Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ta_mloda_panna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Jusia :)

Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Kwi 2009

Sk±d: Wyspa marzeñ...

   

Wys³any: 2011-09-10, 12:02   

Eterek w dzierżawie w Pszczynie, byłam go odwiedzić przez weekend. Właściciel stajni i kilkoro innych ludzi nie chcialo uwierzyć, że on dobrze skacze. To ustawiłam parkurek (8 przeszkód) 140 cm i przeszedł na czysto! :) Ale tylko raz, bo mi go szkoda jeszcze na takie wysokości ;)



Ostatnio wygralismy P o puchar Prezydenta Miasta ;) Wystarczył 1 przejazd, na czysto :)

A tu z dożynek gminnych w Nieboczowach, przebrani za ułanów ;)

 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-09-10, 15:27   

ta_mloda_panna napisa³/a:

Ostatnio wygralismy P o puchar Prezydenta Miasta


GratulujÄ™ :-)

Kuń, jeździec jak zawsze - cudnie.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-09-10, 18:28   

¦wietnie składa nóżki! Daj znać kiedy będziesz w Pszczynie, to was odwiedzę :) Fajną mają stajnię? I gratuluję pucharu! Naprawdę zrobiliście niesamowite postępy!
_________________
Drugs&hugs.
 

ta_mloda_panna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Jusia :)

Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Kwi 2009

Sk±d: Wyspa marzeñ...

   

Wys³any: 2011-09-10, 21:26   

¦licznie dziękujemy :)
slow, już nie stoimy w Pszczynie, w dzierżawie tam był tylko (stajnia Standura) ;) A stajnia była fajna. Dziekujemy za pochwałę!! :)
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-02-07, 12:51   

Ja także ostatnio dołączyłam do grona wielbicieli "siwków". :-) Niestety w jeździectwie miałam ponad roczną przerwę, ale ostatnio w ramach swoistego "ustatkowania", wydzierżawiłam klacz wielkopolską. Nie sądzę, żebyśmy zajęły się sportem, chociaż koń ma naprawdę duży potencjał. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

Dezomorfina  

Wymiatacz

you are obsolete


Do³±czy³a: 01 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-02-07, 15:43   

Uwielbiam konie, chociaż nie ukrywam, że bardziej niż jeździectwo interesuje mnie hipiatria. Niemniej jednak co wiosnę regularnie odwiedzam klub jeździecki, żeby pojeździć rekreacyjnie. Nie wiem jak inni, ale kiedy siedzę w siodle to zapominam o wszystkich problemach.
_________________
No need to ask my name
to figure out how cool I am
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-02-07, 15:57   

Dezomorfina napisa³/a:

Nie wiem jak inni, ale kiedy siedzÄ™ w siodle to zapominam o wszystkich problemach.


To jeden z najlepszych atutów kontaktów z końmi. :-)


Cytat:

interesuje mnie hipiatria


Postrach wśród posiadaczy koni. :-P
Jakieś szczególne dziedziny hipiatrii, czy tak ogólnie?
_________________
Drugs&hugs.
 

Dezomorfina  

Wymiatacz

you are obsolete


Do³±czy³a: 01 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-02-07, 16:02   

slow napisa³/a:

Jakieś szczególne dziedziny hipiatrii, czy tak ogólnie?


Chirurgia urazowa/ortopedia. Ale to tylko moje studenckie mrzonki, nie mam warunków do pracy przy koniach.
_________________
No need to ask my name
to figure out how cool I am
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-02-07, 16:04   

Dezomorfina napisa³/a:

nie mam warunków do pracy przy koniach.


A szkoda, bo przyznam, że w moich oczach jest coraz mniej specjalistów.
_________________
Drugs&hugs.
 

Dezomorfina  

Wymiatacz

you are obsolete


Do³±czy³a: 01 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-02-07, 16:23   

Wcale się nie dziwię, widzę po ludziach z roku/wyższych lat. Wciąż jest największe parcie na leczenie małych zwierząt, a duże są mimo wszystko kojarzone z wiochą i grzebaniem w tyłku (no niestety, ale na przestrzeni lat nie wymyślono lepszej metody diagnozowania części jamy brzusznej/układu pokarmowego/rozrodczego niż badanie rektalne... ale to wcale nie jest esencja medycyny wet.). W kierunku koni idą tylko prawdziwi pasjonaci. A ja, mimo najszczerszych chęci, nie mam warunków do pracy z końmi z racji marnego wzrostu i jeszcze marniejszej siły. Bez armii pomocników nie jestem w stanie przeprowadzić podstawowego badania u chorego/niespokojnego/agresywnego konia, a który właściciel będzie płacić lekarzowi, którego koń jednym ruchem głowy zwala z nóg :luka:
_________________
No need to ask my name
to figure out how cool I am
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-02-07, 19:21   

Dezomorfina, Szczerze mówiąc dziwię się temu, ponieważ wiem jak osoby, które posiadają konie są na ogół zdeterminowane, by je leczyć. Możliwe, że ta specyficzna więź tyczy się każdego rodzaju zwierząt, ale już nie raz miałam kontakt z właścicielami, którzy potrafili wozić konia przez całą Polskę, brać udział w szkoleniach tyczących się metod alternatywnych, czy kupować specjalistyczny sprzęt. A dla ścięgien? Większość zrobi wszystko dla dobrej diagnozy konia. Nawet jeżeli ten koń w skutek choroby utracił swoją wartość na tle jego użytkowania. A co jak co, ale koszty utrzymywania już są w sobie dość porażające, a co dopiero leczenia.
Ja odczuwałam permanentny brak dobrych weterynarzy. Czy w ogóle weterynarzy, którzy są dostępni w okolicy.

Dezomorfina napisa³/a:

A ja, mimo najszczerszych chęci, nie mam warunków do pracy z końmi z racji marnego wzrostu i jeszcze marniejszej siły. Bez armii pomocników nie jestem w stanie przeprowadzić podstawowego badania u chorego/niespokojnego/agresywnego konia, a który właściciel będzie płacić lekarzowi, którego koń jednym ruchem głowy zwala z nóg


A szczerze mówiąc to jest chyba dość względna kwestia. To znaczy z własnych doświadczeń pamiętam, że weterynarze, z którymi miałam kontakt zawsze wymagali od właściciela oporządzenia oraz przytrzymania konia. Moja weterynarz miała metr 58 ;)
_________________
Drugs&hugs.
 

Hovering

User



Do³±czy³: 19 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-05-19, 21:55   

slow napisa³/a:

Dezomorfina, Szczerze mówiąc dziwię się temu, ponieważ wiem jak osoby, które posiadają konie są na ogół zdeterminowane, by je leczyć.


Ja znam osobiście przypadek, w którym właścicielka konia nie tyle nie leczy konia co na nim nie jeździ. A właściwie to jeździ przez jakieś 10 minut. Jest bardzo nerwowa i wydaje mi się, że koń jest dla niej ciężarem. Nie mam pojęcia po co utrzymuje tą klacz, bo koń się marnuje, a ma ogromny potencjał i urodę.
 

galop

User


Do³±czy³: 22 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-05-22, 22:25   

Witam wszystkich :)
Interesuje sie koniami jak i prowadze lekcje:)
posiadam 3 konie i zrebaka :)
Zdobyłam juz odznake i skonczyłam kurs nauczyciela lekcji konna.
Lekcje prowadze na podlasiu w okolicach Hajnówki jak ktos jest zaiteresowany zapraszam :)
Pozdrawiam:)
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-05-23, 07:31   

Hovering napisa³/a:

Ja znam osobiście przypadek, w którym właścicielka konia nie tyle nie leczy konia co na nim nie jeździ. A właściwie to jeździ przez jakieś 10 minut. Jest bardzo nerwowa i wydaje mi się, że koń jest dla niej ciężarem. Nie mam pojęcia po co utrzymuje tą klacz, bo koń się marnuje, a ma ogromny potencjał i urodę.


Niestety to jest chyba wynik ostatniej mody na konie. Kupowanie ich przez ludzi, którzy nie mają czasu, wiedzy ani umiejętności.
_________________
Drugs&hugs.
 

MoniMich  

Stały User

słodsza niż ty ;*



Do³±czy³a: 16 Lip 2012

Sk±d: z Magicznego Lasu

   

Wys³any: 2012-07-20, 18:02   

a ja co roku jeżdże na kolonie z koniami i jeżdżę, uwielbiam to ^^

ale w tym roku pieniędzy brak ;.;
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com