Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-29, 19:54   bezdomni, pijacy...

Jaki masz zdanie do „żuli”, bezdomnych, pijaków itd.? Czy kiedy jakiÅ› „żul” prosi cie o dajmy 20 gr. bo brakuje mu do wina to mu dasz? Czy kiedykolwiek daÅ‚eÅ› pieniÄ…dze tudzież jedzenie bezdomnemu? Co o nich myÅ›licie? Czy sami sÄ… sobie winni swojej sytuacji? Piszcie wszystko co sadzicie na ten temat.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-01-29, 20:16   

Dałam , nadal daje. Może nie tyle co pieniądze ,ale jedzenie tak.Zawsze czuje jakiś dziwny żal gdy tylko patrzę na takich ludzi , współczucie..smutek nawet jeśli są w takiej sytuacji na przysłowiowe "własne życzenie" ,nie mogę zrozumieć jak człowiek może tak żyć, zgubić swoje człowieczeństwo , być przez innych nie raz traktowany jak zwierzę, żyć w takiej nędzy..Za każdym razem zastanawiam się co wydarzyło się w ich życiu ,że tak skończyli .Próbuję jednak tego nie robić, wolę jednak nawet sobie tego nie wyobrażać.
Szkoda mi ich , po prostu mi ich szkoda.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostatnio zmieniony przez slow 2009-01-29, 20:17, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

AllFilippo  

User

Raptowne Realia


ImiÄ™: Filip

Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Sty 2009

Sk±d: Ostrowiec

   

Wys³any: 2009-01-29, 20:17   

Kiedy widzę jakiegoś bezdomnego lub żula robi mi się źle. Ach ten mięczak w środku... ^.- Nie wiem jest mi ich szkoda, ale cieszę się że ja nie jestem podobny do nich. Jedzenie, zależy kiedyś dałem całą reklamówkę bułek, serek itp. i znalazłem to rozwalone na klatce. Pijaków nie lubię (problemy rodzinne) więc na wino się nigdy nie dorzucam.
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-29, 20:39   

AllFilippo napisa³/a:

Jedzenie, zależy kiedyś dałem całą reklamówkę bułek, serek itp. i znalazłem to rozwalone na klatce.


Kiedyś dałam jakiejś kobiecie z dzieckiem kanapki (chciała kasę) a ona perfidnie wzięła i wyzuciła do kosza na moich oczach. Szok.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

AllFilippo  

User

Raptowne Realia


ImiÄ™: Filip

Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Sty 2009

Sk±d: Ostrowiec

   

Wys³any: 2009-01-29, 20:44   

Cytat:

Kiedyś dałam jakiejś kobiecie z dzieckiem kanapki (chciała kasę) a ona perfidnie wzięła i wyzuciła do kosza na moich oczach. Szok.


No naprawdę szok. Za coś takiego to tylko objechać i kop w cztery litery.
Niektórzy ludzie jeszcze za żywność potrafią wyzwać. Ale to są już naprawdę przypadki totalnego uzależnienia. Za pomoc w postaci jedzenia jeszcze ubliżać... :-/
 

Emeklash  

Hiper wymiatacz

delete me



Wiek: 34

Do³±czy³a: 11 Gru 2008

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2009-01-29, 20:57   

No.. ja kiedyś dałam gościowi parę kanapek, a on mi ukradł rower (bo na klatce stał) a kanapki przed klatką znalazłam.

Jeśli widzę kogoś zapijaczonego i żebrzącego, nóż mi się w kieszeni otwiera. Z jakiej racji mam mu kasę dawać na wino? Tez bym tak chciała, żeby mi ktoś dawał pieniądze na zachcianki.
Co innego ludzie, którzy naprawdę nie mają pieniędzy na chleb.. ale tacy mają zazwyczaj jakieś takie poczucie honoru i nie żebrzą u innych [wyjątki stanowią regułę]. W tych czasach, choć sama bogata nie jestem, ciężko jest być głodnym nie z własnej winy.. Można przecież głupie ulotki roznosić, pracować jako sprzątaczka [a męska forma sprzątaczki nie wiem jak brzmi ^^] itp.. ale trzeba mieć chęci do pracy a nie poddawać się negatywnemu myśleniu, że nic się nigdy nie uda i czekać aż inni pomogą.

Tak więc, dla większości osób bezdomnych serca nie mam.

Poza tym, są ośrodki dla bezdomnych, tylko tam nie wolno pić.. a skoro żul się musi napić to cierpi z własnej winy ; p
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-01-29, 21:17   

Tacy ludzie są zazwyczaj zdesperowani (jeśli mówimy o pijakach, bo są też na prawdę potrzebujący.). Ale jest trochę prawdy w tym, że dużo tych na prawdę biednych, po prostu się tego wstydzi i nie chce żebrzeć na ulicy.
Co do tych drugich "żuli", to miałam taką sytuację, która raczej nie odbiega od waszych przeżyć. A mianowicie, mój kolega był w pewnej organizacji, która pomaga bezdomnym, biednym. Kiedy taki jeden siedział na ławce, i zaczepiał niektórych podszedł do niego i mówił o pomocy i lepszym życiu...i co - kompletne nic, facet uciekał wzrokiem i nie chciał gadać. Są po prostu tak pogrążeni w swoim nałogu, że o niczym innym nie myślą, a myśl że mogą z tego wyjść, jest co najwyżej marzeniem.
Współczuje im bo wiem, że na dno musiało sprowadzić ich jakieś nieszczęście, i tak na prawdę nie są źli tylko nie potrafią i nie chcą sobie pomóc.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-01-29, 21:50   

To jest strasznie przykre, że ludzie lądują na ulicy pogrążeni w nałogu.
Szczerze, to nie mam pojęcia jak im pomóc. Jeśli sami nie zechcą się leczyć nic nie można zrobić.
Jeśli mam jakieś jedzenie, to mogę dać. Głodnemu nie odmówię. Ale niestety na alkohol nie dam. Rozumiem, jak silna jest potrzeba, jednak nie tędy wiedzie droga.
Nie wiem jak wygląda sprawa z tymi ośrodkami dla bezdomnych, ale gdyby organizowali jakieś terapie, pomoc psychologiczną to może dało by się coś zrobić.
Ale z drugiej strony, czemu państwo ma płacić na nich. Ciężka sprawa. I trudna do rozwiązania.
Na pewno żal mi tych ludzi. Smutne jest to jak stoczyli się na dno. Nie śmiem oceniać, ponieważ nie znam przyczyny ich problemów. Tak czy inaczej, sytuacja jest tragiczna. Czuję się bezradna w tej sytuacji.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-30, 16:07   

Justencja napisa³/a:

są też na prawdę potrzebujący


Stary człowiek, który siedział na ulicy, nie miał jednej nogi, koło niego stało pudełko na drobniaki, ludzie omijali go wzrokiem, udawali, że nie istnieje, kawałek dalej chodził jakiś żul, który był zdolny do pracy tylko wódka mu rozum wygryzła, chodził i prosił o 2 zł do wina i ludzie mu dawali więcej niż temu kalece. Nie rozumiem tego kompletnie, przeciez ten człowiek nie mógł wstać i iść do pracy. Czemu nikt się nim nie zainteresował? Ludzie wolą dać kase pijaczynie żeby się jak najszybciej odczepił.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-01-30, 17:08   

margola napisa³/a:

Czemu nikt się nim nie zainteresował? Ludzie wolą dać kase pijaczynie żeby się jak najszybciej odczepił.


Może dlatego, że on był bardziej nachalny? Sam prosił się o kasę a niektórzy nie potrafią tego zrozumieć. Taki chory i biedny człowiek może wywołać niemałe emocje, ludzie starają się go omijać, bo nie chcą o tym myśleć. Wolą izolować się od świata i udawać, że tego problemu nie ma.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Prot  

Wymiatacz

wróg publiczny



Wiek: 35

Do³±czy³: 22 Sty 2009

Sk±d: K-Pax

   

Wys³any: 2009-01-30, 17:12   

margola napisa³/a:

Jaki masz zdanie do „żuli”



Mam takie zdanie do ¯uli: "¯uli! Nie zostawiaj mnie!!" :] :] :]
_________________

 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-28, 14:05   

Nie wszyscy, są winni takiej sytuacji, w jakiej obecnie się znajdują, ale człowiek ma instynkt, więc dziwi mnie czemu go nie wykorzystali, kiedy pieniędzy po woli zaczynało brakować, a jedzenia dawno się nie widziało. Ich sprawa. Nie daję kasy, bo wiem na co im to potrzebne. Sama zresztą kasą nie rzucam, więc czemu mam im dawać.
Jedzenie jestem chętna rozdawać. Czasem przychodzą do mnie od dom, dzwonią i proszą o pieniądze. Schodzę do nich z chlebem, a oni, że potrzebują kasy, a nie chleba, wymigują się i odchodzą. Więc co to ma być? ;| Wódy nie dam, a tym bardziej na nią. :znudzony:
_________________
ona umrze martwa.
 

lusia  

Mega wymiatacz

subtelna wariatka



ImiÄ™: Lucyna

Do³±czy³a: 30 Kwi 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-03-28, 14:17   

¯al mi ich wszystkich. Zarówno bezdomnych, głodnych, zmarzniętych jak i tych pogrążonych w nałogu zbierający na piwo. Tym pierwszym dam, tym drugim niekoniecznie.
Choć na rynku stał ostatnio facet w gitarą. Strasznie kaleczył, ale z szyi zwisała mu tabliczka "Zbieram na piwo". Koszyk był pełen pieniędzy :-o Nie wiem co o tym myśleć...
Często daję coś do jedzenia. Nawet zwykły batonik, który od tygodnia zalega mi w plecaku może komuś pomóc.
Cyganom chodzącym po tramwajach i proszącym o pieniądze, nie daję. Mogliby się zatrudnić w nie jednym miejscu - czy to w markecie, czy do sprzątania... Tylko trochę chęci.
Kalekom staram się bardziej przyglądać. Jeśli widzę, że jest powód, to czemu nie, coś zawsze mogę dać. Ale staram się być ostrożna.
_________________
Niech nikt nie mówi jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Nigdy nie dyskutuj z idiotami, bo ściągną Cię do swojego poziomu i pobiją doświadczeniem.
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-28, 14:23   

Po pierwsze bezdomni a pijacy to zupełnie co innego. Bezdomni to osoby które z różnych przyczyn nie mają domu. Pijacy zazwyczaj nie mają juz co robić ze swoim zyciem i siedzią pod mostem i piją. ¯al mi wszystkich takich, którzy można powiedzieć już przegrali życie. By to zmienić np zatrudnić się gdzieś itp trzeba chęci a chęci raczej w takich ludziach nie ma...
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-28, 14:29   

SweetGirl napisa³/a:

Po pierwsze bezdomni a pijacy to zupełnie co innego.


Cytat:

bezdomnych, pijaków


przecinek!

bezdomni tak samo często potrzebują kasy i jedzenia jak pijacy
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com