Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-02-09, 22:44   

SvenDarko napisa³/a:

Więc podaj mi ojzu przykład głosu od "Boga". Co by Ci "Bóg" powiedział gdyby miał do Ciebie przemówić?

Jego pytaj, nie mnie.

FunnyGuy napisa³/a:

Bóg zabił już miliony ludzi

Imiona, nazwiska, dowody tożsamości poproszę.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

FunnyGuy  

Stały User


Do³±czy³: 05 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-02-09, 23:01   

ojzu napisa³/a:

Imiona, nazwiska, dowody tożsamości poproszę.


Biblie czytaj, same powiedział ile zabił a tutaj prezentuję Ci przyjacielu spis który podaje liczby (mnie/więcej, z naciskiem na więcej).

http://dwindlinginunbelie...god-killed.html
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-02-09, 23:04   

Obawiam się szczególnie fanatyków
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-02-09, 23:08   

FunnyGuy napisa³/a:

http://dwindlinginunbelie...god-killed.html

Przeczytałem pierwszy cytat i to mi wystarczy do stwierdzenia iż jest to wybiórcze i przeinaczone.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

FunnyGuy  

Stały User


Do³±czy³: 05 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-02-09, 23:09   

Aha, ciekawe, a wielki potop? To woda zabiła a nie Bóg?
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-02-09, 23:32   

Biblia ma przekaz metaforyczny, więc nie interpretuj jej tak dosłownie. Pamiętasz z polskiego co to jest metafora ? Podobnie jak księgę Hioba, każdy chyba już słyszał o właściwym sensie jej przekazu i nie zastanawia się i duma, jak można było tak okrutnie doświadczyć człowieka.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-02-09, 23:34   

ojzu napisa³/a:

Biblia ma przekaz metaforyczny, więc nie interpretuj jej tak dosłownie. Pamiętasz z polskiego co to jest metafora ? Podobnie jak księgę Hioba, każdy chyba już słyszał o właściwym sensie jej przekazu i nie zastanawia się i duma, jak można było tak okrutnie doświadczyć człowieka.




Zajebiscie,czyli każdy sobie iterpretuje to sc-fi jak chce.
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-02-10, 08:58   

Człowiek ,który słyszy głosy prawdopodobnie choruje na schizofienie.
Nie,nie boję się osób wierzących, często nie podoba mi się ich sposób wyrażania swojego zdania,ale to samo można zarzucić osobom nie wierzącym.Czuję także irracjonalny lęk,że natknę się w swoim życiu na fanatyka.
_________________
Drugs&hugs.
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-02-10, 11:40   

ojzu napisa³/a:

Jego pytaj, nie mnie.


Więc skąd masz wiedzieć który głos byłby od twojego boga a który byłby wymysłem chorej psychiki? Nie będziesz wiedzieć - bo to żadna różnica.

ojzu napisa³/a:

FunnyGuy napisał/a:
http://dwindlinginunbelie...god-killed.html
Przeczytałem pierwszy cytat i to mi wystarczy do stwierdzenia iż jest to wybiórcze i przeinaczone.


Tym bardziej, bo osób na tej liście powinno być dużo, dużo więcej. Wiele jest pominiętych. A tak jeszcze, żeby było ciekawiej - taka statystyka, kto zabił więcej ludzi bóg, czy szatan.
http://demotywatory.pl/2470/Szatan

Cytat:

Zajebiscie,czyli każdy sobie iterpretuje to sc-fi jak chce.


Dokładnie. I na tym właśnie polega cały katolicyzm-chrześnijanizm i wszelkie tego rodzaju religie. Było sobie jakieś pismo, a banda jakiśtam ludzi sobie jakoś to na własną wersję zinterpretowała i tak powstała Biblia.
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-02-10, 12:06   

SvenDarko napisa³/a:

http://demotywatory.pl/2470/Szatan



i co ten demot wnosi? Ilośc osób zapbitych przez Boga i szatana... to ktoś policzył ych ludzi wg. Biblii? Ciekawe... . Chyba ma ta osoba zaległości z języka polskiego z tematu interpretacji tekstów.

Niedawno jakoś, chyba w ubiegłym tygodniu była "fajna" do tego tematu liturgia Słowa. Dawid <chyba, nie pamiętam kto dokładnie> w walce zabij wiele tysięcy swoich przeciwników. I co powiedział Bóg do niego? ¯e źle postąpił, i że Jemu (Bogu) nie podoba się czyn Dawida. A przecież Dawid był natchniony Bogiem, był przez niego prowadzony, ale się jednak wyłamał, i Bóg go za to skrytykował.

JakiÅ› kontrargument podacie?
_________________
"Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru: jesteśmy albo pełni miłości... albo pełni lęku" Albert Einstein
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-02-10, 12:21   

Cytat:

JakiÅ› kontrargument podacie?


A ty przedstawiłaś jakikolwiek racjonalny argument ? :-) Nie możemy opierać żadnych zależności na opowieściach,ponieważ nie mamy pewności,że były to realne zdarzenia,a nie powiastki spisane po to by stworzyć wzorce moralne.

Zresztą sądzę,że SvenDarko nie miał chęci wywołania demotywatorem gorliwych dyskusji na ten temat.Zresztą przypominam,że istnieje już temat o "złym bogu".
_________________
Drugs&hugs.
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-10, 12:38   

Bóg jest w tych którzy jego w sercu oczekują i wierzą, dla jednych to jest God, dla innych Allah inni mają Buddę. Największym paradoksem jest mówienie przez ludzi że boga nie ma a słuchają zespołów metalowych promujących tego osobnika. Skoro jest te ave satan, a nie ma Boga to taką osobę mogę wyśmiać osobiście w twarz. Cały Satan wziął się chyba z upadłego anioła z biblii o ile pamiętam, większość ludzi zaprzecza wierze w Boga z prostego powodu są buntownikami i wstydzą się religii i chcą pokazać że mnie to nie interesuje ale jakąś pokazuje to tylko w kręgu przyjacielskim lub właśnie w internecie. Ja sam parę lat temu zamknąłem drzwi wiary, ale z dnia na dzień próbuje je powoli uchylać i poznawać na nowo tajemnice wiary.
 

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-02-10, 12:49   

slow napisa³/a:

Nie możemy opierać żadnych zależności na opowieściach,ponieważ nie mamy pewności,że były to realne zdarzenia,a nie powiastki spisane po to by stworzyć wzorce moralne.



to Dawid nie jest postaciÄ… historycznÄ…?
chyba ogbiegam od tematu xD
_________________
"Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru: jesteśmy albo pełni miłości... albo pełni lęku" Albert Einstein
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-02-10, 13:58   

Jestem wierząca, i nie obawiam się ludzi, którzy słyszą głos Pana Boga. Wielu świętych miało wizje Pana Jezusa, rozmawiało z Nim i słyszało Jego głos. Wracając do tematu ;)
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-02-10, 17:24   

Aż takiej fobii nie mam, chrześcianfobia ;>
Osoba, która słyszy jakieś dźwięki jest chora psychicznie, aczkolwiek nie spotkałem się z taką osobą, która by słyszała Boga skądś tam. Bardziej jak rozmawiała, to prowadziła monolog niż wymianę zdań, człowiek - Bóg. To tak jak by sobie pogadać z trupem, który leży od X lat pod ziemią.
Tylko irytuje mnie co po niektórych ślepa wiara, takie klapki na oczach i tylko Bóg, Bóg tamto, Bóg tamto, jak będę się modlić, to Bóg mi da to co chce...i jeszcze uważanie, że bez Boga człowiek nie osiągnie szczęście, co jest bzdurą na wielkich resorach.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com