Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Share  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-04-27, 21:27   

akwarela napisa³/a:

No niby masz rację, ale w takiej Grze o tron ucinają głowę temu dobremu nie? Więc tak sobie pomyślałam, że w sumie to by było całkiem logiczne, gdyby Jake'owi tych rodziców zabili.



Obyś nie miała racji! Ja wolę happy end'y! :) Więc mam nadzieję, że rodzice będą cali i zdrowi ;p
 

kasiek14  

Stały User


ImiÄ™: Kasia

Wiek: 29

Do³±czy³a: 15 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-04-27, 22:25   

Kręci mnie to że podczas czytania takiej książki , można się chociaż na chwilę odciąć od rzeczywistości ;)
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2012-05-02, 13:29   

Mówicie o "Strażnikach historii"??
Czytałam, niedawno skończyłam, tuż przxed majówką. Zakonczenie jest z happy endem w kwestii rodziców, ale pozostaje kwestia Topaz ;)
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2012-05-02, 13:31   

Nic mnie w fantasy nigdy nie pociągało i przyznaję szczerze - nie lubię tego gatunku, nigdy nie byłem fanem i pewnie nigdy nie zostanę. Cóż, po prostu to nie dla mnie. Najlepiej wspominam polskiego Wieśka i LOTRa, nic więcej nigdy mnie nie zaciekawiło choć na trochę.
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-05-06, 19:47   

lexie napisa³/a:

A mnie w fantasy nie kręci nic - nie przemawiają do mnie książki tego rodzaju, po prostu nie odnajduję się w takich specyficznych klimatach :-P Zresztą nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w czytaniu fantasy - jedynie Harry Potter i Hobbit, więc jestem wśród was laikiem. O ile HP mi się dosyć podobał (ale ja nie zaliczam tego jako literaturę fantasy...), to Hobbit niczym mnie nie zainteresował.



Rozumiem miałam podobne wątpliwości, ale zaczęłam od "Władcy pierścieni", a potem wzięłam się za nowości. Jest w tym jakaś lekkość, pobudza wyobraźnie i czyta się tak jak ogląda superprodukcję. Spróbuj "Strażników historii"
Bardzo fajnie przy tym wczasowałam w weekend majowy. Przygoda, tajemnica i ciekawy bohater- fajniejszy o Harry P:)

[ Dodano: 2012-05-06, 19:50 ]

CherryCherry napisa³/a:

Mówicie o "Strażnikach historii"??
Czytałam, niedawno skończyłam, tuż przxed majówką. Zakonczenie jest z happy endem w kwestii rodziców, ale pozostaje kwestia Topaz ;)



Przekonywałam właśnie do Strażników- może napisz coś więcej- wymienimy się spostrzeżeniami- będzie łatwiej :-)
Z Topaz pewnie się wyjaśni w następnym tomie:), a rodziców też nie uśmiercałam.... :luka:
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2012-05-07, 14:31   

Nie wiem czy fantastyka rozwija wyobraźnie. Ona jest chyba dla ludzi którzy już to wyobraźnie mają i nie boją się z niej korzystać. Czasami fajnie jest docenić autora który tworzy świat różny od naszego. Gdzie panują nieco inne prawa.
Kiedyś lubiłem bardziej fantastykę z magią i innymi elfami:) ostatnio jednak dominuje science ficition albo jak to mówię "około fantastyczne".
Teraz czekam na "nową ziemie"- gdzie akcja rozgrywa się w świecie bo wybuchach atomowych.
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-05-08, 12:11   

Oczywiście po fantastykę sięgają ludzie z wyobraźnią o sprecyzowanych gustach, ale początkującym na pewno rozwija wyobraźnię. Autor buduje jakiś świat, ale to my go sobie wyobrażamy:) i wyprzedzamy myślami akcję:)

Właśnie skończyłam dwie książki fantasy i biorę się za "Nową Ziemię"- czekałam na tą pozycję.
Niezwykła książka i jak przeczytałam w jednej z rekomendacji - "apokaliptyczna jazda na maka"- super - bez cukierków, odważna, mądra i niezwykle wciągająca.
Dla każdego czytelnika i przy tej książce nie ma sensu rozmowa o wieku, chyba, że będą protestować, że nie dla najmłodszych... Ja ciągle uważam, że lepsza nawet trochę drastyczna, ale świetna książka niż to do czego dzieci i tak mają dostęp. czyli brutalne gry, głupawe, ohydne bajki itd..
To na pewno ważna pozycja dla dorastającej młodzieży, która jest otoczona gonitwą za rzeczami materialnymi, obsesją wyglądu, ścigająca się o to co kto posiada... Mnie takie podejście wkurza- jestem w szoku jak słucham młodszych kolegów. Niech przeczytają i zdobędą się na refleksję co jest w życiu ważne i co by zrobili gdyby ich ciało zostało oszpecone- czy potrafili by dalej żyć normalnie i uśmiechać się... Jak odnaleźli by się w innej rzeczywistość gdzie wywracają się do góry nogami znane nam wartości, a ludzie zaczynają budować schemat życia od nowa..
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2012-05-08, 13:32   

A o tym nie pomyślałem. Rzeczywiście jak główna bohaterka ma mieć zdeformowaną dłoń i oparzenia to jest to mówiąc brzydko nowość. Wiesz jak to jest, niby jak spytasz przeciętnego faceta czy mógłby zabijać na wojnie to mówi-jasne a boi się igły u lekarza albo boi się wyczyścić toaletę (historia ze stancji).
Sam nie wiem jakby się zachował gdybym był w sytuacji ludzi z tej książki.
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2012-05-08, 13:57   

Fajnie piszecie o tej książce, wygooglałam, że premiera jutro, ale już jest przedsprzedaż w empiku :]

Przerażają mnie jednak wizje apokaliptyczne świata i troche się boję po nią sięgać, okładka też nie jest jakas zachęcająca...
Wstrzymam siÄ™ i poczekam na jakÄ…Å› recenzjÄ™.
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-05-08, 14:54   

Niemałe emocje we mnie wzbudza ta książka- polecam poczytanie o autorce i odwiedzenie fanpage:
fanpage "Nowa Ziemia"
- super opinie tam sÄ…, a i pojawiajÄ… siÄ™ pierwsze recenzje. :mrgreen:

recenzja - "Nowa ziemia"

Co do postaci i przesłania to pewnie dla wielu będzie szokiem ilość deformacji i udziwnień postaci, ale dla mnie to coś nowatorskiego i bardzo ciekawego- tak jak napisałeś "¦piący" - jest to coś nowego i pouczającego :mrgreen: Wolę taką bohaterkę niż przesłodzone dzieciaki:)
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2012-05-08, 15:40   

Hehe! nie myślałam, ze nawet nie będę musiała czekać! szybka jesteś!!
Dzięki, zaraz będe studiować ;)
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-05-09, 15:33   

Miłej lektury życzę :mrgreen:

Jestem już w posiadaniu i zdarzyłam przez godzinę zakochać się w bohaterce Pressii z jej tajemniczą lalką zamiast ręki i chłopaku z ptakami...;).
Mam nadzieję, że uda się Pressii uchronić przed naborem do okropnej militarnej organizacji, a Partridgowi ze szkoły, przed ojcem tyranem... Ktoś już czyta? Jak wrażenia?
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2012-05-09, 15:56   

Jutro 10 więc muszę przeczekać. Czytam teraz recenzje z bloga i to co Magixx zdradzasz:).
Ale to powiedz czy w końcu ona ma tylko głowę lalki zamiast dłoni czy ma całą rękę zmienioną?
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-05-10, 13:38   

W czasie wybuch Pressia trzymała lalkę, po wybuchu: "Lidzkie życia zlały się ze sobą, a głowa laki stał się dłonią Pressii"...
 

CiociaSamoDobro  

Mega wymiatacz

sarcasm-fluent



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Lis 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-05-10, 13:52   

bardzo lubie fantastyke, hm... dlaczego? To jakby zapytac dlaczego lubisz jakies danie ;P Fantastyka to styl zycia haha a tak naprawde daje mozliwosc oderwania sie od przyziemnego zycia i przeniesienie sie do innego swiata, ktory staje sie jakby namacalny i niesamowity.
Zaluje, ze sesja niedlugo i nie moge czytac niczego dla siebie tylko siedze w naukowych publikacjach pana Estreichera ;/ ale juz niedlugo;)
_________________
"Act like a lady, think like a boss."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com