Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

agusiek  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Lip 2009

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2010-04-18, 17:17   

cappuccino, to zazdroszczę,bo akurat w moim środowisku są sami decydenci.
W gim. ksiądz katecheta straszył nas co lekcja prokuratorem i tym,że ma połowe rodziny na najwyższych stanowiskach w kościele.
Obecnie - ksiądz katecheta wyzywa nas od bałwanów itp. tylko dlatego,że w szkole obchodziliśmy coś w stylu halloween, co oczywiście uważa za szczyt pogaństwa.
Dalej - ksiądz z mojej parafii. Podczas spowiedzi powiedział mi,że z takimi grzechami jak wyznałam, nie opłaca się w ogóle przychodzić. Fakt były to grzechy,które kościół uważa za lekkie ale może miałam taką potrzebę?

Cytat:

Więc czy tak naprawdę tylko jeden na milion?


Tak.
_________________
" Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduje się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna. "
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-04-18, 19:19   

Cytat:

ksiądz katecheta wyzywa nas od bałwanów itp. tylko dlatego,że w szkole obchodziliśmy coś w stylu halloween, co oczywiście uważa za szczyt pogaństwa.


Może nie szczyt pogaństwa, ale z pewnością miało to z pogaństwem wiele wspólnego. Nie dziwię się więc temu księdzu.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-04-18, 20:25   

mnie ksiądz też wyzywa (od bruku, niedorozwiniętych itp)

dlaczego?

przykładowa sytuacja

ksiądz gada coś, że ludzie chcą robić kosmetyki z wód płodowych, gdy się pytam dlaczego odpowiada "no jak to dlaczego? dziecko się tam rozwija przez dziewięć miesięcy" ja na to "no i co z tego? i tak nie są mu już potrzebne" - " jeśli tego nie rozumiesz to jesteś *******"

nie pamiętam dokładnie od czego wtedy mnie zwyzywał, dlatego wstawiłem gwiazdki

przypadki gdy wyzywał całą klasę od pogan też się zdarzały ^^
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Shiroi  

User



ImiÄ™: Blanka

Wiek: 31

Do³±czy³a: 18 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-18, 23:51   

Ja tam za księżmi nie przepadam. Uważam, że spotkać księdza z prawdziwym powołaniem to w dzisiejszych czasach rzadkość. Mam wrażenie, że oni (a przynajmniej Ci, którym było dane nauczać mnie religii) sami nie wierzą w to, co mówią. Jak dla mnie zawód księdza, to po prostu biznes i pewnego rodzaju "nietykalność", bo któż ośmieli się oskarżyć o coś duchownego, są "niemalże święci". Być może generalizuję, ale opieram się na własnych doświadczeniach. I tyle.
_________________
Come to the dark side...we have cookies ^^
 

ola.z  

Wymiatacz

dolotka


ImiÄ™: Dorota

Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: z brzucha mamy

   

Wys³any: 2010-04-19, 10:15   

Dla mnie ksiądz jest nikim, po prostu zwykłą osobą. Może i są trochę mądrzy, bo to dobra inwestycja przyszłościowa, czytałam gdzieś, że prócz wyżywienia, zamieszkania, i tp. dostają "kieszonkowe" około 3-20 tysięcy(zależy kim są:biskup, ksiądz, itd.). Mój wuj jest przedstawicielem jakiejś tam włoskiej firmy, i urządzenia antyalergiczne(kosztują 14tys.) najczęściej księża kupują. Poza tym jeżdżą samochodami najnowszymi. W listopadzie, byłam na cmentarzu i policja robiła miejsce, aby ksiądz spod kaplicy mógł dojechać pod bramę główną. Przynajmniej na niedzielnej mszy mogli by powiedzieć:"A teraz bardzo proszę, żeby dawać na tacę, bo potrzebuję dziś nowy garniturek". W katedrze do bierzmowania ksiądz zbierał po stówie, na obrazek(max.20zł), nagrywaną płytę z piosenkami kościelnymi, aby w domu słuchać(płyta 1zł, nagrywanie najtańsza nagrywarką 20gr) i to jest ta stówa?? Na religię przestałam chodzić, bo ... ksiądz był nienormalny, na lekcji potrafił powiedzieć ogólnie do uczniów, że jesteśmy tylko głupimi bachorami. Uważam, że księdza z powołania czasem można spotkać w jakiejś małej miejscowości - na wsi. Szkoda, że tak rzadko:(
_________________
Tak łatwo jest ranić, a tak trudno wybaczać<3
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-04-19, 10:25   

Ksiądz jak polityk, szukać z świecą dobrego.
Mam przyjaciela, który jest dobrym etykiem i potrafi w ciekawy sposób rozmawiać z nie wierzącymi.
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-04-19, 12:43   

znam księdza, który jest fajny i wygląda jak fasola.
Taki fajny, można sobie iść do niego na piwo.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-04-19, 14:36   

Cytat:

bo któż ośmieli się oskarżyć o coś duchownego



ja i co podskoczy ktoÅ›? ^^

Cytat:

ami nie wierzą w to, co mówią



mi też się wydaje, że księża to niewierzący ^^

sam chciałem zostać księdzem, ale nie zniósł bym tego pier******* po kilka godzin dziennie
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-04-19, 15:37   

nie mam zamiaru poniżać czy wywyższać osoby tylko za to, jaki zawód praktykuje. Znam księży, którzy są zwykłymi Ch**ami i gardzę nimi jako ludźmi a są też niezwykle inteligentni i charyzmatyczni, którzy nie narzucając swoich przekonań potrafią się dogadać z każdym.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-04-20, 00:21   

Shiroi napisa³/a:

któż ośmieli się oskarżyć o coś duchownego, są "niemalże święci".


Możnaby poszperać w necie, ale pierwszy z brzegu - przykład abp Wielgusa. Odważono się wywlec fakty sprzed iluśtam lat na światło dzienne.
Kim dla mnie jest ksiądz :?: Człowiekiem, takim jak inni, który jednak został wybrany, aby być pośrednikiem między ludźmi, a Bogiem, szafarzem Sakramentów. I tak zawsze będę postrzegać księży. Niezależnie od tego ilu zboków będzie chciało żerować na Kościele.

ola.z napisa³/a:

Przynajmniej na niedzielnej mszy mogli by powiedzieć:"A teraz bardzo proszę, żeby dawać na tacę, bo potrzebuję dziś nowy garniturek".


Składka z tacy nie jest przeznaczona dla księży, a na parafię. Księża otrzymują tylko stypendia mszalne i ewentualnie kasę za katechezę (jeśli nauczają).
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-04-20, 05:59   

Muzułmanie nie mają pośrednika między człowiekuem a bogiem, i jakoś zyją.
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-04-20, 13:30   

Z samą wiarą mam problem, ale księża mnie fascynują, nie wiem dlaczego. Na pewno nie wszyscy, ale jest kilku, którzy z niewiadomych przyczyn, mimo, że ich praktycznie nie znam, budzą moje zaufanie. Jestem jakaś dziwna.
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Do³±czy³: 20 Lip 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2010-04-20, 14:42   

Szczerze to dla mnie ksiądz to zawód jak każdy inny nie wiedzę w księdzu nic szcxzególnego...
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

Hannah1912  

Hiper wymiatacz

Dekadentka



Do³±czy³a: 19 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-04-20, 21:13   

Ktoś kto jest księdzem podobno ma powołanie od Boga. Jasne... spotkałam paru takich którzy mieli bardzo dziwne poglądy i nie sądzę aby byli "powołani przez Boga"
Ksiądz- zawód jak każdy inny
_________________
"Carpe diem. [...] Napisał tak, ponieważ jesteśmy tylko pokarmem dla robactwa. Ponieważ jest nam dane ujrzeć tylko kilka wiosen i kilka jesieni."
 

CzeczenskiCzolg  

Wymiatacz

Kontrrewolucjonista



Do³±czy³: 20 Kwi 2010

Sk±d: Niepodleg³y ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-04-21, 00:02   

Szanuję mojego księdza ze szkoły, żadnego innego. Aczkolwiek po ostatnim wywodzie na temat ataku ruskich na tupolewa, mam pewne wątpliwości...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com