Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-01-10, 00:03   

Ranger napisa³/a:

Wchodzil, wchodzil. Po prostu nie tym, tylko innym...


Właściwie to racja. :-D
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-01-10, 12:31   

Uważam, że religia to indywidualna sprawa człowieka. Ludzie mogą wierzyć w latającego potwora spaghetti czy inne kotlety, a mnie to zwisa. Problemem nie jest religia, a fanatyzm religijny. W związku z imigrantami muzułmańskimi są głównie dwa problemy: 1) terroryści, 2) lenie i nieroby, którzy żyją z zasiłków. Są też uczciwi imigranci. Którzy nikomu krzywdy nie robią, a do Europy przyjechali za chlebem. Problem w tym - jak ich odróżnić? Nie jest fair wrzucanie wszystkich do jednego worka. Ale w obliczu ostatnich wydarzeń - zamknąć granice Europy. Miarka się przebrała. Niektóre kraje bardzo chętnie wpuszczają do siebie imigrantów i teraz mają kłopoty. Już nie mówię o skrajnych przypadkach w stylu Japonia, którzy już na starcie mówią muzułmanom "nie", ale np. u nas, w Polsce, też niełatwo jest dostać obywatelstwo czy kartę stałego pobytu. Mieszkając w Warszawie, widzę od czasu do czasu przyjezdnych, ale będąc za granicą - od czasu do czasu widzę miejscowych...
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-01-10, 15:33   

Hella napisa³/a:

Uważam, że religia to indywidualna sprawa człowieka. Ludzie mogą wierzyć w latającego potwora spaghetti czy inne kotlety, a mnie to zwisa. Problemem nie jest religia, a fanatyzm religijny. W związku z imigrantami muzułmańskimi są głównie dwa problemy: 1) terroryści, 2) lenie i nieroby, którzy żyją z zasiłków. Są też uczciwi imigranci. Którzy nikomu krzywdy nie robią, a do Europy przyjechali za chlebem. Problem w tym - jak ich odróżnić? Nie jest fair wrzucanie wszystkich do jednego worka. Ale w obliczu ostatnich wydarzeń - zamknąć granice Europy.


Problem ten, był w tym wątku, już świetnie rozpisany - nic nowego.

Hella napisa³/a:

Już nie mówię o skrajnych przypadkach w stylu Japonia, którzy już na starcie mówią muzułmanom "nie",


To akurat bzdura.
Nie wiem co za tłumok zaczął to rozpowiadać, ale na wielu forach to funkcjonuje jako prawda.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-01-10, 19:14   

$karbówka napisa³/a:

Hella napisa³/a:

Uważam, że religia to indywidualna sprawa człowieka. Ludzie mogą wierzyć w latającego potwora spaghetti czy inne kotlety, a mnie to zwisa. Problemem nie jest religia, a fanatyzm religijny. W związku z imigrantami muzułmańskimi są głównie dwa problemy: 1) terroryści, 2) lenie i nieroby, którzy żyją z zasiłków. Są też uczciwi imigranci. Którzy nikomu krzywdy nie robią, a do Europy przyjechali za chlebem. Problem w tym - jak ich odróżnić? Nie jest fair wrzucanie wszystkich do jednego worka. Ale w obliczu ostatnich wydarzeń - zamknąć granice Europy.


Problem ten, był w tym wątku, już świetnie rozpisany - nic nowego.



Może i nic nowego, ale każdy ma prawo wyrazić własne zdanie, prawda? A to, że ileś tam osób uważa tak samo nie znaczy, że nie mogę wyrazić własnej opinii.

$karbówka napisa³/a:


Hella napisa³/a:

Już nie mówię o skrajnych przypadkach w stylu Japonia, którzy już na starcie mówią muzułmanom "nie",


To akurat bzdura.
Nie wiem co za tłumok zaczął to rozpowiadać, ale na wielu forach to funkcjonuje jako prawda.



Zatem jak według Ciebie jest? Znam wersję, że Japonia nie przyznaje muzułmanom obywatelstwa. Będąc w Japonii przez 2 tygodnie zjechałam spory kawał kraju i obcokrajowców trudno było spotkać, już nie mówiąc o muzułmanach, których nie widziałam. Fakt faktem, nie studiowałam japońskiego prawa i być może zapis odnośnie przyznawania obywatelstwa jest inny, nie mniej jednak problemów z imigrantami ten kraj raczej nie ma.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-01-10, 19:24   

Hella napisa³/a:

Zatem jak według Ciebie jest?


Nie według mnie - według faktów.
Tak na szybko - http://obserwatorpolityczny.pl/?p=14451

Hella napisa³/a:

Będąc w Japonii przez 2 tygodnie zjechałam spory kawał kraju i obcokrajowców trudno było spotkać, już nie mówiąc o muzułmanach, których nie widziałam


Gratuluję udanej wycieczki i życzę dalszych - niemniej jest to żaden argument - przeciętny mieszkaniec Polski żyje tu całe życie i historię, czy prawo zna słabo albo wcale.
Albo typowy Polak z Anglii - "ooo stary byłem w JUKEJ, wim tera, jak tam je". :-D

Hella napisa³/a:

nie mniej jednak problemów z imigrantami ten kraj raczej nie ma.


Korea północna też - jednak najpierw zobaczmy z czego to wynika zamiast używać absolutów.
Zachęcam do zgłębienia tematu jak wygląda sytuacja w Japonii w poważnych źródłach, słuchanie oszołomów narobi tylko szkód.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-01-10, 20:49   

Tak sie sklada, ze Hella ma racje. Jak na standardy "I swiata", Japonia jest krajem nietolerancyjnym i zamknietym. To jedyny rozwiniety kraj, ktory z zasady pozostaje zamkniety na imigracje, zwlaszcza z krajow spoza Dalekiego Wschodu. Uzyskanie obyatelstwa jest systemowo niemozliwe - sa oczywiscie wyjatki, ale bardzo rzadkie. Efektem tego sa przypadki ekstrealne - rodziny koreanskie (tzw. "zainichi"), mieszkajace w Japonii od trzech i wiecej pokolen, nadal sa uwazane za cudzoziemcow. Co wiecej, prawo japonskie zezwala na dyskryminacje rasowa i religijna, skierowana przeciwko cudzoziemcom, a momentami wrecz do niej zacheca. Cytat z oficjalnego raportu ekspertow:

"Indeed, an investigator from the United Nations Commission on Human Rights (UNCHR) said, racism against Koreans and Chinese is deeply rooted in Japan because of history and culture."

"Because of the low importance placed on assimilating minorities in Japan, laws regarding ethnic matters receive low priority in the legislative process."

Ludzie mniej obeznani w temacie czesto myla zwyczajowa japonska uprzejmosc z tolerancja czy kulturowa otwartoscia. Absolutnie nie! Oczywiscie, ze nie bije sie tam muzulmanow na ulicy - ale nie dlatego, ze sa tam mile widziani, ale dlatego, ze japonski obyczaj tak ksztaltuje ludzi, ze nie wyrazaja oni swych emocji otwarcie, jak robia to Europejczycy.





Teraz statystyki:

W 2010, japonskie obywatelstwo przyznano lacznie 13'000 osobom, z czego 11'600 dla etnicznych Chinczykow i Koreanczykow od dluzszego czasu (czesto od pokolen) mieszkajacych w Japonii. Chocby i cala pozostala pule przyznano muzulmanom, daloby to 1'600 przypadkow, co jak na kraj liczacy 126,5 mln mieszkancow daje praktycznie calkowity zakaz stalej imigracji.

Dla porownania: w USA w tym samym czasie przyznano obywatelstwo ponad milionowi osob. Nawet biorac pod uwage trzykrotna roznice w lacznej liczbie ludnosci... Tysiac w Japonii, milion w USA!
_________________
Smile or die!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-01-10, 21:12   

Ranger napisa³/a:

Tak sie sklada, ze Hella ma racje. Jak na standardy "I swiata", Japonia jest krajem nietolerancyjnym i zamknietym. To jedyny rozwiniety kraj, ktory z zasady pozostaje zamkniety na imigracje, zwlaszcza z krajow spoza Dalekiego Wschodu. Uzyskanie obyatelstwa jest systemowo niemozliwe - sa oczywiscie wyjatki, ale bardzo rzadkie. Efektem tego sa przypadki ekstrealne - rodziny koreanskie (tzw. "zainichi"), mieszkajace w Japonii od trzech i wiecej pokolen, nadal sa uwazane za cudzoziemcow. Co wiecej, prawo japonskie zezwala na dyskryminacje rasowa i religijna, skierowana przeciwko cudzoziemcom, a momentami wrecz do niej zacheca. Cytat z oficjalnego raportu ekspertow:
"Indeed, an investigator from the United Nations Commission on Human Rights (UNCHR) said, racism against Koreans and Chinese is deeply rooted in Japan because of history and culture."

"Because of the low importance placed on assimilating minorities in Japan, laws regarding ethnic matters receive low priority in the legislative process."

Ludzie mniej obeznani w temacie czesto myla zwyczajowa japonska uprzejmosc z tolerancja czy kulturowa otwartoscia. Absolutnie nie! Oczywiscie, ze nie bije sie tam muzulmanow na ulicy - ale nie dlatego, ze sa tam mile widziani, ale dlatego, ze japonski obyczaj tak ksztaltuje ludzi, ze nie wyrazaja oni swych emocji otwarcie, jak robia to Europejczycy.



Ależ, czy ja pisałem, że tam nie ma ksenofobii?
Swego czasu, kłóciłem się z kolegą Rhagarem, czemu to Europejczycy mają być największymi rasistami skoro w Indiach czy właśnie Japonii rasizm ma się o wiele lepiej .

Sinologiem, ani japonistą nie jestem, nie odróżnię rozwalonej Toyoty od obrazu Picassa, ani chińskich hanzi od japońskich kanji, i kij mnie obchodzi, ile tam mang rocznie wydają - niemniej jak się coś chce wiedzieć o wojnie na Pacyfiku, przynajmniej częściowo o japońskiej mentalności musiałem poczytać. :-D
Także proszę bez, aż takiej łopatologii.

Ranger napisa³/a:


Tak sie sklada, ze Hella ma racje.


Bez urazy, ale dopóki nie zobaczę dowodów na rządowy zakaz wjazdu muzułmanów do Japonii, nie uwierzę w to co sobie pisze Hella. :->

Ranger napisa³/a:

W 2010, japonskie obywatelstwo przyznano lacznie 13'000 osobom, z czego 11'600 dla etnicznych Chinczykow i Koreanczykow od dluzszego czasu (czesto od pokolen) mieszkajacych w Japonii. Chocby i cala pozostala pule przyznano muzulmanom, daloby to 1'600 przypadkow, co jak na kraj liczacy 126,5 mln mieszkancow daje praktycznie calkowity zakaz stalej imigracji.


To nie to samo - jakby tak napisała to okej.
Bhutan też ostro segreguje liczbę, ludzi których wpuszcza - ale to co innego niż "mówienie na starcie nie wjedziesz, bo wierzysz w Allaha".
Ograniczona imigracja, a zakaz wjazdu to dwie inne sprawy.

Tym bardziej, że jest sporo artykułów, które wręcz obalają twierdzenie jakoby muzułmanin do Japonii wjechać nie mógł.

W każdym razie byłaby to szczególna sytuacja gdzie robi się lotniska "przyjazne muzułmanom" po to żeby ich nie wpuszczać -- http://ajw.asahi.com/arti.../AJ201308250032 - no ale to Japończycy nie? Dziwni są. ;)
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-01-10, 21:30   

$karbówka napisa³/a:


Ograniczona imigracja, a zakaz wjazdu to dwie inne sprawy.

Tym bardziej, że jest sporo artykułów, które wręcz obalają twierdzenie jakoby muzułmanin do Japonii wjechać nie mógł.



Nie miałam na myśli zakazu wjazdu, a nieprzyznawanie obywatelstwa. Może niezbyt jasno to ujęłam.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-01-10, 21:49   

Tak, to teraz już jasne.
Niemniej, ciekawe na ile takie rozwiązanie wyklucza problem z dzielnicami muzułmańskimi sam z siebie, a na ile to po prostu mała imigracja muzułmanów w tamtym kierunku, jest tego przyczyną.
No i istotne czy prawo jest tak radykalne, że niereformowalnych się deportuje?

W tym momencie nie wiem,na ile Polska mogłaby się w takie anty-muzułmańskie ustawy bawić, a na ile byłoby to niezgodne z przepisami UE - jeśli już stawiamy Japonie za wzór.

A na pewno nie możemy wprowadzić takich przepisów w sensie limitów jak Japonia, bo zobligowałem się kiedyś, że pomogę Rangerowi sprowadzić do Polski 2 miliony Chińczyków. :oczami:

Ranger napisa³/a:


Efektem tego sa przypadki ekstrealne - rodziny koreanskie (tzw. "zainichi"), mieszkajace w Japonii od trzech i wiecej pokolen, nadal sa uwazane za cudzoziemcow

- to jest jeszcze ciekawa sprawa.
A w Polsce wielka od razu by była afera w mediach, bo nie uznaję się Murzyna z polskim obywatelstwem za Polaka. :oczami:
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-01-10, 22:10   

Polska na razie nie musi bawić się w jakieś specjalne ustawy. U nas i tak trudno o obywatelstwo czy kartę stałego pobytu (może w przyszłości powinno być jeszcze trudniej? - wszystko zależy od tego jak sytuacja się rozwinie), a ośrodki dla uchodźców, niskie zasiłki itp. raczej nie zachęcają przyjezdnych. Musimy na razie pilnować się kogo i w jakiej ilości wpuszczamy. ¯eby nie skończyć jak Francja, trzęsąc się ze strachu, że nasz sąsiad może być terrorystą.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-01-10, 22:46   

Cytat:

"Ależ, czy ja pisałem, że tam nie ma ksenofobii?"


Wyraznie to sugerowales negujac teze przeciwna. Ale jasne, formalnie rzecz biorac - nie napisales w sumie... nic. Tylko jakies tam mgliste polslowka, z ktorych mozna tylko dedukowac Twoja opinie.

Cytat:

"Bez urazy, ale dopóki nie zobaczę dowodów na rządowy zakaz wjazdu muzułmanów do Japonii, nie uwierzę w to co sobie pisze Hella. :-> "


No przeciez dostales go - konkretne statystyki! Tysiac imigrantow rocznie dostajacych obywatelstwo w uprzemyslowionym kraju o ludnosci ponad 120 mln?! To jest de facto zero imigrantow.

Cytat:

"Bhutan też ostro segreguje liczbę, ludzi których wpuszcza"



Dzizas, co za porownanie... -_-"

Bhutan a Japonia to jak meteoryt i kielbasa. Bhutan jest od zawsze krajem zamknietym, tradycyjnym, nierozwijajacym sie. Nie wpuszcza imigrantow, bo ich po prostu nie potrzebuje. Japonia - jak najbardziej potrzebuje, i to desperacko. A mimo to, podejmuje swiadomy wybor niewpuszczania ich, nawet kosztem trwalej stagnacji gospodarczej i rezygnacji z wszelkich szans na utrzymanie sie w scislej czolowce panstw przemyslowych.

Cytat:

" - ale to co innego niż "mówienie na starcie nie wjedziesz, bo wierzysz w Allaha"."



Ale tak wlasnie jest! My dzis w Europie wychowani jestesmy na ruchu bezwizowym i na Schengen - w ogole zapomnielismy, co to sa kontrole graniczne i odmowa wjazdu. Japonia pozwala wjechac bez wizy na 90 dni tylko obywatelom wybranych panstw. Na tej liscie nie ma zadnego panstwa muzulmanskiego. Zadnego! Malezja i Turcja maja pewne ulatwienia, ale nadal wymagany jest specjalny paszport. Wszystkie inne panstwa, w tym wszyskie muzulmanskie, sa ograniczone wizami nawet w turystyce.

Cytat:

"Niemniej, ciekawe na ile takie rozwiązanie wyklucza problem z dzielnicami muzułmańskimi sam z siebie, a na ile to po prostu mała imigracja muzułmanów w tamtym kierunku, jest tego przyczyną."


Przy tak poteznej ksenofobii, oczywistym jest zjawisko sekciarstwa. Japonczycy nie integruja sie z nikim. Dlatego pozostale grupy z koniecznosci musza pozostawac poza nawiasem spoleczenstwa. Dzielnice muzulmannskie powstalyby tak samo, jak powstaly chinskie czy koreanskie.

Cytat:

"No i istotne czy prawo jest tak radykalne, że niereformowalnych się deportuje?"



Alez oczywiscie! To nie USA, gdzie powszechne przyzwolenie spoleczne pozwala nielegalnym imigrantom "ukrywac sie" (w cudzyslowie - bo nikt tak naprawde ich nie probuje usunac) przez dekady.

Cytat:

"W tym momencie nie wiem,na ile Polska mogłaby się w takie anty-muzułmańskie ustawy bawić, a na ile byłoby to niezgodne z przepisami UE - jeśli już stawiamy Japonie za wzór."



Byloby to niezgodne i z nasza konstytucja, i z przepisami UE, i wlasciwie ze wszystkimi innymi umowami i paktami, jakie zawarlismy od 1945 r. Zakaz dyskryminacji ze wzgledu na religie czy pochodzenie jest absolutnym fundamentem powojennego swiata zachodniego.

Cytat:

"A na pewno nie możemy wprowadzić takich przepisów w sensie limitów jak Japonia, bo zobligowałem się kiedyś, że pomogę Rangerowi sprowadzić do Polski 2 miliony Chińczyków"



Jak na razie, nie widze efektow... Malo sie starasz!
_________________
Smile or die!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-01-10, 23:29   

Ranger napisa³/a:

Wyraznie to sugerowales negujac teze przeciwna. Ale jasne, formalnie rzecz biorac - nie napisales w sumie... nic. Tylko jakies tam mgliste polslowka, z ktorych mozna tylko dedukowac Twoja opinie.


Nic takiego nie sugerowałem.
Jedyne co neguję to stwierdzenie, iż muzułmanin nie może wjechać do Japonii.
Znowu dopisujesz swoje do mojego.

Ranger napisa³/a:

No przeciez dostales go - konkretne statystyki! Tysiac imigrantow rocznie dostajacych obywatelstwo w uprzemyslowionym kraju o ludnosci ponad 120 mln?! To jest de facto zero imigrantow.


A ja znalazłem statystyki, że jednak muzułmanów się do Japonii wpuszcza.
W takim razie pokaż mi dokument, gdzie jest mowa o zakazie wjazdu do Japonii ze względu na religię "islam".

Ranger napisa³/a:

My dzis w Europie wychowani jestesmy na ruchu bezwizowym i na Schengen - w ogole zapomnielismy, co to sa kontrole graniczne i odmowa wjazdu.


Bez przesady, obywatele krajów muzułmańskich bez wizy do UE tez sobie nie wjadą od tak.
Jednak nie jest to równoznaczne z nie wpuszczaniem kogoś, bo jest muzułmaninem. :idea: :-|

Ranger napisa³/a:

Japonia pozwala wjechac bez wizy na 90 dni tylko obywatelom wybranych panstw. Na tej liscie nie ma zadnego panstwa muzulmanskiego.


No, fajna manipulacja - tyle, że łatwa do odbicia - to ze jakiegoś kraju nie ma w polityce bez-wizowej kraju goszczącego, nie znaczy, że jego obywatel nie może wjechać do tego kraju.
W systemie bez wizowym Japonii nie ma też Indii - więc jak ktoś jest religii hinduistycznej nie wjedzie, nie ma tez Chin, więc Chińczyków nie wpuszczą, nie ma też Brazylii więc katolików i Mulatów nie wpuszczą :-D
A jak na złość w 2013 roku, przyznano Chinom 971,542 wiz, Indiom 55,622, Brazylii 28,697 wiz.
A na dokładkę, taki Egipt dostał około 5 tys wiz. ( tyle wyszczególnili na stronie ambasady Japonii )
Jak widać, nie jest to w niczym kategorycznie przekreślające szanse wyznawcy islamu na wjazd do Japonii.


Ranger napisa³/a:

Alez oczywiscie! To nie USA, gdzie powszechne przyzwolenie spoleczne pozwala nielegalnym imigrantom "ukrywac sie" (w cudzyslowie - bo nikt tak naprawde ich nie probuje usunac) przez dekady.


No to fixed - cytujÄ…c klasyka.

Ranger napisa³/a:


To nie USA


Hmm, albo Europa?
Czy bronimy multi-kulti razem z Hollande'm? ;)

Ranger napisa³/a:

Zakaz dyskryminacji ze wzgledu na religie czy pochodzenie jest absolutnym fundamentem powojennego swiata zachodniego.


http://www.immi-moj.go.jp...saku/index.html
http://www.japaneselawtra...=36&vm=04&re=01
Tutaj też nie ma nic, że nie wpuszczą za bycie muzułmaninem.

I jeszcze raz pytam, po co to - http://ajw.asahi.com/arti.../AJ201308250032 - skoro muzułmanów mają nie wpuszczać :oczami: ?

Ranger napisa³/a:

Jak na razie, nie widze efektow... Malo sie starasz!


Hohoho, ja miałem pomóc, fałszować dokumenty - u Ciebie będą mieszkać. :-)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hella napisa³/a:

U nas i tak trudno o obywatelstwo czy kartę stałego pobytu (może w przyszłości powinno być jeszcze trudniej? - wszystko zależy od tego jak sytuacja się rozwinie),


Na pewno trudniej niż w Szwecji, ale czy ja wiem, czy trudniej niż w RFN czy Włoszech?
Wielkich problemów z tym nie miałem.

Hella napisa³/a:

Musimy na razie pilnować się kogo i w jakiej ilości wpuszczamy. ¯eby nie skończyć jak Francja, trzęsąc się ze strachu, że nasz sąsiad może być terrorystą.


Musimy, niemniej dopóki nie podniesie się radykalnie poziom życia w Polsce, socjałów dla imigrantów jak na zachodzie, to nie wydaje mi się.
Zresztą, Francja czy Anglia płacą też cenę za kolonializm, Polska nie ma związku z bantustanami, żeby się tutaj pchali tak masowo.
No i język też jest jakąś przeszkodą.
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-02-16, 14:53   



Ten jpg z lutego 2015 r. wyjaśnia to o czym pisałem tutaj rok temu.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-02-16, 20:46   

Widze, ze temat zszedl na psy i wklejamy juz w nim tylko smieszne obrazki. W takim razie, zapoznajcie sie z ta oto historia husky wychowanego przez kota...

_________________
Smile or die!
 

entorek

User


Do³±czy³: 21 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-02-21, 20:02   

A dla mnie to bardzo poważny temat ... dobrze powiedziała kiedyś Premier Australii jeśli ktoś chce tam żyć niech dostosuje się do nich a nie oni do przyjezdnych.
_________________
likwidacja kretów
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com