko wspomnę o aparacie na stałe to tymsamym wszczynam kłótnię, w której rodzice wypominają mi to, że nie nosiłam wcześniejszych aparatów. Ja natomiast wiem, bo wiele osób mi mówiło na podstawie własnych doświadczeń, że one nie przynoszą efektów i jak się chce mieć ładne, proste zęby to lepiej odrazu zbierać kasę na stały aparat.
Zresztą, z drugiej strony moje uzębienie nie jest w aż tak opłakanym stanie, więc póki co da się przeżyć, martwię się jednak że te minimalne wady mogą się wkrótce nasilić, a takie wady można leczyć tylko do pewnego wieku...
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-04-07, 18:56   

Nirnaeth napisa³/a:

budziłam się z tym czymś na poduszce obok twarzy


Hej właśnie ja też tak miałam i lekarze mi wciskali kit, że to moja wina, że dobrze go nie dokręcam, a kiedy już mocniej dokręcałam to tak mi się wgniatał w "szczękę" to miałam dziurę w dziąśle, która dopiero po tygodniu bez noszenie tego czegoś ładnie się goiła. I jaki tu sens? ¯aden. Najpierw trzeba mieć dobrego doktorka ^^.
_________________
ona umrze martwa.
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 19:08   

Missy napisa³/a:

że dobrze go nie dokręcam


Mi zaś mówili, że najpierw muszę nosić w dzień, żeby przyzwyczaić szczękę, a wtedy w nocy nie będę miała problemów. Posłuchałam, ale efektów nie było.

Missy napisa³/a:

Najpierw trzeba mieć dobrego doktorka ^^.


O takiego trudno, czasem można się nieźle nabiegać po tych lekarzach zanim znajdzie się kogoś porządnego.

Dlatego pewnego dnia stwierdziłam, że dam sobie z tym spokój i nie zjawiłam się na umówioną wizytę z lekarzem. W maju miną już dwa lata jak nie noszę aparatu, ale jeszcze go mam. O dziwo zauważyłam, że stan mojego uzębienia się nie pogorszył, jednak i tak się tego obawiam.

sheilven napisa³/a:

moim zdaniem... beznadziejne.


Też mi się te kolorowe aparaty nie podobają. Lepiej by wyglądały jakby były zrobione z półprzeźroczystego plastiku, wtedy przypominałyby jakieś perełki i mogłyby wyglądać całkiem nieźle.
Są jeszcze białe - nie rzucają się w oczy jak te metalowe, ale są droższe.
 

wronka  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Lena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 04 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-10, 11:31   

Jeśli musiałabym nosić aparat, to pewni bym go nosiła. W dzisiejszych czasach noszenie aparatu nie jest już powodem do wyśmiewania, wiec dla mnie nie byłby to raczej problem .
_________________
¯aden dzień sie nie powtórzy,
Nie ma dwóch podobnych nocy,
Dwóch tych samych pocałunków,
Dwóch jednakich spojrzeń w oczy.
 

patka010611  

Stały User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 38

Do³±czy³a: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-10, 11:36   

Powinnam go mieć ale nie chce:/
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-10, 12:41   

Może ja napiszę tak. Miałam aparat , nosiłam go 3 lata (stały). Miałam bardzo dobrą ortodontkę , była droga niestety. Leczyłam się prywatnie.
Co do kolorowych aparatów. Ciągle je nosiłam , najpiękniejsze to niebieskie ;)
Dziś mam zęby piękniejsze od niektórych aktorek! szczerze? miałam poważną wadę.
Lekarze grozili mi operacją plastyczną. A tu proszę .. pojechałam do Wrocławia znalazłam najlepszą ortodontkę w mieście i obeszło się bez operacji ;)
W dodatku nic mnie nie bolało , i efekty widziałam już po kilku dniach.
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com