Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2011-01-10, 23:20   NajwiÄ™ksi seryjni mordercy

Nie będę robił ankiety, ponieważ zbyt wiele nazwisk musiałbym wymienić a i tak zawsze znalazłby się ktoś o kim nie wspomniałem. Kto waszym zdaniem był największym seryjnym mordercą w historii? Nie chodzi mi oczywiście o podziw tylko wręcz przeciwnie. Morderstwa, którego wstrząsnęły najbardziej, który budzi największą odrazę, kto z nich miał najmniejsze prawo nazywać się człowiekiem? Swego czasu dużo czytałem o nich. Co może wydawać się absurdalne, a jest jednak prawdziwe, to fakt, że amerykanie nierzadko kibicowali seryjnym mordercom, uważali się za ich fanów itp. sytuacja ta pokazuje jak chore jest to społeczeństwo, ale to już nie sprawa na tę dyskusję.

Za jednego z większych morderców w historii uznaje się Teda Bundy - Skazano go za dokonanie 30 morderstw jednak, ich rzeczywista ilość jest nieznana i już chyba taka pozostanie, niewiele różniło go od innych morderców, zabijał kobiety, które nie były w stanie się przed nim obronić. Co ciekawe dwa razy udało mu się uciekać z aresztu, jednak za trzecim razem został stracony.



Edward Gein - Wielu reżyserów filmowych podjęło się nakręcenia filmów, które miały być pewnym odwzorowaniem jego zbrodni między innymi Teksańska Masakra czy Milczenie Owiec. Był on upośledzony, udowodniono mu tylko dwa morderstwa, jednak jest prawdopodobne, że dokonał ich znacznie więcej. Jednej ze swoich ofiar wypatroszył wnętrzności. Na jego farmie odnaleziono wiele ludzkich organów, a gadżety typu pas z ludzkich sutków, czy strój z ludzkiej skóry mogą nam tylko pozwolić się domyślać jak nieludzki był Gein. Jednak nie udowodniono mu więcej morderstw.

Mordercy z największą liczbą dokonanych mordów przekraczają setkę, jednak te dwie postacie mi zapadły najbardziej w pamięć. Większość morduje dla pieniędzy bądź zaspokojenia popędu seksualnego. Smutne, że ich lista jest naprawdę długa, a lektura dotycząca ich zbrodni może zająć cały wieczór.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

Jendrol  

Mega wymiatacz

Bass Player



Wiek: 31

Do³±czy³: 22 Kwi 2010

Sk±d: Bochnia

   

Wys³any: 2011-01-11, 11:10   

jedyne co kojarzy mi siÄ™ to Kuba Rozpruwacz ale to chyba oklepana skomercjalizowana legenda
_________________
I wanna lead my life alone
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-11, 15:47   

Z seryjnymi mordercami kojarzy mi się Jason 'Koszmar z ulicy Wiązów'. Nawet nie wiem czy podstawą do stworzenia tego filmu był prawdziwy psychopata, czy to tylko ludzki wymysł.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2011-01-11, 15:53   

Jason raczej bardziej mi się kojarzy z piątkiem trzynastego. Freddy Kruger z Koszmaru... byłe z pewnością wymysłem.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-11, 15:57   

No tak, masz rację. Pomyliłam ich. Nie zależnie od tego, jednym i drugim władała niepohamowana żądza ludzkiej krwi.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-01-11, 16:03   

Wspomniany Edward Gein oczywiście i Albert Fish, którego też nie można pominąć w tym temacie- morderca, pedofil, kanibal, sadysta, masochista, urofil i koprofil.
Przyznam, że mnie również fascynują takie postacie, fikcyjne i faktyczne. Są ludźmi, którzy przekroczyli znane nam granice i dali się ponieść swoim żądzom. Rzecz jasna, nie jest to dobry materiał na idola, ale zainteresowanie seryjnymi mordercami jest jak najbardziej zrozumiałe.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

BB.  

Wymiatacz

la rage des gens



ImiÄ™: Buffalo Soldier

Wiek: 29

Do³±czy³: 08 Lis 2010

Sk±d: w¶ciek³o¶æ ludzi?

   

Wys³any: 2011-01-11, 16:11   

Hmm pierwsza osoba ktora mi sie kojarzy to słynny "Anioł ¦mierci" czyli nie kto inny jak Josef Mengele, też okrutny. Z tym, że on robił testy na ludziach w celach naukowych, no ale mimo wszystko jest to nazywane zabójstwem. Jeden z głównych zbrodniarzy wojennych.

Co do drugiej osoby, to z historii znany nam przykład - Elżbieta Batory. Też surowa, bezwzględna, statystycznie dość wysoko stoi.

Jeszcze w ZSRR pamięny był Andrej Czikałitow (nie wiem czy dobrze pisze), też gwałcił, rabował, zabijał na potęge. Podobno ponad 60 zabójst dokonał, lecz ile w tym prawdy? Nie wiem.

W Korei z tego co wiem był jakiś Young Chui (wiem, nazwisko troche dziwne), podobno coś a'la Kuba Rozpruwacz, z tym że był kanibalem. Hmmm... ciekawe.

No i słynny "Sasza", ktorego imienia i nazwiska niestety nie pamietam. Z Rosji, wiem ze był kanibalem, że jest dość sławny.

Było ich dość sporo, niestety nie wszystkich pamiętam.

PS. Jeśli są jakieś błędy, to prosze poprawić.

[ Dodano: 2011-01-11, 16:14 ]
Aha, co do filmów o seryjnych mordercach. To na podstawie faktów, podobno nakrecono "Wróg u bram". Historia rosyjskiego snajpera.
_________________
Psychic spies from China try to steal your mind's elation
Little girls from Sweden dream of silver screen quotations
And if you want these kind of dreams it's Californication
http://img207.imageshack....honsideway1.gif
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-11, 16:23   

BB. napisa³/a:

To na podstawie faktów, podobno nakrecono "Wróg u bram". Historia rosyjskiego snajpera.


Ale jaki związek ma zabijanie dla przyjemności, a zabijanie na wojnie ? Tak, to na faktach film, bo naprawdę niejaki Vasilij Zajcew żył wówczas w ZSRR i eliminował wrogów z broni snajperskiej.
W sumie historia zna kilku najbardziej znanych, najbardziej okrutniejszych morderców. M.in. wyżej wymieniona Elżbieta Batory, która żyła w siedemnastym wieku. Czy też Henry Lee Lucas i Ottis Toole, którzy zabili około 200 osób lub też Polski 'Czerwony pająk', który zabił 30 osób, do takiej liczby się przyznał.

Kiedyś bardziej się tym interesowałem. Książki, profile psychologiczne itp.

Grabarz91 napisa³/a:

Co może wydawać się absurdalne, a jest jednak prawdziwe, to fakt, że amerykanie nierzadko kibicowali seryjnym mordercom, uważali się za ich fanów itp. sytuacja ta pokazuje jak chore jest to społeczeństwo, ale to już nie sprawa na tę dyskusję.


Chore, nie chore. Tacy ludzie są uważani za fanów, ponieważ imponują innym. Czasem swoją brutalnością, przebiegłością oraz tym w jaki sposób tego dokonują. Wiele zabójców zawsze pozostawia po sobie jakiś ślad rozpoznawczy.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-11, 16:33   

Placebowa napisa³/a:

urofil i koprofil


To znaczy, że co takiego robił?
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-11, 16:37   

metalmummy napisa³/a:

To znaczy, że co takiego robił?


Cytat:

Urofilia – parafilia, w której kontakt z moczem partnera jest źródÅ‚em podniecenia seksualnego. Fetyszem może być oddawanie moczu na partnera, wÄ…chanie go, dotykanie, oblewanie siÄ™ nim, wydalenie do narzÄ…dów pÅ‚ciowych czy odbytnicy. Najczęściej poÅ‚Ä…czona z dominacjÄ… jednego partnera nad drugim. Urofilia ma rysy masochistyczne.

Koprofilia (gr. κόπρος, kópros – wydalina, φιλία, philia – "przyjaźń" lub "miÅ‚ość") – parafilia, w której zjadanie oraz kontakt z kaÅ‚em wÅ‚asnym lub partnera (np. smarowanie ciaÅ‚a, wypróżnianie na klatkÄ™ piersiowÄ…) jest źródÅ‚em podniecenia seksualnego[1][2]. Osoba uprawiajÄ…ca koprofiliÄ™ przeważnie jest także koprofagiem

_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-11, 16:49   

Chyba właśnie spodziewałam się, ze coś takiego przeczytam, aczkolwiek i tak to było dla mnie zaskoczeniem z obrzydzeniem.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2011-01-11, 18:34   

No przyznam, że sam swego czasu mocno się wciągnąłem w czytanie o mordercach, ale teraz mało, którego nazwisko pamiętam. Ale nigdy bym nie posunął się do tego by pisać listy do więzienia, do takiego Teda Bundy, że go kocham itp. nawet jakbym był kobietą. Z tego co wiem miał ogromną rzeszę zakochanych w nim kobiet.

No z ostatnich lat znany był chyba wszystkim snajper z Washingtonu, który też miał na koncie wiele zabójstw. Jego imię pewnie mało komu coś powie, ale brzmiało ono John Muhhamad.

Co do Fisha to obłąkaniec niemożliwy, a fakt, że zabijał tylko dzieci wstrząsa podwójnie. Ile zabił nie wiadomo, sam uważał, że było ich wiele, ale na ile można wierzyć psychicznie choremu sadyście?

Większość z seryjnych morderców miała stwierdzony sadyzm swoją drogą...
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-11, 19:06   

Grabarz91 napisa³/a:

No przyznam, że sam swego czasu mocno się wciągnąłem w czytanie o mordercach, ale teraz mało, którego nazwisko pamiętam. Ale nigdy bym nie posunął się do tego by pisać listy do więzienia, do takiego Teda Bundy, że go kocham itp. nawet jakbym był kobietą. Z tego co wiem miał ogromną rzeszę zakochanych w nim kobiet.


Bo to jest ciekawe. Poznać bliżej takiego człowieka, choćby nawet z książek. Jak myśli, jak 'pracuje', jego profil psychologiczny, rozpracować to od podstaw. Dlaczego zabija ? dlaczego takie osoby tylko ? dlaczego w taki sposób ? Nie da się ukryć, że wielu seryjnych morderców wiąże np. swoje ofiary z przeszłością. Kiedyś czytałem o jakimś mordercy, który zabijał kobiety podobne do swojej matki, ponieważ ona była dla niego zła w dzieciństwie, biła go etc. w ten sposób on przynosił sobie ulgę, że zabił swoją 'matkę'.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-01-12, 14:42   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gary_Ridgway

Zdecydowanie,chociaż wolę używać nazwy Green River Killer,największą grozą przeszywa fakt,że dopiero po wielu latach został złapany.Dodatkowo taki news,że sam Ted Bundy pomagał przy sprawie,co przypomina mi film Czerwony Smok gdzie Lecter też pomagał wgryść się w psychikę mordercy.

Grabarz91 napisa³/a:

Edward Gein



Jej oglądałem o nim reportaż.I wymieniłeś dużo filmów inspirowanych jego postacią,ale tak naprawdę to Psychoza I Norman Bates oddają jego postać.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-01-12, 14:51   

BB. napisa³/a:

Co do drugiej osoby, to z historii znany nam przykład - Elżbieta Batory. Też surowa, bezwzględna, statystycznie dość wysoko stoi.


Nie kąpała się we krwi. To raczej legenda rozsiewana przez dynastię Habsburską. Elżbieta Bathory była 3 co do wielkości właścicielem ziemskim w ówczesnym Siedmiogrodzie. Ludziom zawadzało to, ze była na tyle niezależna by pozostać przy swoim rodowym nazwisku. była tez protestantką, a to się wielu nie podobało. Generalnie cały proces Elżbiety był wymyślony, by pozbawić jej ziemi. Najprawdopodobniej kąpała się w wywarze z kwiatów, które barwiły ją na czerwono. w dodatku była dość lubieżna, miała skłonności biseksualne. to wystarczało by obrosła w legendy o wszystkim co ludzie wymyślili.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com