Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Kalomateusz  

Stały User

głowa do góry.....


Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Lut 2010

Sk±d: t-t

   

Wys³any: 2010-04-18, 08:22   Kim jest dla was ksiÄ…dz

Kim jest dla was ksiądz bo dla mnie osobiście jest to zwykły zawód wiem że z jednej strony przekazuje słowo boże ale z drugiej strony to co nie dawno się wydarzyło w kościele katolickim więc jak wy uważacie kim ksiądz jest dla was pozdrawiam i czekam na odpowiedź
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-04-18, 09:08   

A co takiego wydarzyło się ostatnio w Kościele katolickim, że umniejsza to funkcję kapłana?
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Kalomateusz  

Stały User

głowa do góry.....


Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Lut 2010

Sk±d: t-t

   

Wys³any: 2010-04-18, 09:14   

A może to że były naciski żeby kościul się przyznał do pedofili obecnej w kościele
 

maÅ‚a-mi  

User


ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 16 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-18, 09:15   

hm... dla mnie to też zwykły zawód... ja osobiście nie lubię księży.... po prostu na razie trafiałam na takich, którzy mają dziwnie niekatolickie poglądy, a to się trochę przeczy z tą religią.. i wkurza mnie, że pouczają nas jak żyć w rodzinie, z mężem/żoną, a co oni mogą o tym wiedzieć skoro ksiądz nie może mieć własnej rodziny? moim zdaniem ksiądz powinien mieć żonę i dzieci. wtedy może się wypowiadać na ten temat i mogę ich traktować nieco lepiej ; p a poza tym, jak myślicie.. dlaczego jest tyle niewyżytych księży, którzy gadają ciągle o seksie? ; D
 

Kalomateusz  

Stały User

głowa do góry.....


Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Lut 2010

Sk±d: t-t

   

Wys³any: 2010-04-18, 09:28   

Moim zdanie ks powiemiem mieć prawo do założenia swojej rodziny bo niby kościół naucza jak mamy żyć godnie w rodzinie a sami nie mogą mieć własnego życia towarzyskiego
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-04-18, 09:29   

Ksiądz na pewno nie jest dla mnie człowiekiem jak każdy inny. Przez swoje powołanie nie tylko zbliża do Boga, ale również udziela wsparcia, co jest bardzo ważne. Niektóre osoby nie spotkały w swoim życiu takich księży, o których mogłyby mówić bardzo pozytywnie. To widać po postach co niektórych. Jednak akurat ja spotkałam wielu takich, których wspominam bardzo dobrze.

maÅ‚a-mi napisa³/a:

dlaczego jest tyle niewyżytych księży, którzy gadają ciągle o seksie?


Na prawdÄ™ takich znasz czy sobie kpisz?
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

Edyn

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 24 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-04-18, 09:37   

Zwykły człowiek, od innych ludzi różniący się tylko wykształceniem(seminarium).
_________________


Trudno jest powiedzieć akurat tyle, ile się chce powiedzieć.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-04-18, 09:37   

Cytat:

A może to że były naciski żeby kościul się przyznał do pedofili obecnej w kościele



Smutne jest to, że ocenia się wszystkich księży Kościoła Katolickiego przez pryzmat pojedynczych ludzi. Bo ksiądz to także człowiek, który grzeszy i potrafi zgubić drogę. Szkoda, że tylko o nich czytamy w gazetach i Internecie, a nie pisze się o tysiącach tych, którzy pomagaj biednym, chorym na misjach, w krajach Europy, ale cóż, oni niestety są zbyt nudni dla mediów.

Wracając do pytania, dla mnie ksiądz to człowiek, który ma swoje słabości, też musi się ciągle doskonalić, też czasem powie przez przypadek coś głupiego i czasem w nerwach potrafi być szorstki.Też chodzi do spowiedzi, upada i podnosi się, jak każdy.
To przewodnik duchowy, przynajmniej dla mnie, osoba, do której chcę się zwracać w chwilach niepewności i w problemach. Mam do nich duży szacunek, i potrafię zrozumieć, jak nieraz im często, ponieważ każdy z nas ma jakiś swój wymarzony obraz księdza, a nie wszystkim tym obrazom idzie dogodzić. Kiedyś słyszałam w "Ziarnie" takie opowiadanie , że jak ksiądz gruby to źle bo pewnie się objada, chudy źle bo pewnie pości na pokaz, dobrze ubrany źle bo kradnie z kasy, w podartej sutannie źle, bo jak tak można flejtuch, niski źle, wysoki źle itd :-) . Mają ciężką posługę, bo ludzie nie widzą w nich czasem ludzkiej strony, oczekują nieskazitelności a są tylko słabymi ludźmi. I to jest dla mnie w nich niesamowite, że świadomi tej ludzkiej słabości odpowiedzieli na wezwanie Chrystusa i postanowili służyć Bogu i ludziom jako kapłani. Jest to dla mnie też zawsze dowód, że Pan Jezus chce nas właśnie takimi ułomnymi, ludzkimi.

¦wiat jest pełen wspaniałych kapłanów, tylko trzeba umieć poszukać, nie zrażać się tym, że spotkało się jednego o marudnym charakterze ;) .

A co do tego, że uczą o rodzinie, a sami nie mają żon (bo rodzinę przecież tak, patrz mama, tata, rodzeństwo, więc wiedzą co i jak w rodzinie funkcjonuje) czy żeby być okulistą trzeba samemu nosić okulary i mieć wadę wzroku? Albo czy dobry dentysta musi sam mieć dziurawe zęby, aby mógł nim być ;) ?
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

maÅ‚a-mi  

User


ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 16 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-18, 10:24   

Irma napisa³/a:

Ksiądz na pewno nie jest dla mnie człowiekiem jak każdy inny. Przez swoje powołanie nie tylko zbliża do Boga, ale również udziela wsparcia, co jest bardzo ważne. Niektóre osoby nie spotkały w swoim życiu takich księży, o których mogłyby mówić bardzo pozytywnie. To widać po postach co niektórych. Jednak akurat ja spotkałam wielu takich, których wspominam bardzo dobrze.

maÅ‚a-mi napisa³/a:

dlaczego jest tyle niewyżytych księży, którzy gadają ciągle o seksie?


Na prawdÄ™ takich znasz czy sobie kpisz?



naprawdę takich znam. niestety jeden z nich nawet uczy mnie w szkole religii. przed nim był ksiądz, który na naszych lekcjach stwierdził, że gwałt tak czy tak jest przyjemny dla kobiety, bo i tak przecież ma orgazm. nie uważasz, że to nie tak powinno być? Jedynym księdzem, którego uwielbiam jest proboszcz w mojej parafii.
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-04-18, 10:27   

święta krowa której wszystko wolno, finansowany przez "wiernych", generalnie darmozjad. Choć nie powiem spotkałem kilku naprawdę wporzo księży ale tylko kilku
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

Bażant  

User



Do³±czy³: 17 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-18, 10:39   

Pytanie mocno szufladkujÄ…ce.
Ksiądz jest dla mnie człowiekiem, którego podziwiam za yhm... "optymizm".
Ogólnie toleruje religię, dopóki nie przychodzi do jej wciskania ludziom. To samo tyczy się księży.
Tischner. Tak, więcej takich księży.
_________________
"Niech będzie błogosławiony człowiek, który nie mając nic do powiedzenia powstrzymuje się od ubrania tego faktu w słowa. "
 

Weronika.  

Wymiatacz

czekam


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 11 Sie 2009

Sk±d: in±d.

   

Wys³any: 2010-04-18, 10:58   

cappuccino napisa³/a:

Cytat:

A może to że były naciski żeby kościul się przyznał do pedofili obecnej w kościele



Smutne jest to, że ocenia się wszystkich księży Kościoła Katolickiego przez pryzmat pojedynczych ludzi. Bo ksiądz to także człowiek, który grzeszy i potrafi zgubić drogę. Szkoda, że tylko o nich czytamy w gazetach i Internecie, a nie pisze się o tysiącach tych, którzy pomagaj biednym, chorym na misjach, w krajach Europy, ale cóż, oni niestety są zbyt nudni dla mediów.

Wracając do pytania, dla mnie ksiądz to człowiek, który ma swoje słabości, też musi się ciągle doskonalić, też czasem powie przez przypadek coś głupiego i czasem w nerwach potrafi być szorstki.Też chodzi do spowiedzi, upada i podnosi się, jak każdy.
To przewodnik duchowy, przynajmniej dla mnie, osoba, do której chcę się zwracać w chwilach niepewności i w problemach. Mam do nich duży szacunek, i potrafię zrozumieć, jak nieraz im często, ponieważ każdy z nas ma jakiś swój wymarzony obraz księdza, a nie wszystkim tym obrazom idzie dogodzić. Kiedyś słyszałam w "Ziarnie" takie opowiadanie , że jak ksiądz gruby to źle bo pewnie się objada, chudy źle bo pewnie pości na pokaz, dobrze ubrany źle bo kradnie z kasy, w podartej sutannie źle, bo jak tak można flejtuch, niski źle, wysoki źle itd :-) . Mają ciężką posługę, bo ludzie nie widzą w nich czasem ludzkiej strony, oczekują nieskazitelności a są tylko słabymi ludźmi. I to jest dla mnie w nich niesamowite, że świadomi tej ludzkiej słabości odpowiedzieli na wezwanie Chrystusa i postanowili służyć Bogu i ludziom jako kapłani. Jest to dla mnie też zawsze dowód, że Pan Jezus chce nas właśnie takimi ułomnymi, ludzkimi.

¦wiat jest pełen wspaniałych kapłanów, tylko trzeba umieć poszukać, nie zrażać się tym, że spotkało się jednego o marudnym charakterze ;) .

A co do tego, że uczą o rodzinie, a sami nie mają żon (bo rodzinę przecież tak, patrz mama, tata, rodzeństwo, więc wiedzą co i jak w rodzinie funkcjonuje) czy żeby być okulistą trzeba samemu nosić okulary i mieć wadę wzroku? Albo czy dobry dentysta musi sam mieć dziurawe zęby, aby mógł nim być ;) ?



mogę się pod tym podpisać ? :)
koleżanka napisała dokładnie to, co myślę.

Księża wcale nie są tacy źli...;)
_________________
Nawet nie chodzi mi o sens - jest czy nie
Ale w tym cała bida że go nie za bardzo widać
 

.Nie gadaj Oo.  

Stały User

i chuj.



ImiÄ™: Edda

Do³±czy³a: 28 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-04-18, 11:16   

ksiądz=człowiek, nic dla mnie nie znaczy.
_________________
Arek <3
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-04-18, 11:50   

nie uznaje księży. czlowiek jak czlowiek. niestety nie spotkalam zadnego z ktorym bym mogla otwarcie porozmawiac na temat mojej wiary, ktory przy tym spokojnie by odpowiadal na moje pytania a nie mnie potepial, że zwątpiłam.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-04-18, 12:14   

Nie lubię księży, nie lubię górników, nie lubię murarzy, nie lubię policjantów. Generalizujecie.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com