Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 23:47   

kurczę, tak łatwo powiedzieć, tylko do cholery trudniej zrobić. znam człowieka, który tak sie uzależnił od alkoholu, że praktycznie organizm nie umie bez niego żyć. jak się facet choćby trochę nie napije, to nie jest w stanie nic zrobić. to jest problem. duży i realny.

a jeśli ktoś prosi o dwa złote na chleb, to lepiej jest zaprowadzić takiego człowieka do sklepu i mu kupić. nie mamy pewności, że nie przepije.

pamiętam jak raz na ulicy wrzuciłam jednej kobiecie monetę. chyba 2 złote. jak wracałam tą drogą za parę godzin to widziałam, jak ta sama baba siedzi i pali papierosy, miała całą paczkę. mało mnie szlag nie trafił. ale jeśli widzę, że ktoś naprawdę potrzebuje, to oczywiście daję.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-27, 12:08   

Cytat:

Jaki masz zdanie do „żuli”, bezdomnych, pijaków itd.? Czy kiedy jakiÅ› „żul” prosi cie o dajmy 20 gr. bo brakuje mu do wina to mu dasz? Czy kiedykolwiek daÅ‚eÅ› pieniÄ…dze tudzież jedzenie bezdomnemu? Co o nich myÅ›licie? Czy sami sÄ… sobie winni swojej sytuacji? Piszcie wszystko co sadzicie na ten temat.



"¯ul" to też człowiek, któremu po prostu w życiu coś nie wyszło, konstrukcja nie wytrzymała i jego życia jest "uszkodzone".
Kasy, jako kasy nie daje bo wiem, że większość wyda to na tanie wino tudzież na innych alkohol. Przeważnie staram się dać jedzenie, ale co najbardziej mnie denerwuje, że większość jedzenia nie chce przyjmować wolą kasę na w/w rzeczy. Wtedy nie daje - i nie jest mi żal takiej osoby, która tylko chleje.
Są tacy bezdomni to rzeczywiście nie piją i dziękują za jedzenie - szanuje takich ludzi bo pomimo, że im nie wyszło w życiu nie staczają się dalej w dół.

Panic napisa³/a:

a jeśli ktoś prosi o dwa złote na chleb, to lepiej jest zaprowadzić takiego człowieka do sklepu i mu kupić. nie mamy pewności, że nie przepije.



Tylko większość na takie coś się nie zgadza - niestety...
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-27, 15:27   

Mizantrop napisa³/a:


Tylko większość na takie coś się nie zgadza - niestety...



a to znaczy, że tak naprawdę nie chcieli na jedzenie, czy leki, tylko na przechlanie, przepalenie itd.
 

puppet8

User


Do³±czy³: 26 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-27, 16:43   

ale w sumie co to za roznica na co wyda pieniadze? przeciez jezeli woli wypic to jest jego sprawa.. no, co prawda ta wola jest troche 'ubezwlasnowolniona' przez naalog ale to ta osoba powinna chciec z tego wyjsc.
a co do bezdomnych, widzialam kiedys program o bezdomnych i czesto jest tak,ze ludzie nie chca pomocy i wola zyc we wlasnie takim swiecie..
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-04-27, 16:47   

puppet8 napisa³/a:

ale w sumie co to za roznica na co wyda pieniadze?

chcesz żeby pieniądze które komuś dasz , bo chcesz pomóc poszły na flaszkę?
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

puppet8

User


Do³±czy³: 26 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-27, 17:18   

wolalabym zeby podbil do mnie facet i powiedzial jak jest to bym mu dala a nie zeby sciemnial.. z reszta ogolnie nie jestem za dawaniem pieniedzy zulom czy bezdomnym.. jakby chcieli, zrobiliby cos ze swoim zyciem...ale jak juz dam to owszem, wisi mi na co wydadza..przeciez skoro daje im te pieniadze to zeby im sprawic przyjemnosc;p
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2010-01-16, 19:40   Re: bezdomni, pijacy...

margola napisa³/a:

J Czy sami sÄ… sobie winni swojej sytuacji?

jeśli są alkoholikami to tak.
Ostatnio mówiło się o zamarznięciach bezdomnych...ale zauważcie że wiele z nich woli się "ogrzewać" alkoholem niż udać się do schroniska...
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

Martina  

Hiper wymiatacz

pomarańczowa mantra



Wiek: 33

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2009

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2010-01-16, 23:44   

pieniędzy nie daję.
mi nikt nie daje. sama na siebie zarabiam i nie zamierzam komuś dokładać na alkohol czy papierosy. ale jeśli ktoś jest głodny i po prostu chce zjeść, nie widzę problemu, żeby się podzielić. zdarzyło mi się kilka razy, że zaczepił mnie jakiś bezdomny, chciał na jedzenie. nie dałam, ale weszłam do pobliskiego sklepu, kupiłam chleb, parę plastrów szynki, pasztet, karton soku. wróciłam w miejsce w którym mnie zaczepił, dałam mu, usłyszałam "dziękuję", dostałam uśmiech. wtedy jest okej.
_________________
potrafię już tylko pełzać po ścianach własnych struktur. teraz ich nie ma. moje myśli są bezdomne.
 

Czarodziejek  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 13 Gru 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-01-16, 23:48   

Dałem , nadal daje. Może nie tyle co pieniądze ,ale jedzenie tak.Zawsze czuje jakiś dziwny żal gdy tylko patrzę na takich ludzi
 

Tofman  

Wymiatacz

[absztyfikant]



Do³±czy³: 30 Pa¼ 2009

Sk±d: oszo³omiasto!

   

Wys³any: 2010-01-16, 23:48   

Martina napisa³/a:

"dziękuję", dostałam uśmiech. wtedy jest okej.



aha a ile razy ja kupilem bulke i uslyszalem spier*****

niemozn generalizowac ale w sord biednych sa i ci ktorzy szukaja jedzenia jak i ci ktorych szczytm marzen jest wino marki wiono
_________________
a punkt 'G' to ja mam w d****
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2010-01-16, 23:52   

jak proszą o jedzenie, daję, jeśli mam.
jeśli o pieniądze, to nie. wódki gościowi sponsorować nie będę, przykro mi.
_________________
meow
 

Martina  

Hiper wymiatacz

pomarańczowa mantra



Wiek: 33

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2009

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2010-01-17, 00:59   

Cytat:

aha a ile razy ja kupilem bulke i uslyszalem spier*****

eśli prosi o pieniądze na jedzenie, a gardzi jedzeniem kupionym przez dobrego człowieka, to świadczy o nim, że jest chamem. i kłamcą.
_________________
potrafię już tylko pełzać po ścianach własnych struktur. teraz ich nie ma. moje myśli są bezdomne.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2010-01-17, 06:18   

Cytat:

Ostatnio mówiło się o zamarznięciach bezdomnych...ale zauważcie że wiele z nich woli się "ogrzewać" alkoholem niż udać się do schroniska...


W schroniskach nie przyjmują pijanych. Takimi zajmuje się straż miejska lub policja. A czemu piją? Bo chyba tylko to im pozostało...
Kiedyś na katowickim dworcu PKP zaczepił mnie jakiś zatraceniec z Jarocina rodem. Chciał by kupić mu coś do jedzenia. Zaproponowałem mu parę złotych na jedzenie. Nie wziął, bo by przepił.
 

endorfina  

Hiper wymiatacz

Poetka z Å‚awki.



Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2009

Sk±d: Wroc³aw.

   

Wys³any: 2010-01-17, 09:18   

Są to ludzie,którym nie wyszło w życiu. Niektórzy bezdomni z wyboru, niektórzy z przymusu, współczuję im. Często są to porządni ludzie. Dziwi mnie tylko dlaczego nie chcą iśc do przytułku ( mówię o ludziach trzeźwych) i wolą np. spać na dworcu.
Pijaka staram się nie oceniać od razu źle. Alkoholizm to choroba. Przyczyn mogło być wiele. Ja nie wnikam w to czy kiedyś ten człowiek bił żonę, czy zaczął pić jak problemy zaczęły go przerastać, staram się dawać drobniaczki. I szczerze wolę gdy taki żul powie mi wprost, że chce na wino, a nie mówi o bułce a capi od niego alkoholem na 2 km. Chce bułkę? Okej, pójdę do sklepu i mu kupię.
_________________
"Być może mężczyzna wymyślił ogień, lecz kobieta wymyśliła, jak z ogniem igrać."
 

look  

User



Do³±czy³a: 12 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-17, 09:24   

Szkoda mi tych ludzi...coś im nie wyszło i nie wytrzymali ciśnienia.raczej nie daję pieniędzy,chiciaż zdarzyło mi się kilka razy dać. Jesli to alkoholicy to wolą pić niż jeść...i potrzebna im większa pomoc niż grosz albo bułka....
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com