Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-04-23, 21:49   

co z tego, że niezłomny i wgl jak ma klapki na oczach i nasrane we łbie? (nie generalizuje, żeby nie było)
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Jendrol  

Mega wymiatacz

Bass Player



Wiek: 31

Do³±czy³: 22 Kwi 2010

Sk±d: Bochnia

   

Wys³any: 2010-04-24, 01:14   

jak dla mnie jest to osoba która poświęca się wręcz do szaleństwa swojej pasji i zawodowi jednocześnie a wiec jest pozytywnie zakręcona
_________________
I wanna lead my life alone
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-24, 11:23   

zielona napisa³/a:

Wierzyć w coś bezgranicznie, ufać i nie wahać się - dla mnie to godne podziwu.



Tak, ale nie gadać głupot i ośmieszać się przy ambonie... Trzeba mieć trochę poczucia akceptacji do całego świata, nie wszyscy są tacy jak on czyt. nie wszyscy są katolikami. A oni wszyscy traktują wszystkich jako wierzących, tak jak. Jak ksiądz jest taki nadto niezłomny to traci resztki rozumu co do innych rzeczy... I wiem to z autopsji jakby nie było, nie generalizuję, ale tak jest. Mi się księża kojarzą z osobami tak ograniczonymi że mogą ich zrozumieć tylko inni księża. W każdym kościele w którym byłam, było to samo. A ja słucham kazań i zawsze znalazło się coś takiego że się postukałam w głowę. Spotkałam tylko jednego normalnego księdza, który był młody i miał coś takiego w sobie, że przemawiał, nie tak że "Jesteście młodzi, słuchajcie się boga bo wyjdzie wam to na dobre" tylko "Znajdujcie drogę do czegoś, co sprawi wam radość, bądźcie dobrymi ludźmi". Kościół jako instytucja - przeszkadza. Kościół jako religia - nie przeszkadza. Subtelna różnica. Księża powinni szerzyć dobro tymczasem traktują parafian prawie jak ich poddanych, prawie, bo nie mają nad nimi władzy ale... piorą mózg. Wiem, że nie wszyscy, mówię, jak jest u mnie i dlatego nie zamierzam po bierzmowaniu wracać do kościoła.
A czy księża zawsze są właśnie tacy niezłomni i w ogóle z pasją? Ja nie jestem taka pewna... ¯yje im się dobrze, mają kasę i marudzą jeszcze na ludzkość, "trzeba wszystkich kochać", krzywdzicieli i zabójców, za to homoseksualiści to pedały których trzeba przestawiać na pseudonormalność. To ksiądz w ambonie kilka razy powiedział tak łagodnie że nie wzbudził oburzenia ani raz. A mnie wywalił z kościoła i się cieszę że nie muszę się przejmować takimi pierdołami. Bo cóżby był ze mnie za katolik wtedy?
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2010-04-24, 12:02   

zielona napisa³/a:

Bard_Zerald napisa³/a:

autorytet


Nie bez powodu.
Dla mnie ksiądz może być autorytetem. Jako człowiek niezwykły, bo pomijając to w co wierzy i czy ja się z tym zgadzam, ważne jak wierzy, ile musi mieć w sobie wytrwałości i jaki musi być w swej wierze niezłomny. Wierzyć w coś bezgranicznie, ufać i nie wahać się - dla mnie to godne podziwu.



Ta?
Księżą nie zawsze bezgranicznie wierzą. I zauważ że nie zawsze postępują tak, jak prawidłowy chrześcijanin postępować powinien.

A bezgraniczna wiara, nie wahanie siÄ™?
Terroryści, którzy wysadzają siebie, swoich, wrogów, oraz dzieci wrogów, swoich neutralnych, słowem wysadzają po prostu totalnie wszystko, bo tak im wiara każe. Nie wahają się.
Z imieniem swojego bóstwa idą czynić zło. To też twoim zdaniem jest godne podziwu?

Jeśli ktoś wierzy bezgranicznie, to nie jest to godne podziwu, jak dla mnie to nawet znaczy źle, bo to rzadko kiedy się dobrze kończy
_________________
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-04-24, 12:11   

Bard_Zerald napisa³/a:

A bezgraniczna wiara, nie wahanie siÄ™?
Terroryści, którzy wysadzają siebie, swoich, wrogów, oraz dzieci wrogów, swoich neutralnych, słowem wysadzają po prostu totalnie wszystko, bo tak im wiara każe. Nie wahają się.
Z imieniem swojego bóstwa idą czynić zło. To też twoim zdaniem jest godne podziwu?


W jakimś stopniu, aż takie poświęcenie może być godne podziwu.


Ksiądz jak ksiądz, tylko czeka aż zniosą celibat.
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-04-24, 12:20   

Cytat:

co z tego, że niezłomny i wgl jak ma klapki na oczach i nasrane we łbie? (nie generalizuje, żeby nie było)



W takim razie co to jest jak nie generalizowanie ?
Nie można wkładać i zawiązywać w jednym worku wszystkich księży. Bo jeden jest taki, a drugi taki. Jedni mają na swoim sumieniu rzeczy, a inni są wspaniałymi ludźmi, którzy dzielą się dobrocią z innymi, a takich księży jest również wiele.

Bard_Zerald napisa³/a:

A bezgraniczna wiara, nie wahanie siÄ™?
Terroryści, którzy wysadzają siebie, swoich, wrogów, oraz dzieci wrogów, swoich neutralnych, słowem wysadzają po prostu totalnie wszystko, bo tak im wiara każe. Nie wahają się.


Jeśli chodzi Ci o Islam, to osoby, które wysadzają się zabijając bezbronnych ludzi należą do odłamu Islamu. Prawdziwy Islam nie każe zabijać innych ludzi. Zobacz ile ludzie żyje, którzy wyznają ową religie, a nie zabijają. Oni przynależą do Islamu, a nie "pseudo" Islamu.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-04-24, 12:20   

zielonano to Ci zazdroszcze, że takich księży spotykasz.
Mój szanowny ksiądz proboszcz z powołaniem to na pewno się minął. ¦lini się na widok każdej panienki i nie raz miałam z Nim różne nieprzyjemności. Stary zboczeniec. Więc nie wiem, jak można o takim człowieku powiedzieć, że to autorytet.

Owszem, spotkałam księży z powołania. Podziwiam. Jednak takich to ze świecą szukać.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-04-24, 12:22   

alpen. napisa³/a:

¦lini się na widok każdej panienki


W sumie to to nadal mężczyzna. Takich odruchów nie powstrzymasz :).
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-04-24, 12:25   

enchantment napisa³/a:

alpen. napisał/a:
¦lini się na widok każdej panienki

W sumie to to nadal mężczyzna. Takich odruchów nie powstrzymasz :).


Tylko nie każdy to tak manifestuje. I nie każdy ma czelność kleić się do 16-nastolatki.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-24, 12:32   

Normalny facet (nie ksiądz) w ogóle się nie klei. Pomijam sytuacje uczuciowe. Ale ksiądz? Przesada. Zwłaszcza że jest pełno skrajności. Jedni to pedofile a drudzy to sceptycy co wszystko będą potępiać.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Heartwork  

Mega wymiatacz

all right now



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 35

Do³±czy³: 29 Mar 2010

Sk±d: Wadowice

   

Wys³any: 2010-04-24, 14:25   Re: Kim jest dla was ksiÄ…dz

Kalomateusz napisa³/a:

Kim jest dla was ksiądz bo dla mnie osobiście jest to zwykły zawód wiem że z jednej strony przekazuje słowo boże ale z drugiej strony to co nie dawno się wydarzyło w kościele katolickim więc jak wy uważacie kim ksiądz jest dla was pozdrawiam i czekam na odpowiedź


Nie każdy ksiądz to pedofil, chciwy materialista i sknera, oraz co ciekawe (niektórych pewnie zaskoczy) nie każdy jest ortodoksem religijnym;-> Każdy jest natomiast człowiekiem, a sama wiara katolicka stwierdza, że nie ma człowieka bez grzechu. Nie można zatem przesadzać i generalizować, ale nie powiem - ich lubieżne wyczyny stawiają okropną plamę na klerze.

Jeśli zaś ktoś wierzy, że ksiądz to superbohater, który wyżywi wszystkie biedne dzieci i uratuje każdą skłóconą rodzinę, or whatever, to powinien się zastanowić dwa razy nad swoimi infantylnymi i pozbawionymi realizmu wizjami.

I na pewno nie jest to zwykły zawód, choć powinien poniekąd być tak traktowany (np. winno ich tyczyć równoprawne opodatkowanie).
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-04-24, 18:48   

Cytat:

pozytywnie zakręcona



raczej negatywnie

Cytat:

Z imieniem swojego bóstwa idą czynić zło. To też twoim zdaniem jest godne podziwu?



dobry przykład podałeś, ale podam inny

w średniowieczu wielokrotnie palono dzieła naukowe (biblioteka w Aleksandrii), zamykano akademię (Akademia Platońska) zabijano naukowców (nie mogę sobie przypomnieć jak nazywał się ten astronom, którego spalili na stosie), do tego, przez swą niezłomną wiarę palono kobiety na stosach, bo posądzano je o czarnoksięstwo.
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Savoyen  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³: 13 Kwi 2010

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-04-24, 18:49   

Giordano Bruno?
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-04-24, 18:49   

Bard_Zerald napisa³/a:

A bezgraniczna wiara, nie wahanie siÄ™?
Terroryści, którzy wysadzają siebie, swoich, wrogów, oraz dzieci wrogów, swoich neutralnych, słowem wysadzają po prostu totalnie wszystko, bo tak im wiara każe. Nie wahają się.
Z imieniem swojego bóstwa idą czynić zło. To też twoim zdaniem jest godne podziwu?


Ogarnij się, proszę. Zamiast od razu w dziwny sposób podważać to co napisałam, możnaby dostrzec, że przypadki o jakich pisałam zdarzają się, i właśnie takie przypadki są dla mnie godne podziwu. Bo ja nie generalizuję, w przeciwieństwie do niektórych.

Cytat:

Jeśli chodzi Ci o Islam, to osoby, które wysadzają się zabijając bezbronnych ludzi należą do odłamu Islamu. Prawdziwy Islam nie każe zabijać innych ludzi. Zobacz ile ludzie żyje, którzy wyznają ową religie, a nie zabijają. Oni przynależą do Islamu, a nie "pseudo" Islamu.


Otóż to.

Damn napisa³/a:

nadto niezłomny


A co to znaczy 'nadto niezłomny' ? I od kiedy niezłomna i wytrwała wiara jest czymś negatywnym?
Ja celowo mówiłam o tym 'jak' księża wierzą a nie 'w co' wierzą i czy to dobre czy nie.
Do tego modelu wiary dopiszcie sobie wiarę w co innego, co uważacie za słuszne. I czy najbardziej wartościowa nie jest wiara właśnie niezłomna ?
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-04-24, 19:07   

Cytat:

A co to znaczy 'nadto niezłomny' ? I od kiedy niezłomna i wytrwała wiara jest czymś negatywnym?



od zawsze? bo gdy ktoś wierzy w swoje wymysły, czasami próbuje podważać fakty...

ogólnie niezłomna wiara w cokolwiek do niczego dobrego nie prowadzi
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com