Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-03-17, 07:35   

lusia, gdzie tam na naszą klasę jestem pewna ,że w zanadrzu znajdą się cztery fbl ;) Tak..a zwierzę pewnie nie mało kosztujące stoi..
Przecież takie dzieciaki by padły gdyby zobaczyły ,że koń może mieć łupież , że nie zawsze musi Cię kochać i czasami w pięknym sposób wysadza Cię w powietrze..

lusia napisa³/a:

Bo folbluty mają to do siebie, że lubią nam płatać figle


oj tak..jak dla mnie wczorajsze figle zakończyły się szwami na wardze :mrgreen:

lusia napisa³/a:

Anglik, którego dzierżawię wygląda bardziej jak haflinger. Dobrze, że przynajmniej charakter angielski ma.


A ten mój..wygląda jak szkapowate coś..folbluda to to w ogóle nie przypomina..Zaniedbane , wychudzone, szkapowate :-|
A właśnie ja tu liczę ,że wstawisz jakieś zdjęcie z treningu swojego , chciałabym zobaczyć twoje to to. Oklepowo najlepiej..ale na moim kunku nie można nawet wysiedzieć w kłusie ;)
_________________
Drugs&hugs.
 

lusia  

Mega wymiatacz

subtelna wariatka



ImiÄ™: Lucyna

Do³±czy³a: 30 Kwi 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-03-21, 15:05   

Jutro wyruszam w trening na ujeżdżalni, to przytargam ze sobą aparat i może coś ładniejszego wstawię niż to to sprzed dwóch miesięcy :-D



tu nastąpiła niewielka wymiana zdań, na szczęście w końcu udało mi się ją przekonać do swego ;) (zdjęcie wstawione tylko dlatego, że tu najbardziej przypomina haflingera lub jak twierdzą niektórzy zaawansowanie ciężarną :-D )


Tutaj zdjęcie pastwiskowo-wybiegowe:


Liczę na rewanż :hyhy:
_________________
Niech nikt nie mówi jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Nigdy nie dyskutuj z idiotami, bo ściągną Cię do swojego poziomu i pobiją doświadczeniem.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-03-21, 16:28   

A tam zaawansowaną ciężarną , świetnie razem wyglądacie , ile ma w kłębie ? Ale na tym ostatniu zdjęciu przypomina mojego :mrgreen: Widzę ,że też łąkowo czyżby gruda ? :-P Narazie nie mam ,żadnego zdjęcia z obecnym koniem ,ale może jakiś paparazzi zrobił nam zdjęcie na ostatnich treningach.
Pisałaś ,że bardziej jesteś ujeżdżeniowo właśnie przez dwa ostatnie dni tłukłam czworoboczek , nie masz żadnych z problemów z przejściami, mój zachowuje się jaby miał motorek w dupie i pędzi na łeb na szyję.
_________________
Drugs&hugs.
 

lusia  

Mega wymiatacz

subtelna wariatka



ImiÄ™: Lucyna

Do³±czy³a: 30 Kwi 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-03-21, 16:58   

Moja również śmiga ;) Wydzierżawiłam ją, bo właściciel naopowiadał cudów jaka to ona nie jest w terenie, a okazało się, że wystarczy jak wyjdzie z boksu i już zaczyna szaleć. Jest bardzo płochliwa, mknie galopem na każdy myk łydką (przez 2 lata chodziła na torach). Ale kochane z niej konisko, jest bardzo wierna, lubi się głaskać. Słowem koń bardziej do przytulania niż jazdy :-D A na ujeżdżenie to musiałam się właśnie przez nią przerzucić, wcześniej tylko tereny i JOTG ;) Ma metr pięćdziesiąt coś, także dosyć malutka.

[ Dodano: 2009-03-21, 17:07 ]
Tak, musieliśmy się przenieść na łąki, bo ujeżdżalnia w nie najlepszym stanie i bez mrozu. Krakowskie stajnie nie mają wiele do zaoferowania ;)
_________________
Niech nikt nie mówi jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Nigdy nie dyskutuj z idiotami, bo ściągną Cię do swojego poziomu i pobiją doświadczeniem.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-03-21, 19:50   

lusia napisa³/a:

Moja również śmiga Wydzierżawiłam ją, bo właściciel naopowiadał cudów jaka to ona nie jest w terenie, a okazało się, że wystarczy jak wyjdzie z boksu i już zaczyna szaleć. Jest bardzo płochliwa, mknie galopem na każdy myk łydką (przez 2 lata chodziła na torach). Ale kochane z niej konisko, jest bardzo wierna, lubi się głaskać. Słowem koń bardziej do przytulania niż jazdy A na ujeżdżenie to musiałam się właśnie przez nią przerzucić, wcześniej tylko tereny i JOTG Ma metr pięćdziesiąt coś, także dosyć malutka.


Ugh miałam takiego konia ,który oprócz tego wszystkiego skakał ze mną płoty od maneżu..ten z ,którym teraz trenuje ciężko jakkolwiek wytrącić z równowagi.

Zdałaś już brązową odznakę prawda ? I jak program ujeżdżeniowy ? Bardzo tną ? Słyszałam już niestworzone historie ,które napawają mnie strachem tym bardziej ,że ja skokowa ;) czworobok sam w sobie trudny jest ,ale te najdrobniejsze błędy :znudzony:
_________________
Drugs&hugs.
 

lusia  

Mega wymiatacz

subtelna wariatka



ImiÄ™: Lucyna

Do³±czy³a: 30 Kwi 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-03-21, 20:08   

Ja przez dwa dni nie wyszłam z łazienki taka byłam zestresowana. ;) Myślę, że najgorsze jest to losowanie koni, bo nigdy nie wiesz na co wsiądziesz. Ja wylosowałam sobie akurat bardzo spokojnego konia-profesora, 12 lat wałach, który całe życie chodził program, więc nie miałam dużo problemów. Przed samym egzaminem dostałam 1-2 godziny na hali i mogłam poćwiczyć. Szkoda tylko, że równocześnie ćwiczyło sześciu innych jeźdźców, więc oprócz rozgrzania nic mi to nie dało. :-( Ale finał był bardzo udany ;) Niestety jest jeszcze teoria, a dużo egzaminatorów przywiązuje do niej większą wagę, właśnie przez to losowanie. Bo wiadomo, że jak się nie zna konia, to może coś nie wypaść (tylko nieliczne stajnie pozwalają jechać na własnym koniu). A niektóre pytania są załamujące (odpowiedzi są chyba na stronie pzj).
W każdym razie nie są aż tak surowi jak się mówi ;) Wiadomo, że wszystko zależy na kogo trafisz, ale ja nie narzekałam. Mieli dużo do gadania na temat dosiadu - tu jestem kiepska. A tak to przede wszystkim posłuszeństwo konia i na tym należy się skupiać. Jeśli już jechałaś odznakę skokową, no to jest bardzo podobnie (ja nie skaczę prawie w ogóle, kiedyś jedynie do czterdziestu więc malutko, ale byłam jak koleżanka zdawała i miałam porównanie).

Uff... ale się rozpisałam. :-D
_________________
Niech nikt nie mówi jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Nigdy nie dyskutuj z idiotami, bo ściągną Cię do swojego poziomu i pobiją doświadczeniem.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-03-21, 22:10   

My zabieramy swoje konie na odznakę..jednego tego mojego na skoki i tu się aż tak bardzo nie boję, ujeżdżenie będe jechała na kobyłce..która niedawno do nas przyjechała, nie siedziałam na niej ani razu eh..Dla mnie jest to surrealistyczne tylk8 treningów z tego fakt to ujeżdżenie mnie przeraża.A teoria huh przynajmniej to w pełni zależy ode mnie :)
Właśnie to jest jazda konna, ciągle istnieje ta zależność między Tobą , zwierzęciem eh..
_________________
Drugs&hugs.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-21, 22:11   

Z końmi a właściwie kucami mam tylko kontakt. Bo oprowadzam dzieciaki na nich. Latem zamierzam się nauczyć śmigać i mam nadzieje, że mi to się uda ;)
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-03-21, 22:39   

Mizantrop, oo a gdzie ? oj kuce wredne wredoty ;)
_________________
Drugs&hugs.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-21, 22:42   

Cytat:

Mizantrop, oo a gdzie ? oj kuce wredne wredoty ;)



Poznań, ogród zoologiczny ;]
Zgadza się wredoty szczególnie jeden o imieniu Kacper ;p
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-03-22, 08:03   

Tu potwierdza się teoria u koni ,że im mniejsze tym wredniejsze :-P Mizantrop, zawsze możesz nauczyć się jeździć na kucykach :hyhy: tzn obalam mit dotyczące nich , te cwane bestyje udźwigną z połowę swojego ciężaru w teori ;)
_________________
Drugs&hugs.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-22, 11:41   

Kometa napisa³/a:

Tu potwierdza się teoria u koni ,że im mniejsze tym wredniejsze :-P



Ale i tak sÄ… kochane :-D

Kometa napisa³/a:

Mizantrop, zawsze możesz nauczyć się jeździć na kucykach :hyhy: tzn obalam mit dotyczące nich , te cwane bestyje udźwigną z połowę swojego ciężaru w teori ;)



Wole nie próbować, kiedyś koleżanka chciała się przejechać na nim to trochę ją przewiózł ocierając przez płot i o drzewo :D
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-03-22, 11:45   

Mizantrop napisa³/a:

Ale i tak sÄ… kochane


oj tak szczególnie jeszcze takie młodziaki.

Cytat:

Wole nie próbować, kiedyś koleżanka chciała się przejechać na nim to trochę ją przewiózł ocierając przez płot i o drzewo :D


A ja się otwarcie przyznam ,że z kuca stajennego spadłam chyba z osiem razy podczas jednej jazdy, skacze to to płoty nawet :-P
_________________
Drugs&hugs.
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-22, 19:19   

Kiedys chodzilam z przyjaciolka i jedzilysmy na koniach ^^. malo tego mielismy na punkcie koni i wszystkiego z nimi zwiazane totalna obsesje ^^. teraz juz na przeszlo... jak cos to czasami w wakacje jeszcze przychodzimy do stajni.
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

lusia  

Mega wymiatacz

subtelna wariatka



ImiÄ™: Lucyna

Do³±czy³a: 30 Kwi 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-03-22, 19:54   

Mizantropo, oj taaak... nie ma to jak kucyki ;) W Zbrosławicach stoi taki fajny Lolek mniejszy od owczarka, który ciągnął sporą bryczkę z dwoma dzieciakami :-D Nie sprawiło mu to żadnego problemu :mrgreen:
_________________
Niech nikt nie mówi jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Nigdy nie dyskutuj z idiotami, bo ściągną Cię do swojego poziomu i pobiją doświadczeniem.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com