Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-02-22, 16:29   

Cytat:

Według mnie żadna osoba ,która przeżywa bądź przeżyła jakiekolwiek zaburzenie psychiczne nie jest wstanie odróżnić przejaw choroby od przejawu jakiejkolwiek boskości,czy też ingerencji siły wyższej w nasze myślenie.


Zdajesz sobie sprawę z tego, że rozmawiasz z osobą, która skrupulatnie zgłębia wiedzę neurofizjologiczną, pedagogiczną, psychologiczną i psychiatryczną (studia)? Wybacz, ale skoro mam jasno wytłuszczone w podręcznikach i notatkach objawy poszczególnych zaburzeń psychicznych, to wierz mi - jestem w stanie odnieść je do życia i tego wręcz się ode mnie wymaga.

Cytat:

Trudno zebrać dowody na spostrzeżenia,ale owszem uważam,że można odnaleźć szereg dowodó na to,że rzekome objawienie jest wymysłem ,albo choroby,albo ludzi.


Skoro opętania nie są wymysłem ludzi (i na to masz dowody psychiatryczne), to objawienia również nimi nie są.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-02-22, 16:36   

Nataniel napisa³/a:

Zdajesz sobie sprawę z tego, że rozmawiasz z osobą, która skrupulatnie zgłębia wiedzę neurofizjologiczną, pedagogiczną, psychologiczną i psychiatryczną (studia)? Wybacz, ale skoro mam jasno wytłuszczone w podręcznikach i notatkach objawy poszczególnych zaburzeń psychicznych, to wierz mi - jestem w stanie odnieść je do życia i tego wręcz się ode mnie wymaga.


Tyle,że jako osoba wierząca według mnie nie jesteś dokonać subiektywnej opinii na temat własnego stanu emocjonalnego względem owego objawienia,a objawami zaburzeń.I to powinno być wiedzą podstawową.Jednostka chora nie potrafi sama dokonać racjonalnej wewnętrznej autoanalizy.
Ciesze się ,że tak skurpulatnie się uczysz,ale powoływanie się na rzekomą wiedzę będąc studentem pierwszego roku jest zwyczajnie śmieszne.

Nataniel napisa³/a:

Skoro opętania nie są wymysłem ludzi (i na to masz dowody psychiatryczne), to objawienia również nimi nie są.


Jałowa dyskusja,ponieważ znajdziesz wiele dowodów psychiatrycznych na to,że opętanie jest chorobą psychiczną.Ponadto,oczywiste,że ja nie uwierzę w jakiekolwiek objawienie,ponieważ jestem osobą nie wierzącą,a tak jak napisałam w poprzednim poście,uważam,że osoby wierzące łakną obecności boga.Stąd też nadawanie boskości swoim czynom bądź myślom.
_________________
Drugs&hugs.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-02-22, 16:44   

Cytat:

Tyle,że jako osoba wierząca według mnie nie jesteś dokonać subiektywnej opinii na temat własnego stanu emocjonalnego względem owego objawienia,a objawami zaburzeń.


Dobrze, że to Twoja zdanie. Subiektywizm ma to do siebie, że ma prawo być błędny.

Cytat:

Ciesze się ,że tak skurpulatnie się uczysz,ale powoływanie się na rzekomą wiedzę będąc studentem pierwszego roku jest zwyczajnie śmieszne.


Zwyczajnie śmieszne jest to, że ja będąc studentem pierwszego roku poprawiam wiedzę studentów trzeciego roku. Ale jeśli to Cię nie przekonuje, powiem Ci, że psycholog poddał analizie moje możliwości pracy z ludźmi i nie stwierdził absolutnie żadnych przeciwskazań, błędów a osądach itp.

Cytat:

Stąd też nadawanie boskości swoim czynom bądź myślom.


Wobec tego proszę Cię o udowodnienie, że w czasie zbiorowego objawienia w Fatimie WSZYSCY zebrani, którzy doświadczyli objawienia, byli chorzy psychicznie (w tłumie znajdowały się osoby wierzące, wątpiące i niewierzące). Bo zastanawia mnie fenomen nagle ogarniającej wszystkich choroby psychicznej, halucynacji itp. - to byłoby fascynujące z psychiatrycznego punktu widzenia.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-02-22, 16:52   

Nataniel napisa³/a:

Dobrze, że to Twoja zdanie. Subiektywizm ma to do siebie, że ma prawo być błędny.


Owszem tak samo jak słuchanie osób chorych i ich zdania "ja nie jestem chora" :-)

Nataniel napisa³/a:

Zwyczajnie śmieszne jest to, że ja będąc studentem pierwszego roku poprawiam wiedzę studentów trzeciego roku. Ale jeśli to Cię nie przekonuje, powiem Ci, że psycholog poddał analizie moje możliwości pracy z ludźmi i nie stwierdził absolutnie żadnych przeciwskazań, błędów a osądach itp.


Przepraszam najwyraźniej w takim razie nie mogę się licytować swoją wiedzą z Tobą na jakiejkolwiek płaszczyźnie.Tymbardziej ze względu na brak własnych kwalifikacji nie mogę prowadzić dyskusji z człowiekiem tak docenianym w środowisku studenckim.Niczym w piaskownicy :-) Wątpie nawet,czy znajdzie się na forum osoba o tak rozbudowanych umiejętnościach.

Nataniel napisa³/a:

Wobec tego proszę Cię o udowodnienie, że w czasie zbiorowego objawienia w Fatimie WSZYSCY zebrani, którzy doświadczyli objawienia, byli chorzy psychicznie (w tłumie znajdowały się osoby wierzące, wątpiące i niewierzące). Bo zastanawia mnie fenomen nagle ogarniającej wszystkich choroby psychicznej, halucynacji itp. - to byłoby fascynujące z psychiatrycznego punktu widzenia.


Szkoda jedynie,że w zakres Twoich umiejętności nie wchodzi umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz szybkiej dedukcji.
Zwłaszcza wspólnoty będą poszukiwały boga w swoim otoczeniu ,zwłaszcza podczas takowych zbiorowisk.Nie powiązałam owego zachowania z chorobą psychiczną.Później zwykły czynnik psychologiczny wywoływany przez zachowanie oraz reakcje tłumu.
_________________
Drugs&hugs.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-02-22, 16:57   

Cytat:

Owszem tak samo jak słuchanie osób chorych i ich zdania "ja nie jestem chora"


Nie wiem, jaki powyższe zdanie ma związek z naszą dyskusją. Ktoś z Twoich znajomych jest chory psychicznie i próbuje zaprzeczyć? No cóż, typowe.

Cytat:

Przepraszam najwyraźniej w takim razie nie mogę się licytować swoją wiedzą z Tobą na jakiejkolwiek płaszczyźnie.Tymbardziej ze względu na brak własnych kwalifikacji nie mogę prowadzić dyskusji z człowiekiem tak docenianym w środowisku studenckim.


Proszę, naucz się stosować ironię, zanim zaczniesz to robić.

Cytat:

Szkoda jedynie,że w zakres Twoich umiejętności nie wchodzi umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz szybkiej dedukcji.


Wobec tego pisz do mnie tak, abym na pewno zrozumiała. Bo problem może tkwić również w tym, że nie umiesz precyzyjnie wyrażać swoich myśli.

Cytat:

Później zwykły czynnik psychologiczny wywoływany przez zachowanie oraz reakcje tłumu.


Jaki to czynnik? Oczywiście z uwzględnieniem faktu, że w czasie tego objawienia jednostki nie obserwowały zachowania się grupy.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-02-22, 17:05   

Nataniel napisa³/a:

Proszę, naucz się stosować ironię, zanim zaczniesz to robić.


Tudzież to nie była żadna ironia ! Po prostu przedstawione przez Ciebie kwalifikację ,zresztą skurpulatnie zaznaczone w poprzednich postach,powodują,że naprawdę zdałam sobie sprawę iż wiedzą Ci nie dorównam.Co za tym idzie dyskusja będzie stratą Twojego czasu ze względu na brak takiego ogromu wiedzy i doświadczenia z mojej strony.

Nataniel napisa³/a:

Nie wiem, jaki powyższe zdanie ma związek z naszą dyskusją. Ktoś z Twoich znajomych jest chory psychicznie i próbuje zaprzeczyć? No cóż, typowe.


Stanowi to dowód na to,że osoba chora nie potrafi dokonać wewnętrznej analizy co najczęściej przejawia się w niedostrzeganiu u siebie zaburzenia tudzież choroby i traktowania swoich zachowań,które są wynikiem owych dolegliwości za wpełni normalne.

Nataniel napisa³/a:

Jaki to czynnik? Oczywiście z uwzględnieniem faktu, że w czasie tego objawienia jednostki nie obserwowały zachowania się grupy.


Czynnik noszący tytuł dostosowywaniem się , uleganiem mediom, presji grupy,a co za tym idzie nadawaniem boskości swoim myślom i odczuciom.Zresztą dla mnie nie ma dowodu naukowego nie ma faktu.

Nataniel napisa³/a:

Bo problem może tkwić również w tym, że nie umiesz precyzyjnie wyrażać swoich myśli.


Możliwe,jak już wspomniałam,może za rok nabędę takową umiejętność.
Jedynie powtarzam jedno zdanie od kilku postów.

Cytat:

że osoby wierzące łakną obecności boga.Stąd też nadawanie boskości swoim czynom bądź myślom.

I nie musi to świadczyć o chorobie psychicznej,lecz o siłnym zżyciu się z wyznaniem.
_________________
Drugs&hugs.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-02-22, 19:09   

Nataniel napisa³/a:

Jakieś dowody na to, że objawienia to wymysł ludzi?.



tobie się coś pomyliło, to na osobie postulując istnienie czegoś spoczywa ciężar dowodzenia, w innym przypadku zacznij mi udowadniać że ja nie widzę Ufoludka z oczami na antenkach.

Z naukowego punktu widzenia dopóki istnienie objawień nie zostanie udowodnione należy je traktować jak urojenia, człowiek powie że widzi UFO to wariat, powie ze widzi Chrystusa to święty, powie zę widzi wielkie pająki wariat, a jak widzi demony to opętany, normalnie jaja.

kto mi powie jakie są stosowane kryteria do takiego podziału??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Mafieusz  

Wymiatacz

Szlachcic :D



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 19 Lut 2010

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-02-22, 19:13   

Jestem wierzÄ…cy.. I szczerze to nie mam co do tego zdania :/ dziwne to ...
_________________
"Musisz tylko wdrapać się na szczyt.
Potem będzie już z górki"
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-02-22, 19:38   

Nataniel napisa³/a:


Zwyczajnie śmieszne jest to, że ja będąc studentem pierwszego roku poprawiam wiedzę studentów trzeciego roku. Ale jeśli to Cię nie przekonuje, powiem Ci, że psycholog poddał analizie moje możliwości pracy z ludźmi i nie stwierdził absolutnie żadnych przeciwskazań, błędów a osądach itp.



bo ty się uczysz a oni studiują, a co do twojego studiowania i kwalifikacji to ja mam w pogardzie jakiekolwiek dyplomy i inne świstki, możesz nawet studiować na Cambridge i być tam w czołówce ale to jeszcze nie znaczy ze masz jakąkolwiek wartościową wiedzę.


Cytat:


Wobec tego proszę Cię o udowodnienie, że w czasie zbiorowego objawienia w Fatimie WSZYSCY zebrani, którzy doświadczyli objawienia, byli chorzy psychicznie (w tłumie znajdowały się osoby wierzące, wątpiące i niewierzące). Bo zastanawia mnie fenomen nagle ogarniającej wszystkich choroby psychicznej, halucynacji itp. - to byłoby fascynujące z psychiatrycznego punktu widzenia.



hmm a może było to coś tego rodzaju

http://www.youtube.com/watch?v=IS-4WHTmG1A
http://www.youtube.com/watch?v=jLgmCY1fEE8

bo co oni niby tam zobaczyli w tej Fatimie?? poruszające się słońce, wobec znikających motocykli czy samolotów to pryszcz.
ja jak sam popatrzę dłużej w słonce to mi skacze i widzę inne dziwne rzeczy

albo może coś z zbiorowej hipnozy??
http://www.youtube.com/vi...643B49E05487160

albo efekt zaszczepionych wspomnień
http://wiadomosci.onet.pl...1,kioskart.html

tak na dobra sprawę iloma niezależnymi opisami tego zdarzenia dysponujemy??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com