Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2012-05-10, 15:37   

Ciocia -ale trzeba w miedzyczasie tez się zrelaksować, bo inaczej mózg się przegrzewa ;)
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-05-14, 14:16   

Zachęcam do relaksu- chociaż ta pozycja wymaga dużo zaangażowania - przy "Nowej Ziemi" - może przekonam trailerem, który znalazłam na fanpage- niezwykły:) :
trailer Nowej Ziemi
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-05-14, 14:24   

Nigdy nie czułam szczególnego pociągu do fantasy, z wiekiem mi się to tylko pogłębiło. Teraz nie cierpię i szlag mnie czasami trafia, jak idę do księgarni, a tam przerażająca większość książek, to fantastyka właśnie.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-05-14, 15:57   

Szkoda- coś Cię musiał zniechęcić- ja tez długo się przełamywałam, ale teraz gatunek przezywa taki rozkwit i naprawdę jest w czy wybierać:)
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-05-14, 18:15   

Magix napisa³/a:

Szkoda- coś Cię musiał zniechęcić


Jeżeli post jest do mnie - zniechęca mnie już samo to, że w tych książkach są postacie i wydarzenia fantastyczne. Nie cierpię tego, jestem wierna realizmowi wszędzie, w książkach też.

Magix napisa³/a:

ja tez długo się przełamywałam


Książki fantasy, które mi się podobały, zliczę na palcach dwóch rąk może.

Magix napisa³/a:

ale teraz gatunek przezywa taki rozkwit


Mnie to przeraża.

Magix napisa³/a:

i naprawdę jest w czy wybierać:)


Nie, jeżeli ktoś jest do fantastyki uprzedzony tak, jak ja.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-05-14, 20:38   

Darcia napisa³/a:

Mnie to przeraża.



A co w tym przerażającego?

Darcia napisa³/a:

Jeżeli post jest do mnie - zniechęca mnie już samo to, że w tych książkach są postacie i wydarzenia fantastyczne. Nie cierpię tego, jestem wierna realizmowi wszędzie, w książkach też.



Literatura romantyczna, Marquez i Saramago też na Ciebie działają, jak płachta na byka? ; ]
_________________
#truestory
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-05-14, 20:52   

Krit napisa³/a:

A co w tym przerażającego?


To, że inne książki są poupychane po kątach. Jakby ich nie było.

Krit napisa³/a:

Literatura romantyczna, Marquez i Saramago też na Ciebie działają, jak płachta na byka? ; ]


Tak, nie cierpię także wszystkiego, co się wiąże z romantyzmem.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-05-14, 20:59   

Darcia napisa³/a:

To, że inne książki są poupychane po kątach. Jakby ich nie było.



Nie, chyba nie. W Empiku? Wszystko na eleganckich równych, drewnianych pułkach cieszy oko, a fantastyka nie jest specjalną dominantą. Zresztą, co to za argument przeciw fantastyce, że są wyeksponowane, bo dobrze się sprzedają. Myślałem, że chodzi o to jakie treści niosą, przekazywane wartości, język. A tutaj się o logistyczne sprawy rozchodzi. Bym się nie spodziewał : ]

O! Nawet w top 50 sprzedaży nie dominuje:

http://www.empik.com/top50/ksiazki?page1=1

Darcia napisa³/a:

Tak, nie cierpię także wszystkiego, co się wiąże z romantyzmem.



Ojej. No szkoda. O gustach sobie nie pogadamy : ]
_________________
#truestory
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-05-15, 14:41   

Darcia napisa³/a:


Jeżeli post jest do mnie - zniechęca mnie już samo to, że w tych książkach są postacie i wydarzenia fantastyczne. Nie cierpię tego, jestem wierna realizmowi wszędzie, w książkach też.
Książki fantasy, które mi się podobały, zliczę na palcach dwóch rąk może.



Tak do Ciebie:) - no nic, na siłę nie będę przekonywać... :oops:
Ja też nie byłam miłośnikiem gatunku, ale jakoś ostatnio rozszerzyłam tolerancję- może to wpływ młodszego rodzeństwa i fakt, że odkrywam ten gatunek na nowo, że obserwuję co dziś jest młodym proponowane, nie czuję się stara, ale kiedyś nie było takiej różnorodności, a fantastyka była nużąca i mecząca... :-/
Ciekawa jestem tych dwóch książek , o których piszesz…
Ostatni raz coÅ› podsunÄ™- wszystkim:

FRAGMENT - NOWEJ ZIEMI

To fragment „Nowej Ziemi” – nie traktuj tego jako fantastykÄ™- potraktuj jako dobra powieść z wÄ…tkiem futurystycznym… Czego by nie powiedzieć o fantastyce to powinna być jej sztandarowa pozycja:) :padam:
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2012-05-15, 16:35   

Zgadzam się z poglądem, że jest dużo kiepskiej fantastyki. Dlatego miałem okres kiedy nie tykałem tego gatunku. Trzeba jednak szukać. Np bardziej w fantastyce naukowej niż w typowym fantasy o smokach.

MAGIX- Czytam już od weekendu. Właściwie to już kończę. Czegoś takie się nie spodziewałem. Babka zgarnie chyba jakieś nagrody literackie za opisy/fabułę. Z tego co można przeczytać to ona wykłada na uniwerku literaturę.
Ciężko mi jednak sklasyfikować tę książkę bo to jest fantastyk- w końcu przedstawia alternatywny świat po wybuchach. Z drugiej jednak strony kładzenie takiego nacisku na to o czym pisałem wyżej jest typowe dla innych gatunków.
Może to jest i fantastyka, i po trochu kryminał (jak się spojrzy na ten wątek kopuły) i tak w jednym procencie nie wiem czy nie horror.
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-05-15, 18:19   

Krit napisa³/a:

Myślałem, że chodzi o to jakie treści niosą, przekazywane wartości, język.


O to, naturalnie, też mi chodzi. Po prostu nie potrafię znaleźć nic w tych książkach, co by mi odpowiadało, więc takie eksponowanie - mimo że to nie jest widzimisię sprzedawców a wina tego, co jak się sprzedaje - działa na mnie gorzej niż czerwona płachta na byka.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2012-05-16, 10:11   

Szczerze mówiąc, ja nie zauważyłam, żeby fantastyka byla jakoś eksponowana.
Raczej bolą mnie oczy od ksiażek celebrytów (patrz Ibisz, Wałęsowa - grafomania!) no i oczywiście bestsellery, które zostały zekranizowane - drugi raz zarabiają.

Nowa ziemia - wciÄ…gajÄ…ca ;)
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-05-16, 16:02   

¦piÄ…cy napisa³/a:

MAGIX- Czytam już od weekendu. Właściwie to już kończę. Czegoś takie się nie spodziewałem. Babka zgarnie chyba jakieś nagrody literackie za opisy/fabułę. Z tego co można przeczytać to ona wykłada na uniwerku literaturę.
Ciężko mi jednak sklasyfikować tę książkę bo to jest fantastyk- w końcu przedstawia alternatywny świat po wybuchach. Z drugiej jednak strony kładzenie takiego nacisku na to o czym pisałem wyżej jest typowe dla innych gatunków.
Może to jest i fantastyka, i po trochu kryminał (jak się spojrzy na ten wątek kopuły) i tak w jednym procencie nie wiem czy nie horror.



Tu bez względu na sympatie i antypatie w stosunku do gatunku i tu ukłon do przedmówczyń- trzeba przyznać, że świetna książka, a autorka jest niezwykła- bardzo mi imponuje działalnością, wiedzą i wyobraźnią. Faktycznie - nowa ziemie łączy rożne gatunki, ale skłoniłabym się w stronę dystopii:)

"Dystopia (st.gr. δυσ – zÅ‚y; τόπος – miejsce) – utwór fabularny z dziedziny literatury fantastyczno-naukowej, przedstawiajÄ…cy koszmarnÄ…, choć logicznie uzasadnionÄ…, wewnÄ™trznie spójnÄ… i niekiedy dość prawdopodobnÄ… wizjÄ™ przyszÅ‚ej egzystencji czÅ‚owieka".
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2012-05-17, 13:56   

UU, mamy trudne słowo:).

To w takim razie każda dystopia musi być jednocześnie fantastyką skoro opisuje jakiś alternatywny i negatywny świat. Ale trzeba by się chyba spytać filologa bo dystopia to chyba nie gatunek tylko coś innego.
Jak pomyślę o tej mrocznej wizji to mam przed oczami tą zabawę z książki - kto sobie co przypomina z przed wybuchu. I to, że już Presia nawet nie jest pewna czy to jest prawdziwe.
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-05-18, 16:39   

faktycznie gatunek chyba nie raczej temat...
Ta zabaw jest niesamowita - to trochę jakby sobie przypominać coś z dzieciństwa , ja chyba nie pamiętam niczego przed piątym rokiem życia, a nie przeżyłam wybuchu ;) , ale podobno później wytwarzają się związki czasowe i przypomina się dużo więcej...
Ciekawe co byśmy zapamiętali, czy to co dla każdego z nas było ważne? To co nam się podobało, smakowało?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com