Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

rainbow  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 28 Gru 2009

Sk±d: po³udnie

   

Wys³any: 2010-02-10, 23:34   

moim zdaniem zbyt racjonalnie do tego podchodzisz.
dla ludzi wierzących jest to pewnie głębokie przeżycie duchowe, które nie ma jakiegoś określonego schematu, każdy odbiera to inaczej.
wypadałoby też dokładnie powiedzieć co mamy na myśli mówiąc "głos boży", gdyż niektórzy uważają, że Bóg do nich mówi podczas czytania P¦ czy modlitwy. wtedy mamy do czynienia z ludźmi głęboko wierzącymi a takie rozmowy z Bogiem są swego rodzaju rozmową z samym sobą.
jeśli natomiast mówimy o ludziach, którzy święcie przekonują, że Bóg czy ktoś święty do nich przemawia, daje im znaki itp. to w większości przypadków raczej im się zdaje.
jak chodzi o Pismo ¦w. i te wszystkie znaki Boże, cuda i natchnienia to wg. mnie mocno naciągane.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-02-11, 00:39   

Cytat:

Więc skąd masz wiedzieć który głos byłby od twojego boga a który byłby wymysłem chorej psychiki? Nie będziesz wiedzieć - bo to żadna różnica.

Ponieważ to co cechuje Boga jest przeciwne tym "głosom".

Cytat:

http://demotywatory.pl/2470/Szatan

Rzeczywiście, dowód.

Cytat:

Tylko irytuje mnie co po niektórych ślepa wiara, takie klapki na oczach i tylko Bóg, Bóg tamto, Bóg tamto, jak będę się modlić, to Bóg mi da to co chce...i jeszcze uważanie, że bez Boga człowiek nie osiągnie szczęście, co jest bzdurą na wielkich resorach.

A jaka ma być wiara wg.Ciebie ? Wybiórcza, z możliwością wyboru, z wtyczkami jak popularne programy, ale tak na prawdę to jej nie powinno być, bo przecież to ślepe. To właśnie jest bzdura na wielkich resorach.

Cytat:

Tak.Tak samo także myśli większość schizofreników na oddziałach psychiatrycznych.

Skąd wiesz o czym myślą schizofrenicy ?

Może niech wypowiedzą się osoby które słyszały głosy ? Są tu tacy ? :>
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-02-11, 09:11   

ojzu napisa³/a:

Skąd wiesz o czym myślą schizofrenicy ?


Masz dość denerwujący nawyk czepiania się najmniej istotnych rzeczy w dyskusji.
Najczęściej osoba chorująca na schizofrenie paranoidalną słyszy głosy.Bardzo częstym przypadkiem,zwłaszcza u osób starszych chorujących na tą przypadłość jest utożsamianie owych głosów z bogiem bądź demonem.
Jednak powtarzam jest to choroba,nie żaden głos boży.W dodatku zagraża ona bezpośrednio życiu osoby nią dotkniętej.

ojzu napisa³/a:

Może niech wypowiedzą się osoby które słyszały głosy ? Są tu tacy ? :>


I po co takie komentarze ? :-) Tak trudno jest powstrzymać najwyraźniej towarzyszące Ci nerwy podczas dyskusji ? :-)
Osoba,która słyszała głosy,która jest w trakcie leczenia i potrafii nad tym zapanować,przyzna Ci,że były to głosy wywołane przez chorobę.Co za tym idzie oczywiście,że osoba nie lecząca się będzie święcie przekonana,że są to głosy istoty wyższej,która jej 'doradza'. Tyle,że nie można budować jakichkolwiek wniosków na osobach niepoczytalnych.
Sprowadza się to więc do tego, zresztę przedtem pisałam o tym samym,że każda osoba,która słyszała kiedykolwiek głosy, nie w sensie metaforycznym,powinna udać się do psychiatry ,ze względu na swoje zdrowie.
_________________
Drugs&hugs.
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-02-11, 10:05   

rainbow napisa³/a:

jeśli natomiast mówimy o ludziach, którzy święcie przekonują, że Bóg czy ktoś święty do nich przemawia, daje im znaki itp. to w większości przypadków raczej im się zdaje.


Mi właśnie chodzi o tą resztę z większości przypadków. Skąd wiadomo, że głos to Głos Boga?
Tak mam bardzo racjonalistyczne podejście i w ten sposób potrzebuje wszystko roztrząsać.

ojzu napisa³/a:

Wybiórcza, z możliwością wyboru, z wtyczkami jak popularne programy, ale tak na prawdę to jej nie powinno być, bo przecież to ślepe.


A dlaczego nie? Jest wiara i coś się nam w niej nie podoba - normalny człowiek zignorował by to, ominął, idąc dalej swoją drogą. Tylko, że pewna grupa ludzi (czyt. duchowni) cały czas nastawia społeczeństwo, żeby każdy wierzył, że białe jest czarne a czarne jest białe. Jak by przedstawiciele waszej wiary powiedzieli, że przez chodzenie na czworakach do tyłu przez całe życie dostanie się totalne rozgrzeszenie przy śmierci - robilibyście to? Jak dla mnie, TO JEST totalna głupota i bzdura na wielkich resorach.
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

Kabitka17  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Gru 2009

Sk±d: T.... - czarnobyl :D

   

Wys³any: 2010-02-11, 17:42   

Szczerze : to każdy powinien do takich spraw podchodzić z przymrużeniem oka.Ważne jest to co ty na ten temat myślisz i jakie ty możesz z tego wnioski wysunąć aczkolwiek fantazja człowieka nie zna granic :)
Jeżeli lubią mówić o takich rzeczach to niech sobie mówią - po co ty masz sobie głowę zawracać czymś co Ci się wydaje dziwne.
_________________
"¯yjemy tutaj tylko po to aby doświadczyć całego bezsensu istnienia"...

"Illuminati want my mind, soul and my body
Secret Society trying to keep their eye on me
But I'm a stay incogni' in places they can't find me
Make my moves strategically"
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-02-11, 22:07   

slow napisa³/a:

zresztę przedtem pisałam o tym samym,że każda osoba,która słyszała kiedykolwiek głosy, nie w sensie metaforycznym,powinna udać się do psychiatry ,ze względu na swoje zdrowie.



chcesz mi powiedzieć że czytając ten tekst nie słyszysz żadnego głosu w głowie??
tudzież nigdy ie zdarza ci się prowadzić dialogu wewnętrznego??


jest taki kawał nawet.

przychodzi facet do psychiatry i mówi
-słyszę głosy,
a na to psychiatra w myślach,
-hmmm to pewnie schizofrenia,.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-02-12, 09:58   

cretultix napisa³/a:

chcesz mi powiedzieć że czytając ten tekst nie słyszysz żadnego głosu w głowie??
tudzież nigdy ie zdarza ci się prowadzić dialogu wewnętrznego??


cretultix, napisałam,że nie uwzględniam w tym przypadku głosów w sensie metaforycznym,czyli naszych myśli,wewnętrznych dialogów,czy też 'głosu sumienia'.

I jest to istotna różnica,ponieważ osoby chore z reguły słyszą w swojej głowie 'obcy' głos.
_________________
Drugs&hugs.
 

myownway  

Hiper wymiatacz

sprzedawca marzeń.



Do³±czy³a: 29 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-02-12, 12:19   

Nie wiem czy się obawiam ludzi słyszących głosy, bo osobiście takich nie spotkałam (mam na myśli obce głosy, nie wewnętrzne monologi, które każdy z nas w pewnym stopniu przeprowadza), ale wiem, że jest to choroba psychiczna, najprawdopodobniej schizofrenia, a nie Bóg, jak w to wierzą teiści.
_________________
Niestety, rzadko koło zdarzeń obraca siła naszych marzeń.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-02-12, 17:48   

Cytat:

I po co takie komentarze ? Tak trudno jest powstrzymać najwyraźniej towarzyszące Ci nerwy podczas dyskusji ?

Uwierz mi , walczę z tym :mrgreen: A tak na poważnie to czemu uważasz, że się denerwuję ? Miałem na myśli to, że nikt z nas tutaj nie ma możliwości prześwietlenia na wskroś myśli ludzi chorych psychicznie.

SvenDarko napisa³/a:

Tylko, że pewna grupa ludzi (czyt. duchowni) cały czas nastawia społeczeństwo, żeby każdy wierzył, że białe jest czarne a czarne jest białe.

Owszem , ale jest to jedynie grupa wśród społeczeństwa, dobrowolnie wyrażająca na to zgodę. Co w tym Ci przeszkadza ?

SvenDarko napisa³/a:

Jak by przedstawiciele waszej wiary powiedzieli, że przez chodzenie na czworakach do tyłu przez całe życie dostanie się totalne rozgrzeszenie przy śmierci - robilibyście to? Jak dla mnie, TO JEST totalna głupota i bzdura na wielkich resorach.

Pewnie że bzdura, tylko jakoś nie spotkałem się jeszcze ze stwierdzeniem, że chodzenie na czworaka od tyłu da mi zbawienie.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-02-12, 19:24   

ojzu napisa³/a:

A tak na poważnie to czemu uważasz, że się denerwuję ? Miałem na myśli to, że nikt z nas tutaj nie ma możliwości prześwietlenia na wskroś myśli ludzi chorych psychicznie.


Z jednej strony.Z drugiej zaś może przypisać pewne zachowania,objawy ,które zaś wynikają z obserwacji osób chorych.Stąd wiemy,że słyszenie głosów może być jednym z objawów schizofreni.
_________________
Drugs&hugs.
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-02-12, 19:49   

ojzu napisa³/a:

Owszem , ale jest to jedynie grupa wśród społeczeństwa, dobrowolnie wyrażająca na to zgodę.


Nie. Jest to jedna z wielu grup społeczeństwa która zmusza ludzi do myślenia tak jak ONI tego chcą.

Cytat:

Pewnie że bzdura, tylko jakoś nie spotkałem się jeszcze ze stwierdzeniem, że chodzenie na czworaka od tyłu da mi zbawienie.


Mówię o hipotetycznej sytuacji. Jeśli papież stwierdził by, że przez chodzenie na czworaka do tyłu dostaniesz zbawienie - robił byś to?
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-02-12, 21:33   

SvenDarko napisa³/a:

Nie. Jest to jedna z wielu grup społeczeństwa która zmusza ludzi do myślenia tak jak ONI tego chcą.

Przykłady zmuszania ?

SvenDarko napisa³/a:

Jeśli papież stwierdził by, że przez chodzenie na czworaka do tyłu dostaniesz zbawienie - robił byś to?

Gdyby babcia miała wąsy to byłaby dziadkiem. Dobrze wiesz, że to raczej niemożliwe.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-02-12, 22:41   

slow napisa³/a:


I jest to istotna różnica,ponieważ osoby chore z reguły słyszą w swojej głowie 'obcy' głos.



który jest generowany przez umysł "chorego" tak samo jak dialog wewnętrzny, założę się że u tych którzy zostali blednie zdiagnozowani jako schizofrenicy to nie były "obce" głosy, ale kiepskiej jakości dialog wewnętrzny.

ogólnie rzecz biorąc fascynujące zjawisko, jest co zgłębiać :)
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-02-13, 09:02   

cretultix napisa³/a:

który jest generowany przez umysł "chorego" tak samo jak dialog wewnętrzny, założę się że u tych którzy zostali blednie zdiagnozowani jako schizofrenicy to nie były "obce" głosy, ale kiepskiej jakości dialog wewnętrzny.


A nie, na ile jestem zorientowana w sytuacji to właśnie wyróżnia się on 'obcością'.Obcym i surowym brzemieniem,nie wiedzieć czemu jest to najczęściej męski głos (: ,będącym po za dialogami wewnętrznymi oraz wpływającym na zachowanie przez różnego rodzaju rozkazy.
Ale całkiem możliwe.
Ciekawe,chociaż nie wierzę,aby w tej chorobie było cokolwiek z ingerencji bożej (:
_________________
Drugs&hugs.
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-02-13, 21:13   

Dla mnie normalka.
Ja słyszę głosy, no ale metaforyczne, mój głos wewnętrzny.
Ale na przykład wierzę, że jakaś siła wyższa daje mi znaki, staram się je odczytywać. Widzę te znaki na około. Wiem, że widzę je dlatego, że w nie wierzę. Ale nie uważam by ta wiara była czymś chorym.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com