Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-07-21, 21:01   

Melly napisa³/a:

Co myślicie o opiekowaniu się koniami w jakimś zajeździe?


Zbyt ogólnikowo.Może jakieś szczegóły ?
_________________
Drugs&hugs.
 

Melly  

User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 20 Lip 2010

Sk±d: Piekary ¦l±skie

   

Wys³any: 2010-07-21, 22:24   

Chodzi mi nie o samą jazdę, tylko coś takiego jak załóżmy pielęgnowanie konia. Czy ktoś się tym zajmuje, lub czy według niego to ciekawe, fajne ;d
_________________
"Niezniszczalny most, który wiedzie wprost na beztroski los, pięknych marzeń stos"
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-07-22, 05:41   

Melly napisa³/a:

Chodzi mi nie o samą jazdę, tylko coś takiego jak załóżmy pielęgnowanie konia. Czy ktoś się tym zajmuje, lub czy według niego to ciekawe, fajne ;d


Ale co ma do tego zajazd ? :) Chyba,że masz na myśli konkretne miejsce oraz sytuację.
Niezależnie od tego,czy jeździsz konno,czy też nie,to w większości stajniach oraz stadninach możesz podjąć się opieki nad koniem.Wszystko zależy jednak od popularności miejsca.Niektórzy oczekują,że w ramach pracy,będziesz także trenowała konia bądź w miejscach przeznaczonych do rekreacji pomagała przy prowadzeniu jazd dla klientów.Najczęściej wynagrodzeniem jest właśnie możliwość pobierania darmowej nauki jazdy konnej.Pamiętaj jednak,że pielęgnacja konia nie polega jedynie na czyszczeniu oraz głaskaniu.Wbrew pozorom jest to o wiele cięższa praca wymagająca przede wszystkim wiedzy w tym zakresie :)
_________________
Drugs&hugs.
 

ta_mloda_panna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Jusia :)

Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Kwi 2009

Sk±d: Wyspa marzeñ...

   

Wys³any: 2010-08-28, 18:28   

£iii, uwaga zasypuję nową porcją zawodowych, padokowych i innych takich ^^
No tu akurat ze mnÄ…;) :


Zawodowo z ostatniej niedzieli ( w L na czysto, trochę za wolno bo prawie pomyliłam parkur, 6 m. na 41 koni, w P (jego pierwsze P w życiu i pierwsze zawody poza domem :) jedna zrzutka z mojej winy, ogólem zadowolona jestem :)
-L:




Dekoracja :)


-P:



Backstage ;) :




Padoczki, padoczki :)










I zawody wcześniejsze, wygrany konkurs L :)




I jakiÅ› tam double barrek :)


A jutro mam znów zawody :) Jadę L i P :)
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-08-29, 12:29   

Piękna dziewczyna, piękny koń.
Gratuluje osiągniętych wyników, jak 4 miejsca na klasie L jaki i 1 miejsca w klasie L, dalszych sukcesów :-)

btw. podobne umaszczenie widziałem u pięknego araba czystej krwi.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

ooo

Wymiatacz



Do³±czy³: 15 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-10-19, 17:36   

Mizantrop napisa³/a:

btw. podobne umaszczenie widziałem u pięknego araba czystej krwi.


ty niby widziałeś araba hahhahahah


Ja kiedyś jeździłam raz u mojej babci, ale bez tych głupich siodeł :chytry: i było super
_________________
:)
 

ta_mloda_panna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Jusia :)

Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Kwi 2009

Sk±d: Wyspa marzeñ...

   

Wys³any: 2011-03-04, 10:41   

ooo tak się składa, że umaszczenie z rasą zbyt dużo wspólnego nie ma ;) A Mizantrop nie wspomniał nigdzie, że Eter przypomina mu araba (chociaż arabów to on ma bardzo dużo w rodowodzie) ;)
Niedzielny spacerek :)
 

Chwila

User


Do³±czy³: 02 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-03, 12:26   

Jeżdżę, w sumie nie wiem jak. Do działu "sport" tego chyba nie można zaliczyć, gdyż nie startuje, ale przygotowuje do tego konie. Jeżdżę skokowo i potem inni na tych koniach startują.
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-05-04, 21:13   

Jeśli chodzi o umaszczenie to czasami ma to związek z rasą. Przykładowo-fryzy, koniki polskie, AQH.
U arabów kiedyś umaszczenie mówiło o typie. Mamy np. araby typu Shagya, Koheilan. Jeśli chodzi o shagya-to właśnie siwe konie są przypisane do tego typu, jest to koń bardziej pokrojowo, użytkowo związany z typem shagya jest właśnie siwy no i bardziej "delikatny" niż araby innego typu. Dzisiaj wszystkie typy są ze sobą zmieszane i trudno przypisać konia do danego typu. Co więcej dzisiaj spotykamy wiele koni rasy arabskiej o siwej maści. Przykład-Alhambra, Pinta.

Co do mnie-jeżdżę, ale bardziej rekreacyjnie. Jeśli chodzi o konie-bardziej interesują mnie pokazy koni arabskich, ale to już zboczenie "zawodowe" (w czerwcu okaże się, czy tak bardzo zawodowe). Uwielbiam championaty młodych koni arabskich i nałogowo wyszukuję aktualności ze świata arabiarzy.

Ostatnio zaciekawiła mnie akcja "każdy Polak jeździ konno", z którą spotkałam się na finale HPP w skokach, nie wiem, czy ich idea jest do zrealizowania, ale zawsze to szczytne przedsięwzięcie hihihi.

Mam też nadzieję, że kiedyś zajmę się fizyzną pomocą organizacjom charytatywnym typu "Pegasus" los koni nie powinien być dla nas obojętny-są to zwierzęta, które w dzisiejszych czasach są uzależnione od człowieka. Tak, rozumiem, że pomoc innym ludziom też jest ważna, ale nie oszukujmy się, zwierzęta też potrzebują naszej pomocy.

ta_mloda_panna życzę sukcesów w skokach ;p
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-05-05, 07:17   

bottle_of_dreams napisa³/a:

"każdy Polak jeździ konno"


Ta akcja miała wejść w 2002r.
Osobiście nie sądzę, by kiedykolwiek odniosła sukces.
_________________
Drugs&hugs.
 

ta_mloda_panna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Jusia :)

Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Kwi 2009

Sk±d: Wyspa marzeñ...

   

Wys³any: 2011-07-17, 10:51   

Gdyby jednak odniosła, byłoby wspaniale... Może wtedy te wszystkie opłaty w związkach zmaleją... Bo póki co w Polsce, jeśli chce się jeździć sport, to raczej to wszystko odstrasza, niż zachęca. Np. w Niemczech wychodzą Ci naprzeciw. Potem się dziwić, że nie mamy sukcesów większych. Wszystkie dobre polskie konie sprzedaje się za granicę, bo i zysk z tego większy, a żeby u nas takiego konia wypromować to sporo nerwów. Bieganina, non stop jakieś opłaty, tu coś nie pasuje, trzeba iść jeszcze raz, ehhh...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-07-17, 11:26   

ta_mloda_panna, nie uogólniałabym z tymi wszystkimi dobrymi sprzedawanymi za granicę :) Rzeczna trzyma się całkiem nieźle w stawce polskich koni. Mnie osobiście wszystkie formalności odstręczyły na tyle, by nie jeździć sportowo. Mam wrażenie, że w polskim PZJ zbyt wiele rzeczy kręci się wokół pieniędzy. Chyba największym dowodem na to jest srebrna odznaka i istniejący przy niej obowiązek zrobienia osobnej licencji na skoki. Ponadto dla większości naszego społeczeństwa jest to zbyt drogie hobby nawet w postaci rekreacji. Mam zamiar kiedyś stworzyć stajnię dla osób zmarginalizowanych, ale niestety w naszym kraju wiążę się to z niesamowitymi kosztami.
Największy szok przeżyłam pracując w zeszłym roku w Irlandii. ¯adnych większych formalności, dobre konie. Utrzymanie kosztuje tyle co posiadanie psa.
_________________
Drugs&hugs.
 

ta_mloda_panna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Jusia :)

Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Kwi 2009

Sk±d: Wyspa marzeñ...

   

Wys³any: 2011-07-17, 13:59   

slow masz rację... Ja z powodów finansowych we wtorek wyjeżdżam do Anglii pracować, zarobić a utrzymanie konia. Eterka musiałam wydzierżawić koleżance, co było jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu :/ Strasznie za nim tęsknię. Dziś szedł pod nią zawody, na czysto :)
Tak na marginesie: za Etera dostałam ostatnio ofertę 30 000 euro, czyli jakieś 120 000zł, do Austrii... Oczywiście odmówiłam, póki mam za co go utrzymać, zostanie ze mną. Ale chyba po prostu marnuję jego ogromny potencjał, bo nie mam na starty :/ Aczkolwiek jestem na dobrej drodze do znalezienia sponsora. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, bo oboje mamy ambicje, Eter to bardzo uzdolniony koń.
 

GoSio  

Stały User


Imię: Małgorzata

Wiek: 30

Do³±czy³a: 07 Lip 2010

Sk±d: ze wsi

   

Wys³any: 2011-09-04, 14:46   

Ceny wahaja się od 20zł w małych rekreacyjnych stajniach do nawet 60zł w dużych sportowych ośrodkach. Chodzi tutaj o zwykłą jazdę rekreacyjną. Jeśli chodzi o treningi sportowe to zwykle taka ceny sięga od 50zł wzwyż.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-09-04, 17:21   

genezyp, jak na indywidualną jazdę to cena jest naprawdę atrakcyjna :-) Chyba, że Twoja siostra nie jeździ konno. Wtedy dowiedziałabym się ile kosztuje jazda na lonży :-) Bądź co bądź- prezent świetny i ja bym brała.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com