Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2011-01-06, 15:06   MaÅ‚ysz czy Kowalczyk?

Niewątpliwie Justyna Kowalczyk i Adam Małysz to królowie zimy w naszym kraju. Kogo bardziej cenicie jako sportowca, do kogo czujecie większą sympatie?


Osobiście przyznam, że mam sentyment do Małysza, cenię go, za wyniki, za wytrwałość, za wszystkie skoki, którymi dawał nam radość. Jako człowiek jest sympatyczny, kulturalny i skromny, przynajmniej taki jest nam ukazywany. Moim zdaniem jest on najlepszym polskim sportowcem w historii, chociaż możliwe, że słabą ją znam. Kowalczyk nie wzbudza już takiej sympatii u mnie.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2011-01-06, 15:22   

Grabarz91 napisa³/a:

jest on najlepszym polskim sportowcem w historii, chociaż możliwe, że słabą ją znam



Widocznie jednak mało znasz. Postawiłbym Adama jako sportowca dekady, ale nie całej historii.


Jeżeli chodzi o rywalizację tych 2 ludzi to oczywiście, że większą sympatią darzę Adama Małysza. W zasadzie skoki w moim domu to już tradycja, odkąd pamiętam (to już pewnie jest ze 10lat) zawsze na telewizorze, w zimie były skoki narciarskie. Niewątpliwie Adam pociągnął popularność samej dyscypliny niewiarygodnie w górę (odnośnie Polski). Zawsze mu kibicowałem i będę kibicował. Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś godny następca.


Co do Justyny Kowalczyk, to w zasadzie jej popularność odpaliła jakieś 2 lata temu. Oczywiście swoją osobą i wynikami w biegach zdołała podbić już serca Polaków, ale to jeszcze nie ta klasa co Adam Małysz. Dużo jej jeszcze brakuje, ale miejmy nadzieję, że z każdym kolejnym sezonem będzie zdobywała większą popularność, czego oczywiście jej jak najbardziej życzę.
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2011-01-06, 15:38   

Super, że mnie poprawiasz, ale dobrze by było podać jakiś argument. Jeśli znasz sportowca, który osiągnął więcej to wyprowadź mnie z błędu ^^
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-06, 15:45   

Zdecydowanie Adam Małysz z Wisły. Dziękuję Ci Adasiu za te weekendy spędzone przed telewizorem :) Nie będę rozpisywał się na jego temat, ponieważ każdy doskonale wie, kto to jest i co zrobił na przestrzeni tych wylatanych lat.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2011-01-06, 15:45   

Grabarz91 napisa³/a:


Super, że mnie poprawiasz, ale dobrze by było podać jakiś argument. Jeśli znasz sportowca, który osiągnął więcej to wyprowadź mnie z błędu ^^




Argumentem jest to, że każdy może tutaj postawić sobie kogo innego i nie będzie to błąd.
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2011-01-06, 15:48   

Napisałeś, że widać słabo znam historię, więc sugerujesz, iż ty znasz ją lepiej. Nie słyszałem o równie dobrym sportowcu w dziejach naszego kraju. Ostatnim wielkim polskim sportowcem był Korzeniowski, ale nie jestem pewien czy można równać go z Małyszem.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-06, 16:07   

Adam Małysz od przeszło 10 lat prezentuje równy poziom, reprezentuje nas na arenie międzynarodowej. Justyna, niestety, nie może pochwalić się podobnym osiągnięciem. Kto pamięta wyczyny Orła z Wisły z roku 2001, ten wie, o czym mówię.

PS. Oba sporty nie są zbyt widowiskowe. W każdym z nich decyduje technika oraz trochę szczęścia.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2011-01-06, 16:13   

Grabarz91 napisa³/a:


Napisałeś, że widać słabo znam historię, więc sugerujesz, iż ty znasz ją lepiej.



Nie twierdzę, że znam ją lepiej. Nie mniej jednak wystawianie Małysza jako najlepszego sportowca w historii Polski to przesada, co chciałem podkreślić przez to właśnie ujęcie.

Grabarz91 napisa³/a:

Ostatnim wielkim polskim sportowcem był Korzeniowski, ale nie jestem pewien czy można równać go z Małyszem.



Korzeniowskiego nie porównałbym nawet z mianem "wielkiego".

Wielka to była drużyna Kazimierza Górskiego.
 

retr  

Stały User

-.-


ImiÄ™: Czarek

Do³±czy³: 05 Wrz 2010

   

Wys³any: 2011-01-06, 16:15   

Bardzo lubię Justynę, ale póki co jej osiągnięcia nie mogą nawet być porównywane z tym co zrobił Małysz. To jest wielki człowiek - bez dwóch zdań. Nigdy w historii nie mieliśmy takiego sportowca i pewnie długo poczekamy na na następną taką postać. Wystarczy pooglądać filmiki, jak Małysz odnosił największe sukcesy... Aż się człowiekowi ciepło robi na sercu.
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-06, 16:20   

dzilu96, czytając Twoje wypowiedzi dochodzę do wniosku, że słabo znasz się na sporcie. W ten oto sposób dalsza dyskusja z Tobą jest zbędna, sezonowcu.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

280ann  

User


Do³±czy³a: 11 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-01-06, 16:49   

Krótko i na temat: MA£YSZ !!! za całokształt ; )
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2011-01-06, 17:04   

dzilu96, Co ty piszesz? Korzeniowski miał wiele sukcesów, a bądź co bądź, drużyna Górskiego nie zdobyła zbyt wiele. Fakt, że piłka jest u nas ważnym sportem, ale bądźmy szczerzy, że nie istniejemy, a drużyna górskiego tylko pokazała, że Polska potrafi grać, nie było żadnej dominacji... Oczywiście pisałem wcześniej o Robercie Korzeniowskim.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2011-01-06, 17:37   

Grabarz91 napisa³/a:

drużyna Górskiego nie zdobyła zbyt wiele.



Nie znasz ceny POLSKIEGO MEDALU NA M¦ W PI£CE NO¯NEJ.

Michael Cera napisa³/a:

dzilu96, czytając Twoje wypowiedzi dochodzę do wniosku, że słabo znasz się na sporcie.



Czemu?
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie.
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2011-01-06, 18:04   

Bo ty lubisz piłkę, to medal jest ważniejszy niż w skokach, czy chodach? Spojrzałbym na ilość medali jednak.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2011-01-06, 18:20   

Grabarz91 napisa³/a:

Bo ty lubisz piłkę, to medal jest ważniejszy niż w skokach, czy chodach? Spojrzałbym na ilość medali jednak.




Popatrz na dzisiejszą piłkę nożną, a na piłkę z tamtych czasów. To było coś, bo dzisiaj jest to nie do osiągnięcia.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com